kwiecien

Po intensywnym marcu przyszedł czas na dość spokojny kwiecień, podczas którego nie udało się pobić zeszłorocznego wyniku.

W tym miesiącu liderem w mediach wśród organizacji zostało UFC, osiągając wynik nieco ponad 500 informacji. Miało to związek z występem Polaków na gali UFC w Zagrzebiu. Dziennikarze najchętniej pisali o Janie Błachowiczu (199 informacji), na drugim miejscu znalazł się Marcin Tybura (83), a na trzecim Damian Stasiak (63). W związku ze zbliżającą się walką Karoliny Kowalkiewicz również ona udzielała się medialnie, co dało 53 informacje.

KSW po marcowej gali kwiecień miało dość spokojny. Jedynie koniec miesiąca był bardziej intensywny, gdyż ogłoszono rywala dla Mateusza Gamrota oraz pojawiła się propozycja finansowa Macieja Kawulskiego dla Connora McGregora.  Łączny wynik organizacji nie przekroczył jednak 500 materiałów.

FEN, który rozpoczął przygotowania do kolejnej gali we Wrocławiu, pojawił się w mediach 123 razy.

Pisząc o Conorze McGregorze, warto zwrócić uwagę na to, że jego nazwisko coraz częściej jest podchwytywane przez polskich dziennikarzy. Tylko w kwietniu (perturbacje związane z galą UFC 200) jego nazwisko pojawiło się w mediach 92 razy.

W kwietniu media podchwyciły również oświadczenie Damiana Janikowskiego, który zapowiedział chęć przejścia z zapasów do MMA. Nie był to jednak news, który żył długo. Napisano o nim 33 razy. Dziennikarze wspominali również o pierwszym Forum MMA oraz o Mariuszu Pudzianowskim, któremu złodzieje ukradli ciągnik.

Z ciekawych materiałów warto zwrócić uwagę na występ Karoliny Kowalkiewicz i Mameda Chalidowa w programie Top Chef, sześciostronicową publikację o mieszanych sztukach walki w dwutygodniku „Forum” oraz pięciostronicową publikację o Pawle Biszczaku i organizacji FEN, która została opublikowana w miesięczniku „Logo”.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. W analizie nie uwzględniono branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.