Legendarny Gracie Hunter Kazushi Sakuraba (MMA 26-12-1) będzie miał okazję dopisać do rekordu piątego członka rodziny Gracie już na Dream 14, 29 maja w Saitamie. Na specjalnej konferencji prasowej Dream ogłoszono dzisiaj, że przeciwnikiem Japończyka będzie wnuczek Helio , syn twórcy UFC Roriona 24-latek Ralek Gracie (MMA 2-0). Pojedynek odbędzie się w umówionym limicie 88 kg.

Będzie to szósty pojedynek Sakuraby z przedstawicielem klanu Gracie. Były zawodowy zapaśnik stał się największą gwiazdą japońskiego MMA dzięki wygranym nad Roylerem, Royce’em, Renzo i Ryanem w organizacji Pride. W 2007 roku został jedyny raz pokonany w rewanżu z Royce’em na gali K-1 Dynamite w Los Angeles.

Mieszkający i trenujący w Kalifornii Ralek walczył jak na razie dwa razy w MMA, oba pojedynki z Alavutdinem Gadjievem i Katsutorim Shibatą wygrywał przez poddanie.

Rozpiska Dream 14.

Przy okazji na dzisiejszej konferencji prasowej Sengoku ogłosiło azjatyckie Grand Prix w wadze koguciej oraz zmianę kategorii wagowych w organizacji tak aby pokrywały się tymi używanymi w USA. Oznacza to, że Mamed Khalidov zamiast do 83 kg w Japonii będzie walczył do 83,9 kg.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.