Powrót Łukasza Jurkowskiego na gali KSW 39 był jednym z najbardziej emocjonujących punktów największego wydarzenia w historii organizacji. Polak pokonał mocnego Sokoudjou na pełnym dystansie, wygrywając pojedynek przez niejednogłośną decyzję. Wczoraj w programie Puncher Juras zapytany czy wraca po KSW 39 do komentowania wyznał, że ma na kontrakcie jeszcze jedną walkę i chętnie wróci do klatki KSW.

Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt. Jestem komentatorem, ale dalej będę rywalizował. Nadal mam jedną walkę w kontrakcie z chłopakami i mam nadzieję, że ponownie uda się wejść do klatki.

Jurkowski na pytanie o zdenerwowanie powrotem odpowiedział, iż nie czuł on wielkiej tremy.

Tremę nie. Generalnie wróciłem, żeby poczuć tę adrenalinę. Tego uczucia mi brakowało przez sześć lat, kiedy stoisz gdzieś na backstage’u, a za chwilę ring announcer Waldek Kasta ma krzyknąć twoje nazwisko i będziesz na rozbiegu do klatki. Jeszcze przy okazji Narodowego, blisko 60 tysięcy ludzi, które śpiewa „Sen o Warszawie” jak ja szedłem do klatki, uświadomiło mnie o decyzji, że dobrze zrobiłem podejmując rękawice. Nie było łatwo, ale nagroda w postaci tego wyjścia jest dla mnie ważniejsza niż sam pojedynek.

36 KOMENTARZE

 1. Nie. Juras jest lepszym komentatorem niż zawodnikiem, więc bez ściemniania, bez zakłamywania rzeczywistości. Z lepszymi zawodnikami nie wygra, a walki z jakimiś ogórasami nie przystoją. Lepiej odejść w glorii wygranej na Narodowym, niż rozmieniać się na drobne.

 2. Nie mam ochoty go oglądać. Soko, który na moment się zapomniał, że miał tylko chodzić z gardą, prawie go zabił w drugiej rundzie. Niech się Juras zastanowi czy chce zajmować miejsce w rozpisce komuś, kto ma przyszłość jeszcze przed sobą, tylko dlatego, żeby jego drimsy się komstrumnęły?

 3. Skoro w kontrakcie jest jeszcze jedna walka, to czemu nie. Przeciwnik na poziomie Sokoudjou zawsze się jakiś znajdzie 😉

 4. Też nie chcę tego oglądać. Raz, że wyglądał słabo, dwa, że w drugiej rundzie zasób słów mu się pewnie zmniejszył o kilkadziesiąt. On chyba tak gada bo jeszcze walki nie oglądał.

 5. Fakt, trzeba wiedzieć kiedy odpuścić i ten moment jest dobry na definitywne zakończenie. Wystąpił, wygrał i tyle, lepszych rywali nie dostanie, a gorszych nie ma co sprowadzać, bo czekają lepsi fajterzy, którym Juras tylko zajmie miejsce na karcie.

 6. Jeśli mam Popka oglądać w walce,to czemu  nie Jurasa. Dać Mu przeciwnika do Jego umiejętności na dziś i jedziemy.

  To nie wyścig po pas. Niech sobie walczy.

  Aczkolwiek trudno sobie wyobrazić lepszą decyzję o zakończeniu niż ta na Narodowym,przy takiej publiczności.

 7. Skoro w kontrakcie jest jeszcze jedna walka, to czemu nie. Przeciwnik na poziomie Sokoudjou zawsze się jakiś znajdzie 😉

  Dokładnie. Lepiej by zobaczyć walkę SPORTOWĄ, która może nie będzie na jakimś najwyższym poziomie, niż jednego z braci Mroczków szarpiącego się z Adamem Małyszem.

 8. Juras zrobi co będzie chciał, ale faktycznie, gdyby teraz ostatecznie podziękował i wrócił do stolika komentatora, dobrze by to wyglądało.

 9. Nie wiążą mnie, żadne koneksje z Warszawą, wieć nie mam problemu z napisaniem skończ waść wstydu oszczędź… Rób to co Ci lepiej wychoodzi… czyli komentowanie… już wolę słuchać prostackie łooooo w tv, niż oglądać  walki wykonaniu tego Pana…i soko tez podziekujcie… na litość boską.

