Młody zawodnik kategorii lekkiej, Kevin Lee, który w przeszłości często wspominał o według niego nielogicznym systemie kategorii wagowych złożył na swoim profilu na Instagramie ciekawą propozycję UFC oraz legendzie MMA, Georgesowi St. Pierre’owi. Mo Town Phenom zaproponował ciekawe zestawienia na jesienne gale organizacji z założeniem utworzenia nowych dywizji – do 165 oraz 175 funtów.

https://www.instagram.com/p/BkXv5iZHPBc/?hl=pl&taken-by=motownphenom

Lee w ostatniej walce pokonał po świetnym występie Edsona Barbozę, którego zdominował, szczególnie w parterze. 25-latek od 2015 roku przegrał tylko jedną walkę – z Tonym Fergusonem, do której wszedł osłabiony gronkowcem. Warto także wspomnieć, że nie zrobił on limitu kategorii lekkiej przed pojedynkiem z Brazylijczykiem. W wielu wywiadach Kevin zarzekał się, że w przyszłości zapewne będzie zmuszony przejść do kategorii półśredniej, ale optymalną dla niego dywizją byłaby właśnie do 165 funtów. W aktualnym jednak systemie musiałby on zgodzić się na występy w kategorii do 170 funtów.

2 KOMENTARZE

  1. Jeżeli on tak na poważnie, to nie można tego podsumować inaczej jak: pokonorzyli się i w dupach się poprzewracało. Już nie tylko miszczowie domagają się "many fajtów" z emerytami lub gośćmi z innych kategorii, tutaj koleś, którego większość pewnie nawet nie kojarzy i którego największym osiągnięciem było to, że przegrał walkę o pas tymczasowy wymyśla sobie, że chce nie tylko walki z emerytem, ale i nowej, własnej kategorii wagowej.No chyba że to rzeczywiście dla jaj. Nie pamiętam żadnych jego wypowiedzi, więc może sobie tylko żartuje. W końcu nawet na klipie ma koszulkę stwierdzającą, że "małpy wspólnie są silne".

  2. Małe organizacje wprowadzają już "super lightweight" 75kg. Często w amatorskim mma. Tyle że wtedy ww jest bardzo blisko i nie ma zbyt dużej różnicy. Moim zdaniem przepaść 7kg miedzy LW a WW jest spora, ale dodanie kategori nie  się na jednej. I całość się rozwodni jak w boksie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.