Początek każdego roku to czas podsumowań i wręczania nagród za osiągnięcia mijających 365 dni. Nie inaczej jest w MMA gdzie 2 marca w Las Vegas zostaną przyznane po raz dziewiąty nagrody dla najlepszych w mieszanych sztukach walki. Wśród nominowanych znalazły się polskie akcenty bo na listach do głosowania możemy zobaczyć naszą mistrzynię UFC – Joannę Jędrzejczyk oraz największą organizację MMA w Polsce – KSW. 

Jędrzejczyk została nominowana w dwóch kategoriach: najlepsza zawodniczka roku 2016 oraz najlepszy zawodnik spoza USA. Wśród nominowanych na najlepszą kobietę w MMA znalazły się też takie zawodniczki jak Amanda Nunes czy Cris Cyborg. Pełna lista:

Drugą nominację mistrzyni dostała w kategorii „najlepszy zawodnik spoza USA”. W tym zestawieniu Jędrzejczyk jest jedyną kobietą, a jej nazwisko znalazło się obok takich jak McGregor, Bisping, Nurmagomedov i Mousasi.

Trzecią polską nominacją, ale już nie Joanny Jędrzejczyk jest obecność logo KSW w kategorii „Organizacja roku 2016”. Rodzima federacja znalazła się tutaj obok UFC, Bellatora, One Championship oraz Legacy.

Wszystkie kategorie, nominowanych oraz możliwość głosowania na nasze polskie akcenty znajdziecie tutaj.

64 KOMENTARZE

 1. Kurwa KSW jest a nie ma ACB

  Nie dziwię się – KSW ma PPV, czasami wpadnie coś w jednej z największych telewizji w kraju. ACB ma tylko transmisje na YT. Obie federacje mają swoich rodzimych fighterów jak i nazwiska z zaciągu. Więc pewnie przeważył aspekt marketingowo – promocyjny. Dodam tylko, że w Rosji i terenach przyległych bardziej rozpoznawalne i popularne są M-1 Global oraz EFN. Nie oznacza to że:

  a) KSW nie zasłużyło na nominacje,

  b) ACB działa źle. Wręcz przeciwnie – robi dobrą robotę i wciąż się rozwija, ale w tym roku zdecydowanie nie wybili się na poziom top 5. Zobaczymy, jak będzie o tej porze za rok.

 2. Ksw obok ufc. Ja piernicze:rofl:

  z 4 galami rocznie szanse na zwycięstwo murowane.

  Wiadomo, że UFC wygra w przedbiegach. Popatrz na to z innej strony – to KSW jest jedyną, europejską fedką nominowaną do nagrody.

 3. ACB ma tylko transmisje na YT

  karta glowna ( czy tam iles ostatnich walk) leci zawsze u nich w telewizji publicznej

 4. Wiadomo, że UFC wygra w przedbiegach. Popatrz na to z innej strony – to KSW jest jedyną, europejską fedką nominowaną do nagrody.

  Wiadomo, ale czemu nie ACB lub inne angielskie federacje, które są oglądane przez znacznie więcej osób

 5. karta glowna leci zawsze u nich w telewizji publicznej

  Ok, tego nie wiedziałem. Plus dla nich. Plusem KSW zostaje PPV (chociaż to w tamtych regionach raczej nigdy się nie przyjmie)

  Wiadomo, ale czemu nie ACB lub inne angielskie federacje, które są oglądane przez znacznie więcej osób

  Trochę ciężko mi odpowiedzieć. Może oprawa? Może KSW TV (wiem, mi też padło), może Błachowicz i Karolina Kowalkiewicz w UFC? Z pewnością coś przemawia na korzyść KSW. Może w oczach wielu purystów są cyrkiem, ale każdy zaczepia o "szoł biznes" – UFC, Bellator, Pride… Przyznam szczerze, że w moim mniemaniu robią na tyle dobrą robotę, na ile mogą. Tak ludzie szydzą z KSW w tych nominacjach, to co powiecie o Legacy FC (też lubię obejrzeć)? Obiektywnie rzecz ujmując jest to fedka o zasięgu stanowym i jakoś myk – top 5 na świecie. Podsumuje – widocznie KSW robi dobrą robotę, która została zauważona i tyle.

 6. hajs poleciał to i jest nominacja.

