Szymon Bajor, który ostatni raz walczył w grudniu 2016 roku, podczas gali japońskiej organizacji Rizin, wróci do MMA 8 sierpnia. Podczas gali w Soczi zmierzy się z Rosjaninem Dmitrijem Zabolotnym, który wystąpił na niedawnej gali ACB 62. Przegrał wówczas przez techniczny nokaut z Sergeiem Bilostenniy.

W rozmowie z lokalnym dziennikiem „Nowiny”, Bajor zdradził, że dowiedział się o starciu na kilka tygodni przed wydarzeniem.

Dowiedziałem się o tym, że mam walczyć pięć tygodni przed galę, ale byłem już wtedy w treningu, więc uważam, że będę gotowy na sto procent.

Zapytany o swojego przeciwnika, Bajor dodał:

Jest trochę niższy ode mnie, wygrał dziewiętnaście walk, większość przez poddania w parterze. To typowy rosyjski zawodnik, ma wejść w klincz, obalić i zakończyć walkę uderzeniami z góry. Nie rozwodziłem się nad jego całą karierą. Analizuję te ostatnie walki. Jest niewygodny, bo leworęczny.

Polak chciałby skończyć to starcie przed czasem, a nie liczyć na werdykt sędziowski.

Na punkty będzie mi ciężko wygrać walkę. Gala jest w Rosji, on jest z Rosji. Nie można liczyć na przychylność sędziów. Wolałbym, żeby ta walka skończyła się przed czasem.

Na zakończenie rozmowy Szymon został zapytany o powrót do walk dla organizacji KSW.

Jesteśmy w stałym kontakcie. Jest pewien plan na ten rok, ale nie mogę nic mówić.

 

2 KOMENTARZE

  1. Z tego co słyszałem, jakiś miesiąc lub dwa temu, to Szymon nie trenował wcale od Rizin.

    Szymon w wywiadzie powiedział też i o tym kilka słów:

    Ćwiczyłem, ale nie tak intensywnie jak wcześniej. Zwyczaj nie nie mogłem sobie na to pozwolić, bo miałem mniej czasu na regeneracje. Praca, nieprzespane noce. Chciałem sobie trochę odpuścić, odpocząć od walk tak na dłużej. Miałem swoje problemy osobiste, ale to już za mną. Zyskałem świeżość, uspokoiłem głowę, załatwiłem sprawy osobiste, dzieciak mi podrósł. Znów mogę zająć się treningiem, podchodzić do tematu w pełni profesjonalnie. Za dwa tygodnie wracam, świeższy i moim zdaniem silniejszy niż wcześniej.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.