Super walki w świecie MMA nie są niczym nowym. Również na polskim podwórku dochodziło już do starć np. mistrzów różnych kategorii wagowych. Mamed Khalidov ma też za sobą takie pojedynki. Bił się z Borysem Mańkowskim i Tomaszem Narkunem. Czy jednak wyszedłby do pojedynku w wadze ciężkiej?

Khalidov w swoim ostatnim boju powrócił do klatki KSW w świetnym stylu. Znokautował Scotta Askhama odbierając mu mistrzowski pas. Zapytany na antenie radia o kolejnego przeciwnika, powiedział że to szefowie organizacji zdecydują o rywalu. Mamed został zapytany również o to, czy nie kusi go na koniec kariery jakaś super walka np. z Mariuszem Pudzianowskim lub Szymonem Kołeckim.

Na razie nie ma końca kariery. Jeżeli będzie super walka, jeżeli coś takiego się nadarzy, ja jestem otwarty. Zawsze byłem otwarty na różne walki. Schodziłem w dół i szedłem w górę. Jestem gotów zawalczyć z każdym, nawet z ciężkim.

Mamed przyznał też, że jedną z kluczowych spraw w tego typu pojedynkach jest zainteresowanie fanów.

Jeżeli jest zainteresowanie i ludzie chcą to zobaczyć. Między innymi przede wszystkim robimy to dla widza, który chciałby zobaczyć konfrontację w tej pięknej dyscyplinie, która się nazywa MMA i która jest prawdziwym sportem.

Mamed jest czołową postacią polskiego MMA. Zawodowo walczy od 2004 roku, a jego bilans walk wynosi obecnie 35-7-2. Khalidov w trakcie swojej kariery był już mistrzem KSW w wadze średniej oraz półciężkiej. W przeszłości wygrywał z takimi zawodnikami jak między innymi Michał Materla, Borys Mańkowski, Jorge Santiago, czy Kendall Grove.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.