Fot: Instagram

Artur Szpilka jeszcze niedawno nosił się z zamiarem zadebiutowania w Mieszanych Sztukach Walki, ale kilka dni temu zmienił decyzję. Popularny pięściarz chce kontynuować karierę w boksie, a treningi MMA mają być tylko dodatkiem.

Ta decyzja Szpilki zapewne jest nie na rękę KSW, które mogło dążyć do zestawienia głośnego pojedynku Artura z Tomaszem Oświecińskim. Jeden z właścicieli Konfrontacji Sztuk Walki, Martin Lewandowski w rozmowie z portalem sport.pl skomentował decyzję pięściarza o opóźnieniu debiutu w MMA:

Widzisz jak to jest. Jeszcze tydzień temu zapowiadał, że będzie walczył, a teraz znowu zmienia zdanie. Jedno jest pewne, jeśli Szpilka zadebiutuje w MMA – a jestem niemal pewny, że do tego dojdzie – zrobi to jako zawodnik KSW. To mi obiecał i z tego co sam podkreśla jest człowiekiem honoru. My też nie mamy ciśnienia, aby musiał zadebiutować jak najszybciej.

Lewandowski porównał przypadek Szpilki do sytuacji, jaka miała miejsce z Damianem Janikowskim, który o walkach w MMA mówił jeszcze w czasach czynnej kariery w zapasach:

To tak jak było z Damianem Janikowskim. Rozmawiałem z nim cztery lata przed debiutem w MMA. Ale czułem, że w końcu do nas trafi. Podobnie mam teraz ze Szpilką. Chociaż liczę, że nie będzie mnie trzymał aż tyle czasu, co Damian (śmiech). Wiele wyjaśnia jego najbliższa bokserska walka. Też trzeba go zrozumieć. On ma nie tylko sportowe ambicje, ale i nazwijmy to – ludzkie. Nie chce zostać zapamiętany jako pięściarz, który miał podbić świat, a ostatnio tylko przegrywa.

Szef KSW przyznał, że Szpilka dostał propozycję kontraktu na dwie walki, z konkretnymi rywalami i możliwą datą debiutu:

Liczę, że Andrzej Wasilewski [jego promotor-przyp. red.] w końcu załatwi mu jakąś ciekawą walkę i nie będzie tylko obiecywał „świetlanej przyszłości”. Ode mnie Artur otrzymał konkretną propozycję finansową, propozycje potencjalnych przeciwników na dwa najbliższe jego starcia i nawet datę możliwego debiutu.
Pamiętasz jak wrzuciłem zdjęcie ze Szpilką? Powiedziałem mu wtedy, że Wasilewski pewnie już przebiera nóżkami, bo wie że może stracić zawodnika. Paradoksalnie, proponując mu występy w MMA, pomogłem mu w boksie, ponieważ Wasilewski musi wreszcie zacząć działać, żeby go nie stracić na dobre..

25 KOMENTARZE

 1. Śmiesznie trochę Akop wygląda przy tych dwóch Panach zdając sobie sprawę że walczą w tej samej wadze 😀

 2. Pamiętasz jak wrzuciłem zdjęcie ze Szpilką? Powiedziałem mu wtedy, że Wasilewski pewnie już przebiera nóżkami, bo wie że może stracić zawodnika. Paradoksalnie, proponując mu występy w MMA, pomogłem mu w boksie, ponieważ Wasilewski musi wreszcie zacząć działać, żeby go nie stracić na dobre..

  Dobry wujek Martin. Czasem zadzwoni z urlopu, żeby zabronić wywiadu niezakontraktowanemu potencjalnemu zawodnikowi, a czasem pomoże mu w boksie.

  Śmiesznie trochę Akop wygląda przy tych dwóch Panach zdając sobie sprawę że walczą w tej samej wadze 😀

  Gdyby nie kategoria wagowa, dobry przeciwnik wzrostem dla Soboty.

 3. Dopóki Gmitruk ma Artura w obozie to mógłby swoich łapek nie kłaść na nim nikt z właścicieli KSW. Gość ma 28 lat, podjął ostatnio dobrą decyzję, nie spieprzcie tego machaniem mu $$$ przed nosem, bo już raz mu to źle wyszło. Artur ma jeszcze coś do zrobienia w boksie, żadnych gówno walk z Czopkiem nie potrzebuje.

 4. Dla Soboty? Przecież Akop by go zjadł, trochę już się bawi w te MMA

  Nieważne, nawiązuję tutaj do inby o wzroście Akopa.

  :mamed:

 5. Nie szybciej byłoby po prostu wrzucić filmik, w którym szef Federacji KSW krótko wyjaśnia co myśli o niezdecydowaniu polskiego boksera-celebryty?

 6. To mi obiecał i z tego co sam podkreśla jest człowiekiem honoru.

  Wojtkowi też obiecał wystąpić w live

  :fjedzia:

 7. Martin Lewandowski w rozmowie z portalem sport.pl skomentował decyzję pięściarza o opóźnieniu debiutu w MMA:

  Widzisz jak to jest. Jeszcze tydzień temu zapowiadał, że będzie walczył, a teraz znowu zmienia zdanie. Trzeba będzie jakoś ciągnąć ten wózek przez kolejny rok.

  :z bani:

 8. a czy KSW inwestuje w jakies mlode talenty czy jedynie freaki?

  W mlodych frikow. Takich co dopiero uczą się jak być gitem czy konfidentem

 9. Martin Ty uważaj sobie bo Szpilberg za takie wypowiedzi to może się zagotować 3 razy, obrzucać was błotem przyjechać uwalić na cytryne i pokazać kilka myczków, a potem za dwa dni na sushi zakopać topór wojenny heeeeeeeeeeeeeey!

 10. Jedno jest pewne, jeśli Szpilka zadebiutuje w MMA – a jestem niemal pewny, że do tego dojdzie – zrobi to jako zawodnik KSW. To mi obiecał i z tego co sam podkreśla jest człowiekiem honoru. My też nie mamy ciśnienia, aby musiał zadebiutować jak najszybciej.

  hahhahahahhaaahahaha, dobre Kawulscy;)

  Ta, nie macie ciśnienia, nogami przebieracie, bo wiecie, że nikt nie wygeneruje większej kasy niż Szpilka.

  I ta tandetna manipulacja "no Artur, ej obiecałeś już, jak nie spełnisz obietnicy to mały Martin rozpowie, że nie jesteś takim prawilniakiem jak mówisz" 😀

 11. Jestem troche rozczarowany tym komentarzem, liczylem na sakramentalne "Artur sie zesral" w wykonaniu Martina.

  wolal sie powstrzymac bo znajac  artura za taki tekst martin by mogl wylapac na cytryne

 12. Ależ to by była promocja. Na nastepnej gali Martin w wywiadzie dla Borka mówi, że Szpila się zesrał przed Strachem, a tu wchodzi git i z bani mu ładuje. WWE sie chowa.

 13. Sportowcy to mają dobrze, nie muszą się martwić o emeryturę. Mogą na starość trafić do KSW i zarabiać godziwe pieniądze.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.