Karolina Kowalkiewicz została pokonana przez Alexę Grasso po trzyrundowym pojedynku na gali UFC 238. Polka poniosła już trzecią porażkę z rzędu.

Grasso rozpoczęła pojedynek od niskich kopnięć i celnych kombinacji bokserskich na szczękę Kowalkiewicz. Karolina napierała do przodu, ale zbierała na głowę kolejne ciosy ze strony Meksykanki. Grasso bardzo dobrze pracowała ciosami prostymi, raz za razem trafiając Polkę. Kowalkiewicz udało się wyjść zwycięsko z jednej z wymian. Alexa Grasso miała zdecydowaną przewagę w liczbie znaczących ciosów. Grasso co chwilę stopowała Karolinę skutecznym lewym prostym. Kowalkiewicz stale wywierała presję, jednak obrywała kombinacjami boksrskimi. Zawodniczki na moment złapały klincz, a w ostatnich sekundach pierwszej odsłony zdecydowały się pójść na otwartą wymianę na środku oktagonu.

Alexa Grasso trafiła kopnięciem na tułów w pierwszych sekundach drugiej rundy. Z obu stron obejrzeliśmy kilka niecelnych ciosów. Na początku tej rundy Polka prezentowała się nieco lepiej niż w poprzednich pięciu minutach walki. Alexa Grasso wciąż jednak posiadała przewagę w stójce i skutecznie kontrowała zapędy ofensywne Karoliny Kowalkiewicz. Polka złapała klincz i przeniosła walkę pod siatkę. Meksykanka zaatakował kilkoma kolanami i łokciami, a po chwili rozerwała uchwyt i pojedynek wrócił na środek oktagonu. Karolina kilkukrotnie starała się złapać tajski klincz i wyprowadzić kolana w stronę Meksykanki. Alexa była jednak bardziej precyzyjna w wymianach kickbokserskich i kolejną rundę zapisała na swoje konto.

Grasso nieprzerwanie trafiała Polkę kombinacjami bokserskimi oraz kopnięciami na różnej wysokości. Kowalkiewicz była już mocno rozbita i zmęczona w ostatniej odsłonie tego starcia. Karolina przyjęła kilka mocnych kolan ze stony Grasso. Karolina Kowalkiewicz z minuty na minutę prezentowała się coraz słabiej i przyjmowała coraz więcej ciosów. Po raz kolejny szukała klinczu, ale Alexa skontrowała próby Polki następnymi uderzeniami. Kowalkiewicz nie miała żadnych argumentów w tym starciu na Alexę Grasso. Meksykanka całkowicie zdominowała naszą zawodniczkę w stójce. W ostatnich sekundach Karolina ruszyła odważnie do przodu, szukając wygranej przed czasem, jednak nie udało jej się wyrwać zwycięstwa. Po szalonej wymianie ciosów Grasso próbowała jeszcze dopiąć gilotynę w stójce, ale zabrzmiał gong kończący pojedynek. Alexa Grasso pokonała Karolinę Kowalkiewicz przez jednogłośną decyzję, w oczach sędziów wygrywając każdą z trzech rund.

88 KOMENTARZE

 1. A Zabor jak zwykle zadowolony. Plan na walkę wykonany, o ile taki był :matt:

  Kończ Karola, bo aż przykro patrzeć, a nie widać też żadnych refleksji ani poprawy po tych porażkach. Wręcz przeciwnie jest jeszcze gorzej. Dodatkowo UFC nie idzie jej na rękę i szuka kolejnych ciężkich zestawień żeby wypromować przeciwniczki.

 2. A Zabor jak zwykle zadowolony. Plan na walkę wykonany, o ile taki był :matt:

  Kończ Karola, bo aż przykro patrzeć, a nie widać też żadnych refleksji ani poprawy po tych porażkach. Wręcz przeciwnie jest jeszcze gorzej. Dodatkowo UFC nie idzie jej na rękę i szuka kolejnych ciężkich zestawień żeby wypromować przeciwniczki.

  to temat na dłuższy Arraachion… ale Chmurka coś urodzi bo widzę potencjał 😉 psycho/// entuzjasty:tongue: na pewno na sercu Mu leży!!!:tongue: ALE JA TO CENIĘ!!!:boss:

 3. wiedziałem, że news powstaje – ciężki temat komentować  na dwie rury!

