_MG_3779
Foto KSW

Telewizja Polsat nie ma możliwości, by zablokować podpisania przez Mameda Chalidowa kontraktu z UFC. Decyzja odnośnie przyszłości zależy od przebiegu negocjacji i decyzji reprezentanta Arrachionu Olsztyn.

Artykuł na ten temat w rozwinięciu

W poniedziałek wieczorem Tim Leidecker zaćwierkał na swoim twitterze. Niemiecki dziennikarz poinformował, że telewizja Polsat zablokowała przejście Mameda Chalidowa do UFC. Plotka, która dotarła i do mnie, ma jednak rozwinięcie. Otóż podobno Polsat może zablokować transfer Mameda, bo to telewizja, a nie KSW, pokrywa wynagrodzenie Chalidowa. Do tego na jesień 2012 roku planowana jest gala transmitowana w systemie pay-per-view, a wyjazd największej obecnie gwiazdy polskiego MMA z pewnością obniżyłby wartość tego produktu.

Kompletna bzdura – komentuje te rewelacje Martin Lewandowski. – Polsat nie ma możliwości zablokowania wyjazdu jakiegokolwiek zawodnika KSW. To my prowadzimy Mameda od początku do końca i to my będziemy w jego imieniu negocjować z UFC. Przedstawimy mu dwie oferty i prawdopodobnie nasza będzie finansowo lepsza. Suwerenna decyzja należy jednak do Mameda i kiedy ją podejmie, to jego proszę pytać dlaczego zdecydował tak, a nie inaczej – mówi współwłaściciel KSW.

Plotki komentować nie chcą przedstawiciele Polsatu. – Bzdur nie komentuję, a to jest kompletna bzdura – ucina rozmowę Paweł Wójcik, wicedyrektor Polsatu Sport. Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że Polsat płaci KSW, ale nie oznacza to, ze pokrywa gaże zawodników. To, czy te pieniądze pójdą na wypłatę Mameda, czy na reklamę lub pirotechnikę zależy już tylko od KSW. Telewizja nie ma nic wspólnego z kontraktami, które Kawulski i Lewandowski zawierają z zawodnikami.

Według naszych informacji Polsat nie rozpływa się nad wszystkimi posunięciami KSW, ale ostateczne decyzje dotyczące karty walk i kontraktów należą do włodarzy federacji. Telewizji na przykład nie podobał się pomysł z walkami kobiet, czy zatrudnieniem Boba Sappa, ale KSW postawiło na swoim. Wyjątkiem jest Niko Puhakka. To jedyna sytuacja, kiedy Polsat postawił zdecydowane weto i zablokował występ Fina.

Jeśli ktoś może zablokować przejście Chalidowa do UFC, to jest to KSW. Polski Czeczen nie ma w kontrakcie takiej klauzuli jaką wynegocjowali sobie Michał Materla i Maciej Jewtuszko. Teoretycznie Maciej i Martin mogliby siłą trzymać u siebie Mameda, ale w praktyce konflikt z największą gwiazdą organizacji byłby strzałem w stopę. Decyzję podejmie więc sam zainteresowany, który ma mieć pełny wgląd do korespondencji na linii KSW – UFC. Chalidow zapewnia, że jego entuzjazm odnośnie przenosin do UFC nie opadł, ale liczy, że zostaną spełnione pewne warunki.

Kluczową kwestią będą oczywiście pieniądze. – Czekam na godną ofertę z UFC – mówi nam Chalidow, którego nie zainteresują zarobki na poziomie 20+20 tysięcy dolarów. – Mam 32 lata i rodzinę. Muszę bić się za godne pieniądze. Mam nadzieję, że UFC doceni mnie jako zawodnika – dodaje olsztynianin, który przy okazji nie kryje zdziwienia rewelacjami opublikowanymi przez Leideckera. – Pierwsze słyszę o tym, żeby Polsat miał cokolwiek do powiedzenia w sprawie mojej przyszłości. Nawet nie wiem jak się do tego odnieść. Zaszokowałeś mnie – mówi nam Mamed.

Według naszych informacji obecnie Chalidow zarabia 100 tysięcy złotych za walkę. W tej kwocie nie ma jednak wpływów od sponsorów, które można oszacować na kilkadziesiąt tysięcy złotych. To jednak znacznie mniej niż dostaje Mariusz Pudzianowski, który według różnych źródeł co walkę inkasuje 300-400 tysięcy złotych, nie licząc pieniędzy z kontraktów reklamowych.

Reprezentujący Polskę Czeczen może jednak liczyć na podwyżkę. Jego pozycja znacznie wzrosła po KSW 19, kiedy pod względem oglądalności telewizyjnej pobił Pudzianowskiego. Dlatego KSW jest gotowe, by głębiej sięgnąć do kieszeni i pieniędzmi skusić Chalidowa do zostania w Polsce.

2944 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 10. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 11. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 12. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 13. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 14. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 15. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 16. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 17. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 18. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 19. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 20. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 21. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 22. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 23. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 24. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 25. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 26. Kurcze… Mam dziwne wrażenie że może być ciężko o więcej niż 20 + 20.

 27. na wstępie może być trudno , ale mam nadzieję że sie jakoś dogadają 

 28. Tim Leidecker przypomina mi trochę Stanisława Tymińskiego i jego nigdy nieotworzoną czarną teczkę.

 29. 100 tys. za walke na KSW,a nie interesuje go 20+20 tys $?? czyli ponad 130 tys zł za wygraną walke?? sponsorów nie licze,bonusów tym bardziej.Wiadomo ,jest ryzyko że może tam przegrać i rzeczywiście może stracić finansowo troche za oceanem.Z drugiej strony jakby wygrał 2 pierwsze walki to na pewno znacznie podniosła by się pensja + hajs od sponsorów +ja licze ze Chalidow ma duże sznase na bonusy z gali.Czyli rozumiem czekamy do 28 maja….

 30. kurde mam nadzieje ze pojdzie do tego KSW nie chce ogladac wiecej pojedynkow w ktorych moge w ciemno obstawic ze Mamed wygra w 1 rundzie. Chcialbym go zobaczyc w UFC jedno z moich tymczasowych transferowych marzen:D

 31. Mamed pewnie na jeszcze jednej gali zawalczy KSW 😉 Ja tam uwazam ze nie ma pośpiechu ale mam nadzieje ze uda im sie cos fajnego wynegocjowac bo prawdopodobnie ogladalnosc UFC na organge tez wzrosnie 😉 Szkoda ze UFC 153 w UK jest chyba 29 wrzesnia bo Mamed chyba nie walczy dwa miesace po ramadanie poprawcie o ile sie myle.

 32. Santiago 36k za występ brał jak dobrze sprawdzałem , więc mamed spokojnie na minimum 30+30 powinien liczyć.

 33. @ Przemek

  Mamed już nie będzie walczył za 100 tysięcy. KSW także szykuje dla niego nową ofertę.

 34. Dobre info, przynajmniej sytuacja się wyjaśniła. Myślałem, że Mamed dostaje trochę więcej, jakieś 150tyś za walkę. Tim znowu dał ciała, zachowuje się jakby szukał taniej sensacji.

  Edit

  I tu pojawia się kolejny problem, związany z tym że K&L są menadżerami Mameda, będą wiedzieli ile daje UFC, a tak Mamed mógłby trochę pokombinować i więcej wyciągnąć od K&L, oczywiście jeśli miałby walczyć w Polsce, co miejmy nadzieje że się nie stanie.

 35. 20 + 20 to max jaki Mamed moze dostac w 1 walce 🙂 sadze ze maxymalna stawka jaka uzyska bedzie 12+12 ( ewentualny bonus 60 tys dolcow 😀 ) , moze jest on rozpoznawalnym nazwiskiem w Usa 🙂 , ale w Ufc ma czysta karte wiec nie uzyska niebagatelnej sumki 🙂 apropo Lewandowskiego 🙂 w kazdym wywiadzie gada ze Ksw placi lepiej 🙂 strasznie smieszne gadanie 🙂 wierze ze z biegiem czasu pozycja Mameda ugruntuje sie w Ufc , co nie jest na reke Ksw,,,, hihi

 36. @Kolumb

  Santiago dostał tyle, bo był mistrzem Sengoku. Mamed dla UFC może mieć mniejszą wartość, chyba, że zależy im na wzmocnieniu Middleweight, które nie jest u nich jakoś super-mocno obsadzone.

 37. Ludzie, pisze to po raz drugi, i sie nie myle(?). Ramadan w tym roku trwa od 20 lipca do 18 sierpnia.

  „30-dniowy post wyznawców islamu to dziewiąty miesiąc opartego na fazach księżyca roku muzułmańskiego. Liczony w ten sposób rok jest jednak krótszy od słonecznego o jedenaście dni, dlatego termin rozpoczęcia postu, jak i innych uroczystości i świąt islamskich, ulega ciągłym przesunięciom w kalendarzu gregoriańskim.”

 38. wesolo mi dlatego ze te 100 tysiecy ktore dostawal od Ksw to ochłapy przy koniunturze , ktora wytworzyl dla tej federacji…

 39. Jeśli Polsat i KSW sypną to myśle,że już pozamiatane. UFC ma w dupie najlepszych zawodników w Europie, więc pewnie nie będą negocjować.

  A przy okazji wypada zwrócić honor za te reakcje wobec Polsatu po kolejnej plotce Leideckera. Kolesiem nie ma co się sugerować, chyba żyje z tego aby wywoływać zamęt u nas.

 40. Pamiętajcie też, że te pieniądze o których tu mowa to zapewne wartości brutto. Gaża 40$ w UFC nie oznacza, że zawodnik dostaje tyle na rękę. 100tys PLN w KSW brutto to wychodziło by ok 60tys na rękę (-VAT i -pod. doch.). Ktoś się orientuje jak to w USA wygląda?

 41. Jeżeli UFC będzie chciało Mameda to nie będą mu żałować baksów, osiągalna jest moim zdaniem gaża ok 50 tyś. 

 42. wyglada to tak ze tak czolowa 5 rankingow dostaje zajebiste siano a w Polsce najlepsi dostaja tyle ile kelenrzy w Ufc

 43. No to czekam na rozwój sytuacji – ale coś czuje, że jak KSW zaproponuje Mamedowi ze 2 razy wyższy kontrakt niż obecnie czyli jakieś 200 tyś, co jest myślę bardzo realne , a UFC nie zaproponuje gaży minimum na poziomie 35+35 na początek to Mamed zostanie w Polsce.

 44. Mogę wywróżyć z fusów, że Mamed dostanie propozycję od UFC jakieś 40-60$ za walkę, a od KSW jakieś 200 tysięcy złotych za walkę.

 45. Coś mi sie nie podoba ta wypowiedz Mameda o "godnych pieniądzach" Na początku to raczej kokosów tam nie dostanie.

  Czyli nie uwierze w Mameda w UFC póki go nie zobacze w oktagonie.

 46. aby zarabiac grube pieniadze w UFC trzeba pierw wgyrać tam parę walk lub być osobą znaną ameryce/ japoni oni najwieksze zyski z oglądania przynoszą, to podstawowa zasada, lombard znany z belatora dostaje w pizd.. kasy,
  santiago znany w japoni dobrze też dostał w miare.
  Akiyama i inni tak samo.

  znany zapasnik z ameryki ktory debiutuje dostanie 4 razy wiecej niz mamed.

  mamed powinien albo:

  bić się w UFC na razie za małą stawkę, ale z czasem jak wygra za większą
  lub zacząć toczyć walki poza KSW, m.in japonia ameryka, tak aby był bardziej znany, lecz wydaje mi sie że na to już nie ma czasu, teraz ma szczyt formy mamed, i mógł by do UFC przejść i wygrać tam troche walk.

  Mam nadzieję że następnym razem zobaczę mameda nie na KSW tylko na UFC!.

  W dodatku polsat mogło by wykupić transmisje UFC, dzięki mamedowi.

  gdyby pudzian tam przeszedł było by to niemal że pewne.

 47. No to Mamed do konca kariery bedzie obijal zawodnikow, ktorzy nie sa na jego poziomie. Oby mu sie tylko noga nie powinela z tymi przeciwnikami jakich ma…

 48. A dlaczego miałby nie dostać kokosów? Lombard dostał procent z PPV, Santiago którego w 1 rundzie Mamed znokautował dostał również znacznie więcej niż 20plus20.

 49. Ale Mamed chyba ma na uwadze to ,że w USA nikt go nie zna i nie dadzą mu na start tyle kasy ile oferuje mu KSW. Tak to jest jak się ma za pracodawców swoich managerów. Nie mogą być obiektywni, a inni może byli by go w stanie przekonać do tego,że po za podstawową wypłatą są jeszcze bardzo wysokie bonusy oraz sponsorzy o jakich w Polsce nawet nie może marzyć.

  W dodatku polsat mogło by wykupić transmisje UFC, dzięki mamedowi

  Nie mogą wykupić tej transmisji bo Orange Sport podspisali z UFC wieloletni kontrakt. A to o Pudzianie w UFC to chyba żart z Twojej strony:)

 50. nie wiem czy ekspresówka jest równie skuteczna co fusy ale przewiduję że Mamed dostanie od UFC 25+25tys i przystanie na to 😉

 51. @Blade

  Zastanów się. Ile ludzi w USA znało Lombarda i Santiago, zanim ci przeszli do UFC? A ilu zna Mameda? W Stanach kojarzony jest tylko przez "hardcorowych fanów". 

 52. 20 plus 20 i w razie co bonus za np poddanie wieczoru i nie byłby zainteresowany?

  No to go nie zobaczymy w UFC ,a myslalem ze niektorzy z was przesadzaja ….rzeczywiscie moze go nie byc w UFC.
  Bedziemy mieli szopke w Polsacie ,bo na Boga niby z kim mialby on teraz walczyc w KSW???? Z kims kto ma jeszzcze lepsza przewspaniała stojke jak mega boksersko przygotowany Wallace?

 53. abstrahujac od tematu najbardziej rozpoznawalnym polskim zawodnikiem w Usa jest Damian GRabowski 🙂 Joe silva juz kilkakrotnie sie z nim kontaktowal 🙂 on moze liczyc na wieksze zarobki niz Mamed 🙂 chyba dobrze tez znacie polityke Ufc 2 walki przegrane i bye bye:D:DD:

 54. Z tych 20+20 zostanie sie 10+10, 30% podatek, 20 menadzer. Wiec w wypadku przegranej jest to faking joke. A ambicjami sportowymi nie zapłaci za leki ma emeryturze. Więc nic dziwnego że woli tą stówkę

 55. Dobra wiadomoscia jest to, ze Polsat nie moze go zablokowac. Po przeczytaniu tego juz sie pozegnalem z Mamedem w UFC. Ktos napisal, ze 28 maja ma byc wiadoma oferta UFC dla Mameda to wtedy bedzie jasne. 

 56. Z tego co mówił Damian to kontaktowali się z nim raz, a co do dwóch porażek to nie zawsze tak jest. Jak przyciagasz widzów, jesteś gwiazdą z Japonii lub GB, albo poprostu dajesz dobre walki zosatjesz, mimo nawet 4 porażek z rzędu: Nelson, Hardy, Barry…
  winter is comming

 57. Pat Barry ma w UFC wiecej przegranych niz wygranych i nadal walczy ;] Damian również nie wyklucza udziału w UFC pod warunkiem,że spełnią jego oczekiwania. Myśle,że nie było by z tym problemu. W sumie dziwne by było,gdyby po wygaśnięciu kontraktu z BFC się do niego nie odezwali.

 58. Wierzę, że Mamed podejmie właściwą decyzję. Jest wykształconym człowiekiem i nie musimy myśleć za niego. 😉 Będzie miał 2 opcje:

  1) inwestycja długoterminowa – UFC, najpierw mniejsza kasa, z czasem, w miarę osiąganych sukcesów, kokosy 🙂

  2) KSW – porządna, pewna, stała pensja, krok w tył jeśli chodzi o rozwój sportowy.

 59. Escobar,masz racje,miałem chyba chwilową zaćme.Ostatnio Mamed miał lepszą oglądalność od pudziana ktory zarabia 300-400 tys. Przynajmniej 200 tyzł dla Mameda + sponsorzy to racjonalne minimum dla największej gwiazdy.

 60. Puszczajcie Dance na twiterze wiadomości … może zobaczy że wszyscy Polscy fani na to czekają i coś się tematem zainteresuję choć wątpie . Ale z drugiej strony jeśli rzeczywiście UFC myśli żeby u nas zrobić w przyszłości galę to pozyskanie Mameda wydaję się jako krok obowiązkowy.

 61. Żeby się nie skończyło jak z Fedorem.

  Dobrze myślę, że Mamed nie powinien sugerować się wyłącznie stawkami za walkę, a raczej wziąć pod uwagę, że walka na nowym kontynencie oznacza nowych, bardziej nadzianych sponsorów?

 62. teraz chyba juz tak nie ejst 3 walka jest o byc albo nie byc i cie nie ma 🙂 barry max 2 pod rzad przegral

 63. To, że Polsat nie ma możliwości zablokowania Mameda było chyba oczywiste…

 64. Dana wejdzie na Twittera, zobaczy 755 fanów na oficjalnym profilu Mameda i powie " no dobra dajcie mu 8k + 8k za zwycięstwo" 😉

 65. (…)”To my prowadzimy Mameda od początku do końca i to my będziemy w jego imieniu negocjować z UFC. Przedstawimy mu dwie oferty i prawdopodobnie nasza będzie finansowo lepsza.”(…)

  i prawdopodobnie nasza będzie lepsza: w domyśle bo przecież nie ma konfliktu interesów ze Martin będzie partaczył negocjacje, albo ssał profity dla siebie.

  Btw może i finansowo lepsza, ale zupełnie bez perspektyw.

 66. Nelson nie przegral 4 walk pod rzad <sciana> Akiyama, czy Hardy tak ale nie wymienieni gdzies powyzej zawodnicy.

 67. @heileris hehhe nawet nie kracz ;P .. .ale prawde powiedziawszy żeby się odnieść , to Santiago za 2 przegrane walki zarobił 72tyś $ w UFC czyli miał jednarazową garze na poziomie 40 – 32 tyś mnie więcej .. czyli Mamed pewnie nie dostanie nawet tyle i poniżej tych kwot trzeba się poruszać:)

 68. Ale ulga. Co do zarobków Mameda to myślę, że te 20 tys + 20 tys mógłby wyciągnąć. Do tego jest bardzo efektownym zawodnikiem więc bonusik za KO, sub czy fight of the night mógłby wpaść. Za każde jest chyba 65 tys na numerowanej gali, na nienumerowanych chyba coś mniej. No to teoretycznie mógłby zainkasować ok. 100 tys dolców.

 69. @Blade

  Czepliwy jakiś jesteś w ostatnich dniach. Po przecinku wymianiłem przyczyny niezwalniania po kilku porażkach i po przecinku wymieniłem zawodników. Przyczynę możesz przyporządkować do zawodnika, równie dobrze mogłeś napisać: Nelson nie jest z GB <ściana>.

 70. ze sie tak glupio dopytam mamed stwierdzil, ze 20+20 to slaba kasa? mi sie wydaje, ze nie jest to zla propozycja i nie jest to wcale malo, ale tutaj trzeba sie zastanowic czy chodzi tylko o kase juz, czy walki z najlepszymi i wraz z czasem wzrost wynagrodzenia (o ile bedzie sobie tam radzil). . . przeciez nawet jakby mu tam nie poszlo to i tak w ksw bedzie czekala ciepla posada ;]

  jesli zas wazne bedzie jedynie porownanie kwot od ufc i propozycji menadzerow, ktorzy niestety odpowiadaja tez za kontakt z organizacja ze stanow, to imo pozamiatane, ksw z polsatem sypnie wiecej niz ma obecnie i wiecej niz da mu na start ufc i "chuj bombki strzelil, choinki nie bedzie" ;]

 71. zacząłem puszczać tweety do włodarzy UFC crazy zobaczymy czy coś odpiszą 

 72. te całe wyliczenia wezmą w łeb, jak Mamed da pierwszą dobrą i efektowną walkę w UFC. Wtedy nie ma bata żeby KaEsDablju to przebiło — poza tym pomijając ten makaron Kawuli, Mamed pierwotnie chciał UFC nie dla kasy, ale dla sławy i lepszych przeciwników…więc gdyby wybrał kasę KSW zamiast porównywalną ale mniejszą w UFC, to byłby to fail roku. Po ramadanie ma się meldować w oktagonie i tyle
  Na KSW już nic sportowo nie ugra…

 73. wiencej jak 20 mu nie dadzą ,bo wstanach mało kto zna chalidova , dla tamtejszej publicznosci jest nikim , normalnym zawodnikiem

 74. Myślę, że jak menadżerowie się napocą to 25+25 jest osiągalne, ale mam pewne wątpliwości czy na pewno menadżerowie Chalidowa będą się chcieli spocić. Z osądem jednak zaczekam aż będzie wszystko jasne w tej sprawie. Mam nadzieję, że Mamed będzie chciał walczyć z czołówką za dużą kasę niż z 2 ligą za większą kasę. 