   Powątpiewam. Po co płacić hajs na nagrody, do których nominacje otrzymuje lokalna fedka z Teksasu, Legacy FC.

 7. Powątpiewam. Po co płacić hajs na nagrody, do których nominacje otrzymuje lokalna fedka z Teksasu, Legacy FC.

  Bo to KSW i zapłacą, żeby być gdziekolwiek. Marna organizacja cyrkowa. Potem będą mówić, że rywalizowali z UFC o prestiżowe wyróżnienie. W taki własnie sposób K&L prowadzą promocje swojej śmiesznej organizacji. Ale o czym my w ogóle mówimy skoro oni chcą wmówić ludziom, że te cyrki, które odstawiają przed walkami, to jest postęp MMA w Polsce? Że brak drabinek i ściąganie ogórków dla swoich "mistrzów", tak od razu z marszu walka o pas, bez ani jednej nawet walki w KSW, to jest postęp? Że ustawianie wyników, to jest postęp? Ze wiele innych słabych rzeczy, które robią, to jest postęp?

 8. Powątpiewam. Po co płacić hajs na nagrody, do których nominacje otrzymuje lokalna fedka z Teksasu, Legacy FC.

  Toć to kuźnia talentów.

 9. Toć to kuźnia talentów.

  Nie zaprzeczam i dlatego sam śledzę ich gale. Mnie się wydaje po prostu, że nastąpił pewien dysonans poznawczy i wielu fanów MMA nie potrafi zrozumieć, że produkt KSW może się podobać światowej widowni (tam gdzie docierają). Może tak jak mamy JMMA, tak może dzięki KSW powstało PMMA (nie mylić z PLMMA)? Może KSW ma to unikatowe coś, co pozwala wielu obejrzeć galę i się cieszyć z widowiska? Ja nikomu w MMA nie życzę źle, ale lepiej być unikatowym, niż być kolejną kalką, w tym przypadku UFC.

 10. Nikt pozostający przy zdrowych zmysłach nie potraktuje poważnie tej nominacji, gdy skonfrontuje liczbe walk zorganizowanych w 2016 roku przez UFC, Bellatora, ONE, ACB i Legacy z  "magiczna" 35.  Tym bardziej szefostwu KSW należą sie gratulacje i  słowa uznania za operatywnosc.

 11. Nikt pozostający przy zdrowych zmysłach nie potraktuje poważnie tej nominacji, gdy skonfrontuje liczbe walk zorganizowanych w 2016 roku przez UFC, Bellatora, ONE, ACB i Legacy z "magiczna" 35. Tym bardziej szefostwu KSW należą sie gratulacje i słowa uznania za operatywnosc.

  Może ta nominacja to będzie impuls do zmian, w tym do większej ilości gal.

 12. No Aśka ma szanse na wygraną w kategorii kobiet, ale niestety na zawodnika spoza Europy już nie bardzo. Chociaż boję się np, że może przeważyć to, że Nunes i Cyborgowa mają po 3 walki w zeszłym roku, a Aśka 2. No i Nunes pokonała Rondę, słabą bo słabą ale medialną.

 13. KSW jakoś tam do top 5 można upchnąć. Czy to sukces by otwierać szampany?

  szkoda że poza UFC wszystko inne to dno. Np Taki Bellator bywają gale że kojarzę 2 nazwiska. w WSOF walczą za 100 $ itd

  Poziom bardzo się obniżył. Bycie nr 2-5  to nie to samo co za czasów Pride , Strikeforce czy Cage Rage

 14. szkoda że poza UFC wszystko inne to dno. Np Taki Bellator bywają gale że kojarzę 2 nazwiska. w WSOF walczą za 100 $ itd

  Poziom bardzo się obniżył. Bycie nr 2-5 to nie to samo co za czasów Pride , Strikeforce czy Cage Rage

   Pablo, inne realia. Też podobał mnie się ten okres 2009 gdy działały Dream, Affliction, Strikeforce… Mamy inne czasy. Ale i tak ta nominacja powinna cieszyć. Bo przynajmniej KSW zostało wyróżnione na szczeblu kontynentalnym (jedyna fedka z Europy).

 15. KSW od lat jest w top 10. stały rozwój małymi czy większymi kroczkami. to konkurencja się wykrusza lub popada mizerię.

