Mimo dobrego początku walki, Damian Janikowski nie może zaliczyć do udanych swojego występu podczas gali KSW 47. W trzeciej rundzie został bowiem znokautowany wysokim kopnięciem Aleksandara Ilicia.

Całą walkę i jej zakończenie, Damian postanowił skomentować we wpisie na Facebooku.

No dobra. Czas na podsumowanie.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony jestem wściekły, że jedno uderzenie zmieniło losy walki i przegrałem a z drugiej wiem, że byłem dużo lepszym zawodnikiem niż w walce z Michałem Materlą.

Trzymałem się planu taktycznego, słuchałem uwag narożnika, skutecznie broniłem kopnięć na wątrobę i głowę, sprowadzałem walkę do parteru.

Ilić zaskoczył dobrą obroną w parterze i twardą głową. Wielu zawodników po takim locie, jaki mu zafundowałem straciłoby kontakt z bazą przynajmniej na kilka sekund.
To by wystarczyło, żeby go skończyć.
Stało się jednak inaczej. TAKI JEST TEN SPORT.

Dodatkowo to kopnięcie, które wydawało by się lecieć na wątrobę gdzie szybko zareagowałem opuszczając ręce aby jej bronić a tu BUMMM i zgasło światło.

Czy chciałem wygrać? TAK!!. Jak widać cztery walki, to nadal zbyt małe doświadczenie, ale zbieram je, nie poddaje się tak łatwo. Wiec jeszcze nie raz mnie zobaczycie w klatce KSW.

Jak pytacie o zdrowie to wam odpowiadam: Dziękuje, głowa cała nie boli, po prześwietleniu wszystkie badania wyszły dobrze także wróciłem do hotelu, jedynie stopa lekko spuchnięta od kopnięć w piszczel.

Były zapaśnik napisał również, że nie zamierza rezygnować ze swoich sportowych celów.

Mało kto pamięta, że Mamed Khalidov przegrywał swoje pierwsze walki zanim wszedł na szczyt.
Też tam się wybieram.
Ps. Dzięki Mamed Khalidov za podpowiedzi.

No dobra. Czas na podsumowanie.🤕Mam mieszane uczucia. Z jednej strony jestem wściekły, że jedno uderzenie zmieniło…

Publiée par Damian Janikowski sur Dimanche 24 mars 2019

 

 

 

 

46 KOMENTARZE

 1. Mało kto pamięta, że Mamed Khalidov przegrywał swoje pierwsze walki zanim wszedł na szczyt.

  Też tam się wybieram.

  Mało kto pamięta, że Parobiec też na początku kilka walk przegrał i debiutował w tym samym wieku, więc  możesz nawet GOATem zostać :bleed:

 2. Każdy ogarnięty fan MMA wie już od czasów Fiodora, że wykonany suples gwarantuje przegrana walkę 🙂 Tak więc tu widzę lukę do nadrobienia na treningach….

 3. istnieje obawa że Ilić będzie tym dla Janikowskiego kim Soldić stał się dla mańkowskiego :boss:

  Czyli że Damian teraz zostanie jutuberem?

 4. Mało kto pamięta, że Mamed Khalidov przegrywał swoje pierwsze walki zanim wszedł na szczyt.

  Też tam się wybieram.

  Ps. Dzięki Mamed Khalidov za podpowiedzi.

  Czyli przesądzone.

  Janikowski wybrał Strikeforce.

 5. Co oni wszyscy z tym mamedem mają, nagle po zakończeniu kariery wszyscy chcą być jak on, czekam tylko aż Kawul nakręci biografie.

 6. Mało kto pamięta, że Mamed Khalidov przegrywał swoje pierwsze walki zanim wszedł na szczyt.

  Też tam się wybieram.

  To przestań się zachowywać jakbyś już tam był zanim tam dotrzesz

 7. Ta walka pokazała, że dobre zapasy to nie wszystko. Jedyny pomysł Damiana na wygraną to trafienie czegoś w stójce lub obalenie gościa i ubiecie go w parterze. Były w tej walce momenty gdzie prosiło się o zapięcie duszenia, ale on tego po prostu nie potrafi.

 8. Kiedy te nasze gwiazdy krs1 zrozumieją że trzeba napierdalać ostro a nie tylko kurwa INSTA TWETER FACEBOOK i tam super ładne zdjęcia na których każdy wygląda jak bankomat albo z furami tylko lans się kończy jak się zbiera wpierdol i może w końcu trzeba wyciągnąć wnioski mniej lizania po jajkach więcej PRAWDZIWEGO brutalnego treningu .

 9. Jak widać cztery walki, to nadal zbyt małe doświadczenie

  Pełna zgoda tutaj.

  Był zauważalny postęp od czasu walki z Materlą, Damian nie skakał już jak pojebany i nie próbował kangurzych technik, bardziej rozsądnie ta jego walka wyglądała. Słabe za to było to skracanie dystansu i próby sprowadzeń z odległości, od (chyba) drugiej rundy coraz niżej opuszczone ręce, brak prób G&P.

  Damianowi najbardziej szkodzi to, że kreuje się go na jakiegoś boga mma (komentarz J&J podczas gali na przykład), kiedy on jest dopiero POCZĄTKUJĄCYM zawodnikiem.

