Łukasz Pławecki (17-11-1), czyli popularny Boom Boom, zadebiutuje na gali największej i najbardziej prestiżowej organizacji kickboxerskiej na świecie jaką bez wątpienia jest Glory. Na tej samej gali zobaczymy też Pawła Jędrzejczyka (21-7-1), dla którego będzie to drugi występ dla organizacji.

Łukasz Pławecki o swojej walce powiedział:

Moja walka na Glory to nie jest przypadek. Planowałem to. Pod koniec zeszłego roku, jeszcze przed zdobyciem pasa WKN, wiedziałem że w 2017 chcę zawalczyć w USA. Miniony rok był dobry dla mnie, pod września do grudnia byłem w świetnej formie i wygrałem kilka ważnych, trudnych walk. Aby dostać się do Glory trzeba umieć uzasadnić “czemu ja”, a ja miałem argumenty w postaci świetnego roku i walk dla dużych podmiotów. O walce wiem od dwóch tygodni, jednak musiałem domknąć tematy formalne zanim mogłem oficjalnie to ogłosić. Teraz, kiedy mam już wizę wiem że będę tam na 100%.

Pławecki w ubiegłym roku walczył osiem razy. Walki toczył dla takich organizacji jak King of Kings, MFC czy Kunlun. Pięć walk wygrał, jedną zremisował i dwa razy musiał uznać wyższość rywala. W ostatniej, grudniowej walce zdobył pas mistrza świata WKN. Przed walką w USA jest pewny siebie:

Razem z Pawłem mamy zamiar pokazać wszystkim, że Polacy zasługują na takie walki. Jestem w szczycie formy, czuję że to będzie moja noc. Nie udałoby się to gdyby nie pomoc kilku osób, które we mnie wierzyły przez cały czas i pomogły mi znaleźć się tu gdzie jestem.

Zawodnik z Nowego Sącza zmierzy się z Niklasem Larsenem (40-8-1), który już dwukrotnie walczył dla Glory.

Paweł Jędrzejczyk, który na poprzedniej gali Glory w Chicago przegrał na punkty z Richardem Abrahamem, tym razem stanie naprzeciw Daniela Moralesa (0-3) z Meksyku. Od ostatniej walki wiele zmieniło się w otoczeniu „Wergiego”. Zmienił klub (nie jest już reprezentantem Punchera Wrocław), skompletował sztab szkoleniowy,a co najważniejsze – wygrał dwie trudne walki na galach MFC w Nowej Soli.

Walki Polaków będą częścią Super Fight Series, które można oglądać na UFC Fight Pass. Gala planowana jest na 24 lutego.

Autor: Łukasz Czarnowski

14 KOMENTARZE

 1. Jest na liverkick.com.

  Mój ranking (polskich zawodników) jest w trakcie odbudowy po awarii bazy danych

  A wracając do tematu posta to ja wiem ze #nikogo ale od dwóch tygodni nie robię nic poza próbami zainteresowania tematem tych walk jakichś "szerszych" mediów niż branżowe.

  Bez efektu.

  Na TT zaraz ludzie będą mnie banować za to ale bez kitu –  to jest więcej niż awans do ligi mistrzów raz na szesnaście lat…

 2. nie widzę boom booma na glory , przegral prawie z młodym zawodnikiem ze spartana ( Stolarczykiem ) który wziął walkę na ostatnia chwile…

 3. ten Morales ma w necie tylko rekord z Glory i to jest 0-3. Nie mogę znaleźć nic o rekordzie poza Glory. Moim zdaniem w PL nie ma obecnie nikogo poza tymi dwoma, którzy by się nadawali na taką galę.

  Jest sporo talentów, ale większość walczy u siebie i u siebie wygrywa tym samym robiąc dookoła szum. Potem rekord do zera i przy pierwszej walce na wyjeździe dupa…

 4. Ogólnie jeśli chodzi o sporty walki w Polsce to jest boks >>mma>>>  kickboxing >>>>>>> reszta sportów jeśli chodzi o przyciąganie widzów w Polsce. Jak będę miał okazję to obejrzę.

 5. szkoda, że to jest błędne koło. nie będzie nic w prasie/tv – ludzie się nie dowiedzą – zawodnicy nie zdobędą rozpoznawalności – nie będzie sponsorów – nie będzie chętnych żeby czytać/oglądać – nie będzie nic w prasie

 6. Jest na liverkick.com.

  Mój ranking (polskich zawodników) jest w trakcie odbudowy po awarii bazy danych

  A wracając do tematu posta to ja wiem ze #nikogo ale od dwóch tygodni nie robię nic poza próbami zainteresowania tematem tych walk jakichś "szerszych" mediów niż branżowe.

  Bez efektu.

  Na TT zaraz ludzie będą mnie banować za to ale bez kitu –  to jest więcej niż awans do ligi mistrzów raz na szesnaście lat…

  Proszę cię, człowieku. Może jeszcze chcesz żeby w sporcie w TVP po wiadomościach o tym trąbili ?

 7. znam realia i nie liczę na Wiadomości, Panoramę czy inne TVNy, ale Puncher (magazyn sportów walki transmitowanych na Polsacie) lub program p. A. Janisza w Polskim Radiu już tak

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.