 75. nikt z was nie bierze pod uwagę tego ile pieniędzy może zainkasować od sponsorów po wygraniu kilku walk. w stanach duża część wynagrodzenia pochodzi właśnie od firm które wspierają zawodnika. Mamed potrafi liczyć i wie, że jeżeli zdobędzie tam popularność i pieniądze to opłaci mu się to. pomijam, że UFC chętnie wpuści go na europejskiej gali. nie będę tak jak wszyscy sum podawać, bo to bez sens liczby wymyślać 🙂

 76. Coraz bardziej do mnie dochodzi że UFC da niezadowalającą oferte dla Mameda.KSW pewnie da znacznie więcej..Chciałbym go zobaczyć w UFC ale rozumiem że chce jak najwięcej zarobić na rodzine,dużo lat jako zawodnik mu nie zostało i taki człowiek/zawodnik powinien godnie żyć na stare lata.

 77. Jajcarz: Ok, jesli tak to zwracam honory.

  Oczywistym dla stalych obserwatorow UFC jest ze niektorych zawodnikow zwalniaja po 1 przegranej, innych po 2, innych po 3, a niektorych po 4 nie zwolnia. Nie ma zasady. Wszystko zalezy od wartosci medialnej, ile na zawodniku mozna zarobic, jak sie zaprezentowal w poprzedniej walce, jesli to bylo fight of the night to zwolnienie jest prawie niemozliwe itd itp Natomiast jesli ktos jest malo znany i daje nudne walki to zwolnienie jest bardzo prawdopodobne nawet po 1 przegranej.

 78. CZy menadzerowie Mameda będą się starać ojak najwyższe pieniądze z UFC skoro sami chcą przebić ofertę amerykanów?To jest w ogóle gruby absurd moim zdaniem i Mamed chcąc dostać się do UFC na przejrzystych warunkach powinien zmienić menadzerów.

 79. a tak na marginesie: Daniel Cormier (50 + 50 tys. $) – bez porażki ulubieniec Amerykanów. W dodatkuw Strikeforce które czasami płaci najlepszym dużo więcej niż ich wartość. Mówie głownie o hevyweight

 80. Ciekawe tylko, czy już w poniedziałek dowiemy się jaka jest oferta UFC.

 81. Cormier jest ulubiencem amerykanow od walki z Antonio Silva, wczesniej byl no-name’em.

 82. a Memed narazie nie jest nikim specjalnym. Więc do sum 50 tyś $ (jak tu niektórzy piszą) sam się ustosunkuj.

 83. Mam nadzieje, że K&L nie skuszą Mameda żadną sumą i wybierze on aspekt sportowy. Swoją drogą 20+20 tyś $ to też nie głupia suma. Czekam na poniedziałek z niecierpliwościa. 

 84. Mamed w stanach nic nie znaczy mimo dobrych rankingów. Stawka 20+20 jest moim zdaniem bardzo do przyjęcia. Wiadomo że jak się wygrywa to są bonusy i lepsze kontrakty, dlatego Mamed mimo że dostanie podwyżkę w KSW powinien wybrać stany bo mimo że na początku zarobi  może i mniej niż  te 200 tysięcy to za rok może ta suma się spokojnie podwoić. co do Polsatu to oby go nie blokowali faktycznie. Moim zdaniem nie zobaczymy niestety Chalidowa w oktagonie, ale obym się mylił.

 85. UFC to LM w MMA wiec Mamed powinien spróbować swoich sił a 20k+20k na poczatek wydaje mi się ok.

 86. podejrzewam, ze to co przedstawia mamedowi to bedzie pierwsza oferta rzucona przez ufc, bez jakiejkolwiek proby negocjacji i wyciagniecia wiecej ;/

 87. Wydaje się, że od zawsze wiadome było, iż ostateczna decyzja w kwestii KSW vs UFC będzie należała do samego Mameda i – pomimo nieco nadszarpniętego image'u, jaki ostatnimi czasy "wyrobili" sobie włodarze KSW w tzw. środowisku – tylko najzagorzalsi przeciwnicy Kawulskiego i Lewandowskiego zakładali, że mogą oni spróbować siłą zatrzymać Chalidowa. Tym niemniej, rozwiązanie proponowane przez właścicieli jeszcze największej w Polsce organizacji, a zatem przedstawienie Mamedowi dwóch ofert (z KSW i UFC) – wobec oczywistego konfliktu interesu, jaki rodzi się z faktu, że Kawulski i Lewandowski są zarówno właścicielami KSW, jak i menadżerami Chalidowa – wydaje się tylko półśrodkiem, by nie rzec – ponurym żartem.

  Abstrahując bowiem od wpływu, jaki Polsat wywiera w tej i innych kwestiach na KSW – który, notabene, myślę, jest większy niż może się wydawać z tytułowego tekstu – wydaje się, że kluczowy w całej sprawie jest poziom determinacji Mameda oraz gotowość do obniżenia swojej gaży, przynajmniej na początku, w zamian za szansę na jej zwielokrotnienie w przyszłości oraz realizację ambicji typowo sportowych, których naszemu zawodnikowi nie można odmówic, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego ostatnie deklaracje. Nie ulega wątpliwości, że mogą one być tylko środkiem do negocjacji lepszego kontraktu z KSW, ale optymistycznie załóżmy, że Mamed naprawdę zmienił zdanie i pragnie potwierdzić swoją klasę w konfrontacji z najlepszymi na świecie.

  Włodarze KSW stają przed nie lada wyzwaniem biznesowym – muszą bowiem bardzo precyzyjnie oszacować rzeczone ambicje Mameda. Jeśli jest on bowiem tak mocno zdeterminowany, jakim wydawał się w wywiadach, wtedy z całą pewnością duetowi K&L powinno w pełni zależeć na tym, by wynegocjować dla niego jak najlepszy kontrakt z UFC – aby i do swojej kieszeni mogli włożyć nieco talarów. Zapewne nie byłyby to takie sumy, jakie zarobiliby, gdyby został w KSW, ale, jak wiadomo, z niewolnika nie ma pracownika, więc lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

  Z drugiej strony jednak jeśli poziom determinacji Mameda w dużej mierze warunkowany jest przez poziom gaży, wtedy niewykluczone, że duet KSW może sobie pozwolić na potraktowanie po macoszemu negocjacji z UFC, coby dwie oferty, które przedstawią Mamedowi, różniły się bardzo mocno na korzyść KSW, co ułatwiłoby Czeczenowi z polskim obywatelstwem podjęcie decyzji. Oczywiście, jak zaznaczał w niedawnym wywiadzie Lewandowski, Mamed będzie miał dostęp do pełnej korespondecji etc., stąd minimum wysiłku (kilka maili) KSW tak czy siak musi podjąć na wypadek gdyby Mamed, nieusatysfakcjonowany ofertą z UFC, chciał się bliżej przyjrzeć negocjacjom. W rozważanej tu sytuacji właściciele KSW muszą jednak być czujni i ostrożni, bowiem w najgorszym dla nich scenariuszu, a zatem przyjęciu przez nich założenia, że "nie ma co się silić w negocjacjach z UFC, im niższa bowiem oferta, tym mniej prawdopodobne, że stracimy kurę znoszącą złote jaja" i – pomimo tego – akceptacji rzeczonej oferty UFC przez Mameda, okażą się stratni i będą pluć sobie w brodę, iż nie powalczyli o lepszy kontrakt, a zatem i większe pieniądze dla siebie, skoro Chalidow okazał się aż tak zdeterminowany, by przyjąć tak marną ofertę z amerykańskiej organizacji. Wierzę, że nikt z tutaj zgromadzonych nie ma bowiem wątpliwości, iż dla naszego duetu rozwój polskiego MMA, ambicje Mameda i inne rzeczy trudne do spieniężenia, są jednak tylko pochodną od priorytetu, którym jest zasobność ich sakiewki – co z ekonomicznego i biznesowego punktu widzenia może być, rzecz jasna, jak najbardziej uzasadnione.

  Czy można byłoby rozegrać to inaczej, lepiej? Wydaje się, że byłoby to trudne, bo problem leży u samej podstawy i to ona jest pochodną wszystkich sprzeczności, które muszą rodzić się w jej następstwie. Skłaniam się ku twierdzeniu, że to jednak duet właścicieli KSW, sterowany nie zawsze widzialną ręką Polsatu, rozdaje tutaj karty. Mamed podejmie decyzję ostateczną, ale dokona jej między ofertami, które zostaną mu przedłożone. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że przedstawienie Mamedowi kiepskiej oferty z UFC – na co zdają się od kilku dni przygotowywać opinię publiczną oraz samego zainteresowanego włodarze KSW – nie tylko może odwieść go od zamiaru przenosin do UFC, ale i spowoduje, że KSW nie będzie musiało zbyt głęboko sięgać do własnej kieszeni, by zatrzymać go u siebie.

 88. Niestety ja mam takie samo wrażenie. Szczególnie utwierdza mnie w tym wypowiedź Lewandowskiego, który twierdzi, że będą oni chcieli wynegocjować jak najwięcej dla Mameda i jednocześnie będą chcieli przebić ich oferte. Nie wiem co mam na ten temat myśleć. Jednak nadal gdzies glęboko we mnie siedzi iskierka nadzieji, że w poniedziałek lub kilka dni później będziemy mogli przeczytać gdzieś, że Mamed właśnie podpisał kontrakt z UFC. Czekam na to od dawna…

 89. @Cziris – 20 + 20  to beznadziejna suma dla Mameda w jego etapie kariery to jest jakieś niecałe 140 tyś zł  .. K&L wydaje mi się na pewno zaproponują Mamedowi nie mniej jak 200 bo jest ich an to stać . Do tego Mamed ma w Polsce sponsorów , którym reklama w stanach może nie wiele dać:)  Przeciwnicy w UFC są mocni i to nie jest wcale powiedziane, że pojedzie i będzie wszystko wygrywał i pokochają go ludzie- na pewno ma jakąs szansę na to ,ale to nie jest wcale zagwarantowane. Poza tym jak idziesz do fajnej pracy to liczy się dla Ciebie przede wszystkim to ile na początek będziesz zarabiał ,a nie tylko czy to będzie fajna robota.

  Przykładem nieudanej wycieczki do USA może być tutaj Grabowski – w Polsce walczył efektownie ,a w Bellatorze dawal średnie walki i ludzie jakoś za nim nie przepadali(np. gwizdy na jego ostatniej walce) .

 90. panowie nie przesadzajcie znowu, wystarczy zobaczyć na niektórych zawodników i ich "wartość medialną", a wydaje mi sie, że Mamed spokojnie jest w stanie wynegocjować 30+30, a do tego wpływy od sponsorów w USA są znacznie wyższe niż w Polsce.
  przykłady: Chad Griggs 27,000 $ [wielkie 0 jeśli chodzi o wagę ciężką], Jorge Santiago 36 000$ [też nie był jakąś gwiazdą w USA], Tatsuya Kawajiri w Strikeforce 97 000 $.
  w dodatku Mamed jest dość znany nie tylko w Polsce, ale i Europie więc wysokie zarobki przy wrzuceniu go na galę w Europie wcale nie sprawiłyby, że UFC byłoby stratne.

 91. vasal

  Suma łącznie 40k $ to wcale nie jest tak mało. Mamed jest wielki w Polsce i europie, jednak w stanach nadal jest nikim. I teraz ma do wyboru:

  -Albo zostać w KSW, dostawać do końca swojej kariery odpadki z UFC, zarabiać bardzo dobrze i zawsze wychodzić przy dopingu polskiej publiczności, albo…

   

  -albo zawalczyć w UFC, największej i najlepszej jeżeli chodzi o poziom sportowy federacji na świecie o, której marzą wszyscy fighterzy na świecie, może i mniej zarabiać na początku ale z czasem mogłby zarabiać 2x więcej niż w KSW i sprawdzić się z absolutną czołówką.

  I teraz wszystko zostaje w rękach Mameda i jego promotoro-menedżerów. Ambicji Mamedowi nie brakuje, i nigdy nie chciał zbyt wiele więc mam nadzieje, że wybierze tą drugą opcje i niedługo będziemy go mogli zobaczyć wychodzącego do octagonu przy eto kavkaz

 92. Podziel te 40 przez 2. To jest bardzo mało. Chyba że kogoś utrzymują rodzice:)

 93. UFC na pewno nie przebije KSW pod względem kasy, wszystko zależy od tego czy Mamed będzie chciał podjąć wyzwanie sportowe i trochę zaryzykować. Moim zdaniem KSW spokojnie może mu naszykować nawet 300-400k zł, byle tylko nie przeszedł.

 94. Jak ktoś ma konto na twitterze to proszę niech się spyta Leideckera o tę wielką aferę, która miała ujrzeć światło dzienne kilka miesięcy temu.

  Gość poprostu szuka taniej sensacji, dajcie mu namiary na redakcję Sportfana…

 95. nie popadajmy w paranoje ile ludzi pracuje za 1,5k zł miesiecznie i jakos zyja, a tu slysze, ze 20k+20k to sa slabe pieniadze

 96. @zoom , ale te 20k to jest opodatkowane( ktoś wyżej pisał 30% w USA) i z tego menager bierze do kieszeni też troche więc kokosów nie ma, poza tym takie walki w UFC to ze 2 na rok są ,więc jeśli mowa o najlepszym zawodniku wagi średniej w Europie i łakomym kąsku dla sponsorów w Polsce to niewiele.

 97. @Yagiel

  Popieram. Miła odmiana od tych wszystkich "Kup Sobie Walke Pudzian do UFC".

 98. @Herszt 

  Leidecker nie chce nic mówić na ten temat i jestem przekonany, że już nic od niego nie wyciągniemy.

 99. Ja się mega cieszę, że decyzja nalezy do Mameda bo mocno wierzę w jego chęć walki w UFC. Mam tylko nadzieję, że zaproponują mu dobrą kasę np. coś kolo 30 + 30 i on się na to zgodzi, bo ze KSW zajebiście przebiją ich ofertę to jest pewne. Myślę że do 300 tyś. zł spokojnie mogą się licytować, jeśli tyle rzeczywiście Mario zarabia. Mam nadzieję na dobrą decyzję Mameda, co oznacza dla mnie UFC za mniejszą kasę. Wierzę w jego wartość i myślę, że UFC wyjdzie mu na dobre i będzie to długoterminowa inwestycja. Nawet po walkach w kratkę będzie dużo warty w Polsce i po ewentualnym powrocie będzie walczył za dobrą kasę jak Drwal. Mocno wierzę, że będzie się kręcił w pierwszej 5 UFC.

 100. 20+20 to mało ;oo jakoś nie wydaję mi się że dużo więcej wytarguje, ewentualnie 30 tyś dolców, bo wątpię że więcej dostanie za pierwszą walkę .

 101. A ja będę tradycyjnie wyjdę na sceptyka:Santiago od razu trafił na Stann’a i Maia i szybko odpadł. Ten drugi przeszedł do kategorii niżej więc Mamed go na bank nie dostanie, ale i tak z czołówką będzie miał ciężko. No chyba, że będzie dostawał rywali jak Palhares.
  Ciekawe czy w tym zamieszaniu po Mameda nie zgłosi się Belator. W końcu za zwycięstwo w turnieju jest chyba 100 tys. $.

 102. Bezimienny 

  a za zwycięstwo w pojedyńczej walce turniejowej grosze zapewne 

 103. @Bezimienny

  100 tys. zielonych to Mamed (jeżeli zostanie) zarobi w KSW za pojedynczą walkę z jakimś odpadem z UFC, także o Bellatorze nie ma mowy.

 104. po za tym w bellatorze nie ma zawodnikow jakis swietnych, ktorych nie byloby w ksw, a to w sumie o to mialo glownie chodzic- przeciwnicy z najwyzszej polki ;]

 105. Bellator?? nie ma sensu, duzo lepszych przeciwników nie dostanie a takich samych to lepiej ogladac w Polsce. No chyba ze 2-mecz ze Shlemenko (lepiej zeby 1 walka byla w Polsce bo potrwa 1 min i 2 walki nie bedzie).
  Strikeforce?? u swego schyłku chyba nie szuka zawodników których w razie sukcesu nie da sie przezucic do UFC.
  Poza tym chyba obie te organizacje podpisuja nowe kontrakty już na wyłączność.

  Druga sprawa. Jeżeli KSW jest w stanie dać Mamedowi 200 tys za walka to siadając do negocjacji z UFC z ofertą 25/25 tys $ będą zawzięcie negocjować żeby ją podbić? wątpie! Jak w poważnym biznesie może dojść do sytuacji że menadżer negocjuje komuś kontrakt kiedy z góry wie że bedzie chciał przebić go swoim kontraktem?

 106. gadacie tak o zagraniczny zawodnikach ile dostaja siana za walke w UFC!!!! Ale ile dostawal tomek Drwal???????

 107. Langus

  kim był Drwal a kim Mamed? Drwal był prawie zawsze undercardem dalekim. Nie porównuj tego bo to nie ma sensu. Co Drwal mógł zaoferować UFC? Nic.

 108. Są dane tylko z jednej gali gdzie dostał 15,6k + 7k bonusu.

  Plus dostał 25k za ko bonus czyli łącznie 47,6k.
  „I’m happy, healthy, white and moderately wealthy.” – Forrest Griffin
  „He told me to go kill the guy. I was so happy.” – Diego Brandao po spotkaniu z Wandereliem Silvą.

 109. a ile dostawal?

  spoznilem sie z pytaniem. Mysle  ze 30 tys jest jak najbardziej osiagalne, po tym co ostatnio Mamed robi ze swoimi rywalami

 110. Mammeda ze Stannem, Labenem, Wandem, Blefortem, a nawet Marquantem, Boetschem, Bispingiem absolutnie chcę zobaczyć. Nic mnie nie obchodzi kto i ile ma dostać pieniędzy żeby do tego doszło 😀 Dołożę ze swoich

 111. o spoko, w sumie jak się zrzucimy wszyscy to ze 300 zł będzie ;] Na spodenki KSW Wear,żeby K&L "nie musieli dokładać do gaży" 😀

 112. Leben nie skończył kariery? bo byłem o tym przekonany a ostatnio cały czas się przewija jego nazwisko i nie wiem czy mi sie coś ubzdurało, a jestem fanem jego wystepów 🙂

 113. Hmmm …
  Dziwi mnie ze nikt nie bierze pod uwagę tego , że to sprytna zagrywka Mameda aby wynegocjowac lepszy kontrakt z KSW ? Moment na to idealny. No i pozostawiac wszystko w rekach K&L w negocjacjach naprawde nie trzyma sie to kupy. OBYM SIE MYLIŁ

 114. @darosanok
  Nie skończył, ale po walce z Munozem pauzuje za doping do końca roku. Właściwie nie za doping tylko za painkillery, ale ważne że pauzuje do listopada chyba.

 115. @Barnaba
  thx, rzeczywiscie pomieszalo mi sie, juz znalazłem takie samo info.

 116. przegrany walki Silva vs. Belfort – jeśli dojdzie do zakontraktowania Mameda – moim zdaniem najbardziej prawdopodobny rywal na początek.

 117. Robi się interesująco. Czekam za konkretami licząc jednak, że Mamed w UFC to już kwestia czasu 🙂

 118. Mamed powinien się zgodzić tam walczyć nawet za złotówke.

  1 Jeżeli przegra walki jak Santiago to po prostu go wyrzucą. Wtedy wróci do KSW znowu jako gwiazda ( KSW może sobie gadać, że powrót byłby trudny ale niezapominajmy, że jest mmaattack, które pewnie ładnie wystrzeliło by pieniędzmi. A więc KSW by nie miało wyjścia jak przyjąć Chalidowa z powrotem)

  2 Jeżeli będzie wygrywał a w dodatku co jest bardzo prawdopodobnie nie będzie to lay & pray to dosyć szybko się dorobi fortuny. Niech sobie poogląda w jakich warunkach mieszka taki Koscheck, któremu daleko do titleshota.
  „Cesar Gracie Jiu Jitsu motherfucker! Cesar Gracie Jiu Jitsu! Pardon my language.” – Nick Diaz

 119. Ja bym nie uwierzył w to jakbym się dowiedział, że polsat blokuje drogę Mamedowi do UFC. To byłoby po prostu śmieszne i byłoby to potwierdzeniem, że Polska nawet swoim pod górkę robi. Ale ciesze się, że jednak piecze trzymają nad tym ksw i sam mamed. He, dzisiaj się dowiedziałem w końcu ile Mamed czesze w KSW.. 😉 Właśnie mmarocks podaję zarobki zawodników po poszczególnych galach? Tak jak np. mamy info odnośnie gal UFC? Nie pamiętam po prostu, a chciałbym się dowiedzieć.

