Mimo, że tym razem gala M-1 Challenge odbywa się poza Starym Kontynentem, to mimo wszystko nadal jest to organizacja europejska, na której walczą również europejscy zawodnicy. Może akurat tym razem są w mniejszości, ale mimo wszystko należy o tej gali wspomnieć. A więc do rzeczy.

W najbliższy piątek w amerykańskim Norfolk w stanie Virginia odbędzie się gala M-1 Challenge 24: Damkovsky vs Figueroa, gdzie będziemy świadkami dwóch walk o tytuł mistrzowski. W walce wieczoru aktualny posiadacz pasa w kategorii lekkiej, Białorusin Artiom Damkovsky (MMA 8-4) stanie do swojej pierwszej obrony pasa. Jego rywalem będzie zwycięzca amerykańskich eliminacji M-1 Selection 2010, Jose Figueroa (MMA 9-4). Najlepszy białoruski lekki, pas mistrzowski zdobył w październiku ubiegłego roku, gdzie pokonał zwycięzcę zachodnio-europejskich eliminacji M-1 Selection, Mairbeka Taisumova. Sam możliwość stoczenia walki o pas zdobył zwyciężając podobne eliminacje M-1 Selection, tyle że we wschodnio-europejskiej strefie, wygrywając wszystkie trzy walki na pełnym trzyrundowym dystansie. Figueroa natomiast, jak już wspominałem wygrał eliminacje w strefie Americas, gdzie w finałowej walce pokonał George’a Shepparda.

W drugiej walce, której stawką jest zwakowany przez Rafała Moksa pas mistrzowski M-1 Challenge w kategorii średniej, zmierzą się Magomed Sultanakhmedov (MMA 15-5) i Tyson Jeffries (MMA 7-4). Sultanakhmedov nazywany Białym Wilkiem ma już za sobą nieudane podejście do pasa mistrzowskiego M-1 Challenge. Na gali oznaczonej numerem 21 przegrał w zaledwie 17 sekund ze wspomnianym Moksem. Natomiast na ostatniej gali zapewnił sobie ponowną możliwość walki o zwakowany pas, pokonując Amerykanina Plinio Cruza. Jego najbliższy rywal, Tyson Jeffries również ma na rozkładzie wspomnianego Cruza, a walka odbyła się w ramach półfinałów M-1 Selection. Później w walce finałowej rozprawił się jeszcze z Mike’m Guerinem poddając go trójkątem w trzeciej rundzie walki.

Ostatnią konfrontacją europejsko-amerykańską będzie walka dwóch lekkich, reprezentującego Stany Zjednoczone Beau Bakera (MMA 8-3) i przedstawiciela Europy Alexandra Sarnavskiy’ego (MMA 12-0). Baker mający za sobą jednowalkowy epizod w organizacji Shine Fights zadebiutuje na ringu M-1. Amerykanin ma także za sobą przegraną walkę ze znanym w Polsce Jorgem Patino, oraz wygrany pojedynek z weteranem niemieckiej sceny MMA Mario Stapelem. Tiger z Rosji to wschodząca nadzieja tamtejszej sceny. Póki co Sarnavskiy jest niepokonany, jednak faktem jest, że w swojej karierze nie miał jeszcze okazji walczyć z naprawdę mocnym rywalem. Takim również nie będzie Baker, więc całkiem możliwe, że cyfra widniejąca w rekordzie po stronie porażek pozostanie ta sama.

Rozpiska:

Data: 25 marca 2011
Miejsce: Constant Center, Norfolk, Virginia, USA
Transmisja: Showtime

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza M-1 w kategorii lekkiej
155 lbs.: Artiom Damkovsky (8-4) vs. Jose Figueroa (9-4)

Główna karta:

Pojedynek o pas mistrza M-1 w kategorii średniej
185 lbs.: Magomed Sultanakhmedov (15-5) vs. Tyson Jeffries (7-4)

205 lbs.: Vinny „Pezao” Magalhaes (6-5) vs. Jake Doerr (6-0)
185 lbs.: Mojo Horne (8-2) vs. Jason Norwood (10-2)
155 lbs.: Alexander Sarnavskiy (12-0) vs. Beau Baker (8-3)

Pozostałe:

155 lbs.: Phillip Wyman (5-5) vs. Max Martyniuk (0-1)
135 lbs.: Jason Hillicker (2-1) vs. Jessie Riggleman (9-2)
155 lbs.: David Derby (2-3) vs. George Sheppard (8-5)
265 lbs.: Bobby Gurley (0-0) vs. John Curtis (2-1)
170 lbs.: Colton Smith (1-0) vs. Brian Nielson (0-0)
135 lbs.: Bethany Marshall (3-0) vs. Stacy Grant (1-1)
135 lbs.: Marcus Daniels (0-0) vs. Bryan Lashomb (1-0)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.