VitorMandel

Zdążyliśmy już poinformować o tym, że planowana na galę UFC 184 walka Chrisa Weidmana (MMA 12-0) z Vitorem Belfortem (MMA 24-10) została odwołana z powodu kontuzji tego pierwszego. W sobotni wieczór szef Ultimate Fighting Championship, Dana White poinformował, że Brazylijczyk odrzucił propozycję walki z Lyoto Machidą (MMA 22-5), której stawką byłby tymczasowy pas wagi średniej. Przyczyny decyzji „Phenoma” zdążył już wyjaśnić jeden z jego trenerów, tłumacząc iż styl Machidy znacznie odbiega od tego prezentowanego przez oryginalnego przeciwnika. Sam zawodnik zabrał głos w niedzielne popołudnie, publikując na portalu Facebook poniższy wpis:

Chciałbym zaznaczyć, że podobnie jak wszyscy jestem zawiedziony tą sytuacją. Od ponad roku dążyłem do realizacji mego marzenia, którym było zostanie mistrzem UFC w trzech różnych kategoriach wagowych.

Oto garść faktów:

– UFC już trzykrotnie przekładało moje walki o tytuł mistrza wagi średniej z powodu kontuzji odniesionych przez mego przeciwnika. (z 14 maja na 14 lipca – Weidman musiał przejść operację kolana, z 14 grudnia na 15 lutego – Weidman doznał urazu dłoni, z 15 lutego prawdopodobnie na 15 maja – Weidman doznał urazu żeber)

– MOIM CELEM ZAWSZE BYŁO ZDOBYCIE PASA WAGI ŚREDNIEJ I DLATEGO PNAŁEM SIĘ DO GÓRY W RANKINGACH, BY DOJŚĆ DO OBECNEJ POZYCJI.

– Dlatego też nie będę walczył o tytuł przejściowy, ale jeżeli UFC zdecyduje się na danie mi 8 tygodni na przygotowania do walki o tytuł mistrza wagi średniej to mogę walczyć kimkolwiek z rankingu. Nie o tytuł przejściowy, lecz o właściwy pas mistrza wagi średniej!

– Jestem zawodnikiem już 19 lat i przez ten okres nigdy nie zawiodłem UFC.

– Przyjąłem walkę o pas mistrza wagi półciężkiej tuż po porwaniu mej siostry i ją wygrałem.

– Zgodziłem się walczyć z Jonem Jonesem na gali UFC 152 pomimo iż miałem mniej niż 8 tygodni na przygotowanie się, a do klatki wchodziłem z identycznym urazem, jaki odniósł mój niedoszły przeciwnik.

Chciałbym podziękować UFC, mediom oraz fanom za ich wsparcie.

Jestem skupiony na zdobyciu pasa wagi średniej!

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.