 120. Mamed stoi przed prostym wyborem, przedwczesna emerytura w KSW za duże pieniądze obecnie,a w przyszłości chyba jednak mniejsze, albo próba wejścia na Olimp ,za mniejszą kasę tylko na początku.

 121. Pewnie skończy się tak że Mamed zostanie w KSW i będzie walczył w Polsce do konca swojej kariery.

 122. W tabloidach widać go z tej strony jakby wiecie kasa dla niego nie była najważniejsza. Nie wykazuje się on pychą itd. On raczej nie liczy na to, że z marszu dostanie dogodne sianko za walki. Tam wspomniał o wieku itd. Ale to chyba nie powód by myśleć, że się sprzeda chłopak.

 123. Ciekawe jest to że wszyscy dyskutują czy Mamed pójdzie do UFC a nikt nie dyskutuje czy UFC tego chce…

 124. Wnioskując z tego w jaki sposób mówią o tym Mamed i KSW to zakładam, ze UFC już się z nimi kontaktowało i po prostu zostawiło wiadomość "w razie czego oddzwońcie" 😉

 125. Chociaż Ja bym wolał żeby Mamed podpisał kontrakt z Strikeforce na kilka walk alne nie na wyłączność, i wtedy bysmy go mogli oglądać w KSW i Strikeforce.

 126. I bardzo dobrze, głupio byłoby jakby Polsat miał wpływ na tego typu decyzje.. A ten cały Leidecker ponownie się ośmieszył, typowe dziennikarskie zero szukające taniej sensacji. Mam nadzieję, że następnym razem 10 razy się zastanowi zanim nabazgroli coś na temat polskiego mma.

 127. Przypuśćmy, że Mamed dostanie ok 30+30, to może i dużo nie jest, ale trzeba pamiętać, że jest on „smakowitym kąskiem” dla amerykańskich firm chcących wejść na na europejski i w tym również polski rynek.
  Nie ma lepszej reklamy niż najlepszy fighter i największa gwiazda w danym kraju, zwłaszcza dla firm zajmującymi się sportem w tym przede wszystkim MMA.
  Dodatkowo Chalidov jest idealnym kandydatem na załapanie się (oczywiście po 2-3 wygranych walkach) do elitarnych zawodników sponsorowanych przez samo UFC, to byłoby opłacalne dla obu stron, zwłaszcza jeśli planują robić galę w Polsce.
  Podsumowując, mówienie o mniejszych pieniądzach od UFC w stosunku do tych z KSW jest prawdą głoszoną przez K&L, ale mówienie o tym, że Mamed może stracić na sponsorach, to mało prawdopodobne stwierdzenie.
  Więc Mamed leć do UFC bez względu na podstawową pensję, bo finansowo nie stracisz (może trochę na początku, ale czasem trzeba inwestować), a sportowo możesz tylko zyskać.

 128. DAROSANOK napisał
  „Druga sprawa. Jeżeli KSW jest w stanie dać Mamedowi 200 tys za walka to siadając do negocjacji z UFC z ofertą 25/25 tys $ będą zawzięcie negocjować żeby ją podbić? wątpie! Jak w poważnym biznesie może dojść do sytuacji że menadżer negocjuje komuś kontrakt kiedy z góry wie że bedzie chciał przebić go swoim kontraktem? „\\

  PODPISUJE SIE PO TYM ,IDEALNIE TO UJAŁEŚ.

 129. Popieram również DAROSANOK’A , Mamed mógłby zagadać z Norbertem Sawickim i przekazać mu interesy w jego ręce bo duet K&L w życiu go nie puszczą, a takie gadanie w mediach, że oni go nie blokują to jest śmiesze, a szkoda tylko, że mu wodę z mózgu robią.

 130. Propozycje dla Mameda :UFC 120 tys. zlotych , KSW 350 tys. zlotych +%z per-per-view co wymierze Mamed ,co wybyscie wybrali na jego miejscu?

 131. Jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało to pieniądze to nie wszystko. 

 132. nie wierze że KSW da mu 350tys a tym bardziej z bonusem ppv, pewnie jesli dostanie wspomniane 200 lub 250tys to wszystko, chociaz to i tak wiecej niz moze mu dac UFC, tyle ze tam jest jeszcze szansa na te bonusy po 60-75tys $

 133. Wiadomo że kasa jest bardzo ważna dla każdego zawodnika ale jednak szansa bicia się w UFC i zaistnienia na całym świecie myślę że jest również kusząca. Poza tym po udanych walkach w UFC pojawią się na pewno sponsorzy itd itp może jakieś ciekawe kontrakty więc wcale nie jest powiedziane że Mamed będzie miał tam gorzej. Teraz wszystko w jego rękach i mocno liczę na to że chociaż raz zobaczymy go w Octagonie

 134. jest dokładnie tak samo jak napisałem w komentarzu pod wywiadem Lewandowskiego jakiś tydzień temu. Mamed może chcieć albo podwyżki (i dostał ją), albo zadecyduje że przechodzi do UFC i gadanie duetu K&L nic nie zmieni, bo karty rozdaje Mamed.

  Oczywiście mam nadzieję że Khalidov zdecyduje sie na ten krok, chociaż coraz bardziej zaczynam w to wątpić. No ale czas pokaże!

 135. więcej jak Pudzianowi mu ksw nie nasypię, 30$+bonus to myślę że spokojnie da się wyciągnąć, chyba biedy nie klepie żeby odmawiać takich warunków. Mamed weź się w garść: D Ameryka to nie koniec świata.

 136. @Aukson – brałem też pod uwagę to , że Mamed chce wynegocjować większą kasę od KSW i tyle.
  Wcześniej ciągle mówił ,że nie chce ruszać się z Polski , że to to PL chce ściągać przeciwników itd. TO może być ze strony Mameda sprytna zagrywka by wynegocjować siano od KSW. Chce walczyć z najlepszymi to musi niestety pofatygować się do UFC i na start zarabiać mniej niż zarabia w KSW.
  Oby jednak Mamed naprawdę chciał się pojawić w UFC – bo tam i my wszyscy go chcemy !

 137. Nie wiem jak mozna polegac na managerach, ktorzy w duchu sie modla by oferta UFC byla mozliwie jak najnizsza bo:
  1. Czym nizsza oferta tym latwiej ja przebic
  2. Bedzie mozna powiedziec :
  * a nie mowilem ? KSW placi lepiej, jestesmy (tutaj ciag pochlebstw)
  * Mamed dostal 2 oferty. Slaba z UFC i swietna z najlepszej organizacji na swiecie – KSW
  * Mamed wybral KSW, bo KSW … blablabla

  K&L nie maja interesu w wynegocjowaniu dobrych pieniedzy dla Mameda. Poswiecic to zadanie panom z KSW, to jak zatrudnic w ubojni bydla obroncow zwierzat z Joanna Krupa na czele i liczyc na ich efektywnosc.

 138. Generalnie Mamed powinien mieć ksywe „BIZNES” – do rzeczy…

  Wiadome jest, że KSW niema dla Mameda nic do zaoferowania – chodzi o zawodnika – oprócz kasy. W każdy biznes należy inwestować. Mamed powinien lecieć do UFC nawet 20k + 20k. Wiadomo, że jeśli Mamed szybko i efektownie zakończy walki to amerykanie go pokochają i myśle że sięgnie 40k + 40k (plus sponosrzy czyli jakieś 20k w najgorszym przypadku) bo ludzie będą chcieli oglądać zawdonika który daje zajebiste walki – a żeby oglądać trzeba płacić wiec DANA tak to wykalkuluję żeby było dobrze… Jeśli chodzi o te, pieprzenie K&L, że powrót będzie ciężki – to co nagle zaproponują mu 80k za walkę pompując nadal 300/400k w Pudzille – GÓWNO PRAWDA !! Jeśli wejdą w PPV ( a plany są na gale 20 bądź 21) to Mameda będą chcieli ściągnąc nawet za 200k – dlaczego? Bo ostatnie wyniki oglądalności mówią same za siebie. Tak jak ktoś napisał Pan Cholewa tylko czeka na to, że KSW ewentualnie opuści pensję po nieudanym debiucie w UFC i „zatrudni go u Siebie”. Więc tak czy siak Mamed powinien jechać jako tzw inwestycja w siebie pod względem sportowym oraz kasowym. Jak się nie uda trudo spróbował i tyle. Mamed dalej będzie numerem jeden w Polsce i KSW i MMAA zapłacą sporo żeby Mamed u nich walczył. Ale wtedy niech K&L pokaża jakimi są negocjatorami walce z Panem Cholewą.

  I niech K&L pamiętają, że jeśli go puszczą to wypromują w jakiś sposób KSW w stanach.

 139. Blade świetny przykład podałeś… Coraz bardziej zaczynam się o to obawiać… Mam tylko nadzieję, że Mamed czyta co tu wypisujemy i weźmie to pod uwagę… W sumie sam Mamed nie jest głupi i wydaje mi się, że podejmie mądrą decyzję, nawet jeżeli w naszym odczuciu to nie będzie wyglądało rozsądnie.. Jedno jest pewne: nawet jeżeli Kanibal wybierze KSW, to może będę czuł mały niedosyt ale napewno się do niego nie zrażę 🙂 Jednak czuję, że niestety straci po takiej decyzji pewną część fanów a hejterzy dalej będą wypisywać, że "Kup Sobie Walkę podstawia mu starych i kiepskich zawodników"… Dlatego trzymam kciuki, żeby Silva wyjechał z niezłą sumką 🙂

 140. Nie byłbym optymistą co do tej sumki danej przez UFC (nie liczyłbym na „za wiele”)
  Myślę ,że ta sumka może szybko rosnąć … z każdą walka być większa (bo Mamed umie walczyć widowiskowo) – jednak najpierw musi do siebie przekonać do siebie widza za oceanem. Teraz dla zwykłego widza w USA jest on pewnie anonimem do tego ani mecholem, ani brazylijczykiem … nie liczyłbym za wiele na start – jednak jak chce walczyć z najlepszymi musi za ocean się udać i pracować na swoją markę.

 141. @Naiver – "Wydaje się, że kluczowy w całej sprawie jest poziom determinacji Mameda oraz gotowość do obniżenia swojej gaży, przynajmniej na początku, w zamian za szansę na jej zwielokrotnienie w przyszłości oraz realizację ambicji typowo sportowych.."

  Bardzo trafnie ujęte. Logicznym jest, iż zarobki w początkowej fazie mogą być niższe od tych oferowanych przez duet K&L. Przypomniała mi sie pewna analogiczna sytuacja z jednym z moich ulubionych piłkarzy mianowicie z Robertem Lewandowskim, który gra w BVB. Już teraz sam Robert na swojej stronie oznajmił swoich fanów, iż pomimo złotych gór, które oferuje mu klub z Dortmundu raczej na 100% nie przedłuży kontraktu na kolejny sezon 12/13. Decyzja spowodowana jest faktem, iż z Borussią w lidze niemieckiej osiągnał już wszystko  – ( puchar oraz mistrzostwo Niemiec ) a młody piłkarz ma ciągle niezaspokojony wilczy apetyt sięgania po nowe trofea piłkarskie – ja mu się osobiście w ogóle nie dziwię, choć szkoda, że odchodzi. Do czego zmierzam ? Mamed zarabiający fortunę w Polsce, to Mamed bez ( moim subiektywnym zdaniem ) najważniejszych walk w swojej ciągle rozwijającej sie karierze sportowej, oraz bez szans na założenie najważniejszego pasa na swoje biodra ! Czy faktycznie te wysokie pieniądze są tego warte ? A być może w niedalekiej przyszłości już jako mistrz UFC będzie zarabiał 10-cio krotność gaży którą proponuje mu teraz K&L ?

   

   

 142. Ja zawsze wiedziałem, że dobry niemiec to…

  Nasiał flet zamętu i defetyzmu. Gówno Polsat może zrobić i bardzo dobrze bo to nawet w Naszym kraju takich rzeczy nie może być. Dziwi Mnie to szybkie rotowanie zdania nt. wyjazdu do USA, w zapowiedzi twierdzi, że tu jest najlepiej i nie chce nigdzie wyjeżdżać, za kilka minut KO na Rodney`u i chce do UFC, teraz chce nadal ale za godne pieniądze i 20+20 to za mało…czyli nagle $ ważniejsze niż mierzenie się z najlepszymi? Przecież będzie miał z czego żyć nawet za 15+15.

 143. Pieniądze są potrzebne a po co ma walczyć za granicą, za mniejszą kasę niż w Polsce, fani chcieli by go w UFC ale jeśli nie będzie mu się to kalkulowało to trudno, każdy z nas wybrał by korzystniejszą ofertę finansową.

 144. Venom wyeksportowałbyś to może na Sherdoga – niech się za granicą Polsatu nie obawiają… strach w oczach Amerykanów powinni budzić K&L 😉

 145. Post Naivera lepszy od wielu artykułów na tym forum (jak zwykle zresztą) . Applause

  Po wczorajszych urodzinach , nie ogarniam w lot wszystkich tekstów, ale gość fajnie składa zdania, oto przykład:

  Wydaje się, że byłoby to trudne, bo problem leży u samej podstawy i to ona jest pochodną wszystkich sprzeczności, które muszą rodzić się w jej następstwie.

 146. Spamteam zaskoczę cię w POLSCE też są PODATKI!!!!
  To w ogóle jest komedia:
  • Lewandowski i Kawulski w wywiadach wyraźnie mówią o tym, że będą starać się przekonać Mameda do pozostania w POLSCE. Pamiętajcie, ofertę złożoną przez UFC można przekazać w odpowiedni dla siebie sposób, skupić się na pewnych rzeczach, a o pewnych istotnych tylko wspomnieć. Nie powinno dojść do takiej sytuacji, że w interesie negocjującego kontrakt jest fiasko tych negocjacji. To jest jakaś abstrakcja.
  • Mam dość czytania o aspekcie finansowym. Przestańmy również pisać o tych kontraktach reklamowych Mameda w POLSCE!!!! Pisanie o występach w UFC bez wspominania o pieniądzach od sponsorów jest oszustwem. Nie boję się użyć tego słowa. Tak. Oszustwem.
  • Wszystko w rękach Mameda……………

 147. Według mojej wiedzy, Mamed otrzymałby od sponsorów nieporównywalnie mniejsze pieniądze za pierwszą walkę w UFC niż za ostatnią w KSW.

 148. Escobar możesz wyjaśnić? wydawało mi się, że byłoby kompletnie inaczej. Jacy sponsorzy? Przecież w UFC zawodnicy nie wychodzą jak słupy reklamowe, poza tym w Polsce jest bardzo rozpoznawalny a w USA nie, poza tym firmy go sponsorujące raczej w Polsce upatrują się targetu. Nie twierdzę, że się mylisz, po prostu interesuje mnie o co tu chodzi 🙂

   

  EDIT: źle przeczytałem post Escobara – nieporównywalnie mniejsze – teraz już mi się zgadza 🙂

 149. Przy czym musimy wziąć pod uwagę, że po wygranych walkach w UFC jego pozycja marketingowa w Polsce stawałaby się coraz mocniejsza i mógłby ją kapitalizować pomiędzy walkami, grając w reklamach. Wtedy zarabiałby więcej pomiędzy walkami, ale wciąż mniej przy okazji samych walk. Chyba, że walczyłby na gali w Europie, przy dużej oglądalności, co jest nawet możliwe za pośrednictwem Orange Sport, które błyskawicznie zwiększa swój zasięg. Z tym, że to wszystko jest niepewne. Dlatego też śmieszą mnie ci, którzy piszą o bonusach. Pamiętajmy, że przy kontrakcie 20+20, to tylko 20 tysięcy jest gwarantowane, a w UFC nie wygrywa się walk i nie zgarnia bonusów lekką ręką. Fajnie, że teoretycznie to jest 40 tysięcy w razie wygranej i kolejne 60 tysięcy bonusu, ale to nie jest pewna kasa. Równie dobrze może się skończyć na 20 tysiącach, co dla Mameda jest absolutnie nieopłacalne i o to w tym chodzi, że sama baza jest śmiesznie niska. Szczerze mówiąc, to po tym czego się w ostatnich dniach dowiedziałem, to za cholerę nie zgodziłbym się na 20+20 gdybym był na jego miejscu.

 150. u nas marka tam nie. ps ile razy jeszcze dostaniemy w tym temacie link do strony mameda ?

  Escobar czyli teoretycznie, kasa moze stanac na drode do marzen w tym przypadku ? bo nie ma zadnego komentarza mameda odnosnie finansow

 151. jednak poziom 20+20 jest naprawdę ciężki do przeskoczenia (obym się mylił!), bo Polska to nie Australia, a Mamed to nie mistrz BFC jak Hector. Poza tym zwolennicy spamowania Dany na twitterze – taka akcja nic nie przyniesie, Dana dostaje ok 1.000 tweetów dziennie, na które odpowiada losowo (mimo że dużo siedzi na twitterze), a poza tym pewnie mało zna sprawę, bo zajmuje się teraz raczej kwestiami strategicznymi, np promowaniem UFC w konkurencji do boksu (duży sukces – zaproszenie Dana Rafaela na galę UFC on Fuel i dość pochlebny artykuł na ESPN) i zwiększaniem popularności w USA, natomiast za sprawy matchmakingowe i kontraktowania zawodników odpowiada mający dużo do powiedzenia w samym UFC Joe Silva, który niestety nie ma konta na twitterze, więc zaspamować się go nie da! chyba że da się znaleźć jego maila na necie 😉

 152. Jak to jest, że niektórzy sądza iz Mamed byłby problemem dla Andersona Silvy no i że na pewno zgarnie bonusy na galach UFC? Coś na to wskazuje? Pokonał kogoś konkretnego? Sorki ale czy patriotyzm i uwielbienie dla Czeczena nie przysłania niektórym oczu. Będe mu kibicował i chciałbym go zobaczyc z jakimś przekoksowanym zapasiorem z pierwszej dziesiątki swiatowego MMA ale bez przesady z tym optymizmem. Bo potem okaze sie że Kita ma rację i polskie mma to małe oszustwo a nasza liga jest jak Legia przy Barcelonie. Mam nadzieję że Mamed to zweryfikuje.
  Uwielbiany przez szefów UFC i pchany na siłę na mistrza Faber dostaje np 32tys $ nie licząc bonusu a Mamed chce wiecej niż 20tys – no puknijta sie ludzie w głowy.
  Cały czas wydaje mi sie że niektórzy myślą o występie Chalidowa jak o takiej wycieczce za granicę. Pojedzie zawalczy wygra i wróci. Oby tak było ale chyba w stanach to działa inaczej trochę tj. rzuci wszystko, zaryzykuje, da się poznać, przebije sie, potrenuje z najlepszymi, powalczy kilka lat i zacznie zarabiać.
  No ale Mamed to fenomen…

 153. Przepałem się z tym 🙂
  Po wcześniejszych szumnych zapowiedziach Mameda , że nie potrzebuje walczyć w UFC … ,że do Polski chce ciągnąć najlepszych zaczynam myśleć, że ten cały szum wkoło UFC jest sztucznym i zaplanowanym ze strony KSW (Co by nie mówić to wszystko jest niezła reklamą dla KSW). Jeżeli liczy , że UFC da mu na start więcej niż KSW to chyba wierzy w garbate aniołki.
  W głębi ducha mam wiarę w to ,że Mamed zawalczy w UFC (pomimo mniejszej kasy).

 154. Tylko z kim miał by Mamed walczyć jak zostanie w KSW? Przecież wg włodarzy KSW potencjalni przeciwnicy okazują sie być sportowcami bez ambicji – nikt nie chce pokonać sławnego Mameda i wejść po  jego barkach do UFC. Ci, którzy nie mają ambicji bo biją się dla zabawy  i nie obchodzą ich pieniądze sa najnormalniej tchórzami i też tu nie przyjadą bo  boją się dostać łomot. Ach to mma i waga 84 – same lamusy i mięczaki. No szkoda. Teroria spiskowa było by twierdzić że tak nie jest co?