 16. Wiadomo, ale czemu nie ACB lub inne angielskie federacje, które są oglądane przez znacznie więcej osób

  które angielskie? Cage Warriors? oni po mału się reaktywują a walczą tam w walkach wieczoru tacy zawodnicy jak Inman co przegrywali na Xcage

 17. Aśka to wiadomo, ma nawet duże szanse coś wygrać ale z KSW to jestem zdziwiony. No ale trzeba się cieszyć że ktoś tam wie że istnieje taka organizacja.

 18. Należy się nagroda, przecież już dawno Martin stwierdził, że są mega zajebiści a UFC żadnego podniecenia u niego nie wywołuje.

 19. Jest 5 nominowanych, ufc i bellatora możemy odrazu umieścić na podium, potem ONE z którym jak by się bardzo postarali ze zbieraniem głosów mogli by już rywalizować,  sukcesem i to ogromnym KSW będzie mogło się szczycić jeśli zajmą każde inne miejsce od 5. Ale patrząc na to jaką infrastrukture posiadają pozostałe organizacje jest mała szansa na zaszczyty

 20. Jest 5 nominowanych, ufc i bellatora możemy odrazu umieścić na podium, potem ONE z którym jak by się bardzo postarali ze zbieraniem głosów mogli by już rywalizować, sukcesem i to ogromnym KSW będzie mogło się szczycić jeśli zajmą każde inne miejsce od 5. Ale patrząc na to jaką infrastrukture posiadają pozostałe organizacje jest mała szansa na zaszczyty

  Nawet Legacy FC? Bo reszta zależy od dobrej woli fanów.

 21. KSW od jakiegoś czasu ma fajna politykę zapraszania zagranicznych dziennikarzy na swoje gale i śledząc ich wpisy po imprezach widać że doceniają oni polski produkt. Ta nominacja może być tego skutkiem czego szczerze gratuluje. Co do JJ to ma bardzo ciężka konkurencje, Conor raczej ściągnie tam wszystkie nagrody :lol::lol::lol:

 22. KSW od jakiegoś czasu ma fajna politykę zapraszania zagranicznych dziennikarzy na swoje gale i śledząc ich wpisy po imprezach widać że doceniają oni polski produkt.

  Jakby inne fedki nie stosowały tego samego? To raczej stała praktyka a jednak temat KSW przewija się na różnych portalach. Widocznie dostosowali się.

 23. Jakby inne fedki nie stosowały tego samego? To raczej stała praktyka a jednak temat KSW przewija się na różnych portalach. Widocznie dostosowali się.

  Twoje wpisy na temat KSW kują w oczy niemiłosiernie, dlatego powiedz szczerze, ile Ci płaci KSW? A może jesteś pożytecznym idiotą, jak to mawiał towarzysz Lenin i robisz to za darmo?

 24. Twoje wpisy na temat KSW kują w oczy niemiłosiernie, dlatego powiedz szczerze, ile Ci płaci KSW? A może jesteś pożytecznym idiotą, jak to mawiał towarzysz Lenin i robisz to za darmo?

  Ani jedno, ani drugie. Po prostu mam dość. Federacja planuje wyprzedać jeden z największych obiektów sportowych w kraju, została wcześniej doceniona przez Sherdoga a teraz wyróżnienie w światowych nagrodach MMA… Może powonieniem zapytać, czy Ty i inni są opłacanymi idiotami Danki? A może mu dopłacasz na fajtapsie?

  KSW robi swoje, na ile może. Tu, jakoś się spotyka z pogardą, a gdzie indziej z oklaskami. I patrząc przez pryzmat JMMA nie widzę niczego nagminnego, Cienkasiu – hujasiu co na forum jest od stycznia.

 25. Ani jedno, ani drugie. Po prostu mam dość. Federacja planuje wyprzedać jeden z największych obiektów sportowych w kraju, została wcześniej doceniona przez Sherdoga a teraz wyróżnienie w światowych nagrodach MMA… Może powonieniem zapytać, czy Ty i inni są opłacanymi idiotami Danki? A może mu dopłacasz na fajtapsie?

  KSW robi swoje, na ile może. Tu, jakoś się spotyka z pogardą, a gdzie indziej z oklaskami. I patrząc przez pryzmat JMMA nie widzę niczego nagminnego, Cienkasiu – hujasiu co na forum jest od stycznia.

