Walka dwóch stójkowiczów dostarczyła nam sporo emocji oraz wymian właśnie w ulubionej płaszczyźnie obu zawodników. Lando Vanatta w swoim stylu wywierał presję na przeciwniku. Już w pierwszej rundzie stosował on efektowne kopnięcia, które trafiały w szczękę Teymura. Ten jednak ma dość wytrzymałą szczękę, co pozwoliło mu na kontynuowanie walki. Szwed odpowiadał ciosami w stójce, wtedy też Vanatta zdecydował się na obalenie Davida, jednakże ten po kilku sekundach wrócił już do stójki.

Druga runda była bardzo podobna do pierwszej części starcia – Panowie nadal nie mieli ochoty na wymiany grapplingowe, częstując się nawzajem mocnymi uderzeniami. Widać było wspaniałe umiejętności muay-thai Davida Teymura. Zawodnik w klinczu zadawał sporo kolan, które jednak nie robiły wrażenia na Vanaccie. Lando przyjął sporo ciosów, po których większość padłaby na deski.

W trzeciej rundzie nadal nie wiadomo było kto wygra te starcie – było ono niesamowicie wyrównane. Teymur zdołał dwa razy obalić przeciwnika, co mogło przeważyć werdykt na korzyść Szweda. Ostatecznie to właśnie Szwed zwyciężył tę walkę przez jednogłośną decyzję sędziowską (3×30-27).

Vannata (9-2 MMA) szturmem wszedł do największej organizacji na świecie, kiedy to już w swojej pierwszej walce sprawił ogromne problemy czołowemu zawodnikowi dywizji do 70 kilogramów, Tony’emu Fergusonowi. W następnej walce dla organizacji nie dał on szans swojemu rywalowi, nokautując Johna Makdessiego jednym z najlepszych obrotowych kopnięć w historii MMA.

Teymur (6-1 MMA) polskim fanom znany będzie przede wszystkim z walki z Marcinem Wrzoskiem podczas programu TUF 22. Kariera obu zawodników poszła jednak w innych kierunkach – Polish Zombie jest teraz mistrzem KSW, kiedy to David zaliczył już dwie wygrane w oktagonie UFC.

20 KOMENTARZE

 1. 30-27 przesadzone, ale 29-28 Teymur najsłuszniejsza punktacja z możliwych, nie ma opcji, żeby Lando to wygrał. Niestety :jon:

 2. Lando przegral w sumie na wlasne zyczenie. Za duzo zbiera w walkach no i robienie show nie rowna sie z automatu wygrana u sędziów

 3. Czekam na teksty typu- balonik pękł, weryfikacja, przereklamowany itd bo to ulubione teksty niektórych gości na tym forum…

 4. Vannata walczy fajnie i efektownie, ale w ogóle nie myśli co robi. Wydaje mu się chyba, że jak zbiera ciosy i pokazuje jaki jest twardy to zyskuje w oczach sędziów. Szkoda tylko, że nie bierze pod uwagę punktów, które w ten sposób traci, pomijając już fakt jak to się na jego zdrowiu odbije. W ten sposób to on długiej kariery nie będzie miał.

 5. Moim zdaniem werdykt słuszny. Bardzo wyrównana walka ale koniec końców wydaje mi się, że Teymur punktował szczególnie obaleniami. Poza tym Vanatta powinien się oduczyć takiego sobie przyjmowania ciosów – szczególnie w twarz – na zasadzie, że niby nic nie było. Gdyby więcej unikał ataków Teymur'a to on by był zapewne zwycięzcą

 6. Pierwsza runda dla Vannaty na pewno.

  Za bardzo się odsłania, za dużo świrowania, za mało czystych ataków w 2 i 3 rundzie.

 7. Jaką oni walkę oglądali że dali 30-27 da Teymura?? punktowałem 28-29 dla Vannaty..

  To chyba ty kolego oglądałeś inną walkę. Bardzo mocne 29-28 dla Teymura.

  Cieszy mnie taki wynik, Vannata troszkę pokory potrzebuje. W drugiej i trzeciej rundzie został strasznie obity i tylko jego tytanowa szczeka uchroniła go przed ciężkim KO.

 8. 29-28 dla Szweda. Jedyny słuszny werdykt. Przyjemnie się ogląda ofensywny styl walki Lando, ale z taką taktyką to on wiele nie ugra. Oby się ogarnął chłopak, bo talentu mu odmówić nie można.

 9. Czekam na teksty typu- balonik pękł, weryfikacja, przereklamowany itd bo to ulubione teksty niektórych gości na tym forum…

  Balonik pękł, weryfikacja, przereklamowany-trzymaj bo sie nie doczekasz z tego co widze

 10. Balonik pękł, weryfikacja, przereklamowany-trzymaj bo sie nie doczekasz z tego co widze

  No zawiodlem sie ale to chyba dlatego ze jest brzydki:fjedzia:

 11. kurwa ale jakie lando kolana przyjmowal, az mnie bolalo jak ogladalem, dziwilem sie, ze nie probuje oddawac, kiedys od trenera slyszalem, ze za kazde kolano sprobuj oddac kolano, albo przegrasz walke.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.