 155. Moje zdanie jest takie, ze jeżeli Mamed ma ambicje sportowe, a nie wątpię ze tak jest.. to zupełnie nie chodzi o kasę. Przyciesz chyba każdy zawodnik marzy o UFC? Inna sprawa, to czy on jest naprawdę taki dobry jak niektórym z was sie wydaje? Przecież może być tak ze zaliczy 2x porażkę i co wtedy…? wróci do KSW??? To czy Mamed jest jednym z najlepszy okaże sie tylko wtedy jak do UFC pójdzie, jak tego nie zrobi to…. no wlasnie, jak juz ktos wyżej napisał, z kim ma walczyć na KSW??? Moze sobie wygrywać i wygrywać, w pierwszej rundzie, kasa sie zgadza, ale to chyba nie o to chodzi???

 156. Jak dla mnie panowie K&L nie powinni wiedzieć jakie warunki finansowe przedstawia ufc Mamedowi. Jak wspominało wcześniej paru użytkowników, Czeczenowi przydałby się menago nie związany z ksw. Może przyrodni brat Michała Materli? Mielibyśmy w Polsce drugiego Eda Soaresa Mam nadzieję, że Chalidov ma w sobie na tyle sportowego ducha, że zaciśnie zęby i przyjmie słabsze pieniądze od ufc.

 157. Wszystko zależy od Mameda. Albo chce być tutaj kochany, zarabiać super i bić się z ogórkami, albo zaryzykować i sprawdzić się z najlepszymi na świecie. Ambicje ma ogromne więc wydaje mi się, że wybierze tą drugą opcje. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Krótka piłka 🙂

 158. Oczywistym jest, że mamy do czynienia z konfliktem interesów. Sytuacja, w której menadżerem Mameda jest równocześnie jego pracodawca, dla którego zawodnik jest kurą znoszącą złote jajka jest niezwykle paradoksalna i zakrawa o scenariusz na tragikomedię, jednak niekoniecznie mającą w pełni szczęśliwie zakończenie. Niemal pewne jest, że o dalszych losach Mameda zadecyduje albo rachunek ekonomiczny albo ambicje sportowe. Rachunek ekonomiczny przykuje Mameda do ringu KSW, a ambicje sportowe wyniosą na wyżyny światowego MMA. W tym przypadku sytuacja prezentuje się w czarno białych barwach. Nie sądzę żeby UFC zaproponowało na wstępie taką kwotę, która spełniałaby oczekiwania Mameda. Zawodnik nie jest rozpoznawany na świecie, federacja, w której występuje nie ma takiego zasięgu jak wspomniany Bellator, więc nie widzę podstaw, dla których Mamed miałby dostać niebotyczną sumę za pierwszą walkę, na pewno nie taką, która byłaby w stanie konkurować z tą, którą zaproponuje KSW. Patrząc jednak długofalowo, transfer Mameda do UFC niósłby ze sobą więcej korzyści niż pozostanie w KSW. Mam nadzieje, że Khalidov nie cierpi na krótkowzroczność.

 159. Escobar, na podstawie mojej wiedzy twierdzę, że z tymi menadżerami Mameda możesz mieć rację. I w Polsce – przez lata nie mogli załatwić żadnego kontraktu Mamedowi(kontrakty, które miał Mamed nie były podpisane dzięki KSW) – tym bardziej w USA Panowie Kawulski i Lewandowski nie potrafiliby pewnie nic załatwić nawet gdyby Mamed walczył na głównej karcie…………. Pytanie, czy mieliby interes w załatwianiu tych kontrkatów…..

 160. Wydaje mi się, że nie zobaczymy jednak Mameda w UFC. Jeśli KSW zaproponuje mu tyle co Pudzianowi, plus to co dorzucą sponsorzy to oferta na poziomie kilkudziesięciu tysięcy dolców i całe to zamieszanie z nowym promotorem i mnóstwem rzeczy, które do tego dochodzą może go zniechęcić

 161. No chyba by mieli bo nie wyobrażam sobie by managerowie nie mieli procentu od zawartych umów sponsorskich.

 162. Heileris ale, gdybys był Kawulskim, to opłacało by ci się załatwić kontrakt sponsorski przy walkach Mameda w UFC np. na 20 tyś USD i zarobić np. 5% z tego, czy też przekonać Mameda do powrotu do KSW i zarabiania dla nich znacznie/znacznie/znacznie większej kasy.
  Panowie, prowizję menadżerskie dla Kawulskiego i Lewandowskiego to są śmieszne pieniądze w porównaniu do tego ile na nim zarabiają w KSW. Ale to co dobre dla KSW nie musi być dobre dla Mameda. Jak dłużej nad tym pomyślałem, to nie wierzę w transfer Mameda do UFC. Kawulski i Lewandowski – dadzą takie pieniądze jak Pudzianowi………….. żeby go zatrzymać, na miejscu KSW zrobiłbym absolutnie wszystko, aby to zrobić.

 163. Pamiętajcie o tym, że :
  • Ludzie wiecznie nie będą chcieli oglądać, Mameda okładającego kelnerów- ile walk zostało jeszcze do momentu kiedy Kowalski zrozumie, że rozwalanie gości, którzy wypadli z czołówki i których nie chcą w UFC to jest dobra rozrywka. Pamiętajcie, ludzie chcą oglądać walki Polaków o pasy, mistrzostwa- mamy kompleks sukcesów na arenie międzynarodowej. Sielanka Mameda w KSW kiedyś się skończy, pytanie kiedy i ile do tego czasu zdoła zarobić tam Mamed
  • Co jeśli MAMED przegra w KSW. Wiem, wiem, patrząc na ostatnich rywali nie będzie łatwo o to: ) ale!! To jest MMA – tu się może zdarzyć wszystko. Jak przegrasz raz w UFC to większości przypadków masz jeszcze jedną szansę, jak przegrasz 2 walki pod rząd to cię wyrzucą i możesz wrócić do Polski/KSW tam się odbudować i wmawiać ludziom, że wracasz do formy życia. A co jeśli przegrasz w KSW? Było już raz blisko z przeciętnym Japończykiem……..po przegranej w KSW, nie ma się szans na UFC przez długi czas….. a w POLSCE też diametralnie się traci, znacznie więcej niż przy przegranej na UFC, bo UFC ogląda dziesiątki, setki tysięcy ludzi w Orange Sport, a nie tak jak KSW kilka milionów………. Pamiętajmy plan pisze się również na złe czasy, nie tylko na dobre
  Dlatego nie przeceniałbym pozornego bezpieczeństwa w przypadku pozostania Mameda w KSW. To bezpieczeństwo jest pozorne i iluzoryczne. Mamed, aby zostać na topie i zarabiać w UFC musi tylko wygrywać, w Polsce- musi wygrywać, a KSW musi utrzymywać „mit” groźnych rywali- co ma swoją granicę

 164. KingDante rynek sponsorów w MMA wcale nie wygląda tak różowo w tej w chwili. Niektórzy zawodnicy na głównych kartach nie dostają więcej niż 10 tys. dolarów. Firmy odzieżowe padają jedna po drugiej, nawet Tapout ma ogromne problemy finansowe, nowych sponsorów też nie przybywa

  Nie chcę tutaj wygłaszać sądów co Mamedowi się bardziej opłaca, bo tak naprawdę obracamy się w próżni. Nie znamy ani oferty UFC, ani oferty KSW. Dziwią mnie jednak głosy, że Mamed powinien wybrać mniej intratną finansowo ofertę UFC. Przecież to 32-letni facet z domem i rodziną na utrzymaniu i jeśli wybierze stabilność finansową, zamiast (sportowych) ambicji nie będzie w tym nic dzwinego. Tak robi 99% ludzi na świecie.

  p.s. "tylko wygrywać" w kontekście UFC brzmi dość zabawnie 🙂

 165. Niedobrze. Coraz bardziej wygląda to tak jak myślałem od początku, ale bałem się o tym pisać, oby tak nie było ale coraz bardziej wygląda, że Mamed mógł mówić o tym UFC tylko żeby wyciągnąć od KSW większe pieniądze. Przed ostatnią galą pomyślał sobie, że Pudzian, który „walczy” z Sappikiem dostaje tyle co on za 4 walki! i jeszcze walczy po nim. A to Mamed rozsławia KSW i jeszcze wiernie mówi, że zrobi wszystko żeby to była najlepsza organizacja w Europie. a jakie ma zasługi Pudzian? Więc postanowił sobie, że postraszy trochę włodarzy KSW, że odchodzi do UFC i zrobi to na wizji przed całą Polską. Wie, że UFC nie zapłaci mu więcej niż 20-40 tys. $, co KSW z pewnością przebije wyrównując nieco zarobki z tymi Pudziana na około 300-400 tys. zł. I wtedy Mamed będzie mówił, że musi za coś żyć, a UFC po odliczeniu kosztów proponowało mu głodową kwotę, więc on zostaje w NAJLEPSZEJ organizacji na świecie – KSW.

  Jest tylko jedno „ale” Mamed mówiąc o tym trafił w czuły punkt hardcorowych fanów i jeżeli odpuści UFC wszyscy się na nim i KSW mocno zawiodą.

  P.S. Menadżerowie Mameda powinni pójść po „brakujące” pieniądze do TV jako sponsora jedynego Polaka w UFC – albo polsatu albo Orange sport (TP &Orange – ogromne pieniądze). Wyobrażacie jak zainteresowanie Mamedem i Orange Sport, czyli telewizyjną ofertą TP rośnie, jeżeli Mamed by tam zwyciężał? Przecież jak będzie Mamedomania, to sądząc po tym co było z Małyszem (kiedy wygrywał, to jego skoki miały największą oglądalność w roku!!!!) wyniki oglądalności i sprzedaży pakietów telewizji TP sięgną zenitu.

 166. Za dużo gadanie tu o kasie kiedy nikt jeszcze nie zna oficjalnego stanowiska UFC i jakichkolwiek warunków współpracy. Poza tym uważam, że łokcie, oktagon i różnica w przygotowaniach mogą byc dla Mameda za wysokim progiem na pierwszą 10 MW UFC. Trzymam kciuki za powodzenie za oceanem.

 167. Po pierwsze pisanie o tym, że hardkorowi fani zawiodą się na Mamedzie (bezwzględnie najlepszym zawodniku w polskim MMA) jest śmieszne. Bo jeśli kogokolwiek swoją decyzją zawiedzie Mamed to tylko dzieciaków, którzy całe życie są na utrzymaniu rodziców. Każdy rozsądny fan, wiedząć jakie są koszty życia w Polsce i mając pojęcie o różnicach w ofercie (jeśli takowe będą) poprze Mameda.
  Po drugie, Orange sport to raczej niskobudżetowa telewizja i nie zainwestuje w Mameda, bo zwrot z takiej inwestycji niekoniecznie byłby tak opłacalny jak piszesz.

 168. Venom zwrócił uwagę na bardzo ważną kwestię. Rodzina + wiek Mameda. Ja sobie nie wyobrażam sobie żeby przygotowywał się do walk w Olsztynie. A wyjazdy do gymów w USA nie dość, że kosztują to jeszcze powodują rozłąkę z rodziną.Dla faceta 32 letniego to nie takie proste.

  Sajewski w ostatnim wywiadzie mówił, że jak uda mu się dopiąć sprawy finansowe i pozałatwia wszystko w kraju to ucieka trenować do USA bo tu już się więcej nie nauczy. Tylko, że Held i Sajewski to młodzi gniewni bez rodziny na utrzymaniu i mogą sobie pozwolić na takie życie Mamed moim zdaniem nie.

 169. Cały czas piszemy o jednej walce w UFC i kasie za nia, ale przecież jak by wygrał to ma następną walkę i pewnie nieco lepsza kasę. Może jest na tyle dobry zeby dostać sie na sam szczyt??? 🙂 raczej nie, ale wiece o co mi chodzi, przecież to szansa nie tylko sportowa, jak by zagościł w stanach na dłużej to na pewno by nie stracił finansowo, a wrócić zawsze może.

 170. Mamed mówiąc o tym trafił w czuły punkt hardcorowych fanów i jeżeli odpuści UFC wszyscy się na nim i KSW mocno zawiodą.

   

  tu wchodzi w gre kasa a nie hardkorowi fani, których nie ma tak wielu jak ludzi, ktorym sie wcisnie kazdy kit i nawet sappa kupowali w wiekszosci jako powaznego fightera co ja mówie sappa, ludzi, ktorzy upatrywali w pudzianowskim cyrku znajmanem mistrza swiata. kasa wazniejsza niż fani co ksw pokazuje dosc dobitnie a i tak pewniak, ze ogladalnosc ich gal wsrod hardcorowych nie spadnie, bo widzisz mma w tv i ogladasz albo jedziesz na gale, bo cos sie dzieje

 171. Mamed zawsze może wrócić do KSW.

  No nie wiem czy jak bedzie chciał wrócić to dostanie gorszy kontrakt…

  Tak jak pisałem wczesniej,juz ochłonłem i najwaznijesze jest by mamed miał jak najwiecej $$$ po zakonczeniu kariery by godnie jak na taką gwiazde polskiego mma zyc.Rodzina najwazniejsza.

 172. @ up @ up
  Ok zgodzę się z wami.
  Chociaż ja nie jestem „dzieciakiem na utrzymaniu rodziny” a trochę się na Memedzie zawiodę, dlatego, że najpierw zarzekał się, że nie chce do UFC, teraz znowu „mówi”, że chce, czym narobił mi ogromne nadzieje, więc zawiedzie mnie jeżeli okaże się, że to tylko marketingowe zagranie, dlatego, że uważam go za człowieka bardzo honorowego, który nie rzuca słów na wiatr i dla którego istnieją pewne wartości ważniejsze niż mamona

  Co do telewizji Orange Sport, to ona jest wciąż niszowa, ale jest produktem flagowym i marketingowo ważnym dla takich potentatów rynkowych jak TP i Orange i za jej powodzeniem kryją się naprawdę duże interesy, więc moim zdaniem rozmowa z TV jako sponsorem powinna być obowiązkowa

 173. Dla Mameda tak ale dla mnie nie. W sumie to mam gdzieś ile kasy zarabia/zarobi Mamed, ja jako fan chce by walczył z najlepszymi i wygrywał z nimi po emocjonujących walkach. Oczywiście zrozumiem, że dla niego motywacja zarobkowa jest równie ważna lub nawet najważniejszaa le nie zmienia to faktu, że dla mnie fakt, że np. nie zawalczy w UFC to będzie rozczarowanie.

 174. Sledząc forum w rozmowach o Mamedzie w UFC zauważyć można pewne fazyw podejściu ludzi do sprawy  😉
  1. etap – zaprzeczenie
  2. etap – gniew
  3. etap – negocjacje
  4. etap – depresja
  5. etap – akceptacja

  Trzymam kciuki za Mameda w UFC ! ale nie zdziwie się jak zostanie w KSW.

   

 175. @szym
  Święte słowa … to co wyżej pisałem … Mamed najpierw „wielce nie chce” , teraz „chce” … ja skłaniam się w kierunku tego ,że to zagrywka by wyciągnać siano od KSW i tyle.
  Nawet w wywiadach mówił ,że nie jeździ nigdzie na wakacje bo Olsztyn taki piękny … to gdzie on tam wyjedzie do USA trenować ? (to rozłąka z rodziną itd)

 176. Mamed mówił w jakimś wywiadzie , że jeśli będzie walczył w UFC – to będzie wyjeżdzał za granicę trenować 

 177. Z całym szacunkiem do wszystkich aspektów finansowych obu ofert ale to nie „hardcorowi fani” latali z mikrofonem po ringu przed 4 milionową publicznością polsatu ogłaszając że chcą godnie reprezentować Polskę w UFC.

 178. Zgadzam się są fighterzy, którzy na głównych kartach zarabiają od sponsorów mniej niż 10 tyś USD. Ale jest wielu, którzy zarabiają znacznie więcej, sprzedaje się wszystko od czapki do powierzchni na tyłku: )- Venom i to już nie tylko firmy od „koszulek” . Oczywiście wszystko zależne jest od umiejętności menadżerów, czasu w którym będzie walka(main card), itp.
  Ale jeszcze do niedawna Mamed w Polsce dostawał w barterze produkty, a nie pieniądze więc narzekanie, że może dostać np. 33 tyś PLN jak jego menadżerowie będą leniwi to średnia sprawa.
  Venom przestrzegam, przed pozorną bezpieczną kasą z KSW………. naprawdę, jak Mamed przegra w KSW, to nie powiecie mi, że nagle Kawul i Lewy nie będą chcieli renegocjować stawek itp. Powtarzam, po porażkach w UFC jest zawsze KSW, odwrotnie nie ma już nic………….
  p.s

  ja po prostu mam dość oglądania Mameda z ludźmi, którzy nie są na jego poziomie sportowym. Jak będę chciał oglądać ogórki, to pójdę do warzywniaka.

 179. Panowie, nie ma co bić piany na 100 stron w tym wątku, poczekajmy na oficjalne informacje na temat oferty i ostatecznej decyzji Mameda.

 180. Sam się sobie dziwnie, że odpowiadam na takie absurdy, ale…

  szym Orange Sport nie będzie żadnym sponsorem Mameda. Ta telewizja nie jest żadnym produktem flagowym TP/Orange i nie dysponuje budżetem by sponsorować Mameda. Poza nie spotkałem się jeszcze z czymś takim by telewizja, która pokazuje danego zawodnika, jeszcze go sponsorowała. Niby po co, skoro znaczek Orange będzie na każdej jego walce.

  Pomijam już fakt, że sam przywilej sponsorowania zawodników w UFC kosztuje każdego sponsora 100 tys. $ rocznie. Wątpie czy Orange dysponuje takimi pieniędzmi.

 181. szym: Mamed to facet jak każdy inny, jak już pisał wcześniej min. Venom, ma rodzinę na utrzymaniu. Kariera sportowca to krótki okres w którym może wycisnąć jak najwięcej dla siebie i dla bliskich. Jeśli ktoś tego nie rozumie to trudno. Spełnianie sportowych ambicji to jedno, finansowa część to drugie. Argument, że "istnieją pewne wartości ważniejsze niż mamona" brzmi jak zarzut, że ktoś się sprzedał, a tak w tym przypadku na pewno nie będzie. Jeśli masz do wyboru dwóch pracodawców z czego jeden oferuje Ci mega warunki, a drugi obietnice to którego wybierzesz? 
  Co do Orange sport to raczej flagowym produktem nie jest. Orange w telewizję nadal wchodzi ostrożnie i raczej z niszowego kanału sportowego nie będzie robić drugiego ESPN.

 182. Mamed jest świetnym zawodnikiem nikt z nas w to nie wątpi, ale nie zgadzam się z większością że 20+20 to godziwa stawka. W UFC wynik żadnej walki nie jest przesądzony wystraczy że Mamed by przegrał 2 walki zarobił by pewnie z 32 tyś (bo nie wierze żeby po przegranej walce a drugą dostał tą samą stawkę) z czego musiał by oddać peweni z połowę z uwagi na podatki i zobowiązania wobec managerów. Nie wiem jak wy ale ja uważam że zawodnik tej klasy zasługuje na o wiele większe pieniądze dlatego w pełni bym zrozumiał jeśli Mamed wybrałby wyższą ofertę KSW i niewątpliwe większe prawdopodobieństwo wygranej.

 183. Sprowadzanie całej sprawy do problemu, czy Mamed powinien wybrać dużo niższą – a na to, że taką faktycznie będzie, starają się opinię publiczną przygotować wszyscy związani z KSW, jakby już wyprzedzająco tłumacząc ewentualne jej odrzucenie przez Mameda i w konsekwencji pozostanie w KSW, co może dawać nieco do myślenia – ofertę z UFC czy też znacznie bardziej intratną z polskiej organizacji, jest kompletnym nieporozumieniem wobec roli, jaką w całej układance odgrywają panowie Kawulski i Lewandowski – czyli przygotowaniem obu (tej z UFC oczywiście w mniejszym stopniu) ofert dla Mameda. Tragifarsa, którą, jak słusznie tutaj wcześniej zauważano, można chyba porównać do negocjacji na linii Fedor – UFC. 

