foto Daniel Herbertson / Sherdog.com

Sengoku ogłosiło dzisiaj jedno z najbardziej oczekiwanych starć na swoją ostatnią tegoroczną galę Soul of Fight, 30 grudnia w Tokio. Brazylijska maszynka do nokautów Marlon Sandro (MMA 17-1, 4 w rankingu MMARocks) stanie do swojej pierwszej obrony pasa Sengoku w wadze piórkowej przeciwko mistrzowi Shooto do 65 kg Hatsu Hiokiemu (MMA 22-4-2, 8 w rankingu MMARocks). Jak wszystkie pojedynki mistrzowskie w SRC starcie zostanie rozegrane na dystansie pięciu rund.

Obaj czołowi piórkowi na świecie powinni byli się już spotkać w finale ubiegłorocznego Grand Prix Sengoku. Wtedy jednak kontuzja wyeliminowała Japończyka z występu w finale, a zawodnik Nova Uniao został ograbiony przez sędziów z półfinałowej wygranej nad Michihiro Omigawą. Od tego czasu Sandro brutalnie nokautował kolejno Yujiego Hoshino, Tomonariego Kanomatę i w pojedynku mistrzowskim Masanoriego Kaneharą. Hioki jeszcze w zeszłym roku również doświadczył niesprawiedliwego werdyktu punktowego przeciwko Omigawie, a w 2010 zdobył tytuł Shooto wypunktowując Takeshiego Inoue oraz szybko odprawił Anglika Jeffa Lawsona.

Sengoku ogłosiło też rywala dla Kazuo Misakiego (MMA 22-11-2), będzie nim Amerykanin Mike Seal (MMA 13-13-1). Tym samym ucięte zostały spekulacje, że Japończyk powalczy z Mamedem Khalidovem.

Rozpiska SRC: Soul of Fight

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.