Szymon Kołecki. Fot. instagram.com/szymonkolecki

Podczas gali KSW 58 Szymon Kołecki odniósł kolejne zwycięstwo w klatce KSW. Pokonał na punkty doświadczonego Martina Zawadę. Trener byłego mistrza olimpijskiej jest bardzo zadowolony z tego, jak ułożyła się walka.

Mirosław Okniński, trener Szymona Kołeckiego, podsumowując jego walkę na gali KSW 58 powiedział, że plan, który został na nią przygotowany został zrealizowany w całości. W rozmowie z Adamem Lewickim dla serwisu Okniński stwierdził:

Szymon to jest człowiek komputer. Co ustalimy to realizuje. I tak się stało i wszystkim znowu zrobiliśmy na przekór.

Trener dodał też, że gdyby Szymon postawił na stójkę w walce z Zwadą, najpewniej zostałby znokautowany. Patrząc natomiast na postać mistrza olimpijskiego powiedział, że jego największym problemem w MMA jest wiek.

Umiejętności się rozwijają. Siłę i motorykę ma. Głowę ma mistrz, zwycięzcy. To jest naprawdę wartościowy sportowiec i człowiek.

Szymon Kołecki ma dziś 39 lat. Do świata MMA trafił w roku 2017. Dziś walczy dla organizacji KSW, ale początkowo bił się dla PLMMA i Babilon MMA. Wybór mniejszych organizacji na początek kariery w świecie sportów walki był świadomą, biznesową decyzją Kołeckiego. Dziś Szymon Kołecki ma za sobą 10 walk na zasadach MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.