Na swoją jubileuszową galę promotorzy z M-1 Global zakontraktowali kolejną, czwartą na tej imprezie walkę o tytuł mistrzowski. Na zorganizowanym z okazji 15-lecia federacji evencie M-1 Challenge 35 w rywalizacji o pas M-1 w wadze półśredniej zobaczymy pretendenta Alexandra Yakovleva (MMA 18-3-1) i aktualnego mistrza Rashida Magomedova (MMA 14-1).

Jeden z najbardziej niedocenianych rosyjskich fighterów – Alexander Yakovlev to weteran rosyjskiego M-1, reprezentuje klub Alexander Nevskiy. Na ringu wszechstylowej walki wręcz występuje od 2004 roku. 28-letni zawodnik pochodzący z Nowogrodu Wielkiego wywodzi się z zapasów w stylu wolnym i sambo, w obu tych dyscyplinach posiada klasę mistrzowską. Popularny Bad Boy w ubiegłym roku wygrywał m.in. z solidnym Niemcem Christianem Eckerlinem (MMA 7-2) i znanym z katowickiego MMA Attack 2 Hiszpanem – Juanem Manuelem Suarezem (MMA 13-3). Natomiast w marcu w kontrowersyjnych okolicznościach zakończył się będący przepustką do titleshot’a jego pojedynek z filigranowym Dagestańczykiem Shamilem Zavurovem (MMA 19-2-1). Pierwsza i druga odsłona ewidentnie przemawiały za walczącym bardzo aktywnie w stójce Zavurovem. W trzeciej natomiast to Yakovlev był górą i zaczął mocno demolować rywala. Sędziowie zbyt pochopnie orzekli dogrywkę, wyraźnie krzywdząc przy tym Shamila Zavurova. Zdenerwowany Dagestańczyk odmówił wyjścia do rundy dodatkowej, a w konsekwencji sędziowie przyznali jednogłośnie wygraną Yakovlevowi. Niespełna tydzień po walce rezultat został zmieniony na remis. Jednak z racji tego, że Zavurov i jego ekipa zachowywali się bardzo niesportowo i skandalicznie (kłótnia z sędziami, naciski na organizatorów, odmowa kontynuowania walki, zejście z ringu i rzucenie w publiczność ochraniaczem na szczękę) promotorzy podjęli decyzję o anulowaniu rewanżu, a Alexander Yakovlev będzie pierwszym i oficjalnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

Obecny mistrz M-1 Global w wadze półśredniej Dagestańczyk – Rashid Magomedov (MMA 14-1) trenuje w klubie Gorets. Pogromca naszego Rafała Moksa to bardzo solidna firma, stylem źródłowym zawodnika z Machaczkały jest boks i tajski boks. Rashid posiada także klasę mistrzowską w bojowym sambo. W pojedynku o tytuł, w dość wyrównanej konfrontacji odebrał pas Szwajcarowi Yasubeyowi Enomoto (MMA 9-4), choć trzeba przyznać, że jednogłośna decyzja dla Magomedova padła wówczas na przysłowiowej granicy i nie byłoby nic dziwnego, gdyby Enomoto pozostał mistrzem. Dagestański góral jedynej porażki w karierze doznał dwa lata temu z rąk swojego rodaka, znanego z rzeszowskiego Fight On The East, a obecnie zawodnika Bellatora – Magomedrasula Khasbulaeva (MMA 16-5).

Dla przypomnienia – urodzinowa gala zaplanowana jest na piętnastego listopada do Sankt Petersburga. W rozpisce zobaczymy m.in. Jeffa Monsona, Alexandra Emelianenko, Andreya Semenova, Mario Mirandę, a w pojedynku mistrzowskim kolosów, Amerykanina Kenny’ego Garnera i Gruzina Gurama Gugenishvili’ego.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.