Krzysztof Jotko (20-4) na swojej stronie na Facebooku opublikował wpis, w którym skrytykował galę Free Fight Federation. Reprezentant naszego kraju w organizacji UFC napisał, że za dwa lata nikt nie będzie chciał oglądać małych gal mieszanych sztuk walki, a na rynku przetrwa tylko KSW. Poniżej pełny wpis Jotki:

Jesteśmy po gali FFF, czy coś takiego, nieważne.

Zadajmy sobie pytanie – czy potrzebujemy takich eventów, jak ten?

Moim zdaniem organizowanie takich gal w Polsce prowadzi do zepsucia rynku dla młodych, początkujących zawodników. Za rok, czy dwa, nikt już nie będzie chciał oglądać małych gal, a młodzi zawodnicy nie będą mieli możliwości zdobywać doświadczenia, czy przede wszystkim godnych pieniędzy! Tylko gala KSW przetrwa, bo jest od zawsze i ludzie są przyzwyczajeni do jej oglądania. Tak, jak powiedział Tyson – słabe upadnie, a silne będzie się rozwijać!

Silne w Polsce jest KSW, na całe szczęście… Niestety są również cyrkowe gale, które cieszą się popularnością. Ludzie od zawsze kochali i będą kochać kontrowersje i śmieszne walki wyglądające jak spod budki z piwem…

Ale musimy się dobrze zastanowić i myśleć o młodych chłopakach. Dawać im szanse i pomagać się rozwijać.

Chłopaki zostawiają serce, zdrowie czy pieniądze na treningu, czy też w walce, a taki Marcin N. nawet nie trenuje do walki, a w walce nie pokaże nawet 1% umiejętności, bo ich nie ma, ani 1% serca do walki, bo również go nie ma. Najgorsza jest to, że dostaje za to ogromne pieniądze. I ten żart ogląda 1,5 miliona ludzi w Polsce. Plisss stop!!!

W ostatnim starciu Polak pokonał jednoglośną decyzją sędziów Alena Amedovskiego (8-1). Kolejny pojedynek Jotko stoczy już 27 lipca na gali UFC 240, gdzie zmierzy się z Marciem-Andre Barriaultem (11-2).

45 KOMENTARZE

 1. Racja. Ale kto Januszowi to wytłumaczy? :einsteinsmoke:

  Janusz jest tylko targetem…

   ale ja to niestety widziałam(światła, oprawa…itd.$$$:???:)… utopione hajsiwo do czegoś zobowiązuje… i to nie przypadek, że sponsorowane portale o tym piszą bez wstrętu i ostracyzmu dotyczącego famemma…:???:

  ktoś tu ma zarobić olbrzymie  hajsiwo!

 2. Janusz jest tylko targetem…

   ale ja to niestety widziałam(światła, oprawa…itd.$$$:???:)… utopione hajsiwo do czegoś zobowiązuje… i to nie przypadek, że sponsorowane portale o tym piszą bez wstrętu i ostracyzmu dotyczącego famemma…:???:

  Trzeba jakoś nakierować kolejne pokolenia na nowszą wersję wrestlingu :robertmakeup:

  Zeby spopularyzować i wjechać w Mainstream jak dzik w żołędzie :tellmemore::roberteyeblinking:

 3. Zeby spopularyzować

  spauperyzować:lol: i targać dziesięcinę z kondominium… używając jak pleban w żłobku!

 4. spauperyzować:lol: i targać dziesięcinę z kondominium… używając jak pleban w żłobku!

  Zlokalizować :kawulpokapoka:

  Dopaść :kawulzbani:

  I :star wars:

 5. Moim zdaniem organizowanie takich gal w Polsce prowadzi do zepsucia rynku dla młodych, początkujących zawodników

  Krzysztof, liczba organizacji MMA w Polsce jest gigantyczna, a widzowie FFF to nie widzowie lokalnych gal, na których ci młodzi zawodnicy mogą walczyć. Oprócz tych dużych czyli: UFC, KSW, FEN, Babilon, w Polsce swoje gale organizują również:

  Armia Fight Night,

  RWC,

  Carpathian Warriors,

  Envio Fight Night,

  Gladiator Arena,

  Fight Club,

  Contender Fight Night,

  Thunderstrike Fight League,

  Sharks Attack,

  Wrocław Fight Championship,

  Poznań Fight Show Night,

  Wieczór Walk SWD 4,

  Wirtuoz Challenge,

  Husaria Fight Night,

  Wieczór Wojowników,

  Octagon No Mercy,

  Dragon Fight Night,

  XGSW,

  Runda 8,

  Madness Cage Fighting,

  Blood Fight Night,

  Real Fight

  First Step Championship,

  Spartan Fight

  I pewnie sporo innych. Zawodnicy mają więc gdzie walczyć, a ilość organizowanych gal sugeruje, że jest na to widownia.

 6. Zlokalizować :kawulpokapoka:

  Dopaść :kawulzbani:

  I :star wars:

  ten post to złoto dla kumatych, dzięki!:devil smile1:

 7. Hurr durr ludzie oglądają co lubią! Jak to tak może być? Gdzie się młode chłopaki będą bić? Co się stanie z małymi galami (które i tak w większości nie są transmitowane w TV)?