  Z czysto ekonomicznego punktu widzenia Mamedowi najprawdopodobniej opłaci się zostać w KSW, nawet w perspektywie kilkuletniej (zakładając, że w UFC tytułu jednak nie zdobędzie i nie stanie się gwiazdą), ale niech nikogo tutaj nie dziwi, że fani pragną, by trafił on za ocean – czytający to forum zdają sobie sprawę, że wbrew temu, co w swojej propagandzie sukcesu głoszą włodarze KSW, najlepsi na świecie walczą jednak w UFC. Każdy fan marzy o tym, by zobaczyć, na co naprawdę stać Mameda – KSW nijak nie jest i prawdopodobnie nigdy nie będzie w stanie zweryfikować, w którym miejscu na sportowej drabince świata MMA znajduje się Czeczen.

  Odrzucenie oferty z UFC przez Mameda, zapewne uzasadnione finansowo, zrodzi szereg pytań o to, dlaczego oferta amerykańska była tak niska, co nieuchronnie doprowadzi nas do osobników, którzy byli władni ją negocjować, a w których to interesie mogło leżeć utrzymanie Mameda za wszelką cenę w KSW. Naturalnie, podniosą się wtedy głosy obrońców organizacj K&L wymieniających szereg czynników – niezależnych od "negocjatorów" – które zdecydowały o takiej a nie innej ofercie UFC (Mamed nie jest gwiazdą w USA, UFC wcale nie płaci tak dużo średniakom, sponsorzy są w kiepskiej formie etc.) i nawet pomimo tego, że część z nich może okazać się prawdziwa, to w głowie fana MMA zawsze będzie tliło sie pytanie – a co by było, gdyby kontrakt negocjowali Mamedowi ludzie, którym zależało, by był on jak najwyższy?

 184. W sumie ciekawe kogo teraz na przeciwnika zaproponuje KSW dla Mameda …

 185. @ Przemek

  Na pewno po powrocie nie dostałby złego kontraktu. Jest jeszcze mmaattack które na pewno wyłożyłoby grubą kase na Mameda a więc KSW by musiało złożyć konkurencyjną ofertę.

 186. @ Navalha

  Chyba mam już za sobą wszystkie te etapy i powoli zbliżam się do ostatniego. Chociaż wciąż mam nadzieję

  @ thor n

  Dokładnie

  @ Venom
  No dobra przekonałeś mnie – dzięki za odpowiedź

  @ The.Way
  Wybrałbym pracodawcę bardziej perspektywistycznego – takiego gdzie mógłbym się bardziej rozwinąć i gdzie mógłbym zarobić większe pieniądze w przyszłości i gdzie miałbym wyzwania

 187. Tak jak właściciele KSW przygotowują wszystkich na to, że oferta UFC będzie niższa niż KSW, tak samo niektórzy przygotowują siebie i innych, że będzie to dlatego, że KSW specjalnie nie negocjowało lepszej oferty.

  Na prawdę nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewdzieć, że Joe Silva zaoferuje Mamedowi coś z przedziału 20/20 – 40/40. Nie jest też tak, że przy pierwszym kontrakcie z UFC można negocjować jakieś niesamowite stawki i warunki.

  p.s.

  The.Way ta lista jest nic nie warta i założenia nie oddaje zarobków w UFC, bo nie uwzględnia bonusów z PPV.

 188. @szym
  Dokładnie, biorąc pod uwagę, że wchodzisz na rynek pracy. W momencie kiedy jesteś już bliżej emerytury już nie szuka się ofert skierowanych na 'rozwój, wyzwania itp'.

 189. Gdyby to było takie pewnie to zamiast teraz dyskutować o tym gdzie będzie Mamed cieszyli byśmy się przekonami, że dogada się z UFC 🙂

 190. Venom: To prawda jest to lista poglądowa. Z drugiej strony nie twierdzisz chyba, że Mamed dostanie bonus z PPV.

  Edit:

  Comber: Jak już mówiłem lista jest poglądowa. Większośc zawodników nie ma bonusów z PPV. Mamed też mieć nie będzie więc szacunkowo można porównać to, co jest na liście vs. stawka jaką dostał Pudzian.

 191. The Way – poza tym co wspomniał Venom, że lista właściwie nie ma większego sensu, bo nie uwzględnia PPV, należy zaznaczyć, że nie bierze pod uwagę liczby stoczonych walk. Dla przykładu w 2011 roku pierwszy na liście Ortiz stoczył cztery pojedynki, a 6. Machida jedynie dwa, a 31. Couture zaledwie jeden, więc wypadałoby przedstawić średnią zarobków na podstawie stoczonych pojedynków.

 192. Czyli co, sprawa jasna ??

  Mameda nie interesuje 20/20, UFC mu może zaoferować przedział 20/20-40/40.

  Szkoda.

 193. Venom, nie popadajmy też w skrajność w drugą stronę. Czytając komentarze wielu z was, że Mamed straci duże pieniądz idąc do UFC…………. come on. Nie róbmy żartów. Mamed zarabiał do tej pory około 100 tyś(z tego co słyszałem około 80). Jeśli w UFC dostałby 20 tyś. (67 tyś PLN) – podstawy, drugie tyle w przypadku wygranej około 135 tyś PLN, Plus te 10 tyś. Od sponsorów. To ma około 170 tyś PLN w przypadku wygranej. W Przypadku przegranej, około 67tyś mniej…… Nie wiemy jaka będzie propozycja UFC, możliwe że będzie odrobinę wyższa. Nie wiemy również jaka będzie propozycja KSW. Ale umówmy się rozmawiamy o Kasię na start!, a w KSW to jest górny „komin” wynagrodzeń………… nie wspominając o potencjale obu firm…….
  W każdym razie, niezależnie czy Mamed pójdzie do UFC czy też nie, wystąpienie i słowa o chęci walki w UFC – zapewniły mu podwyżkę. Brawo: )

 194. Jedyna nadzieja, że Mamed pójdzie precedensem wynegocjowanym przez menadżerów Lombarda, co prawda to nie jest popularność na tym samym poziomie, ale już nowy rynek (Lombard – Australia; Mamed – Polska) oraz poziom sportowy na zbliżonym poziomie pozwala mieć nadzieję może nie na %z ppv ale na wyższą ofertę niż 20-40 tys. $

 195. Z resztą umówmy się Mamed jest juz na tyle popularną osobą, że z głodu nigdy nie będzie umierał. A tak czytam te komentarze to mam wrażenie, że tylko KSW może mu zapewnić byt

 196. @KingDante
  W sumie mogło chyba KSW zlać jego chęci i nie puścić go do UFC … nawet bez podwyżki … ?
  Tylko wtedy jakby kontrakt z KSW wygasł pewnie MAmed by zmienił „organizacje”

 197. @noodles to prawda, ale pamiętaj, że łatwiej przyzwyczaić się do pewnego poziomu niż od niego odzwyczaić.

 198. @KingDante nie porównuj aktualnych zarobków Mameda do potencjalnie przyszłych w UFC.100 tys zł za walke to juz historia,mamed myśle że może nawet dostać 200 tys. zł za walke (bez róznicy czy wygra czy przegra) + kilkadziesiąt tys. zł od sponsorów.Przy twoich wyliczeniach zarobek Mameda w 1 walce przegranej jest nieporównywalnie niższy od zaroku w KSW.

 199. Nie sądze, żeby Mamed teraz się z tego wycofał. Zadeklarował się przed milionami, że chce bić się w UFC, ic o teraz? Powie, że za mało kasy płacą? Że słabe żarcie tam mają? Wątpie. Sądze, że mimo wszystko zobaczymy Mameda za oceanem i najwyzszy na to czas gdyż nie jest taki młody. 

 200. takie sprawy załatwia się dzwoniąc do Danki i mówiąc że się chce "Anderson Silva money"

 201. Dalej nie wiem, dlaczego odpowiadam na absurdy, ale…

  …porównywanie sytuacji Lombarda i Mameda to kolejna głupota. Hector był mistrzem Bellatora, czyli głównego konkurenta UFC w USA, który od 2013 wchodzi do stacji Spike TV. Dodatkowo UFC musiało w jakiś sposób obejść klauzule matching period w kontrakcie Kubańczyka, dlatego dało mu bonus z PPV i konkretną pensję.

  Popularność Lombarda w Australii nie miała tu nic do rzeczy i na pewno nie jest ona nawet bliska tej jaką ma Mamed w Polsce.

  Dante, ja już wcześniej napisałem, że wolę poczekać na jakieś konkrety. Bawi mnie tylko, że niektórzy już założyli, że KSW specjalnie spartoli negocjacje z UFC, tak jakby rzeczywiście Joe Silva był taki elastyczny przy rozmowach o pierwszym kontrakcie.

  Może niektórzy tego nie wiedzą, ale zwykle wygląda to tak, że Joe Silva daje ofertę i zawodnik albo ją bierze, albo nie. Negocjować zarobki to może grupa czołowych zawodników.

 202. @Venom – "Firmy odzieżowe padają jedna po drugiej, nawet Tapout ma ogromne problemy finansowe."

  A widzisz, coś nowego. Tego nie wiedziałem, wręcz sądziłem, że jest zupełnie odwrotnie.

 203. Przemek – Ok, ale kwota, którą przedstawiłeś jest sufitem, a kwota, którą zaproponuje UFC jest podłogą, a sufit jest wysoko.

 204. Mi się wydaje, że prędzej zobaczymy Mameda w Strikeforce. Wtedy K&L będą mogli dalej mówić, że go nie blokują itp. itd. i przekonywać Mameda, że to całe USA jest przereklamowane. Poleci na jedną walkę i jeśli wygra to wróci do Polski jako jeszcze większy bohater.

 205. Yagiel: a czy przypadkiem w rozmowie z Borkiem nie padło coś w stylu: chcę się bić z najlepszymi w USA?

 206. Venom, mnie to nie śmieszy, że część osób ma wyrobione zdanie, że KSW będzie torpedować za wszelką cenę negocjacje UFC/Mamed. Ja ich za to nie winię. Na ich miejscu robiłbym to samo. To jest biznes. Oni zarabiają na obecności Mameda w KSW, zainwestowali bardzo dużo swoich i Polsatowskich pieniędzy w jego promocję i chcą zarabiać na tej inwestycji. Co w tym złego? Mam uwierzyć Venom, w ich przyjaźń, dobre stosunki z Mamedem, że to ich przekona do rezygnacji z ich partykularnego interesu. Nie – nie jestem naiwny oni również.

 207. @Cziris
  I co z tego , że się zadeklarował – zawsze może powiedzieć ,że negocjacje nie przebiegły po ich myśli a KSW dalo mu super nową ofertę. Całe to zamieszanie z UFC dla Mameda daje tylko reklamę KSW.

 208. Venom, z całym szacunkiem, ale nie jesteś w stanie się wypowiadać obiektywnie w tej sprawie. Każdy widzi, że istnieje konflikt interesów. W sytuacji kiedy UFC było jedynie punktem na horyzoncie Kawulski i Lewandowski mogli mówić, że nigdy nie przeszkodzą Mamedowi. Teraz kiedy istnieje realna szansa na transfer jego managerowie a zarazem pracodawcy obierają zupełnie inną taktykę stosując jakieś dziwne rozmowy wychowawcze przy okazji dyskredytując pozycję UFC. Tutaj nie trzeba wytężać wzroku, aby zauważyć pewne sprzeczności.

 209. Powtórzę to jeszcze raz. Te całe negocjacje z UFC urosły do jakiś mitycznych rozmiarów, tak jakby to była conajmniej umowa gazowa z Rosją. Joe Silva po prostu przedstawi ofertę (o ile przedstawi, bo to wcale nie jest takie pewne), a Mamed albo ją zaakceptuje albo nie. Nie bardzo wiem, w którym miejscu właściciele KSW mogą to storpedować, wyślą maila pod zły adres?

 210. Przemek – Ok, ale kwota, którą przedstawiłeś jest sufitem, a kwota, którą zaproponuje UFC jest podłogą, a sufit jest wysoko.

  Rozumiem że mówisz o potencjale( w zależności od wygranych Mameda w UFC) to się zgodze.Ale to loteria bo nie wiadomo jak by sobie Mamed radził…Jednak poczekam do tego poniedzialku bo niestety może tylko spekulować sobie i nic wiecej..
  “You’re looking at the reflection of perfection.”

 211. Venom – Nie wiem w jaki sposób. Wiem jedynie po długiej obserwacji relacji wiążących Mameda z KSW, że jego managerowie zaczęli się wypowiadać w innym tonie wtedy kiedy sprawa UFC jest w zasięgu ręki.

  Przemek – tak, mówię o potencjale. Można wiele zyskać, a stracić mało, ponieważ Mamed idąc do UFC nie pali za sobą mostów, a chętni, żeby mu wiele zapłacić na pewno się znajdą.

 212. @ Venom

  Pisałem, że poularność Lombarda jest na wyższym poziomie i tu miałem na myśli jego zwycięstwa w Bellatorze.

  A z tym nowym rynkiem ekspansji UFC czyli Australią, gdzie UFC ma zdobyć nowych widzów dzięki Lombardowi i że to był ważny argument w negocjacjach, to nie mam wątpliwości, że tak było, poza tym to nie ja wymyśliłem. UFC od dawna prowadzi ekspansywną politykę podbijania nowych kontynentów i otwarcie o tym mówią. Oni chcą być taką fifą MMA. Dla nich rynek Polski jako rynek egzotyczny/nieopanowany też może być bardzo ciekawy, zwłaszcza w perspektywie planów zrobienia UFC w Polsce.

  Ale chyba zgodzisz się już, że poziom sportowy można ocenić jako zbliżony (jak jest może dowiemy się wkrótce) i że Lombard nie dostał takiego kontraktu tylko ze względu na jego pozycję w Bellatorze.

 213. Nic nie będzie nikt torpedował.
  UFC da ofertę … KSW ją przebije (pewnie i tak rozważali podwyżkę dla swej gwiazdy) i tyle.
  Mamed zostanie w najlepszej federacji. Ta przemowa Mameda na ringu KSW zaczyna mi pachnieć zaplanowanym czymś przez KSW … robi się wielki szum , wszystkei media o tym mówią … i o to chodzi.

 214. thor – taki scenariusz także należy brać pod uwagę. Ja już się nie produkuję, czekam na koniec sprawy.

 215. UFC nie zdobędzie żadnych nowych widzów w Australii dzięki Lombardowi, bo sama marka UFC jest w Australii dziesięć razy bardziej znana od Hectora. Nie wiem wogóle jak to sobie wymyśliłeś, że Kubańczyk jest tam jakąś gwiazdą. Stoczył kilka walk na lokalnych galach nietransmitowanych w TV. Fakt hardcore'owi fani MMA go znają, ale dużo większa liczba zna i ogląda UFC.

  Skoro wykryto już spisek, to ja chyba sobie zrobię wolne od tego tematu…. 🙂

 216. dssport – Wszystkie znane portale internetowe w Polsce. Nawet u Majewskiego temat został na wstępie poruszony.
  W definicję mediów nie wpisuje się jedynie telewizja.

 217. Czy ktokolwiek sie orientuje kiedy tak naprawde moga zapasc ostateczne decyzje co do przyszlosci Mameda? Miesiac? Dwa?

 218. Uwielbiany przez szefów UFC i pchany na siłę na mistrza Faber dostaje np 32tys $ nie licząc bonusu a Mamed chce wiecej niż 20tys — no puknijta sie ludzie w głowy.

  Po pierwsze, obowiązuje go jeszcze kontrakt z WEC, po drugie, co go na pewno cieszy, ma dzięki temu % z ppv.

 219. @Venom
  To święta racja – za bardzo się ekscytujemy bo chętnie każdy z nas zobaczyłby Mameda w UFC.

 220. Venom – na tym polega dyskusja. Rozważane są wszystkie za i przeciw. Ja wierzę przede wszystkim, że decyzja pozostaje w rękach Mameda. Jaka ona by nie była, na pewno ma słuszne podstawy.

 221. Dziwi mnie, że nikt tutaj nie bierze pod uwagę tego, że decyzja o pozostaniu w KSW nie jest jednoznaczna z permanentnym utrzymaniem wysokich i pewnych zarobków. Mam na myśli to, że koniunktura może się zmienić, a Mamed nie będzie wiecznie na topie. Życzę mu tego, ale ludzie coraz bardziej znają się na rzeczy i niełatwo będzie ich trzymać w przeświadczeniu, że Mamed walczy tutaj w Polsce z kozakami, a sam jest mistrzem i swego rodzaju fenomenem w tym sporcie. To naturalne, że ludzie chcą oglądać rywalizację NAJLEPSZYCH, tym bardziej jeśli jeden z najlepszych jest ich rodakiem i mogą bez reszty angażować się emocjonalnie w jego występy. To przecież ten zapał fanów przekłada się na popularność, a ta popularność, w uproszczeniu, przekłada się na $$$.

  Z racjonalnego punktu widzenia podjęcie próby walki w UFC jest dla Mameda korzystne – oczywiście jest ryzyko, że nie zarobi tak dużo jak tutaj w najbliższym czasie, ale jest też szansa na wskoczenien na taki pułap finansowy, który umożliwi mu zupełnie inne życie. A ryzyko? Ryzyko owszem jest, ale nie zapominajmy, że Mamed, który wraca do Polski nawet po nieudanym pobycie w UFC (odpukać) dalej jest sportowcem na tyle rozpoznawalnym, że z głodu nie umrze. Nie jest to gra va banq i o tym należy pamiętać.

   

 222. Tak jak właściciele KSW przygotowują wszystkich na to, że oferta UFC będzie niższa niż KSW, tak samo niektórzy przygotowują siebie i innych, że będzie to dlatego, że KSW specjalnie nie negocjowało lepszej oferty.

  Venom, podkreślenie, uwypuklenie i napiętnowanie patologii biznesowej, z którą mamy do czynienia na linii Mamed – KSW – UFC, jest sprawą elementarnej rzetelności w podejściu do tematu. To czy i jaki wpływ ma na to Polsat, czy 20/20 powinno wystarczyć i tym podobne zagadnienia są tutaj mniej istotne.

  Nie wykluczam możliwości, że duetowi właścicieli KSW może zależeć na wynegocjowaniu jak najwyższego kontraktu dla Mameda z UFC. Nie przyjmuję zatem automatycznie, iż tak nie będzie – o czym zresztą pisałem wcześniej – ale biorąc pod uwagę szereg innych aspektów, wydaje się to mało prawdopodobne. Pewnym natomiast jest, że w środowisku, rozumianym jako środowisko nie powiązane biznesowo, finansowo czy koleżeńsko z KSW, UFC czy Mamedem, przedstawienie Czeczenowi słabej oferty z UFC skutkujące jego pozostaniem w KSW zrodzi szereg pytań i wątpliwości pod adresem jego menadżerów – bez względu na siłę i trafność argumentów późniejszych obrońców takiego rozwiązania. Tyle.

 223. Ja tylko widzialem na wp, ze byla wzmianka i tyle na interi nie wspomnieli o2 i onetu nie odwiedzam. U majewskiego z filmiku ktory wrzucil kaczka bylo raz wspomniane i tyle. W gazetach tez nie widzialem zadnej wzmianki na tentemat.

  Takie szybkie pytanie czy wp.pl nalezy do Polsatu ?

 224. Venom przecież szykował z polecenia (na prośbę?) Lewandowskiego zestaw wypłat dla niektórych fighterów w UFC. Celem tego miało być uświadomienie Mameda , że nie wygląda to zbyt korzystnie i w UFC nie jest tak kolorowo (oczywiście na wykazach od Venoma bedą tylko oficjalne sumki podawane przez Komisje, bo do innych danych nawet Venom nie ma dostępu). Venom działa więc po stronie K&L i niestety nie jest obiektywny w tej i podobnych kwestiach (bez urazy Venom, ale tak to odczytuję…). 
  http://cohones.mmarocks.pl/topic/wiem-kto-wygra-na-100-gra/page/64?replies=1611#post-295252

 225. Venom wykonał kreatywną księgowość Laughing

  jakbyś nie napisał ostatniego zdania to bym pomyślał, że sobie jaja robisz

 226. No tak, jeżeli Mamed nie dostanie się do UFC to będzie wina Venoma. Facepalm Już nie wiecie, do czego się przyczepić.

 227. Ja bym zamknął ten temat do poniedziałku, bo tu dzień po dniu zaczynają się tworzyć coraz bardziej złożone teorie spiskowe.

