Tryumfalny pochód Damiana Janikowskiego przez świat MMA został brutalnie zatrzymany w niedawnym starciu z Michałem Materlą. Damian podczas gali KSW 45 przegrał po raz pierwszy w zawodowej karierze i wygląda na to, że pojedynek z takim rywalem jak Michał kosztował byłego zapaśnika sporo nerwów. W rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl Damian powiedział jednak, że rozpoczął teraz pracę z psychologiem sportowym.

Myślałem, że nerwowo się nie będę spalał. W tej walce to jednak wyszło. Pierwszą zmianą po pojedynku było powołanie do naszego klubu psychologa. Jeśli chodzi o trening, to cały czas się rozwijam. Cofam się do podstaw, których nie robiłem, bo od razu z zapasów przeszedłem na grupę zawodową i musiałem się bić i bronić.

Jak mówi Damian, psycholog skupia się w swojej pracy z nim na kontroli, cierpliwości i opanowaniu oddechu. Efekty tej współpracy będziemy mogli natomiast zobaczyć zapewne już podczas gali KSW 47.

Najprawdopodobniej na pierwszej gali po nowym roku będę walczył i czekał na finał pojedynku Askhama z Materlą. Później zobaczymy jak szefowie KSW będą rozdzielać walki.

 

28 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem w walce z Materlą troche zabrakło latających kolan. Gdyby było ich więcej, albo gdyby nie próbował uderzać inaczej tylko cały czas skakał, to jest duża statystyczna szansa, że w koncu by trafil. Musi jeszcze potrenować

 2. CIEKAWE CZY DAMIANO WEŹMIE WALKE Z WÓJCIKIEM CZY SIE OBSRA

  Wójcik z ostatnich dwóch walk nie prezentuje nawet poziomu KSW. Przy takiej dyspozycji Damian robi go jak chce.

 3. Co tu dużo gadać, Damian poszedł ekspresową drogą na skróty i jednak się nie udało wspiąć po plecach Materli na szczyt. Jak sobie wszystko dobrze poukłada, to jeszcze wiele sukcesów przed nim.

 4. Wójcik z ostatnich dwóch walk nie prezentuje nawet poziomu KSW. Przy takiej dyspozycji Damian robi go jak chce.

  :waldeklaugh:

 5. Wójcik z ostatnich dwóch walk nie prezentuje nawet poziomu KSW. Przy takiej dyspozycji Damian robi go jak chce.

  Poziom KSW jest zróżnicowany, także powiedziałeś na wyrodt.Damian nie waży 120 kg, nie ma parteru ani stójki Narkuna ani stójki Askhama

 6. Poziom KSW jest zróżnicowany, także powiedziałeś na wyrodt.Damian nie waży 120 kg, nie ma parteru ani stójki Narkuna ani stójki Askhama

  Ale Wójcik pokazuje się ostatnio dramatycznie. Damian jeśli zawalczy mądrze, zajazd zapasami i gnp, powinien to wygrać.

 7. Wójcik z ostatnich dwóch walk nie prezentuje nawet poziomu KSW. Przy takiej dyspozycji Damian robi go jak chce.

  Przegrana z Kotem Narkunem, sparing z kebabem i kop na wątrobę.

  Dla mnie Wójcik faworytem przeciwko Damianowi. Nadal.

 8. Przegrana z Kotem Narkunem, sparing z kebabem i kop na wątrobę.

  Dla mnie Wójcik faworytem przeciwko Damianowi. Nadal.

  Walki z Narkunem nie brałem pod uwagę.

  Sparing z kebabem to było umieranie z powodu legendarnej polskiej kondycji.

  Z askhamem ekspresowy wpierdol.

  Jeśli Wójcik by wygrał miło bym się zaskoczył.

 9. Poziom KSW jest zróżnicowany, także powiedziałeś na wyrodt.Damian nie waży 120 kg, nie ma parteru ani stójki Narkuna ani stójki Askhama

  Ale umie łapać i rzucać

 10. Wójcik z ostatnich dwóch walk nie prezentuje nawet poziomu KSW. Przy takiej dyspozycji Damian robi go jak chce.

  Przy takiej tzn. jakiej. W jaki sposób mialby wygrać z Wójcikiem ? Marcin faktycznie ma na koncie dwie szybkie porażki, ale warto brać jednak pod uwagę z kim. Moim zdaniem Wójcik – Janikowski to jedyne sensowne zestawienie.

 11. Przy takiej tzn. jakiej.

  Słabej, jak przy pojedynku z kebabem.

  W jaki sposób mialby wygrać z Wójcikiem ?

  Przez dominację zapaśniczą.

  Moim zdaniem Wójcik – Janikowski to jedyne sensowne zestawienie.

  Sensowne i chciałbym je zobaczyć.

 12. Przez dominację zapaśniczą.

  Sek w tym, że o tych zapasach Damiana w MMA to my póki co głównie słyszymy. Jeśli będzie w stanie przełożyc je na występy w klatce będzie bardzo trudnym rywalem. Do tej pory wygrywal swoją eksplozywnoscia, nie zapasami. Już walka z Antkiem postawiła wiele znakow zapytania i była … dziwna. Wójcik to na dzień dzisiejszy znacznie trudniejszy rywal.

 13. Moim zdaniem przygoda Damiana z mma powoli dobiega końca. Był w pewnym momencie zajarany jednak zobaczył, że obecnie w Polsce liczy się tylko siatkówka i pierwsze efekty było już widać w ostatniej walce.

 14. Moim skromnym zdaniem Damian nie dostanie Wójcika w kolejnej walce z tego względu że istnieje zbyt duże ryzyko porażki a to jest sprzeczne z interesem federacji która będzie chciała go odbudować i w tym celu wynajdą jakiegoś średniego zawodnika którego ładnie opakują i zestawią z Janikowskim.

  Damiana nie skreślam , nadal kibicuję , przegrana z doświadczonym Michałem ujmy mu nie przynosi, na walce widać było że nie pęka na robocie , chciał pokazać niekonwencjonalne techniki a wyszedł z tego chaos za który w pewnym momencie przypłacił ściągnięciem z belki startowej i zaliczeniem KO.

  Damian ma dobrego trenera, dobrą ekipę do nauki, trenowania i sparowania  , niech wyciągnie wnioski i w marcu zaprezentuje się ze zdecydowanie lepszej strony i co istotne: niech wyjdzie do walki z nieco chłodniejszą głową.

 15. Poruszyliście temat Wójcika. Jak dla mnie gość ma nieprzeciętne umiejętności i siłę. Jednak nie zagrała u niego sfera mentalna od porażki z Narkunem. Chłopina też nie robi szumu w mediach, a w KSW to po prostu noewykorzystanie potencjału na budowanie popularności i portfela.

 16. Moim zdaniem przygoda Damiana z mma powoli dobiega końca. Był w pewnym momencie zajarany jednak zobaczył, że obecnie w Polsce liczy się tylko siatkówka i pierwsze efekty było już widać w ostatniej walce.

  :DC:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.