  Żelazny argument, czyli mój staż na forum, jeszcze jakiś przytyk do nicku, do którego przy tworzeniu nie przywiązywałem żadnej wagi, tylko taki, żeby coś było. Poza Cohones MMA nie istnieje? Piszesz, że ani jedno ani drugie, a ja myślę, że oba naraz, patrząc na "argumenty" jakie podajesz.

 26. Ani jedno, ani drugie. Po prostu mam dość. Federacja planuje wyprzedać jeden z największych obiektów sportowych w kraju, została wcześniej doceniona przez Sherdoga a teraz wyróżnienie w światowych nagrodach MMA… Może powonieniem zapytać, czy Ty i inni są opłacanymi idiotami Danki? A może mu dopłacasz na fajtapsie?

  KSW robi swoje, na ile może. Tu, jakoś się spotyka z pogardą, a gdzie indziej z oklaskami. I patrząc przez pryzmat JMMA nie widzę niczego nagminnego, Cienkasiu – hujasiu co na forum jest od stycznia.

  Cohones to coraz bardziej poziom onetu. Hejt i jad jest tam wpisany w normę, nieważne o czym jest artykuł.

 27. Cohones to coraz bardziej poziom onetu. Hejt i jad jest tam wpisany w normę, nieważne o czym jest artykuł.

  Tylko, że ja moją niechęć do KSW i ich polityki okraszam mocnymi argumentami, taka mała różnica.

 28. Tylko, że ja moją niechęć do KSW i ich polityki okraszam mocnymi argumentami, taka mała różnica.

  Tak często bywa, że to neofici w dziedzinie kogoś krytykują. Jeżeli jednak Cię uraziłem – przepraszam.

  Niemniej wracając do samego KSW, to ja osobiście spoglądając przez pryzmat kochanego JMMA nie widzę nic złego. Doceniam ich wkład w rozwój mieszanych sztuk walki w kraju i tym regionie kontynentu. Czy od razu muszę być opłacanym idiotą – propagatorem? A może mi po prostu odpowiada produkt, jak wielu innym na całym świecie, ale nie rzeszom w tym kraju? @CienkiJohny skąd ta niechęć?

 29. Bo to KSW i zapłacą, żeby być gdziekolwiek. Marna organizacja cyrkowa. Potem będą mówić, że rywalizowali z UFC o prestiżowe wyróżnienie. W taki własnie sposób K&L prowadzą promocje swojej śmiesznej organizacji. Ale o czym my w ogóle mówimy skoro oni chcą wmówić ludziom, że te cyrki, które odstawiają przed walkami, to jest postęp MMA w Polsce? Że brak drabinek i ściąganie ogórków dla swoich "mistrzów", tak od razu z marszu walka o pas, bez ani jednej nawet walki w KSW, to jest postęp? Że ustawianie wyników, to jest postęp? Ze wiele innych słabych rzeczy, które robią, to jest postęp?

  Marna. Smieszna. Cyrki. Ustawienie walk.

  Kolega przebil weszacych wszedzie spisek przez zydokomune. 18 letnie trolle z onetu moga Ci klaskac brawo.

 30. Marna. Smieszna. Cyrki. Ustawienie walk.

  Kolega przebil weszacych wszedzie spisek przez zydokomune. 18 letnie trolle z onetu moga Ci klaskac brawo.

  Nie rozumiesz argumentów? To ja już na to nic nie poradzę.

 31. Nie rozumiesz argumentów? To ja już na to nic nie poradzę.

  Argument powinien miec potwierdzenie w faktach. Poprosze wiec Ciebie zebys mi wskazal rzeczowo potwierdzenie, ze KSW zaplacilo za bycie w rankingu, oraz potwierdzenie ze jakis wynik byl ustawiony. Tylko nie na zasdzie "bo tak mi sie wydaje, albo  tak to wyglada" tylko rzeczowy, poparty dowodami fakt.

 32. Argument powinien miec potwierdzenie w faktach. Poprosze wiec Ciebie zebys mi wskazal rzeczowo potwierdzenie, ze KSW zaplacilo za bycie w rankingu, oraz potwierdzenie ze jakis wynik byl ustawiony. Tylko nie na zasdzie "bo tak mi sie wydaje, albo  tak to wyglada" tylko rzeczowy, poparty dowodami fakt.

  Proszę bardzo. Nikt o zdrowych zmysłach nie uznałby, że można wyróżnić KSW za osiągnięcia w dziedzinie MMA.