  Wracaj do "Na żywo…" bo się robi burdel. :coffeepc:

 4. Na przełomie ostatnich kilku walk pokraczna, ale na swój sposób skuteczna Karolina stała się już tylko pokraczna.

  Bardzo ciężko się to ogląda. ::clintdis::

 5. KK i JJ urządziły sobie zawody która będzie mieć więcej L w momencie kończenia kariery.

  Zluzuj troszkę czapeczkę bo zaiwania czymś na kształt Rafatusa…

 6. Jesik zabrał duszę

  troszkę wcześniej Ktoś inny… a potem to… doczytaj:beer::wink: i dojedz… o sorrry koronuj dopicie…

 7. Widze ze to nie byl weekend lasek z miasta Lodzi…

  ale TY to na dupie siedziałeś… co nie:wink: ACA w domciu:evil: LENIU:wink:

 8. Ojoj to Grasso też lubi?

  Wszystkie już teraz lubi. :fjedzia:

  Plan na walkę wykonany, o ile taki był

  Przetrwać pełny dystans. :jimcarrey:

 9. Hahah, Kowalkiewicz i krs1? Not gonna happen, włodarze wynaleźli nową Karolinę, ładniejszą, bardziej wygadana, inteligentniejszą. I też jest z Łodzi (Łódź kurwa <głosem Pazury>). Kowalkiewicz ze swoją twarzogardą jest im potrzebna jak kurwie dziecko.

 10. Karola milo mi Cie powitac spowrotem w KSW :heart:

  :kawulpokapoka:

  Spokojnie przecież ma kontrakt na 6 walk.:razz:utinlaugh:

 11. ale TY to na dupie siedziałeś… co nie:wink: ACA w domciu:evil: LENIU:wink:

  Toc ja nie jestem z Lodzi. U mnie w BDG tez byla gala( Bekus waczyla m.in) i tez nie poszedlem.

 12. Hahah, Kowalkiewicz i krs1? Not gonna happen, włodarze wynaleźli nową Karolinę, ładniejszą, bardziej wygadana, inteligentniejszą. I też jest z Łodzi (Łódź kurwa <głosem Pazury>). Kowalkiewicz ze swoją twarzogardą jest im potrzebna jak kurwie dziecko.

  Odpuść Jej!… pls W imię Ryszarda II 😉 ALE…

 13. Toc ja nie jestem z Lodzi.

  Przepraszam! ale mi się zawsze z Łodzią kojarzysz i z młodym – przyszłościowym MMa!:beer:

 14. Te dywizje kobiet są tak nędzne że jej nie zwolnią, teraz wygra

  Oby tak było, niech napierdala ogórsony i sobie zarabia na WŁASNY KOSZT… ten krach kariery zasłużył na odrębny artykuł… o "własnym" Arrachionie i o Coronie  rodzimego MMA!

 15. Tak to jest jak zawodniczka ufc sparuje na codzien z takimi kelnerkami jak Owczarz i Bekus. Karolinka… z nimi to na kawusie i ploteczki a nie treningi pod walke

 16. Zluzuj troszkę czapeczkę bo zaiwania czymś na kształt Rafatusa…

  Sam sobie zluzuj jak cię coś uciska!

  ::fu::

 17. u Karoli nie widać żadnego progresu, a wręcz regres

  o ile wcześniej w klinczu radziła sobie świetnie łokciami czy kolanami teraz tego zupełnie brakuje

  wpadanie z ciosami na początku kariery się sprawdzało, ale teraz zawodniczki są o wiele lepsze i potrafią to wykorzystać

  no nic myślę, że jeszcze walka ostatniej szanse, może z PVZ?

 18. Gdzie dyspozycja Karoliny z pierwszych walk w UFC. Czy to kwestia przygotowan czy moze juz najlepszy czas fizycznie ma za soba?

 19. Gdzie dyspozycja Karoliny z pierwszych walk w UFC. Czy to kwestia przygotowan czy moze juz najlepszy czas fizycznie ma za soba?

