Po tym jak Roberto Soldić rozgromił podczas gali KSW 56 Michała Materlę, zapowiedział, że chętnie zmierzyłby się w kolejnym boju z Mamedem Khalidowem, mistrzem wagi średniej. Na razie nie wiadomo jednak czy faktycznie do takiego starcia dojdzie, a sam Mamed jest otwarty na różne opcje.

Khalidov w swoim ostatnim boju powrócił do klatki KSW w świetnym stylu. Znokautował Scotta Askhama odbierając mu mistrzowski pas. Zapytany na antenie radia Uwierz w Muzykę o kolejnego przeciwnika przedstawił swoje spojrzenie na aktualną sytuację.

Teraz w sobotę była ostatnia gala KSW 56. Tam było rozstrzygnięcie, fajna walka Michał Materla kontra Soldić. Soldić, który był mistrzem wagi półśredniej przyszedł wagę wyżej. Wygrał jedną walkę i jest rozmowa o tym, żeby walczył o pas już. Następnie jest sytuacja ze Scottem Askhamem, gdzie część głosów mówi, że chciałaby zobaczyć trylogię. Jest jeszcze jeden polski zawodnik, który jest bardzo dobry. Chyba cztery walki stoczył w KSW i wszystkie wygrał. Nazwiska nie pamiętam. Przepraszam. Są więc zawodnicy, z którymi mogę się zmierzyć w tej wadze.

Mamed nie zamierza jednak wybierać sobie rywali i chce poczekać na to, co zaproponuje mu szefostwo organizacji. On sam jest gotów na każde zestawienie.

Teraz jest już kwestia tego jak włodarze KSW rozstrzygną i jak będą zestawiać walki. Ja powiedziałem dajcie mi znać 1,5 miesiąca, 2 miesiące przed walką, że chcecie żebym bronił pasa, z którymś zawodnikiem. Jestem gotowy.

Mamed jest czołową postacią polskiego MMA. Zawodowo walczy od 2004 roku, a jego bilans walk wynosi obecnie 35-7-2. Khalidov w trakcie swojej kariery był już mistrzem KSW w wadze średniej oraz półciężkiej. W przeszłości wygrywał z takimi zawodnikami jak między innymi Michał Materla, Borys Mańkowski, Jorge Santiago, czy Kendall Grove.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.