Chyrek.Warmia.Heroes

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) „Hulk” będzie walczył pod Uralem! Ostatnim pojedynkiem, który trafił na rozpiskę sobotniej gali M-1 Challenge 57: Battle In The Heart Of The Continent jest starcie w kategorii półśredniej między naszym Bartoszem Chyrkiem (MMA 4-1) i niepokonanym Kazachem Shavkatem Rakhmonovem (MMA 1-0). Rosyjscy promotorzy dopiero dziś oficjalnie ogłosili to zestawienie. Tym samym „Hulk” będzie drugim Polakiem na karcie walk wydarzenia w Orenburgu. W daniu głównym zobaczymy pojedynek dwóch mistrzów M-1 – najlepszego polskiego ciężkiego, niepokonanego Marcina Tybury (MMA 12-0, 1. w Rankingu PL) z królem kategorii półciężkiej M-1, Niemcem Stephanem Puetzem (MMA 12-1).

Dla reprezentanta Mad Dogs Gdynia to będzie druga walka w organizacji Vadima Finkelsteina. W debiucie podczas październikowej gali M-1 Challenge 52: Battle Of Narts, Polak przegrał po ciosach w trzeciej rundzie z silnym Dagestańczykiem Magomedem Mutaevem (MMA 5-2). Była to pierwsza porażka „Hulka” w zawodowej karierze. Po przegranej gdynianin zdecydował się zejść kategorię niżej. Majowe starcie zakontraktowano już w limicie półśrednim. Bartosz Chyrek intratną i długofalową umowę z rosyjskim M-1 Global podpisał we wrześniu ubiegłego roku. Kontrakt obowiązuje przez dwa lata i obejmuje sześć walk.

Przeciwnik 32-letniego Chyrka – Kazach Shavkat Rakhomnov w azjatyckiej części bloku postsowieckiego uznawany jest za fenomenalny talent. Półśredni z Karagandy dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi i zasięgiem, mierzy 188 cm wzrostu. Dwudziestolatek ma na koncie złoty medal (2013) i ubiegłoroczny srebrny krążek z Amatorskich Mistrzostw Świata w MMA organizowanych pod szyldem rosyjskiej WMMAA. W profesjonalnej karierze zanotował dwa zwycięstwa. Jednak w bazie Sherdoga znajduje się tylko jedna wygrana z Rosjaninem Adamem Tsurovem (MMA 2-2). W pojedynku jaki miał miejsce podczas M-1 Challenge 52 w Inguszetii, Rakhmonov już w pierwszej rundzie poddał przeciwnika trójkątem nogami. W listopadzie na kazachskiej gali Battle Of Nomads 2 rozbił uderzeniami w parterze anonimowego Brazylijczyka Marcusa Viniciusa.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

3 KOMENTARZE

  1. Trochę zabawnie wygląda przymiotnik 'niepokonany' przy zawodniku z rekordem 1-0 :D.

    Sporo jego amatorski walk jest na jutubie.

  2. "Podobno" ma 2-0, choć na M-1 piszą, że 2-2. Hehehe. A wedle Sherdoga czy to brzmi zabawnie czy nie – pozostaje niepokonany 😉 Zaś na kazachskich serwisach 2-0 zawodowe.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.