28 września odbędzie się gala UFC w Kopenhadze. Popołudniu oficjalnie potwierdzono zestawienie, o którym mówiło się od dłuższego czasu. W limicie kategorii lekkiej zawalczą Marc Diakiese (MMA 13-3) i Lando Vannata (MMA 10-3-2).

Diakiese swój ostatni pojedynek stoczył w marcu, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Josepha Duffy’ego (MMA 16-4). Anglik wygrał tym samym pierwszy pojedynek po serii trzech porażek. W tym momencie, Diakiese ma w UFC serię czterech zwycięstw i trzech porażek.

Lando Vannata zawalczył ostatnio w lutym i podobnie jak jego przyszły oponent, wygrał swój pojedynek. Amerykanin poddał kimurą w pierwszej rundzie Marcosa Mariano (MMA 6-5). Wcześniej, Vannata wygrał tylko jeden z sześciu pojedynków, które stoczył dla UFC. Trzy razy musiał uznać wyższość swoich rywali, a dwukrotnie sędziowie orzekli remis.

8 KOMENTARZE

 1. Tez macie wrażenie, że gdyby nie jednocyfrowy poziom smalcu I efektowny (nie mylić z efektywny) styl walki, to Diakese już poleciałby z UFC?

 2. Tez macie wrażenie, że gdyby nie jednocyfrowy poziom smalcu I efektowny (nie mylić z efektywny) styl walki, to Diakese już poleciałby z UFC?

  Nie ma w tym nic złego jak dla mnie.

 3. Nie ma w tym nic złego jak dla mnie.

  Zobaczymy jaki będzie wynik kolejnej walki, ale jak znów wjebie to może lepiej będzie pasował do WWE. Tam lubią akrobatow

 4. Vannata zawsze na propsie, wejscie do oktagonu na tygrysa jest mega

  Vannata i wejście na tygrysa? Przypadkiem nie pomyliłeś go z Greenem?

  Tez macie wrażenie, że gdyby nie jednocyfrowy poziom smalcu I efektowny (nie mylić z efektywny) styl walki, to Diakese już poleciałby z UFC?

  Przegrać z mini Gastelumem, Hookerem i Klose, to żaden wstyd. Ostatnio rozwalił Duffy'ego, a to juz solidny skalp. Może mistrzem nie będzie, ale gatekeeperem jak najbardziej może zostać. Ja tam jestem ciekawy czy jest w stanie wydusić z tego więcej. W końcu Anglik ma jeszcze 26 lat. Może jego prime dopiero nadchodzi?

 5. Nie nie, Vannata skoczyl na panterke i potem tak fajnie sie wybil do gory. Utkwil mi ten obraz w glowie, nie pamietam przy ktorej walce dokladnie ale chyba z Makdessim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.