 228. Mnie ciekawi jedno: jak to jest, że Mamed teraz stwierdził, że chce do UFC i teraz będzie czekał na ofertę? Ja myślałem, że to działa tak, że jak zawodnik 'wpadnie w oko' Joe Silvie, to oni się do niego odzywają. To trochę dziwna sytuacja. Pierwsze słyszę, żeby w biznesie ktoś oferował swoje usługi i pytał, ile oblat chce za nie zapłacić. Chyba normalnym elementem oferty (zaproszenia do negocjacji) jest cena… bardzo, bardzo dziwnie to wygląda.

 229. Czym? Oferowaniem swoich usług bez podania ceny? Monopoliście też się chyba proponuje jakieś warunki umowy.

 230. Jakiś zawodnik mówił kiedyś, nie pamiętam nawet czy to nie był Tomek Drwal że większość zawodników , szczególnie tych mniej znanych przychodzących do UFC nawet nie możliwości negocjacji z UFC. Po prostu przedstawiają ci ofertę i albo ją bierzesz albo nie. Inaczej też pewnie jest gdy jesteś młodym prospektem promowanym przez dobrą agencję / gym w USA który ma dobre relacje z UFC. Wtedy może można coś ugrać. 

 231. Argumenty KSW i MMAROCKS przypominaja badania nad danym produktem z zalozeniem celu. Czyli mamy producenta produktu X, ktory zleca pseudo niezaleznej grupie naukowcow zbadanie produktu X, tak by udowodnic jego fenomenalna skutecznosc. Naukowcy zakladaja ze produkt X powoduje genialne skutki i szukaja na to dowodow pomijajac jakiekolwiek negatywnie skutki produktu/substancji. Oczywiscie, ze to jest bardzo nierzetelne, ale tak sie robi w praktyce.

  Jak jest w przypadku KSW i MMAROCKS? Najpierw jest postawiona teza ktora brzmi „UFC zaplaci mniej i UFC jest gorszym rozwiazaniem dla Mameda. KSW zaplaci wiecej i KSW jest lepszym rozwiazaniem dla Mameda”. Mamy przyjeta teze odgornie i teraz tylko szukamy argumentow na poparcie tej tezy. To jest „rzetelnosc” mmarocks i to jest punkt wyjscia KSW w negocjacjach.

 232. Nie, to monopolista "wycenia" Cię, i albo Ci się podoba albo nie. UFC bez Mameda będzie się miało bardzo dobrze, Mamed bez UFC będzie walczył z rylami "nie wyjdą za pierwszą rundę".

 233. Blade

  Tak dokładnie, brawo za ogarnięcie całego tematu w tak fachowy sposób 🙂 Nie wiedziałem że mamy tak duży wpływ na to jakie pieniądze zaoferuje Mamedowi UFC. 

  Pray

  hej hej hej tu mma:
  1)Biali przeważnie koncentrują się tylko na zwycięstwie, czarni zaś nie tyle chcą wygrać, co raczej zabić przeciwnika. Z kolei Azjatom zależy na zadaniu bólu przeciwnikowi
 234. a czy Venom będzie również przedstawiał EWENTUALNE zyski od sponsorów i wysokośc bonusów ? Czy tylko "pierwszy" próg stałej pensji oferowanej przez UFC? Mam na myśli,że skoro KSW chciało,aby przygotować dla Mameda pensje zawodników z UFC,to czy brane są pod uwagę dochody dodatkowe?

 235. Parafrazując Andrzeja Janisza: Stężenie absurdu osiągnęło tutaj niebotyczne rozmiary.

 236. Tu nie chodzi o mozliwość negocjowania. Sprawa jest jasna, jeżeli UFC się zgłasza po zawodnika. Ale jeżeli zawodnik się zgłasza do UFC, to chyba powinien napisać, jakich zarobków oczekuje. Jeśli UFC nie pasuje, to przedstawia kontrofertę albo odrzuca. O i tyle. Nie wiem, jak można się spodziewać korzystnej oferty, jeżeli oferuje się swoje usługi i nie podaje jej ceny, chociażby nieostatecznej.

 237. Blade do widzenia.

  Żeby była janość, Martin Lewandowski poprosił (a nie zlecił) mnie o spisanie oficjalnych płac 20 najlepszych zawodników UFC w wadze średniej. Ponieważ chciałem być też fair wobec Mameda, w sobotę zaoferowałem osobom związanym z nim, że jeśli będą potrzebowali informacji o zarobkach UFC (również tych, których komisje nie ujawniają), to służę Mamedowi swoją wiedzą i pomocą.

 238. No po prostu istna masakra ;p To nie Polsat , nie KSW a MMAROCKS na czele z Venomem pragnie zablokować wyjazd Mameda do UFC 😛

  Ludzie ogarnijcie się.. teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość , poczekajmy na konkretną ofertę z UFC, o ile ją potem ujawnią i oficjalną odpowiedź Mameda.. wtedy będzie można się do tego jakoś odnieść.

 239. No i spoko,dobrze,że tak postąpiłeś 🙂 Może teraz ci co twierdzą,że robicie wszystko aby "zatuszować" przed Mamedem wszystkie możliwości finansowe troche odpuszczą 😉

 240. A mówiłem zamknąć czasowo temat. Głowy by się przynajmniej nie posypały. Blade – pierwsza ofiara ewentualnych przenosin Mameda do UFC.

 241. @Venom i to rozumiem,ze dałeś na wszelki wypadek do zrozumienia ze to tylko oficjalne zarobki jakby nie wiedzieli ( w co wątpie 🙂  )

  @Blade… ROFL

 242. Blade jest ofiarą swojej głupoty, ciągłego jątrzenia i pisania kłamstw o MMARocks.

 243. juz od kilku dni Blade atakowal cala ta strone. Ostatnie jego wypowiedzi byly tylko na nie.

 244. Gdy tak czytam te komentarze to kręci się łezka w oku… że tez nie mamy chociaż części takiej władzy i wpływów jakie przypisują nam niektórzy użytkownicy 🙁 eh jak żyć panie premierze…

 245. Blade startujesz na naczelnego ''hajtera'' na stronie 🙂

  Moim zdaniem, jesli Mamed po walce ktora ogladalo okolo 4miliony ludzi przyznaje, ze pragnie reprezentowac nasz kraj w UFC, to teraz jesli sie z tego wycofa, napewno straci zaufanie ''hardcorowych fanow''(w tym moje), bo dla zwyklego Kowalskiego moze obijac 2 lige do emerytury.

  Ja rozumiem, ze przejscie Mameda moze byc nie na reke duetowi K&L, lub samemu Mamedowi, ze wzgledu na zarobki i wspinanie sie po szczeblu kariery praktycznie od zera, ale jak sie powiedzialo A to trzeba powiedziec i B 🙂
  Click, albo balacha na internet 🙂 http://www.pustamiska.pl

 246. Prawda jest taka, że Polsat płaci nam za funkcjonowanie, ale warunkiem tej umowy jest Mamed w KSW, jeśli Mamed przejdzie do UFC, to MMARocks zniknie. Dlatego robimy wszystko, żeby został w Polsce. Sprawa jest bardzo tajna, ale mogę wam zdradzić, że założyłem adres [email protected], z którego będę prowadził lipną korespondencję z Martinem, żeby oszukać Mameda. Tak naprawdę to nienawidzimy MMA, przede wszystkim w polskim wydaniu, i istniejemy tylko po to, żeby zawodnicy cierpieli jeszcze bardziej. Do tego absolutnie nikt w redakcji nie chciałby zobaczyć żadnego polskiego zawodnika w UFC. Interesujemy się tym co dzieje się za oceanem w zasadzie po to, żeby mieć pewność, że polscy zawodnicy tam nie walczą. Udało nam się rozwiązać kontrakt Damiana Grabowskiego z Bellatorem, a teraz pracujemy nad rozwiązaniem umowy Helda. Łatwiej jest nam kontrolować MMA z tylnego siedzenia, kiedy wszyscy walczą w Polsce. Przykro mi, jeśli wam się to nie podoba, ale muszę mieć na wachę do mojego porsche.

 247. Venom, wiesz może, ile Mamed dostał za obie walki w Japonii z Santiago?

 248. Laughing opuszczam dyskusję na godzinę bo popracować trzeba a tu prawda się wydała! brawa dla tych co sprowokowali redakcję do ujawnienia się!!! adres właściwy: [email protected]

  a może Blade = Razor (podejrzana zbieżność ksywek) Cool

 249. Nie wywoływać mi tu Razora, jeszcze coś napisze tutaj i wyjdzie na jaw, że on to Bóg mma, a my hejtery.

 250. Ty Panie Kowalik akurat dla MMAA robisz Laughing , więc żart o KSW nie na miejscu crazy

   

  Wink

 251. Zapomnieliście, ze Yoshi to Kawul.

  Z tego co wiem to redakcja finsnsowała terapię hormonalną przeciwnikom Drwala, żeby jego też UFC wyjebało.

 252. Venom dla KSW, Esco dla MMAA, a Tidzej dla Super Fight League. 

  każdy z 3 dla innych organizacji, czyli wychodzi że def = dana white!!!!!

 253. Razor dla Strefy Walk pewnie robił 

  edit: ktoś mnie uprzedził ze Strefą Walk. 🙂 Dobra koniec offtopu, bo też dostanę bana. 😉

 254. @ Escobar

  HEHEHEHEHE – dobra odpowiedzieć, bo już trochę za bardzo absurdalne to się robiło

  A co do Blade’a to od czasów wałka/błędu z wynikiem na KSW zaczęło mu strasznie odbijać – stał się głównym hejterem KSW

 255. Nie wątpię w dobre intencje redaktorów MMARocks, bo fakt ich współpracy z polskimi organizacjami niesie ogrom dobrego dla fanów, którzy mogą na wiele spraw spojrzeć niemal z pierwszej ręki, ale wydaje mi się zasadne chociażby podejście Venoma – jako sędziego punktowego na KSW – do kwestii typowania, a w zasadzie braku typowania przez niego walk przed kolejnymi galami KSW, czy też powstrzymanie się od komentowania pracy sędziego ringowego (w którejś z ostatnich SzSz). Myślę, że są kwestie, w których – pomimo zapewne najlepszych i najszczerszych intencji – wypowiadanie się danych osób na tematy, z którymi są bezpośrednio/pośrednio związane, będzie budzić rozmaite zastrzeżenia, przypuszczenia i dywagacje – jakkolwiek oderwane od rzeczywistości by one nie były.

 256. Piorun nie dostał bana chociaż był największym trollem, sam odszedł – wyjechał gdzieś

 257. Blade do widzenia.

  ależ tu obiektywnie.

  ja czekam tylko na moment gdy zakrzyknę "a nie mówiłem". Przeciętny czeczen zostanie w przeciętnym KSW objać przeciętnych zawodników, ale za to kasa się będzie zgadzała. Niesamowity przykłada ambicji i waleczności, wybrać walczenie z potencjalnie słabszymi zawodnikami, ale przecież to "nie hajs jest najważnieszy" 🙂
  ““I am a brilliant man and it’s something that has plagued me for a long time.”” Chael Sonnen

 258. Niesamowity przykłada ambicji i waleczności, wybrać walczenie z potencjalnie słabszymi zawodnikami 🙂

  Takie rzeczy proponuje oceniać po fakcie. 

 259. sorry Yagiel, ale czytając komentarze bardziej zorientowanych od ogółu (czyt.redakcji) wynika, że jednak Mamed zostaje w Polsce. I na tej podstawie zbudowałem swoją wypowiedź 🙂

 260. @Perv

  Chyba nie czytałeś komentarzy z ostatnich dni Blade'a.To nie chodzi tylko o ten temat.

 261. Też jestem za tym jak ktoś wspominał, żeby zamknąć ten temat i poczekać na jakieś info i potem będziemy dyskutować.

 262. Ban dla Bade'a w pełni zasłużony. Wypisywał w ostatnich dniach takie głupoty, że głowa mała.

 263. Ja rozmawiałem z Mamedem, więc może coś zdradzę, żeby zahamować zbiorową histerię. Mamed bardzo, ale to bardzo bardzo, chce walczyć w UFC, ale nie zamierza do tego dopłacać. Kontrakt na poziomie 20+20 oznacza, że jeśli nie wygra pierwszej walki, to generalnie będzie stratny. Skoro przed walką chce spędzić 5-6 tygodni w USA, a do tego dochodzi suplementacja, treningi i innego rodzaju wydatki, to najzwyczajniej w świecie 20000$ minus podatek nie wystarczy nawet, żeby wyjść na zero. Wy byście dopłacali, żeby nie stracić w oczach anonimowych internautów? Jeśli oferta z UFC będzie na odpowiednim poziomie, to Mamed podpisze kontrakt. Nie jest tak, że porówna kwoty i podpisze papier z wyższą sumką. Po prostu nie zgodzi się na podstawę w wysokości 20 tysięcy dolarów. Teraz spokojnie czekajmy na dalsze wieści. Ja staram się pilotować sprawę i jak będę miał jakieś informacje, to chętnie się nimi podzielę.

 264. To trochę dziwne, bo tylu zawodników UFC trenujących w dobrych – drogich gymach stać na utrzymanie się za 20 tys $

 265. Zawsze mi sie wydawało, że panuje opinia , że oficjalne dane odnośnie zarobków zawodników publikowane przez komisję to tylko część ich gaży, którą dostają od UFC. Zawsze mówiło się, że zawodnicy dostają też kasę "pod stolem". Jak to więc jest z tymi zarobkami? Jak oficjalne dane mają się do rzeczywistej kasy, którą otrzymują?

 266. @szym

  W większości ci, którzy trenują w drogich gym'ach mają dobrych sponsorów (+kasa pod stołem).

 267. Escobar, jaka Twoim zdaniem musi być podstawa żeby Mamed podpisał kontrakt z UFC. 30k?

 268. heileris juz nie pamietam kto to mowil (kojarzy mi sie McCorkle) ze dostej drugie tyle po gali od sponsorów + jescze czesto dostaj ą hajs za promowanie / dobrą walke hajs pod stołem-w skrocie UFC dba o efektownych zaowodników.

  P.s Na pewnie nie moze potwierdzić takich rzeczy J.Fitch 😛

 269. @ Pervert

  Tego nie wiem i nie chcę strzelać.

  @ szym

  Przy okazji nie mylmy pojęć. Zawodnik, który przyjeżdża na 5-6 tygodni obozu przygotowawczego do renomowanego gymu płaci spore pieniądze. Zawodnik, który trenuje w tym gymie na co dzień i potem reprezentuje go w oktagonie jest na zupełnie innych prawach. Musiałbyś mi wymienić zawodników, którzy zarabiają po 20 tysięcy i regularnie końcówkę przygotowań robią w drogich gymach na innym kontynencie. 

 270. @Escobar dzięki za info i ostudzenie emocji

  Panowie teraz papierowy ręcznik w ręce i wycieramy pianę z ust, biurka i monitora. Głowa pod prysznic. Przytulić dziewczynę/babcię/kota. Wyjść na spacer.

 271. Dzięki Escobar to mi wyjaśnia wszystko

  Czyli naprawdę wszystko w rękach Dany

  To co organizujemy masowy atak mailowo-twiterowy na Dankę?

 272. Ta a Dana przejmie się kilkunastoma tweetami zachęcającymi go aby zapłacić jakiemuś anonimowemu czeczenowi conajmniej 50 k 😀

 273. Tylko, ze w UFC Mamed ma mozliwosc rozwoju. Tym bardziej jak sam mowi „ma juz 32 lata i rodzine”. Uwazam,ze przejscie do UFC to zaszczyt dla Mameda i bardzo przyszlosciowa decyzja. Licze,ze podejmie wlasciwa decyzje i przejdzie do UFC. W KSw juz nic wiecej nie zwojuje, jedynie pozostanie gwiazda dla Polsatu. Pozdrawiam

 274. słuchając ostatniej szczeny wielce się zasmuciłem, jednak ten news podniósł mnie na duchu:) ciekawi mnie zdanie UFC na temat Mameda i warunków jakie mogą mu zaproponować.

 275. Tak się zastanawiam jak bardzo Ben Rothwell był popularny przed wjesciem do UFC.Bo pamiętam że miał zajebistą  pensje jak na takiego zawodnika.

 276. UFC przejęło kontrakt Bena z Affliction, które jak pamiętamy przepłacało zawodników.

 277. @ Przemek
  Ben Rothwell to waga ciężka, a oni dostają inne oferty (wyższe)

 278. Chwila chwila…20K $/60K PLN nie starczy na przelot na trasie Polska-USA-Polska, 6tyg treningów, 6tyg suplementacji, 6tyg diety, 6tyg wynajęcia lokum? Oj bo to policze i będzie zdziwko no chyba, że Mamed będzie chciał mieszkać w Hilotnie w apartamencie prezydenckim, będzie miał swoich kucharzy, osobistego trenera, dietetyka i będzie wynajmował cały gym dla siebie 2x dziennie to na pewno nie starczy…

  EDIT: Kur*a! USA to nie Dubaj…

 279. ale za tto co zostanie z tych 20k to jeszcze rodzina Mameda, w tym on sam, musi przeżyć kolejne pewnie kilka miesięcy do następnej walki.

 280. Aż trudno w to uwierzyć, że 20 tysięcy dolców by mu nie starczyło na 5-6 tygodni przygotowań w USA… Wychodzi na to, że są kolosane opłaty dla gymu… W takim razie Pudzian musi naprawdę sporo kasy wydawać na swoje przygotowania w ATT a i ciekawe skąd Materla miał taki hajs na wyjazd do AKA 😉 Troche to przesadzone koszty jak dla mnie, 20 tyś dolców to nie mała kasa + dodatki od sponsorów.

 281. 20 tys – podatki i sara dla mangerow

  Ma wystarczyc na przygotowania i czas do nastepnej walki dla Mameda i jego rodziny

 282. Escobar a co Mamed mówił o kosztach, na pewno rozmawiał o tym z Pudzianem i Materlą, to pewnie jest zorientowany ile taki wyjazd kosztuje?

 283. restful

  z tego co sie orientuje wyjazdy te opłacali zawodnikom sponsorzy , więc nie musieli wykładać ze swojej garzy na te treningi

 284. Escobar – dzięki za newsy ! 😀 czekamy na dalsze informacje.
  Niema co spekulować, skoro mamed mówi że 20 tys dolarów to za mało, to widać tak jest. Osobiście jestem pewien że wart jest więcej.

 285. Mamed ostatnio wzbudza więcej dziwnych emocji niż Pudzianowski. Dla mnie Venom, a później Escobar wyjaśnił wszystko. Mamed uważa, że w przypadku przegranej pierwszego pojedynku będzie stratny i tyle. Nie robił tego na chłopski rozum. Miał i ma doradców, kolegów czy trenerów, którzy przecież też mu służą pomocną dłonią. Wszystko więc ma wykalkulowane i czeka teraz na trzy niewiadome

  X — Oferta UFC
  Y — Oferta KSW
  c — Ilość dni

  Wygrywa większa suma

  Mamed * (X / Y) / c

  Czyli czytany zapis wygląda tak: Mamed razy (oferta X albo Y) podzielone przez ilość dni, które muszą upłynąć, by dane w nawiasie się wyklarowały = nasza upragniona odpowiedź. Czego chcieć więcej? I po co snuć jakieś teorie spiskowe?

 286. Zaraz zaraz, ale jeśli Pudzian i Materla załatwili sobie sponsorów na wyjazd do USA to chyba Mamed z ostatnim wynikiem oglądalności, także powinien załatwić sponsora, aha sory zapomniałem, sponsorów załatwiają im menadżerowie, a wiemy jakich Mamed ma menadżerów, i wiemy jak wyjazd Mameda do USA jest im na rękę

 287. Zatrudnienie Mameda przez UFC pozwoli im zdobyć nowy rynek „Polskę”, więc wydaje mi się że minimum 50+50$ powinni bez problemów wynegocjować. Nie zdziwił bym się jakby dostał 100+ % PPV

 288. Brniecie, brniecie a ch**a wiecie ….

  Panowie redaktorzy już wszystko jak narazie wyjaśnili a wy dalej swoje << up

 289. Ano fakt, sorry, mea culpa. Alergia mi doskwiera i oczy mam jak jaracz z Jamajki, więc nie dojrzałem 😉

 290. Ku*wa ludzie! Jak Mamed (jeśli jakimś cudem dostanie się do UFC) na dzień dobry dostanie % z PPV, to oficjalnie proszę o bana…

 291. hehe dante107 jesteś niezły.

