Prospekt wagi lekkiej KSW – Maciej Kazieczko (6-1) zanotował w ostatnim czasie 3 wygrane z rzędu i jak najszybciej chce otrzymać mistrzowską szansę. Zawodnik z Poznania wszystkie swoje walki do tej pory toczył w kategorii lekkiej do 70 kilogramów, jednak jeżeli w grę wchodziłby pas, jest on w stanie zbić wagę do 66 kilogramów i wystąpić w dywizji piórkowej. Poniżej znajduje się wywiad z Kazieczką, rozmawiał nasz reporter – Paweł Wyrobek w swoim programie W Narożniku.

ZOBACZ TAKŻE: 4-osobowy turniej KSW w wadze lekkiej w planach. 

Oczywiście ciągle jest mowa o turnieju wagi lekkiej, zdradził to jeden z włodarzy KSW. Te zawody odbywałyby się na kilku galach, aby wyłonić finalistów. To ciekawy sposób, bo jest nas dużo w tej dywizji. Teraz powrócił Mateusz Gamrot, mnie to wszystko oddala od pasa, a kolejka się ciągle wydłuża. Marian Ziółkowski miał dogadaną walkę o złoto, więc o nim zapewne teraz się mówi.

Zastanawiam się nad zmianą kategorii wagowej na 66 kilo. Tam jest znacznie mniej rywalizujących, ja już się swoje nawalczyłem i jestem tym trochę zmęczony. Starałem się, szukam najszybszej drogi do pasa.

Byłem brany pod uwagę w turnieju 4-osobowym wagi lekkiej. Gdybym miał zagwarantowaną walkę z Salahdinem Parnassem, wziąłbym to bez zawahania i zmieniłbym kategorię. Teraz ważę troszkę mniej niż normalnie, więc dałbym radę ze zbiciem.

Zawodnik nie wyklucza także rewanżu z Gracjanem Szadzińskim, który też być może wystąpi niebawem w kategorii piórkowej.

Ogólnie rewanż mnie cieszy, ale to jednak pas jest priorytetem i dopiero po tym chciałbym, żeby do tego doszło. Cóż, gdybym jednak musiał stoczyć jakiś bój przed pasem – zgoda, podejmę się tego wyzwania.

Co więcej, Maciek zdradził, ile pozostało mu jeszcze walk w kontrakcie z KSW.

Nowa umowa obowiązuje od grudnia i pozostały mi jeszcze 3 zestawienia. Przy walce o pas jest sporządzany nowy kontrakt, więc w tym nie mam żadnego zapisu, czy też zapewnienia mistrzowskiego starcia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.