 33. Proszę bardzo. Nikt o zdrowych zmysłach nie uznałby, że można wyróżnić KSW za osiągnięcia w dziedzinie MMA.

  Faktycznie, rzeczowy argument.

 34. Proszę bardzo. Nikt o zdrowych zmysłach nie uznałby, że można wyróżnić KSW za osiągnięcia w dziedzinie MMA.

  Człowieku, jak ty poleciałeś… osiągnięciem może być chociażby działanie w tej branży dłużej niż większość z nas ja wgl zna… nie pochwalam tego co KSW teraz robi ale człowieku czy ty potrafisz myśleć  logicznie ? Kolega wyżej prosił cie o argument,  a ty przywaliłeś jakąś nic nie wnoszącą prywatną opinią…

 35. Hahahahahahaha. Nominacja KSW w kategorii "organizacja 2016 roku" zrobiła mi dzień. Ja pier…le pióro zatknięte w dupska K&L. Ta nominacja to niepodważalny dowód świadczący o hiper-super-ultra-mega wyjobanym w kosmos poziomie KSW. To tylko potwierdza, że wszyscy z Cohones to stulejarze nieznający się na mma. Wiecie dlaczego? Bo nie jesteśmy z branży balasy!:kis:

 36. Człowieku, jak ty poleciałeś… osiągnięciem może być chociażby działanie w tej branży dłużej niż większość z nas ja wgl zna… nie pochwalam tego co KSW teraz robi ale człowieku czy ty potrafisz myśleć  logicznie ? Kolega wyżej prosił cie o argument,  a ty przywaliłeś jakąś nic nie wnoszącą prywatną opinią…

  Cztery gale rocznie, do tego na bardzo słabym poziomie. To jest aż nadto wystarczający argument, żeby w ogóle skończyć dyskusje o KSW i jakiejkolwiek nagrodzie.

 37. KSW powinno dostać nagrodę za umiejętność sprzedaży swojego produktu (jak by tego nie nazwać).

  4 gale rocznie to serio śmiesznie wygląda. Poziom sportowy z dupy. Brak drabinek i fakt,że same walki to tylko dodatek do tego całego pierdolnika,co się zwie galą.

  Tym bardziej zaskakuje nominacja.

  Trzeba też dodać,że UFC też idzie drogą bez drabinek i coraz bardziej liczy się cyrk niż sama walka.

 38. Cztery gale rocznie, do tego na bardzo słabym poziomie. To jest aż nadto wystarczający argument, żeby w ogóle skończyć dyskusje o KSW i jakiejkolwiek nagrodzie.

  Widząc takich jak ty nie dziwie się że przez "środowisko" jesteśmy uważani za hejterów pozbawionych intelektu. Jeżeli jesteś tak samo odporny na wiedzę w życiu prywatnym jak tutaj to współczuję osobą z twojego otoczenia, całe szczęście że  ja mogę cię zignorować…

 39. Cohones to coraz bardziej poziom onetu. Hejt i jad jest tam wpisany w normę, nieważne o czym jest artykuł.

  Jesteś tu od tygodnia i tak nam ciśniesz?

 40. Widząc takich jak ty nie dziwie się że przez "środowisko" jesteśmy uważani za hejterów pozbawionych intelektu. Jeżeli jesteś tak samo odporny na wiedzę w życiu prywatnym jak tutaj to współczuję osobą z twojego otoczenia, całe szczęście że  ja mogę cię zignorować…

  Gówno zapakowane w ładny papierek, to dalej gówno. Przepraszam za prawdę.

 41. Chłopaki, tak organizacyjnie: czemuż a czemuż cytat z wypowiedzi poprzedniej wołami czerwonymi na pół strony widzę, znaczy się DUŻE litery? Czyżby ważkość tematu, poruszana na tle łopoczących flag, miała wpływ na oprawę graficzną tego zacnego topicu? 😉

 42. Cohones to coraz bardziej poziom onetu. Hejt i jad jest tam wpisany w normę, nieważne o czym jest artykuł.

  Nikt cię tu nie trzyma :kis:

 43. Początek każdego roku to czas podsumowań i wręczania nagród za osiągnięcia mijających 365 dni.

  Chciałem zauważyć, że nie każdego. Bo na przykład 2016 miał 366 dni.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.