Grzegorz Szulakowski (8-1, 2 KO, 4 Sub) stanie naprzeciw Kamila Szymuszowskiego (16-4, 2 KO, 4 Sub) w pojedynku dwóch niepokonanych zawodników w klatce KSW, już 23 grudnia na gali KSW 41 w katowickim Spodku.

„Szuli” po raz pierwszy do klatki największej organizacji MMA w Europie wszedł w maju 2015 roku. Na KSW 31: Materla vs Drwal zawodnik z Namysłowa poddał w drugiej rundzie Patryka Grudniewskiego. Następnie Szulakowski zwyciężył z Bartłomiejem Kurczewskim i Renato Gomesem Gabrielem, którego zastopował łokciami na KSW 38: Live in Studio.
Szymuszowski jest niepokonany od ponad 3 lat. Reprezentant Shark Top Team dla KSW walczy od maja 2015 roku.

„Szymek” rozpoczął zwycięski marsz w okrągłej klatce od wygranej z byłym mistrzem wagi lekkiej Maciejem Jewtuszką. Później pokonał także pretendenta do pasa dywizji półśredniej Davida Zawadę i Mindaugasa Verzbickasa. Ostatnio 28-latek zdecydował się przejść do kategorii do 70 kilogramów. Na KSW 38: Live in Studio po bardzo emocjonującym boju Szyumuszowski wypunktował Gracjana Szadzińskiego.

W walkach wieczoru wydarzenia w katowickim Spodku Borys Mańkowski będzie bronił tytułu mistrza KSW w wadze półśredniej przeciwko Dricusowi Du Plessisowi, a Popek Monster skrzyżuje rękawice z Tomaszem „Strachem” Oświecińskim. Oprócz nich w okrągłej klatce KSW zobaczymy również pojedynek mistrzowski w wadze piórkowej pomiędzy Kleberem Koike Erbstem, a Arturem Sowińskim. Naprzeciw siebie staną również Marcin Wrzosek i Roman Szymański, a do klatki po raz drugi wejdzie brązowy medalista z igrzysk olimpijskich w Londynie, Damian Janikowski.

29 KOMENTARZE

 1. Bez szału,Grzesiek ciągle w wywiadach wspomina że chce zalawczyc z Mateuszem,jeżeli tak ma wyglądać jego sprawdzian przed pojedynkiem z misztrzem to KSW dało znowu ciała.

  Jak dla mnie najlepsza opcją byłaby walka jego z Mansourem – jak dla mnie federacja go nie docenia a jest to na pewno czołowa postać LW w Europie.

  Bardziej ciekawa walka byłaby Szulakowski vs Szadzinski.

 2. Jak dla mnie najlepsza opcją byłaby walka jego z Mansourem – jak dla mnie federacja go nie docenia a jest to na pewno czołowa postać LW w Europie.

  Mansour walczy w turnieju Roada FC jutro , o bankie dolarow ,wiec pewnie narazie nie zawraca sobie glowy ksw

 3. Mansour walczy w turnieju Roada FC jutro , o bankie dolarow ,wiec pewnie narazie nie zawraca sobie glowy ksw

  W takim przypadku to juz zrozumiałe czemu nie widać Francuza na galach KSW,chociaż i tak to nie jest usprawiedliwienie czemu Szymuszowski po bardzo słabej wygranej z Szadzińskim dostał eliminator na walkę o pas.

 4. Zamułka roku będzie. Szuli niby taki wariat, a jak się walka rozpoczyna to niewiele się wtedy różni od Szymuszowskiego. ; /

 5. W takim przypadku to juz zrozumiałe czemu nie widać Francuza na galach KSW,chociaż i tak to nie jest usprawiedliwienie czemu Szymuszowski po bardzo słabej wygranej z Szadzińskim dostał eliminator na walkę o pas.

  Bo jest niepokonany od 2013, I jak wyzej napisano pokonal Irokeza, Zawade i Verbitzkasa. A kogo pokonal Szuli? Ja czekalem na to stracie i wydaje mi ze Grzesiek wtopi tym razem.

 6. Zapowiadają się wyborne nuuuudy…

  Szuli wariat ma u mnie dożywotniego bana za mmaaster  i za to co pokazuje w klatce.

  Szymu jest po prostu nudny, ale nie znaczy, że nieskuteczny . Niestety to się nie podoba i nie sprzedaje 🙁

  Łącząc te dwie postacie dostajemy ….szkoda strzępić ryja, sami sobie dopiszcie jak kto woli ;P

 7. GRZESIU CZEMU MASZ CZERWONE WŁOSY? CZY MOŻESZ JAKOŚ SIĘ DO TEGO ODNIEŚĆ W WYWIADZIE? POZDRAWIAM, WIEM ŻE TO CZYTASZ! :deniro:

 8. Walka skonczy sie w 3 rundzie przez przerwanie lekarza ( siatka klatki wbita w plecy Szulakowskiego ). Ciekawe starcie, jak na KSW.

 9. Ludzie przestańcie się łudzić że Mansour wróci do KSW.  Naprawdę nie warto. Każdy lepszy i bardziej ogarnięty zawodnik z Europy ucieka stąd jak najszybciej (Wallhead, Azaitar, Piraev)

 10. Ludzie przestańcie się łudzić że Mansour wróci do KSW.  Naprawdę nie warto. Każdy lepszy i bardziej ogarnięty zawodnik z Europy ucieka stąd jak najszybciej (Wallhead, Azaitar, Piraev)

  Czy warto to do końca nie wiadomo, zależy czym się kierują zawodnicy. Być może są w stanie zarobić sporą kwotę w KSW i jest to dla nich jakąś tam kartą przetargową. Pozostaje to póki co w sferze domysłów.

  Co do wymienionych przez Ciebie zawodników to Wallhead mimo powrotu do UFC dopiero co wpadł na dopingu, raczej zawrotnej kariery już nie zrobi. Abu niby podpisał kontrakt z UFC, ale póki co żadnych konkretów nie ma, aczkolwiek można założyć, że ma największe szanse na zrobienie kariery (jeśli nie wpadnie). Piraev po wojsku bił się na jakiejś podrzędnej gali w Rosji, więc jak na razie szału nie ma, a w KSW jakoś bardzo to się nie pokazał. No i oczywiście pozostaje kluczowe pytanie, na które chyba nie znamy odpowiedzi, kto z czyich usług zrezygnował? 🙂

 11. #TeamSzuliWariat

  Szuli Warjacie ! Nakurwiaj zapasami! Dla mnie ta walka nie będzie nudna. Chcę zobaczyć dominację zapaśniczo-grapplerską.

 12. No i fajnie.

  Chcieli tej walki, sportowo też wydaje się być odpowiednim rozwiązaniem, więc cieszę się że do niej doszło.

 13. Szuli przez cokolwiek. To jest zawodnik idealnie ułożony pod Szymka który jakby nie walczył i jakby nie dawał nudnych walk kalkuluje jak matematyk w obozie  zagłady.

  #TeamSzuli

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.