  Prawda jest tak, że niestety, ale rozumiem właścicieli KSW, i zrozumiem (co prawda z bólem serca) decyzję Mameda o tym, że chcę zostać w KSW, z jednego powodu to się po prostu opłaca. Mamed ma 32 lata rodzinę i nie będzie mógł sobie pozwolić na pracę w obecnym zawodzie do 67 lat;p chcę wyciągnąć jak najwięcej, tego samego chcę Kawul z Lewym, bądź co bądź to jest biznes a nie federacja charytatywna.

  Rozumiem także to, że jest wielu użytkowników, którzy są „desperado” i za najważniejsze rzeczy uznają tylko honor i dumę, którzy od razu wyczuli tajne gierki „złego” Kawulskiego i Lewandowskiego oraz wybrali by aspekt sportowy a nie finansowy, szkoda, ale realne życie wygląda trochę inaczej a więc może pora już odstawić na półkę filmy z cyklu: Braveheart czy Gladiator.

 292. Podstawowa kwestia to poziom na jakim chce się tam żyć, czy się chce gwiazdorzyć i mieszkać w hotelu przy głównej ulicy na Manhattanie czy wynajmie się pokój z kuchnią parę km od centrum miasta i co najwazniejsze parę km od gymu.

  Przelot PL-USA-PL: 3000pln

  Wynajem mieszkania: ~4500pln(6tyg) w tym ogrzewanie, gaz, prąd, net, ciepła woda

  Dieta: 1500lpln(6tyg) gotując samemu ale bez oszczędzania(przykładowe ceny: ~35pln/kg polędwicy, ~12pln/kg filet z kurczaka, 9pln/galon(3,8L) mleko)

  Suplementacja: 500-600pln(6tyg) – białko, bcaa, przedtreningówka, wiatminy, izotonik

  Treningi: ?

  Wynajem samochodu + paliwo: ~5000pln(6tyg)

  Podatek: ?

  Menago: ?

  Z tego co udało Mi się ustalić + własna wiedza wychodzi ~15K PLN ALE lot mozna trafić za 2,5K, mieszkanie można ogarnąć za 2,5K, samochód można zamienić na metro itd ale liczone górką wyszło ~15K czyli zostaje po przegranej walce(!?) 45K PLN na treningi, podatek i % dla menedżera…nie mam pojęcia jaki jest podatek w USA, ile bierze agent i ile kosztuje gym na 6tyg w USA ale chyba 45K starczy bo dietetyka zawodnik z takim stażem chyba nie potrzebuje ani trenera personalnego z resztą nie wiem jak to się odbywa czy ludzie z ulicy trenują z grupą, czy trzeba mieć specjalne zaproszenie do takiego klubu czy pro-fighterzy mają oddzielny tryb treningowy, nie wiem…

  i żeby była jasność, Ja polemizuję z opinią iż Mamed ledwo wyszedłby na 0 dostając tylko 20K $

  Tutaj artykuł gdzie koszta są wyssane z palca jeśli chodzi o koszt przygotowań zawodników UFC:

  http://www.sportfan.pl/artykul/28848/mma-ile-pudzian-zarabia-za-jedna-walke-na-reke-zostaje-mu

 293. Ja pierdzielę załamać się idzie jak się czyta większość tych komentarzy. Śmiejecie się tu z „Kowalskich”, którzy łykają, że Sapp to jakiekolwiek wyzwanie dla Pudziana, a sami tak zapatrzeni w Mameda jesteście, że się Wam wydaje, że się UFC o niego prosić będzie i płaszczyć, żeby z nimi kontrakt podpisał.
  A prawda jest taka, o czym Panowie z redakcji już napisali kilka razy, że prawdopodobnie wysłana zostanie, jedna konkretna suma z pytaniem czy Mamedowi pasuje taki deal czy nie. Nie będzie żadnych negocjacji, żadnego % z PPV, żadnego zdobywania polskiego rynku przy pomocy Mameda. Chalidow jest w USA praktycznie anonimowym zawodnikiem i nie będzie w żaden specjalny sposób traktowany. Jeśli oferta mu się nie spodoba to ją odrzuci. Koniec pieśni. A tu się mało pół forum nie obsra zaraz, jakby od tego Wasze życie zależało. 😀

 294. DoozyAndGrooby -> Nie wiem czy Twoje wyliczenia mają jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości. Tego nie można w ten sposób kalkulować. Nie mówiąc już, że ostro zaniżasz praktycznie wszystko. Suple na 6 tygodni za 500 zł? Jedzenie za 1500 zł? Przecież to niewiele różni się od tego ile ja wyjadę, a jestem zwykłym Kowalskim.

 295. doozy

  Suplementacja: 500-600pln(6tyg) – białko, bcaa, przedtreningówka, wiatminy, izotonik

  lekko niemożliwe, dobra przedtreningówka to już jest 150 zeta na półtora-dwa tygodnie max. Białko kolejne 150 za dwa kilo, czyli lekko licząc 20 dni. Bcaa stówa na trzy tygodnie, witaminy typu animal pak – ok 250zł za 6 tygodni, plus izotonik pewnie z 200 zł na 6tygodni.
  ““I am a brilliant man and it’s something that has plagued me for a long time.”” Chael Sonnen

 296. Jeśli chodzi o diete to dla przykładu czołowi kulturyści z USA wydają miesięcznie ok 1,5 tyś dolarów na samo jedzenie 🙂 Myślę, że mniej więcej tyle Mamed by wydał na diete+ suple przez 6 tygodni. 

 297. „wynajecie domu w okolicach AKA od 2200$ na miesiac”
  Domu czy flat’a ? Nie wiem to pytam 😉
  Bo DOM chyba mu nie potrzeby.

 298. napisalem dom to chyba chodzilo mi o dom

  mieszkanie od 1300. Oczywiscie info z neta wiec mozliwe, ze mozna znalesc taniej

 299. Korzystnie dla Mameda licząc, to 20 tysięcy dolarów oznacza 15 tysięcy dla niego po podatkach i prowizji menedżerskiej. Przy pomocy osób zorientowanych w temacie wyliczyłem, że 6 tygodni w USA to dla fightera koszt na poziomie 10-12 tysięcy dolarów. Za resztę trzeba jeszcze utrzymać rodzinę i dom w Olsztynie.

 300. Escobar: Klamiesz! Przeciez chlopaki wyliczyly juz ze jedzac cebule z ziemniakami, suplementujac sie polska serwatka bez bialka i mieszkajac u kuzyna kolegi kolezanki idzie to zrobic za tysiaka.

 301. Dosc konsekwentnie jest pomijany fakt ze przeciez Mamed troche juz w Polsce zarobil. No chyba ze zdazyl przejesc 100 tys za Wallacea:> wiec to raczej nie jest tak ze jak dostanie kontrakt na 20 tys to nie bedzie mial z czego zyc.

 302. dokladnie ;]

  przeciez mamed nie wiaze ledwo konca z koncem zyjac od walki do walki czekajac na wyplate

 303. Przecież nie chodzi o to, że Mamed nie będzie miał co jeść. Chodzi o to, że nie zamierza z oszczędności dopłacać do UFC.

 304. @steyr

  masz racje, Mamed na pewno ma odłożone jakieś pieniądze, ma własną firmę, dlatego też nie można rozpatrywać tego czy Mamed bedzie miał co włozyc do gara patrząc tylko na pierwszą kasę z UFC i do tego zakładać najgorsze, czyli jego przegraną.

  Poza tym uważam, że dyskujsja zaczyna byc pozbawiona sensu.

  edit

  @Escobar

  jeśli nie bierze pod uwagę dopłacania to aspekt sportowy stoi na równi z finansowym, a myślałem, że to pierwsze odgrywa rolę pierwszoplanową.
  OD DZIŚ WALECZNOŚĆ MA NOWE IMIĘ, NAZYWA SIĘ MICHAŁ MATERLA! CHYLĘ CZOŁA…

 305. Dobra nie ma co gadać nie ma co się Mamed pchać do tego UFC bo go nie stać.
  Dla mnie jak odrzuci jakąś ofertę np. 25+25 od UFC to sprawa cała była wyreżyserowana przez KSW i tyle.
  Mamed nie walczy od wczoraj (pewnie jakiś czas też dobrze zarabia) , ma jakiś też biznes w Olsztynie – jak chce walczyć z najlepszymi to powinien to zrobić i tyle.

  Michał Materla czy Jan trenowali w USA nie mając kontraktu z UFC i dali rade. Da się.

 306. „Przecież nie chodzi o to, że Mamed nie będzie miał co jeść. Chodzi o to, że nie zamierza z oszczędności dopłacać do UFC.”

  Jasne, że to rozumiemy, ale też On chce walczyć z najlepszymi a nie da mu przecież UFC na „start” nie wiem jakich „KOKOSÓW”

 307. Nieźle rozkminiliście Mamed przez rok samego siedzenia i myślenia by nie zdołał wymyślić tych scenariuszy hehehe

 308. No i doszliśmy do tak skrajnego debilizmu, że gdybym odpisał, to Venom musiałby mi dać bana.

 309. Patologia u podstaw musi prowadzić do debilnych scenariuszy.

  Cóż, pozostaje nam mieć nadzieję, że duet K&L zrobi, co w ich mocy, żeby wynegocjować jak najlepszą ofertę, choć, rzecz jasna, nie będzie o to łatwo, bowiem Joe Silva może okazać się człekiem nieprzejednanym i wtedy nawet najcięższa artyleria, jaką włodarze KSW z pewnością wytoczą w boju o zaspokojenie sportowych ambicji i finansowych wymagań Mameda, może okazać się niewystarczająca.

 310. IŚĆ DO UFC, zrobić dobry run. Wrócić, nadal być gwiazdą.

  True story!

 311. 10-12K$ – 6tyg czyli ok.800-850PLN dziennie…Holy Crap. Ale to w takim razie lwią część zabierają ogólnopojęte treningi bo życie jakby tyle kosztowało to USA wyglądałoby jak w filmie "Jestem Legendą".

  @Pervert <- ostro z tymi cenami przesadziłeś ale nie chce Mi się wyliczać po kolei, tak czy inaczej niech będzie 1K to i tak wiele nie zmienia.

  @Evangelista <- to są dane m.in. "z Google", a ceny są Chicagowskie. Jeżeli koszt Twojego pożywienia i napojów miesięcznie wynosi 1500pln to nie wiem czy gratulować zarobków czy współczuć wydatków.

  Jeżeli Mamedowi się nie kalkuluje to się nie kalkuluje i koniec ale skoro wierzy w swoje siły, a pewnie tak jest to nawet jak dostanie ofertę 20+20 i trzeba będzie dołożyć albo wyjdzie na zero to jest to inwestycja, chce być w najlepszej federacji, chce się bić z najlepszymi i w przyszłości zarabiać tyle ile KSW mu nie da nigdy to coś trzeba poświęcić dla wyższych celów.

  Ostatecznie nie musi wyjeżdżać wcale tam na treningi bo aktualnie wypracowana forma w Olsztynie starczy na większość MW w UFC.

 312. doozy, wiem ile sam wydaję.

  Białko Gaspari 2 kilo – 150 zł w kfd. 100gram dziennie wychodzą 22 dni, czyli 3 tygodnie. x2 = 300zł na białko

  Przedtreningówka Doriana 150 zł za 30 saszetek. Jedna saszetka to jeden trening. Przyjmijmy, że bierze się dwie dziennie. wychodzi 15 dni czyli 2 tygodnie x3 = 450zł przedtreningówka

  już mamy 750zł, a Ty zakładałeś 500-600.

 313. No co wy panowie jak Dana usłyszy że Mamed chce podpisać kontrakt z UFC to ze swojej kieszeni wynajmie luksusową willę z alarmem, psami bojowymi i ochroniarzami, opłaci mu żarcie, suplementy i wgl cały pobyt, a jak Mamed przyleci do USA to przygotuje mu orszak powitalny :D:D:D

 314. ludzie co wy wyliczacie -.-
  każdy chciałby chyba walczyć w ufc ale jeżeli ma do wyboru przykładowo 120tys tam i 300 od ksw no to zaakceptuję jego wybór, nie ma on 20 lat tylko 32 jego kariera zmierza ku końcowi w ufc utrzymał by się jeszcze z 3-4 lata walcząc na poziomie a potem może dać się obijać każdemu czego byśmy nie chcieli.
  Poza tym skąd wiecie że wygra walkę, to nie ksw i walczenie z odpadkami z ufc. Tam walczą zawodnicy którzy z tego żyją trenując w najlepszych gymach na świecie !
  Nie ma co kalkulować poczekajmy na pewne informacje 😉

 315. Rozwalają mnie wasze wyliczenia (bez urazy), ale liczycie pieniądze jak małe dziecko które dostało od mamy 10zł kieszonkowego i zastanawia się czy stać je na jeszcze jednego lizaka. Jak Mamed odbędzie taki 6 tygodniowy kamp w USA to będzie mógł powiedzieć ile taka przyjemność kosztuje, ale na pewno nie jest to tania rzecz. Jeżeli powiedział że 20+20 to mało, to nie pozostaje nic innego jak liczyć na to, że Joe Silva zaproponuje więcej. Mnie osobiście ciekawi ile dla UFC jest warty widowiskowo, dobrze walczący facet, który w naszym skromnym kraju przyciąga 4,5 mln ludzi przed tv, ostatecznie Polska to nie Zimbabwe (bez urazy), może będzie nam dane poznać propozycje z UFC, choćby nieoficjalnie.

 316. Myślę, że Mamed spokojnie może wynegocjować 50% udziałów w UFC i rękę córki Dany…

 317. i jeszcze dom obok chaty Danki, który mu White będzie sam opłacać 😀

 318. 16 stron teorii spiskowych Applause

  a tak na poważnie: nikt się nie dziwi i nie oburza jak w piłce nożnej lecą transfery za miliony euro a gracze negocjują takie kwoty, że aż ciarki na plecach się pojawiają. Niedawno nasz bramkach reprezentacyjny – Szczęsny powiedział coś o 100000 zł raty kredytu miesięcznie i "jakoś" daje radę. Nikt się nie dziwi – bo przecież dobrzy są, to się cenią.Kur.. przecież beckham gra w lidze amerykańskiej! dla szpanu?  A kiedy przychodzi czas, że zawodnik mma kalkuluje wszystko jak normalny człowiek, to pojawiają się pretensję. Tyle w temacie

 319. ale powod jest bardzo prosty: po raz pierwszy do najlepszej organizacji na swiecie ma szanse dolaczyc besprzecznie najlepszy zawodnik w Polsce ktory ma naprawde spore szanse dobrze sie tam zaprezentowac. To zrozumiale ze w ludziach wywoluje to emocje i ze bardzo chca to zobaczyc.

  Ja rowniez chce to zobaczyc. I mimo ze pozostanie w KSW byloby z tych wszytkich wzgledow o ktorych juz tu napisano zrozumiale to jednak po tej publicznej deklaracji przed milionami telweidzow pozostalby jakis niesmak. Miejmy nadzieje ze jednak wszystko skonczy sie dobrze

 320. milon procent pewne ze Mamed bedzie walczyl w ufc ! nie siac propagandy 🙂

 321. uwielbiam takie merytoryczne posty, spodziewam sie jeszcze "a nie mówiłem?" jak juz mamed rzeczywiście trafi do UFC 

 322. Czemu zakładamy że Mamed będzie mieszkał przez obóz treningowy w USA ? Czemu nie mówimy nic o bonusie za podpisanie umowy (może K&L ją przytulą?) Czemu nie mówimy o tym że jakiś klub, może ATT, go przygarnie po koleżeńskich układach w zamian za znaczek na spodniach ?

  Dużo "ALE" w tym wszystkim.
  No i jak zwykle miło sie czyta wasze texty 🙂

 323. Venom
  ,,Żeby była janość, Martin Lewandowski poprosił (a nie zlecił) mnie o spisanie oficjalnych płac 20 najlepszych zawodników UFC w wadze średniej. Ponieważ chciałem być też fair wobec Mameda, w sobotę zaoferowałem osobom związanym z nim, że jeśli będą potrzebowali informacji o zarobkach UFC (również tych, których komisje nie ujawniają), to służę Mamedowi swoją wiedzą i pomocą.”
  Możesz upublicznić tą listę?
  —————————————————–

  Jak czytam co poniektóre posty to deja vu z konfliktu Górskiego z KSW. Wtedy stwierdził, że za tyle kasy nie opłaca mu się ryzykować zdrowia-skończyło się mnóstwem pomyj.
  Teraz zaczynają się teksty przecież swoje zarobił to niech walczy za grosze. Nie no też chciałbym aby Mamed był w UFC(krótkie walki są dobre, ale nie w aż tak dużej ilości… To tak jakby Szczęsny bronił w polskiej ekstraklasie.), ale czy którykolwiek z Was przeszedłby do kilkukrotnie gorzej opłacanej pracy, ale za to bardzo prestiżowej?

 324. Przecież większość treningu i pobytu w stanach pokryli by sponsorzy Mamedowi, Materla dał jakoś radę i sponsorzy mu pomogli, Pudzianowi wszystko pokrywają sponsorzy (te Blachy Pruszyński czy coś :P)

 325. Z tą różnicą że Michał i Pudzian walczą w Polsce a ich walki ogląda około 4 mil polaków. Gdy mamed będzie walczył w UFC to jego oglądalność w naszym kraju spadnie pewnie kilkudziesięciokrotnie. Zainwestować w Mameda który walczy gdzieś gdzie nie jest popularny to ryzyko.

 326. Kurde az oczy przecieram. To dlatego Dana mowił kiedys tlumaczył co znaczy słowo fighter. Podobnie oznacza sportowiec.
  Mamed juz jest bogaty i bedzie. Zawsze znajdzie w PL walke za naprawde dobre pieniadze. Jak pojdzie do UFC i wroci np po 1-2 rekordzie to go tu i tak przygarna i dadza naprawde niezła kase.. Czy to MMA czy KSW

  Nie jest na zadnej emeryturze tylko w swoim prime! Rozwija sie cały czas , ma lepsza stojke , jest szybszy niz byl. to nie koniec Mameda tlyko jego najwyzsza forma i on to sam wie i wiedza to jego koledzy z Arrachionu.
  Dlatego czuje ze to ten moment.

  UFC da mu wiekszy rozwoj ktokolwiek probuje z tym polemizowac jest dziwakiem . To sportowiec , moze nie kazdy z was go lubi ale nie robcie z niego jakiejs pazery .

  Jakby myslec waszymi kategoriami to po co Tiger Woods jeszcze wystepuje chociaz ma 1 mld dolcow?Facet ma doła i chce wrocic na szczyt!!
  Po jasna cholere dalej jezdzi multimilioner Schumacher!
  PO co do jasnej cholery GSP mimo ze jest milionerem i moze odcinac kupony grac w reklamach i byc boghaterem Kanady tak chce wrocic? Tak bardzo chciał Diaza? bo to sportowcy tak jak olimpijczycy ,ktorzy woleliby zostac mistrzami olimpijskimi i umrzec niz nigdy nimi nie zostac – były nawet na ten temat badania. Oni niem ysla kategoriami jak wy, ba nawet tacy amatorzy jak ja takimi kategoriami nie mysla.\
  Najbardziej skrajny przykład to ja hehe- Gdybym mogł zostac mistrzem ufc mogłbym zasnac po roku i sie nie obudzic ,za sama chwile stania z pasem! Za rok poczucie bycia mistrzem UFC!

  Jakim trzeba byc dziwakiem zeby myslec ze Mamed bierze tyle odzywek , na tym poziomie nie bierze sie kurwa stackow przedtreningowych jak czytałem to zkolega na gg mu wkleiłem – jest w zapasniczej kadrze to nie wierzy ze ktos moze jeszcze myslec ze zawodowi sportowcy naprawde biora tyle odzywek:) Inne odzywki to owszem:) POZA TYM MAMED KHALIDOW nie musi placic za suplementacje ,bo ma od tego sponsora! Tak samo za trening – przygarnie go kazda wiekszy team, to nie kowalski po 4 walkach w gladiator arena.

  Mistrz musi miech psyche mistrza , i jeden cel , kasa jest dodatkiem . Oni chca byc najlepsi za wszelka cene , ryzykujac zdrowie i czesto zycie rodzinne . Maja jeden cel . Frank Mir mogłby zyc dostatnio jako szef ochrony kasyna i zapewinłby rodzinie i tak i tak byt na poziomie, chciał wyleczyc kolana i wrocic , chciał zdobyc mistrza. Po co Randy chciał walczyc w tym wieku? bo to kocha , chciał sie sprawdzic np z Machida -sam chciał tej walki!