  Krzysiu nie dygaj, z MMA w Polsce wszystko jest w porządku.

 8. Lubię wysoki poziom sportowy jakim raczy nas UFC ale i frikami nie pogardze. Taka organizacja też ma rację bytu, co widać po wynikach oglądalności. Na naszym rodzimym podwórku są organizacje sportowe (FEN, BABILON, KSW, TFL itp, itd.) jak i te mniej sportowe nastawione na zysk (FAME MMA, FFF). Dla wszystkich jest miejsce na naszym skromnym podwórku. I dla cyrku i dla sportu także nie ma co narzekać.

 9. kolejny co do WCA nie ma wstępu

  może jakaś lita by się przydała?

  Antoni Chmielewski, Trybson, Oświęcimski, Jotko dziwnym trafem wszyscy od Mirka…

 10. Jestem wielkim fanem Jotko: styl źródłowy break dance i kiedyś top 10 UFC, zaczynając u Mirka. Jak to kontrastuje z tymi wielkimi prospektami jak Janikowski, Anzor czy nawet Nastula w których były pokładane tak wielkie oczekiwania.

  Tylko teraz mówi bzdury. Nic bardziej nie psuje rynku lokalnego jak ci zawodnicy z podejściem:

  – obowiązkiem prawdziwego zawodnika MMA jest walczyć w UFC

  – każdy zawodnik z ambicją będzie chciał walczyć w UFC.

  A później latanie w gaciach Reeboka za jałmużnę od giganta odzieżowego xD

  Plus coraz rzadziej ale nadal: walczy zawodnik w UFC, a wpisy w portalach społecznościowych po polsku (Jotko tak robił jak był jeszcze w TOP 10), albo walczy jakiś zawodnik w Polsce  i nie pamięta kto jest jego sponsorem xD

 11. Silne w Polsce jest KSW, na całe szczęście… Niestety są również cyrkowe gale

  Przecież KSW, to lider wśród cyrkowych gal, także Krzysiek… :najmancoty:

 12. Teraz Jotko o FFF. Wcześniej Aśka o Fame MMA.

  Joanna Jędrzejczyk ostro o Fame MMA. "To obraźliwe dla sportowców"

  – "[…] ja nie chcę jakoś źle się wypowiadać, ale to jest troszeczkę obraźliwe dla mnie, dla sportowców, dla zawodników MMA, ponieważ ja i tak walczę ze stereorypami, czego bardzo nie lubię. […] Często czytam w komentarzach: "To co, teraz czas na Fame MMA". Nie, człowieku ja walczę dla największej, najlepszej organizacji MMA na świecie i to jest czasami obraźliwe, ale rynek jest wolny. [..] Niech to sobie będzie, niech się rozwija, ale najgorsze jest to, że osoby, które tam są, nie miały wcześniej styczności ze sportem i później ktoś, kto jest laikiem, ogląda takie coś, gdy usłyszy MMA, wszystkich wrzuca do jednego worka. Tego bardzo nie lubię" –

  Co za czasy….

 13. Teraz Jotko o FFF. Wcześniej Aśka o Fame MMA.

  Co za czasy….

  Za to Reda z FFF to propsowała i pozdrawiała na instastories jak pojebana…

 14. Oprócz tych dużych czyli: UFC, KSW, FEN, Babilon, w Polsce swoje gale organizują również:

  Armia Fight Night,

  RWC,

  Carpathian Warriors,

  Envio Fight Night,

  Gladiator Arena,

  Fight Club,

  Contender Fight Night,

  Thunderstrike Fight League,

  Sharks Attack,

  Wrocław Fight Championship,

  Poznań Fight Show Night,

  Wieczór Walk SWD 4,

  Wirtuoz Challenge,

  Husaria Fight Night,

  Wieczór Wojowników,

  Octagon No Mercy,

  Dragon Fight Night,

  XGSW,

  Runda 8,

  Madness Cage Fighting,

  Blood Fight Night,

  Real Fight

  First Step Championship,

  Spartan Fight

  I pewnie sporo innych.

  Wymienić tyle gal a nie wspomnieć o Slugfest, którego organizatorzy wywodzą się z mmarocks – to się nazywa koleżeńska zawiść 😛

 15. Tak sobie, zerknąłem, na tego twittera Najmana i…

  Seria 12 zwycięstw… to ta seria sprzed dekady, gdzie pokonywał w boksie, gości z rekordami 0-18?  :mamed:

 16. Pierdoli. Ja sobie wolę obejrzeć takiego trybsona vs najmana niż zamulanie jotki.

  Krzysia to proszę zostawić, spieszmy się kochać polaków w UFC, tak szybko przestają cokolwiek znaczyć.

  Prawda jest taka, że jak weźmiemy każdy niszowy sport i zrobimy z tego patoevent to bedzie miało wzięcie. Ile osób ogląda turnieje taneczne, jazdę figurową, ba zostawmy sport ile ludzi chodzi do teatru? A TzG, jakieś gwiazdy srają na lód i m jak miłość zassysają jak pojebani. Tak samo jest z MMA.

