Organizacja KSW ogłosiła kolejny występ Łukasza Jurkowskiego w swojej klatce. I tym razem Juras zawalczy z rywalem, z którym mierzył się w przeszłości. Jurkowski na gali w Lublinie zmierzy się ze Stipe Bekaviciem. Zobaczcie co do powiedzenia o tym zestawieniu miał Polak w rozmowie z PolsatSport.pl

Na pewno cieszę się z tego, że udało mi się tak poukładać sobie życie, że jestem w stanie spokojnie przygotować się do gali zaplanowanej na 27 kwietnia. Organizacja dała mi szansę na kolejną walkę, a po konfrontacjach z Rameau Thierrym Sokodjou i Martinem Zawadą  pozostał duży niedosyt, więc ochota na powrót do klatki i zwycięstwo oczywiście się pojawiła. Chcę udowodnić kibicom i sobie, że stać mnie, by rywalizować na wysokim poziomie i walczyć naprawdę widowiskowo.

Juras skomentował także pierwszą walkę z Bekaviciem:

Prawda jest taka, że w pierwszej rundzie kontrolowałem ten pojedynek, miałem dosiad, i kiedy uderzałem z niego Bekavaca, sędzia położył mi rękę na barku. Dla mnie był to wyraźny sygnał, że walka zostaje przerwana, tym bardziej że biliśmy się w bardzo cienkich rękawicach i jeden cios od razu skutkował rozcięciami na skórze. Jedną z blizn na twarzy mam właśnie po pojedynku ze Stipe sprzed czternastu lat. Sędzia kazał mi wstać, po czym nakazał kontynuowanie pojedynku w stójce. Nie wiedziałem co się dzieje, ale biliśmy się dalej. W końcówce rundy udało mi się zapiąć trójkąt nogami, ale miałem wtedy jeszcze duże braki w parterze i nie udało mi się wykończyć przeciwnika. W drugiej rundzie przy próbie przyspieszenia zerwałem torebkę stawową i nie byłem w stanie kontynuować walki. Tak naprawdę nie wiem w jakim świecie żyje Stipe, który twierdzi, że znokautował mnie kopnięciem. Jeżeli ktoś ma nagranie z tej walki, to proszę o udostępnienie go, ponieważ wyglądała on zgoła inaczej. Jedno jest pewne – Chorwat będzie miał okazję udowodnić, że jest lepszy, ale myślę, że może się bardzo rozczarować.

KSW 48 odbędzie się 27 kwietnia w Lublinie. Zawalczą tam również m.in. Roman Szymański oraz Salahdine Parnasse – stawką pojedynku obu panów będzie tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej KSW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.