Już 12 listopada odbędzie się gala KSW 76, podczas której kibice zobaczą dziewięć pojedynków. W najważniejszym z nich dojdzie do starcia o pas KSW w wadze lekkiej pomiędzy Salahdinem Parnassem a Sebastianem Rajewskim. Sprawdźcie, jak to wydarzenia typuje redakcja MMARocks.pl.

Pojedynek o tymczasowe mistrzostwo KSW w kategorii lekkiej
70,3 kg: Salahdine Parnasse (MMA 16-1-0) vs Sebastian Rajewski (MMA 12-7-0)

Redaktorzy typujący Parnasse’a: Jacek, Krzysztof, Jacek
Redaktorzy typujący Rajewskiego:

Jacek Łosak: Wiele osób zwraca uwagę na to, że Sebastian Rajewski jest niewygodnym zawodnikiem, który w stójce potrafi mocno napuść krwi i zaskoczyć swoim stylem walki. Dodatkowo Salahdine idzie wagę wyżej, a takie wycieczki często kończą się w MMA odbiciem od ściany. Obaj zawodnicy zapowiadają, że chcą toczyć bój w stójce i dać efektowne show, wydaje mi się jednak, że jeśli Salahdine poczuje zagrożenie w stójce ze strony Polaka, będzie chciał przenieść bój na matę, a tam może okazać się lepszy od Sebastiana.  Liczę na nokaut w tej walce, ale nie zaskoczy mnie również poddanie. Ostatecznie jednak postawię na Francuza. 

Krzysztof Kordys: Mistrz wagi piórkowej KSW rusza tym razem na podbój wyższej kategorii do 70 kilogramów. Rywalem Francuza będzie Sebastian Rajewski, a stawką pojedynku pas tymczasowy. Rajewski prezentuje świetny poziom w stójce, lecz w roli faworyta zdecydowanie stawiam Parnasse’a. Jest on wszechstronnym i niezwykle utalentowanym zawodnikiem i najpewniej to on będzie decydował o płaszczyźnie, w której potoczy się ta walka. Jeżeli wymiana ciosów z Polakiem nie będzie szła po jego myśli, to może zrobić użytek ze swoich umiejętności grapplingowych. Spodziewam się kolejnego udanego występu Parnasse’a, który na pełnym dystansie powinien udowodnić swoją przewagę nad Rajewskim. Typ: Salahdine Parnasse przez jednogłośną decyzję

77,1 kg: Adrian Bartosiński (MMA 12-0-0) vs Krystian Kaszubowski (MMA 10-2-0)

Redaktorzy typujący Bartosińskiego: Jacek, Krzysztof, Jakub
Redaktorzy typujący Kaszubowskiego:

Jakub Madej: Dla mnie jedno z dwóch najbardziej ciekawych starć tej gali. Bartosiński ma wszystko, aby dopisać kolejne zwycięstwo do swojego rekordu, wciąż być niepokonanym zawodnikiem i dać tym samym jasny przekaz, że powinien otrzymać walkę o pas. Uważam jednak, że to wciąż jest zawodnik, który nie został przetestowany przez naprawdę mocnego rywala. Owszem, pokonywał on między innymi Michalskiego czy Grzebyka, jednak prawdziwym wyzwaniem dla „Bartosa” będzie bez wątpienia zwycięzca starcia Hooi vs Szczepaniak. Czy Kaszubowski jest w stanie postawić Bartosińskiemu taki opór, aby ostatecznie zadać mu pierwszą przegraną w karierze? Według mnie nie. W poprzednich starciach „Krisa” miałem wrażenie, że brakuje mu coś z tego zawodnika, którego widzieliśmy między innymi w 2018 roku, gdzie kończył Henzego czy Michalskiego. „Bartos” może to starcie zakończyć szybko, bo w stójce jest bardzo niebezpieczny i raczej skłaniam się ku takiemu scenariuszowi. Adrian Bartosiński przyzwyczaił już kibiców do kończenia starć przed czasem, dlatego też wydaje mi się, że rozbije Kaszubowskiego w drugiej rundzie.

83,9 kg: Paweł Pawlak (MMA 20-4-1) vs Tom Breese (MMA 15-3-0)

Redaktorzy typujący Pawlaka:
Redaktorzy typujący Breese’a: Jacek, Krzysztof, Jakub

77,1 kg: Brian Hooi (MMA 18-8-0) vs Artur Szczepaniak (MMA 8-1-0)

Redaktorzy typujący Hooia: Jacek, Krzysztof, Jakub
Redaktorzy typujący Szczepaniaka:

Jakub Madej: Dla mnie bez wątpienia najciekawsza walka sobotniej gali. Artura Szczepaniak obserwuję już od długiego czasu, jednak rywal zrobił na mnie ogromne wrażenie. Hooi co prawa ma przegrane z takimi zawodnikami, jak Scatizzi czy Eldarov, jednak odprawienie Michała Pietrzaka pokazuje, że będzie to ktoś naprawdę niebezpieczny dla całej reszty w kategorii półśredniej. W walce ze Stoimenovem Szczepaniak przechodził przez trudne momenty i wydaje mi się, że jeśli Brian Hooi zdoła to wykorzystać, to będzie tu ciężko o przetrwanie. Typuję wygraną zawodnika zza granicy przed czasem i mocne zaznaczenie swoich umiejętności.

70,3 kg: Maciej Kazieczko (MMA 8-2-0) vs Francisco Barrio (MMA 10-2-0)

Redaktorzy typujący Kazieczkę: Jacek, Krzysztof, Jakub
Redaktorzy typujący Barrio:

61,2 kg: Antun Racic (MMA 26-10-1) vs Zuriko Jojua (MMA 8-1-0)

Redaktorzy typujący Racica: Jacek
Redaktorzy typujący Jojuę: Krzysztof, Jakub

Jacek Łosak: Chociaż Zuriko Jojua wszedł z przytupem do KSW i pokazał się w klatce ze świetnej strony, obawiam się, że w zderzeniu z bardzo doświadczonym Antunem może nie dać rady wdrożyć swojego planu na walkę. Racić wydaje się być mocniejszy zarówno w parterze, jaki i w stójce. Nie sądzę, aby w tym boju fani zobaczyli skończenie przed czasem, ale myślę, że Racić wypunktuje Zuriko.

83,9 kg: Albert Odzimkowski (MMA 12-6-0) vs Henry Fadipe (MMA 12-9-1)

Redaktorzy typujący Odzimkowskiego: Jacek, Krzysztof
Redaktorzy typujący Fadipe: Jakub

70,3 kg: Gracjan Szadziński (MMA 9-4-0) vs Valeriu Mircea (MMA 26-8-1)

Redaktorzy typujący Szadzińskiego:
Redaktorzy typujący Mirceę: Jacek, Krzysztof, Jakub

120,2 kg: Marek Samociuk (MMA 4-2-0) vs Kamil Gawryjołek (MMA 2-0-0)

Redaktorzy typujący Samociuka: Krzysztof
Redaktorzy typujący Gawryjołka: Jacek, Jakub

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Master
Master

Oplot Challenge
Heavyweight

176 komentarzy 213 polubień

Typują Odzimkowskiego? No spoko , bo ten 2 to też ogór jebany... Ale niechby postawili kogoś innego przed nim , nie mowie swietnego zawodnika , przecietnego chociaz to ogor dostaje wpierdol i bye z cyrku.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Prorok Izajasz
Prorok Izajasz

UFC
Strawweight

7,304 komentarzy 13,589 polubień

Chuja wypunktuje panie Łosak. Żuriko przez gwałt w parterze.

Odpowiedz polub