 10. Soko naprawde wygladal jakby mu zaplacili za chodzenie z garda. Odnioslem wrazenie, ze jeden powazniejszy atak zmiotlby Jurasa z powierzchni klatki ale nie po to przeciez przyjechal…

 11. Uwazam, ze Sokodjou chcialo sie kupe, nie zdazyl sie zalatwic przed walka i staral sie utrzymac kloca przez 3 rundy

 12. Soko, który na moment się zapomniał, że miał tylko chodzić z gardą, prawie go zabił w drugiej rundzie.

  Well, nawet Janusze u mnie w robocie gadają od wczoraj o ustawionej walce Jurasa. W sumie nie mam nic przeciwko wolnemu rynkowi, skoro ludzie płacą za WWE to czemu nie za KSW?

 13. Nie mam ochoty go oglądać. Soko, który na moment się zapomniał, że miał tylko chodzić z gardą, prawie go zabił w drugiej rundzie. Niech się Juras zastanowi czy chce zajmować miejsce w rozpisce komuś, kto ma przyszłość jeszcze przed sobą, tylko dlatego, żeby jego drimsy się komstrumnęły?

  To wyglądało jakby player nr 1 uczył się grać w grę albo przypominał sobie techniki, a player nr 2 miał sraczkę w trakcie gry i tylko podbiegł do pada na drugą rundę, ale nie dokończył bo zawieracze znów odmówiły posłuszeństwa.

 14. Wolałbym oglądać młodych kotów pokroju Romka Szymańskiego niż Jurasa ale to nie mój cyrk…

  #JurasMożeJużWystarczy?

 15. Cyrku ciąg dalszy. Najpierw wyciągnęli z 6 letniej emerytury tego blogera i komentatora, później podstawili mu gościa który nie mógł uderzać w 3 rundzie, a teraz będą go dalej promować. Przecież to już nie jest żaden zawodnik, tylko gość który nadaje się do freak fajtów, on nawet w swoim prime time był bardzo przeciętny. Gdyby nie to, że jest znany z komentowania to miałby problem żeby się załapać do FENu czy PLMMA.

 16. Wystarczy przeczytać raptem kilka wpisów aby sobie uświadomić, że spora część forumowiczów interesuje się mma zapewne od ery Pudziana lub jeszcze ciut krócej. Ja tam jarałem się walką Jurasa od początku do końca podobnie jak niegdyś gdy walczył na galach KSW 7 i 8 kolejno z Zakharianem i Moise'm Rimbon. Juras walcz dalej, nie przejmuj się hejtami i dawaj dalej równie wielkie emocje.

 17. Śmiechy-chichy, ale jeśli Juras zawalczy i wygra drugą walkę z rzędu, to na logikę ksw będzie mu się należał ts:mamed:

 18. Kurwa ludzie niech se walczy jak chce. W KSW jest legendą i skoro zdecydował sie wrócić i chce mu sie szykować na walki to niech sie szykuje i walczy. Skoro nie szkoda zdrowia i motywacja jest to jego wybór. Jak dostanie oferte to czemu ma nie skorzystać.

 19. z Soko wyglądał słabo ale miał szansę na niezwykłe przeżycie no i się udało. Dalsza walka nie ma sensu, bo żaden poziom sportowy ani ambicja za tym nie stoi.

  Jedyna motywacja to pieniądze, ja nie będę mówił komukolwiek jak ma zarabiać ale jeżeli nie musisz to lepiej zostaw w pamięci kibiców te miłe wspomnienie z narodowego.

 20. Soko naprawde wygladal jakby mu zaplacili za chodzenie z garda. Odnioslem wrazenie, ze jeden powazniejszy atak zmiotlby Jurasa z powierzchni klatki ale nie po to przeciez przyjechal…

  co wy chcecie od Soko? w poprzedniej walce bił się o pas :bayan:

 21. co wy chcecie od Soko? w poprzedniej walce bił się o pas :bayan:

  Czyli Juras w następnej walce dostanie ts'a?

 22. Łukasz "Juras" Jurkowski o przyszłości w KSW: "Nadal mam jedną walkę w kontrakcie"

  Kto wie, może wyzwanie rzucone Jurasowi przez Najmana wciąż jest aktualne.

 23. Kto wie, może wyzwanie rzucone Jurasowi przez Najmana wciąż jest aktualne.

  Maracanę by tym sprzedali

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.