Organizacja KSW od lat systematycznie rozwija się w Polsce i próbuje również swoich sił za granicami kraju. Ile jednak warta jest marka stworzona przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego? Na to pytanie można znaleźć odpowiedź w dzisiejszym wydaniu Pulsie Biznesu, w którym napisano:

25 mln EUR – na tyle właściciele KSW wyceniają wartość biznesu, który budują od połowy zeszłej dekady. Ta wartość to nie tylko partnerska współpraca z Polsatem, który w kilka lat zaraził znaczną część swoich widzów pasją do Mameda Khalidova i spółki, notując rocznie dziesiątki milionów złotych przychodów z biznesu MMA. To także świadomość, że KSW stało się w ocenie Polaków jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych nad Wisłą, elementem popkultury.

W materiale podano również, że ostatnia gala KSW w Dublinie sprzedała co najmniej 75 tys. subskrypcji PPV, a Martin Lewandowski przyznał, że wpływy z PPV są największą częścią tego biznesu.

Przychody z PPV to największa część naszego biznesu. Rozglądamy się za inwestorem, dzięki któremu moglibyśmy wejść na europejskie rynki, a w dalszej przyszłości również na rynki obu Ameryk. Dzięki temu chcemy akcelerować naszą organizację w kolejnych krajach. Potrafimy robić dobre show, chętnie oglądane na całym kontynencie.

 

6 KOMENTARZE

  1. Nawet jeśli ta wycena jest realna, to UFC z jednego grubego ppv może kupić KSW w całości dwa razy. UFC jest gdzie?

  2. Czy oni robią sobie grunt pod sprzedaż? 100mln złotych to nie jest duża kwota, jak za przejęcie drugiej największej organizacji MMA na świecie 😛 #ufczawszewdupie

  3. Uważam, że to racjonalna wycena, serio. Sam Karol Bedorf jest wart spokojnie ze 20, a trzeba jeszcze doliczyć Kamila Szymuszowskiego, Waldka Kastę i 50% tego tłumacza w okularkach, którym KRS1 dzieli się z UFC.

  4. przychody to nie zysk… koszty też są nie małe…pudzian za darmo nie walczy…popek też za 10 tysi nie walczyco do przychodów: w ufc spadają, w bellatorze też…taka tendencja rynkowa…gala na stadionie narodowym to był peak dla KSW (wysoki, ale peak), którego już mogą nie powtórzyć – wtedy na gali było 100% gwiazd (poza materlą) ile takich gal są w stanie zrobić w przyszłości.co do "marki"Janusze usłyszą w końcu słowo ufc (jak już nie usłyszeli z ust właścicieli ksw) pogooglają…poedukują się i czar ksw pryśnie bezpowrotnie…

  5. Ja tam im gratuluje i mam nadzieje, ze znajda jakis sposob na to zeby dobrze prosperowac po odejsciu na sportowa emeryture najwiekszych gwiazd.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.