  W Polsce jak MMA ma wejść na wyższy level to moim zdaniem powini zrobić polskiego TUFa. Tylko pewnie w naszym klimacie wyjdzie z tego Warsaw Shore z mordobiciem.

 17. Może jakiś związek zawodowy by jeszcze Krzysio założył? minimalna pensja za walkę? minimalna ilość walk którą musi zapewnić organizator podpisujący kontrakt z młodym ambitnym adeptem sztuk walk? To tak na szybko parę sposobów na uzdrowienie rynku!!

  MMA to biznes gdzie organizatorzy chcą zarabiać (ale odkrywcze!). Dla nas "garstki fanów" wielowymiarowa walka wręcz a dla większości zwykła 'solówka w klatce'. Dla nas liczy się przedewszystkim poziom a dla większości nazwisko. Chcą ludzie oglądać freakowe gale dla mnie luz (sam zresztą lubię sobie oglądnąć powtórkę paru walk z takich gal), niech poświęcają czas, wydają kasę na co im się żywnie podoba. To że ktoś dojeżdża ileś km na treningi, stoi na bramkach po nocach, wylewa siódme poty na treningach … takich jest masa – nie każdemu się uda, tak jak to w życiu jest. A gale freaków nie wiem jaki mają związek z niszowymi galami, w jaki niby negatywny sposób wpływają.

 18. Wymienić tyle gal a nie wspomnieć o Slugfest, którego organizatorzy wywodzą się z mmarocks – to się nazywa koleżeńska zawiść 😛

  Nie przypisuj mi złośliwego i specjalnego działania. Po prostu zapomniałem o Slugfeście. Sam wiele razy wrzucałem Bosego na portal.

 19. Wymienić tyle gal a nie wspomnieć o Slugfest, którego organizatorzy wywodzą się z mmarocks – to się nazywa koleżeńska zawiść 😛

  Slugfest jak  Slugfest, ale gdzie jest PLMMA, które dało gotowy ME gali FFF 🙂 ?

 20. Te kilka mniejszych, lokalnych organizacji rzeczywiście radzą sobie ale na pewno nie mają tak lekko jak może się wydawać z zewnątrz.  FEN który jest numerem 2 w PL ma sporo problemów i musi kombinować a co dopiero mówić o niższych pozycjach. Tylko że na to wg mnie nie wpływu FAME / FFF , to dwa różne rynki dla zupełnie innych odbiorców. Scena MMA też tak naprawdę nie ma wpływu na popularność freakowych gal a nawet sama chętnie korzysta z blasku co niektórych postaci.

 21. Te kilka mniejszych, lokalnych organizacji rzeczywiście radzą sobie ale na pewno nie mają tak lekko jak może się wydawać z zewnątrz.  FEN który jest numerem 2 w PL ma sporo problemów i musi kombinować a co dopiero mówić o niższych pozycjach. Tylko że na to wg mnie nie wpływu FAME / FFF , to dwa różne rynki dla zupełnie innych odbiorców. Scena MMA też tak naprawdę nie ma wpływu na popularność freakowych gal a nawet sama chętnie korzysta z blasku co niektórych postaci.

  te lokalne gale lepiej sobie radza niz FESTYN i to bez freakow

 22. Jaka beczka: jeszcze biedny Marcin naprawdę dostanie manto XD

  Jaki ten trash talking jest słaby: Cheal Sonnen dawaj Polakom korepetycje

 23. Jaka beczka: jeszcze biedny Marcin naprawdę dostanie manto XD

  Jaki ten trash talking jest słaby: Cheal Sonnen dawaj Polakom korepetycje

  Ale riposta Najmana do Fonfary mistrzowska: "Po chuj te wywiady oglądasz ? Ja ciebie wogole nie oglądam ." :juanlaugh:

 24. Co jak co ale Najman ma najlepszy trashtalk w Polsce , jakby tylko trochę więcej pokazywał w klatce to byłby freekfighter idealny.

 25. Najman na majku i w necie zawsze wszystkich wyjaśniał pięknie. Szkoda, że w walce nie szło po jego myśli, ale miał sporo pecha, kontuzje, chujowi sędziowie, mocni i więksi rywale.

 26. Jaka beczka: jeszcze biedny Marcin naprawdę dostanie manto XD

  Jaki ten trash talking jest słaby: Cheal Sonnen dawaj Polakom korepetycje

  Słaba ta riposta Najmana do Jotki w chuj.

 27. Cała lipa z MMA polega na tym że promuje się najpierw nazwiska a pozniej sport. Gdyby sport byl na pierwszym miejscu, a konkretne nazwiska bylyby promowane współmiernie z osiąganymi wynikami, wtedy dyscyplina by się rozwijała, pieniążki zgadzały, a patologie nie miały prawa bytu.

 28. Nie ma jakiś polskich stand-uperów, których można poprosić o poradę w trash-talkingu?

  Boże co za amatorszczyzna po tym jak się kiedyś Sonnen'a słuchało: jakby lata świetlne przewagi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.