  Drwal walczył w UFC i dziwne ze nie poszedł pod most jesli to tyle kosztuje. Nie dostawał 50plus50. Skrajnoscia jest mowienie ze Mamed doplaci .Odzywki darmo , gym sam go przygarnie i sponsor doplaci. Jest duza ilosc gymow ktora go wezmie zeby miec takiego zawodnika u siebie. W przypadku dosc blyskotliwej jednej lub dwoch wygranej Mameda jest to ogromna reklama dla Gymu.
  Jezus łatwo znajdzie nawet w PL sponsora ktory mu taki wypad zasponsoruje. To nie nieznany laikom irokez to gwiazda wielka Mamed!
  W przypadku sukcesu, bomba inwestycja. Ja wierze ze Mamed bedzie tam z poczatku na penwo wygrywał.

  Jesli Mamed ma psychike mistrza pojdzie do UFC , jesli jej nie ma to lepiej zeby nie szedł bo z czolowka nie pojedzie. Oni maja te psyche.

 327. Najbardziej skrajny przykład to ja hehe- Gdybym mogł zostac mistrzem ufc mogłbym zasnac po roku i sie nie obudzic ,za sama chwile stania z pasem! Za rok poczucie bycia mistrzem UFC!

   

  Ciekawa deklaracja Laughing

  W 364 dniu z pasem mistrzowskim UFC na półce już byś inaczej mówił…..no chyba ,że byłby to rok przestępny Wink

 328. ,,Mistrz musi miech psyche mistrza , i jeden cel , kasa jest dodatkiem . Oni chca byc najlepsi za wszelka cene , ryzykujac zdrowie i czesto zycie rodzinne .”
  Naprawdę nie wiem jak w sporcie ZAWODOWYM, a nie AMATORSKIM kasa może być dodatkiem. No chyba, że ktoś uważa, że może być zawodnikiem MMA całe życie ku uciesze kibiców(choć to i tak wątpliwe, bo po pierwszcyh porażkach, których Mamedowi nie życze zacznie się to co po występie Irokeza w UFC np. nie trenował tylko video blogi kręcił itp. głupia argumentacja)…

 329. Hyhy śmieszny temat.

  To też pobawię się w wróżkę!
  W UFC wiedzą, że MMA w Polsce jest popularne, słyszałem gdzieś, że są zadowoleni z oglądalności na Orange Sport. W dodatku każda gala z nim zyska widowiskowo i sportowo – Mamed nie daje nudnych walk. W dodatku UFC planuje zorganizować gale w Polsce.

  Na podstawie powyższych argumentów uważam, że UFC na rękę będzie zdobycie najlepszego w Europie zawodnika. Obstawiam, że zaproponują aż 33k+33k $. Po czym po dłuższym zastanowieniu (widząc grubą sumkę jaką zaproponuję KSW) zgodzi się! <3

  To rozumiem, że użytkownicy, którzy będą najbliżej prawidłowej sumy wygrywają bilet na UFC i koszulki? 😀

  P.S Pytam o to już 2 raz – czemu mogę pisać posty z poziomu strony, a na forum nie?

 330. pare stron wczesniej wyliczacie, ze za 20 tys spokojnie mu starczy na przelot, treningi, suplementacje, jedzenie, jednoczesnie piszac, ze ma 32 lata, rodzine i musi sie zabezpieczyc finansowo. zaprzeczacie sami sobie, skoro zabezpiecza rodzine finansowo, to przy takiej kase proste, ze sostaje w ksw, gdzie dostanie wiecej monety i nie musi inwestowac ok 15 k wg waszych wyliczen.

  najbardziej zabawne w tym temacie jest to, ze wyliczacie wszystko, jakby wam cos mialo wpasc cos tej kasy. nie wiem wydaje mi sie, ze fajna jest taka wiedza, ile mozna na tym sporcie zarobic ale tak na dobra sprawe co nam do tego ? jak Mamed ma tyle zer na koncie, ze spokojnie utrzyma sie z rodzina z tego to pewnie pojedzie za marzeniami, przy ofercie z ufc, ale jak jest inaczej to nie wierze, zeby ryzykował, bo facet ma poukladane w glowie przeciez.

 331. o co wam chodzi z tym poniedziałkiem ?? 🙂 w pon mają byc jakieś nowe informacje ?

 332. Leidecker informował,że Martin mu powiedział,że w poniedziałek ma być informacja odnośnie kontraktu Mameda. Ale nie jest pewne,czy jest to informacja dla nich,czy dla nas:)

 333. W poniedzialek bedzie Szczeka, a gdzie mozna oglosic takie wiekopomne wydarzenie jak nie w najlepszej audycji sportowej w historii. 🙂  

 334. przebrnąć przez ta dyskusję to nie lada wyczyn 😛 Ja wierzę, że Mamed jest cholernie zdeterminowany, żeby walczyć w UFC i podpisze taki kontrakt, jaki mu dadzą ;D On przecież teraz ma kupę kasy i lekki spadek wypłat go przez jakiś czas nie zabije 😛 Kurna no to nie jest pensja 1100 zł miesięcznie tylko ileś tysięcy 😛 A patrząc na niego to chyba facet umie inwestować kasę, a nie szastać na prawo i lewo… vide jego firma odzieżowa… A mnie ogólnie to argument, że „ma rodzinę do utrzymania” jest nie na miejscu 😛 Z taka kasą jaka dostawał i dostaje teraz to bez problemu utrzymałby kilka rodzin 😛 (oczywiście w porównaniu z przeciętnym Kowalskim). Chyba, że kasa jest już ważniejsza niż sport :/ Mam nadzieję, że nie i ambicja sportowa wygra 😀 A ta zaspokoi już chyba tylko walka w klatkach UFC, Bellatora i Strikeforce. właśnie Mamed tak się uczepił UFC, a te dwie pozostałe to co ? 😛

 335. Blade -> Pisałeś że Lombard dostał od UFC na dzień dobry procent od PPV ale spójrz na to że Lombard jest znanym zawodnikiem, człowiekiem z Bellatora a kim jest Mamed? mistrzem KSW.
  więc nie patrz na to że Lombard dostał dobrą kasę bo Mamed jej nie zobaczy dopóki nie zbuduje sobie nazwiska, bo póki co nazwisko ma w Polsce a to za mało aby liczyć na spore pieniądze. no chyba że UFC planując galę w Polsce będzie chciało mieć kogoś ze znanym nazwiskiem w Polsce to wtedy mogą sypnąć groszem ale w innym wypadku ja nie wierzę w jakieś kokosy dla Mameda bo niby z jakiej okazji?

 336. Naera widze ze zakladasz ż Mamed tak bedzie zarabiał do 67 roku życia?..

 337. Nie.  Zakładam, że umie inwestować już zarobione pieniądze, a przecież wszyscy wiemy, że są niemałe.

 338. Jest to gdzies na stronie ?? bo nie widze. Wyglada na to ze wp pierwsze źródło informacji.

  Federacja UFC jest zainteresowana podpisaniem kontraktu z Mamedem Khalidovem i wysłała już wstępną ofertę do jego menedżerów – dowiedziała się "Wirtualna Polska". Teraz z warunkami ma się zapoznać sam zawodnik. Jest to jednak dopiero początek drogi i niewykluczone, że czekają nas kilkutygodniowe negocjacje.

  Pierwsze kroki zostały już poczynione. – Faktycznie, jestem już po rozmowie z Joe Silvą, "matchmakerem" UFC. To była bardzo wnikliwa dyskusja. Rozmawialiśmy na temat długości kontraktu dla Khalidova, ilości walk w roku, kwestii sponsorskich i marketingowych. Poruszyliśmy po prostu wszystkie kwestie związane z walką w Federacji UFC – zdradza nam Lewandowski.

  Odpowiadający za kontraktowanie nowych zawodników do UFC Silva oczywiście zna Mameda Khalidova z walk na ringach Federacji KSW. – Ucięliśmy sobie bardzo przyjemną pogawędkę na temat Mameda Khalidova. Joe zna Mameda bardzo dobrze. Wie, z kim walczył, wie, w jaki sposób walczył i jest zainteresowany jego obecnością na gali UFC. To nie ulega najmniejszej wątpliwości – przekonuje Lewandowski.

  Rozmowa zaowocowała ofertą dla Khalidova, ale nie jest to finał całego przedsięwzięcia pod tytułem "Mamed Khalidov w UFC". Teraz ofertę oceni sam zainteresowany, czyli Khalidov, a później może dojść do ewentualnych negocjacji

  – Po rozmowie Joe przesłał mailem wstępną propozycję, z którą teraz zapozna się Mamed. Cała korespondencja pomiędzy mną a Silvą została już przesłana na skrzynkę Khalidova. Nie wiemy, jak ją oceni, ale naszym zdaniem, pod względem finansowym, nie jest ona satysfakcjonująca. Na galach KSW Mamed może liczyć na dużo większe pieniądze. Sprawa nie jest jednak zamknięta. Moim zadaniem będzie wynegocjowanie u UFC lepszych warunków dla Khalidova. Jest gwiazdą, najlepszym zawodnikiem w Europie i dlatego uważamy, że zasługuje na więcej – kończy Lewandowski.

  Ja już nie wierze w Mameda w UFC.
  „Cesar Gracie Jiu Jitsu motherfucker! Cesar Gracie Jiu Jitsu! Pardon my language.” – Nick Diaz

 339. Po tym co zacytowałeś noodles, jestem już na 100% pewien, że Mamed w UFC to sprawa nierealna. Teraz tylko dociągną ten teatrzyk do końca zaproponują odpowiednio większe pieniądze (takie, aby Mamedowi kompletnie się nie opłacało zaryzykować w UFC) i sprawa rozwiązana. Będzie, że się starali, no ale …

 340. Poczekajmy, jak napisali negocjacje mogą trać tygodniami ale nie spodziewajmy się cudu w trakcie tych rozmów, jak UFC raz coś proponuje to dużych zmian nie można się spodziewać.

  Jak Mamed wybierze oferte UFC tzn ze chce sie sprawdzic z najlepeszymi nie patrzac na kase a jak KSW to wiadomo duzo wieksza kasa i konczenie walki w pierwszej rundzie przez efektowną technike bo szczerze watpie aby KSW sprowadzilo mu kogos dobrego, wszyscy dobrzy zawodnici z ktorymi MAamed moglby powalczyc i dac wyrownana walke maja kontrakt z UFC …

 341. Jakie negocjacje? Z tego co pisał Venom to po prostu Silva przedstawił ofertę i albo Mamed bierze, albo nie. Jak się nie zdecyduje to w UFC nikt z tego powodu płakał i szat darł nie będzie. Mamed jest po prostu kolejnym solidnym zawodnikiem, ale żadną gwiazdą. A to, że się K&L wydaje, że jest inaczej to ich sprawa.

  Wiadomo również, że jeśli wchodzą w gre pieniądze, a co za tym idzie dobro rodziny, to nikt o zdrowych zmysłach nie wybierze inaczej, niż właśnie większej gaży.

 342. Jednak chyba Kawulski z Lewandowskim są bliżej całej sprawy niż Venom i wiedzą czy mogą być jakieś negocjacje czy nie

 343. Owszem, ale jeśli było to np 20/20, to ile mogą więcej wynegocjować? 25/25? Nawet jeśli tyle im się uda, to zaraz po tym przedstawią ofertę z KSW która opiewa na większą kwotę i sprawa pozamiatana.

 344. "dowiedziała się "Wirtualna Polska"  aha.  Nie bardzo wierze w te wszystkie newsy sportowe na takic portalach.

 345. konflikt interesow,to teraz Martin bedzie negocjowal lepsza oferte z UFC a Maciek bedzie go przebijal oferta z KSW? hihi

 346. Tym bardziej, że Polsat naciska na PPV, a bez Mameda kto im to PPV pociągnie? Sam Pudzian nie da rady.

 347. Ja myślę, że stratny Mamed na wyjeździe by nie był, a już na pewno nie, jeśli zaprezentowałby się jak należy. Myślałem też, że decyzja podjęta została, po to by mierzyć się z czołówką i zobaczyć jaki poziom jest w UFC, a nie jedzie tam tylko "lepiej zarobic",bo o to tak od razu może być ciężko w porównaniu do KSW.

  Ambicja > pieniądz, gdy te i tak są dobre…

 348. Stratny może i nie będzie, ale każdy zdrowo myślący człowiek, mając na uwadzę to, że jego kariera potrwa może jeszcze pare lat wybierze większe pieniądze, bo potem nie wiadomo jak będzie, a żyć trzeba. Po drugie zawsze się ciężko spada z wysokiego konia. Obym się mylił, ale kasa >> ambicje sportowe i zachcianki anonimowych kibiców

 349. Tylko czy warto kończyć taką karierę,ze świadomością,że nie podniosło się rękawicy i nie spróbowało sił z najlepszymi? Wszystko zależy od Mameda,jego podejścia a nasze gdybania nt zarobków tu nic nie pomogą – jeśli chce walczyć w UFC ponad wszystko, ma ambicje(a wierzę,że ma) walczyć z najlepszymi to będzie tam walczyć bez względu na to ile zapłaci mu KSW.A jeśli pójdzie o kasę, to przynajmniej zakończą się nasze marzenia i rozmowy na ten temat, po czym spokojnie będziemy mogli się przyglądać tym talentom, które UFC postawiły sobie jako priorytet. O ile ich KSW też nie przekupi. Dla mnie Mamed jeśli zostanie w KSW to będzie to tylko jego droga ku końcowi kariery, z ciepłą posadką, słabymi przeciwnikami i malejącą popularnością – ludzie chcą mistrza a nie ciągłego walczenia "o nic". I nie jest to wyróżnik tylko dla sportów walki. Ile drużyn/sportowców cieszy się popularnością mimo tego,ze nie walczą o medale czy mistrzowskie tytuły? Ja nie kojarzę na tę chwilę zadnego takiego przypadku.

  A,że na początku będzie mniej zarabiał? Takie jest życie, wielu z nas się boryka z takimi problemami, ale czasem żeby iść mocno do przodu trzeba zrobić kilka kroków do tyłu,nabrać rozpędu i przeskoczyć swój własny poziom. Nie jeden z nas musiał kiedyś zrezygnować z czegoś na rzecz marzeń. Żeby podjąć pracę która może być początkiem drogi w wymarzonym zawodzie, niekiedy trzeba porzucić stałą, często lepiej płatną posadę,zaryzykować a potem zbierać tego owoce.  

  Wiem,że łatwo powiedzieć, trudniej zrobić,ale do odważnych świat należy…

 350. Wszystko fajnie i pięknie, ale każdy zakłada, że Mamed przejedzie się po UFC jak czołg. Ciekawe jest tylko to, że nikt nie zakłada, że może walki sromotnie przegrać, bądź niewiele pokazać, a wtedy KSW przy powrocie syna marnotrawnego nie zapłaci już takich wielkich pieniążków, tylko takie, jak im będzie pasować. Mamed na pewno sobie zdaje z tego sprawę. Wszyscy na hura zakładają, że Mamed rozjedzie UFC, chyba każdy zapomniał, że to nie KSW.

 351. Myślę, że Mamed ogłaszając publicznie swoją chęć występu w UFC posiadał wiedzę jakie apanaże otrzymują zawodnicy w tej organizacji, a jego wynurzenie nie było spontaniczne. Decydując się na powyższy krok albo kierowała nim faktyczna chęć walki w Stanach albo miał na celu doprowadzić do renegocjacji kontraktu z KSW. Pomijając patalogiczną sytuację gdzie K&L są zarazem jego przedstawicielami jak i pracodawcami, jeśli ambicje sportowe stawia na pierwszym miejscu na pewno zawalczy w UFC.
  Tak jak wspomniałem wcześniej, idąc do UFC nie zamyka za sobą furtki, bo każdy po powrocie go przyjmie z otwartymi rękoma.
  A wyjazdy do Stanów w celu przygotowań do walk mogą ufundować mu sponsorzy. Skoro Michał Materla, postać o mniejszym nazwisku, był w stanie pozyskać środki od sponsorów to Mamed tym bardziej nie będzie musiał się martwić o kwestie finansowe w tym zakresie. Uszanuję każdą decyzję podjętą przez Mameda, bo każdy wybór może mieć solidne podstawy. Jednakże odrzucenie możliwości walki w UFC w pewnym stopniu podważy wizerunek Mameda jako sportowca z krwi i kości, nawet jeśli KSW wymyśli historyjkę, że zaoferowano Czeczenowi zestaw happy meal i darmową przejażdżkę rollercoasterem.

 352. fajnie sie teraz czyta na wp te komentarze, mamed jestesmy z toba i tak dalej, mam wrazenie, ze taki syndrom jak pudzianowski po najmanie, ze bedzie mistrz i tak dalej. jesli dojdzie do pojawienia sie mameda w ufc i powiedzmy do porazki tam (czego mu nie zycze) to bedzie tradycyjne dla nas wieszanie psów na nim, ze slaby, ze nadaje si ena obiojanie ogorkow w polsce i tak dalej. ale nie zdziwie sie jesli zostanie w ksw bo nam sie wydaje ta decyzja prosta ale dla niego pomimo deklaracji, ze chce sie sprobowac w ufc dla niego ta decyzja prosta nie musi byc

 353. A wyjazdy do Stanów w celu przygotowań do walk mogą ufundować mu sponsorzy. Skoro Michał Materla, postać o mniejszym nazwisku, był w stanie pozyskać środki od sponsorów to Mamed tym bardziej nie będzie musiał się martwić o kwestie finansowe w tym zakresie.

  Tyle, że Cipek pojechał jedynie trenować do Stanów i walczy w Polsce, i w Polsce również promuje owe firmy. Z Mamedem sytuacja będzie inna, mając kontrakt z UFC, nie zawalczy na KSW i w zasadzie dla sponsorów, który mają target w Polsce, Mamed przestaje być opłacalną inwestycją.

  bo nam sie wydaje ta decyzja prosta ale dla niego pomimo deklaracji, ze chce sie sprobowac w ufc dla niego ta decyzja prosta nie musi byc

  Oczywiście, że decyzja nie jest prosta, nawet dla nas. Ja sam osobiście bym się zastanowił co jest ważniejsze, moje ambicje sportowe, które mogą nie wypalić; czy dość pewna stała posada i całkiej fajnie rysująca się przyszłość.

 354. Mamed sobie nie da rady jak skończy karierę?Z jego charyzmą i inteligencją nie widzę problemu z dobrze płatnym zajęciem…

  Poza tym nikt nie mówi o żebraniu, a zarabianiu 5tysięcy miesięcznie…Większość ludzi jednak za pensją patrzy na pewne aspekty danej pracy, atmosferę, innych pracowników, relacje z szefem, kasa to nie jedyny wyznacznik, a po takiej karierze i pieniądzach niemałych czy od KSW czy od UFC powinna się liczyć dla Mameda ambicja i ja wierzę, że tak jest i że w końcu stanie w Oktagonie.

 355. @ Comber
  Mameda mógł zmylić doskonały kontrakt jaki dostał jego odwieczny i niedoszły rywal Lombard

  A jeżeli chodzi o dobrych sponsorów, którzy dorzucą Mamedowi brakujące pieniądze (zasponsorują cały pobyt i trenig w stanach) to od znalezienia takich są jego menadżerowie, którzy tego nie zrobią ze względu na konflikt interesów, chociaż myślę że byłoby to łatwe.

  @ Painkiller

  Proponuję natychmiastowego bana na tej stronie dla każdego kto odważy się powiedzieć coś złego o Mamedzie, jak przegra jakąkolwiek walkę w UFC i za wyzywanie go wtedy od obijających ogórków w KSW

 356. Sponsor Mameda Briggs&Stratton jest na rozpowszechniony na całym świece, zresztą to też sponsor Gortata

 357. wyzywanie go wtedy od obijających ogórków w KSW

  czy to jest wyzywanie? to raczej mogą być ponure fakty. Uszanujemy decyzję Mameda(mam nadzieje),ale nie jesteśmy przez to zobowiązani do kolorowania jego przeciwników 🙂

 358. @Orestos

  fajnie ze się wypowiedziałeś bo zgadzam się w 100% i nie musze już nic dodawać. Może tylko to, że mimo wszystko trzymam kciuki za te przejście Mameda do UFC bo chce zobaczyć czy na prawdę Rousimar Palhares jest od niego gorszy…

 359. hahahahahahhahaahhahahaha, wiedziałem że tak będzie. Mam nadzieję , że Mamed jest o tyle mądry że wybierze UFC…