Dzhama.vs.Radzik.Ingushetia

(Fot. M-1 Global) Trzy interesujące pojedynki trafiły do karty walk czerwcowej imprezy organizacji M-1 Global. Podczas tradycyjnie plenerowej już gali M-1 Challenge 58: Battle In The Mountains, która odbędzie się 6 czerwca w górzystej Inguszetii w kategorii lekkiej do klatkoringu powróci były pretendent do tytułu mistrzowskiego – mocny czeczeński grappler Dzhambulat Kurbanov (MMA 6-1-1). Reprezentant klub Berkut nie walczył od grudnia ubiegłego roku, kiedy w pojedynku o pas przegrał po ciosach w trzeciej rundzie z byłym już mistrzem Maximem Divnichem (MMA 11-1). Jest to jedyna porażka w karierze Dzhambulata. Czeczen ma również na koncie zwycięstwo na punkty z naszym Mariuszem Radziszewskim (MMA 12-13-2), ale jak sam przyznaje okupione bardzo ciężką trzyrundową bitwą. Teraz zawodnik z Kaukazu zaleczył wszystkie kontuzje i chce wrócić do gry o pas. Na wydarzeniu w Inguszetii czeka go pojedynek z Ukraińcem Alexandrem Panasyukiem (MMA 5-0-1). Młody sambista z Dniepropietrowska dopiero w listopadzie rozpoczął zawodową karierę, a już zdążył zgromadzić pięć wygranych. Jednak wszystkie miały miejsce na lokalnych ukraińskich galach i z anonimowymi rywalami.

Andrade.Narkun.KSW.27

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) W kategorii średniej, kojarzony z gali KSW 27 Brazylijczyk Charles Andrade (MMA 27-23) skrzyżuje rękawice z silnym Czeczenem, judoką Abukarem Yandievem (MMA 4-0). Pokonany przez Tomasza Narkuna (MMA 10-2, 3. w Rankingu PL) obieżyświat z Kraju Kawy w ostatnim czasie upodobał sobie wycieczki do Europy Środkowowschodniej, na Kaukaz oraz Ural, lecz z trudnego terenu czarny pas BJJ wywiózł zaledwie jedno zwycięstwo spośród dziewięciu walk w 2014 roku. Pojedynek w Inguszetii z triumfatorem Pucharu Świata w Judo wcale nie wróży łatwej rywalizacji Brazylijczykowi.

Valdas.Pocevicius.KSW.9

Kategorię wyżej inny weteran doskonale znany z KSW, 37-letni Litwin Valdas Pocevicus (MMA 33-31-4) spotka się z młodszym bratem wspomnianego wyżej Abukara, niepokonanym Adamem Yandievem (MMA 7-0). W dorobku młodszego z braci „Broda” jest tytuł Mistrza Europy w Judo. W grudniu podczas moskiewskiej gali Fight Nights udanie zadebiutował w mieszanych sztukach walki. W ciągu sześciu miesięcy Adam Yandiev ekspresowo wygrał siedem walk, z czego ani jedna nie wyszła poza pierwszą rundę. Z kolei zawodnik z litewskich Możejek w przeszłości stawał w szranki z Mamedem Chalidowem, Krzysztofem Kułakiem, Michałem Materlą, Tomaszem Drwalem czy Grzegorzem Jakubowskim. Swoją drogą ciekawi jesteśmy kto z obecnych dziś użytkowników oglądał na żywo któreś ze starć Poceviciusa z Polakami? Doświadczony Litwin o imponującym piętnastoletnim stażu w profesjonalnym MMA nie występował od dwóch i pół roku, a ostatnie pojedynki sromotnie przegrywał, wydaje się być więc kolejnym łatwym skalpem w niesplamionym jeszcze porażką rekordzie Czeczena. Aktualna rozpiska gali w Inguszetii:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski M-1 w wadze półśredniej
77 kg: Igor Fernandez (18-6) vs. Murad Abdulaev (12-1)

Karta główna:

Open: Alexey Kudin (19-8) vs. Denis Smoldarev (10-1)
66 kg: Antun Racic (17-5) vs. Tural Ragimov (9-2 )
66 kg: Lee Morrison (13-5) vs. Pavel Vitruk (12-1)
84 kg: Enoc Solves Torres (16-8) vs. Magomed Mutaev (5-2)

Karta wstępna:

84 kg: Charles Andrade (27-23) vs. Abukar Yandiev (4-0)
93 kg: Valdas Pocevicius (33-31-4) vs. Adam Yandiev (7-0)
70 kg: Dzhambulat Kurbanov (6-1-1) vs. Alexander Panasyuk (5-0-1)
70 kg: Akhed Nazarov (0-0) vs. Khamzat Dalgiev (2-1)
64 kg: Petro Yablonovskiy (0-0) vs. Movsar Evloev (1-0)
70 kg: Makhmadullo Iskandar (1-0) vs. Adam Tsurov (2-2)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.