 10. Kiedy te nasze gwiazdy krs1 zrozumieją że trzeba napierdalać ostro a nie tylko kurwa INSTA TWETER FACEBOOK i tam super ładne zdjęcia na których każdy wygląda jak bankomat albo z furami tylko lans się kończy jak się zbiera wpierdol i może w końcu trzeba wyciągnąć wnioski mniej lizania po jajkach więcej PRAWDZIWEGO brutalnego treningu .

  No właśnie, w wca chyba co trening masę smiechow, fotek i dziesiątek relacji na insta, aż się dziwię jak oni to ogarniaja,trenować i latać z telefonem.

 11. W końcu ktoś wymyślił(czyt. Jurkowski) ten przymiotnik więc każdy chce być Memedowaty.

  Za to 5iur45owaty nikt nie chce:lol:

 12. Śmieszki śmieszkami… ale niewielu tutejszych fanów MMA wie, że Andrei Arlovski (póżniejszy mistrz UFC) w swojej pierwszej zawodowej walce przegrał przez K.O. ze słynnym… Viacheslavem Datsikiem!

  Zapewne nie wszyscy w ogóle znają ową barwną postać 😉

 13. Ta walka pokazała, że dobre zapasy to nie wszystko. Jedyny pomysł Damiana na wygraną to trafienie czegoś w stójce lub obalenie gościa i ubiecie go w parterze. Były w tej walce momenty gdzie prosiło się o zapięcie duszenia, ale on tego po prostu nie potrafi.

  Niestety, problemem Damiano Latające Kolano jest też brak odpowiedniego G'n'P. Ma bardzo dobrą bazę pod MMA (zapasy), ale musi zacząć je odpowiednio wykorzystywać i coś do tego dorzucić, bo będzie :gdzie:

 14. Śmieszki śmieszkami… ale niewielu tutejszych fanów MMA wie, że Andrei Arlovski (póżniejszy mistrz UFC) w swojej pierwszej zawodowej walce przegrał przez K.O. ze słynnym… Viacheslavem Datsikiem!

  Zapewne nie wszyscy w ogóle znają ową barwną postać 😉

  To chyba pomyliłeś Cohones z jutubem albo jakimś fanpagem KSW

  ::really::

 15. Ta walka pokazała, że dobre zapasy to nie wszystko. Jedyny pomysł Damiana na wygraną to trafienie czegoś w stójce lub obalenie gościa i ubiecie go w parterze. Były w tej walce momenty gdzie prosiło się o zapięcie duszenia, ale on tego po prostu nie potrafi.

  Gdyby obalal i ubijal w parterze to pewnie by wygral, a on probowal przejsc jak w bjj, nie wiem czy zadal w ogole jakis cios z gory.

 16. 15 minut leżenia i po robocie

  Szkoda zdrowia na takie zabawy.

  Rozbity Fujita vs Janikowski i trzeci olimpijczyk w rekordzie:

  A teraz inny olimpijczyk z wagi ciężkiej walczy w dobrym stylu na pełnym dystansie w debiucie nie unikając stójki:

 17. Oj Damiano nisko ten twój szczyt, ja Cię widziałem drugim Romero albo Cormierem, a Ty z Mamedem tu wyjeżdżasz 🙂

 18. To chyba pomyliłeś Cohones z jutubem albo jakimś fanpagem KSW

  ::really::

  Dobra ok, Cohones mistrzowie osiedla, nie płacz… ja tu o Andreiu, który ogarnął się po K.O. od Datsika więc Janikowski też może. Bo widzę, że ogólnie wszyscy gościa już skreślili..

 19. Dobra ok, Cohones mistrzowie osiedla, nie płacz… ja tu o Andreiu, który ogarnął się po K.O. od Datsika więc Janikowski też może. Bo widzę, że ogólnie wszyscy gościa już skreślili..

  Chodziło mi o Twoje założenie, że niewielu tutaj o tym wie i nie zna Datsika. A na Cohones prawie wszyscy to wiedzą, to nie społeczność niedzielnych fanów jak na jutubie. O to mi chodziło, co do mistrzów osiedla to się nie będę wypowiadał bo nie jedną rycerską walkę w obronie, np. Aśki stoczyłem tutaj :awesome:

  P.s. Ty nie płacz, jak chciałeś zabłysnąć taką tajemną wiedzą to możesz próbować na kanale BorysTV. :tysonhappy:

 20. Chodziło mi o Twoje założenie, że niewielu tutaj o tym wie i nie zna Datsika. A na Cohones prawie wszyscy to wiedzą, to nie społeczność niedzielnych fanów jak na jutubie. O to mi chodziło, co do mistrzów osiedla to się nie będę wypowiadał bo nie jedną rycerską walkę w obronie, np. Aśki stoczyłem tutaj :awesome:

  P.s. Ty nie płacz, jak chciałeś zabłysnąć taką tajemną wiedzą to możesz próbować na kanale BorysTV. :tysonhappy:

  OMG dobra, nieważne.. 😀

 21. Ta walka pokazała, że dobre zapasy to nie wszystko. Jedyny pomysł Damiana na wygraną to trafienie czegoś w stójce lub obalenie gościa i ubiecie go w parterze. Były w tej walce momenty gdzie prosiło się o zapięcie duszenia, ale on tego po prostu nie potrafi.

  Tyle że ubicie w parterze też nie bardzo, jak było widać to tylko kontrola jak na zawodach BJJ, bez uderzania

 22. O ile jestem mocno rozczarowany porazka Damiana, tak sposób w jaki do niej podchodzi, sprawia iż wierze, że nie wszystko jeszcze stracone.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.