  Karolina zawsze nadrabiała agresywnością, no i dobrym przygotowaniem fizycznym, raczej nie technicznie. Nie ma agresywności ani warunków fizycznych z pierwszych walk to nie ma wyników. Wiek i cięcia wagi.

  Dodatkowo od czasów przegranej z Aśką, ugrała splita z ogórzycą Herrig. Przypominam, ze walczyła z Aśką w 2016 roku. Ilość splitów w karierze porażająca. Gdyby Aśka nie miała przyjemności w obijaniu jej twarzy, to pewnie poddała by ją w drugiej albo trzeciej rundzie, bo próba poddania w tej walce była. Lucky punch + wygrana z Rose trzymało ją w top 5 przez 3 lata. Przypominam, że Andrade/Kowalkiewicz to był eliminator.

 20. . Gdyby Aśka nie miała przyjemności w obijaniu jej twarzy, to pewnie poddała by ją w drugiej albo trzeciej rundzie

  Musiałes wrzucić taka głupotę do postu z fajna analizą i przedstawieniem problemu :matt:

 21. Karolina zawsze nadrabiała agresywnością, no i dobrym przygotowaniem fizycznym, raczej nie technicznie. Nie ma agresywności ani warunków fizycznych z pierwszych walk to nie ma wyników. Wiek i cięcia wagi.

  Dodatkowo od czasów przegranej z Aśką, ugrała splita z ogórzycą Herrig. Przypominam, ze walczyła z Aśką w 2016 roku. Ilość splitów w karierze porażająca. Gdyby Aśka nie miała przyjemności w obijaniu jej twarzy, to pewnie poddała by ją w drugiej albo trzeciej rundzie, bo próba poddania w tej walce była. Lucky punch + wygrana z Rose trzymało ją w top 5 przez 3 lata. Przypominam, że Andrade/Kowalkiewicz to był eliminator.

  Ten lucky punch świadczy źle o obronie JJ, bo Karolina to straszna ogórzyca, motorykę w stójce ma na poziomie nastolatki z nadwagą, co ma ma tróję z wuefu.

 22. Ten lucky punch świadczy źle o obronie JJ, bo Karolina to straszna ogórzyca, motorykę w stójce ma na poziomie nastolatki z nadwagą

  Nie zdobędę się na obejrzenie ponownie jakiejś archiwalnej walki Karoliny, ale wydaje się, że ona mimo wszystko lepiej się ruszała kiedyś. Pokracznie, ale lepiej niż dziś.

  Ciekawe czy KO od Andrade jej nie paraliżuje psychicznie.

 23. Nie zdobędę się na obejrzenie ponownie jakiejś archiwalnej walki Karoliny, ale wydaje się, że ona mimo wszystko lepiej się ruszała kiedyś. Pokracznie, ale lepiej niż dziś.

  Ciekawe czy KO od Andrade jej nie paraliżuje psychicznie.

  Właśnie z Andrade ta jej motoryka najlepiej została zaprezentowana:

  :antonio:

 24. Ten lucky punch świadczy źle o obronie JJ, bo Karolina to straszna ogórzyca, motorykę w stójce ma na poziomie nastolatki z nadwagą, co ma ma tróję z wuefu.

  Nie, raczej dowód na to, ze wtedy już przestała myśleć o obronie i się rozbestwiła. To była 4 runda, i Karolina zadała może 20-30 ciosów, nie pierwszy zawodnik który stracił czujność w takiej sytuacji.

  Kontekst się liczy.

 25. Szkoda KAroli ciekawe czy jescze zawalczy w Ufc niby nowy kontrakt miala ale róznie może być po 3 porażkach.Całkiem możliwe ze juz jest blizej niz dalej koniec kariery

 26. Po co? Jak ASIA będzie chciała to skończy to w drugiej rundzie :śmiech:

  #hubabubastyle

  Latająca balachą z wyskoku.

 27. Karolina osiągnęła już wszystko na co było ją stać. Była wysoko w rankingu, dała kilka dobrych walk. Jest w takim wieku, że powinna pomyśleć o normalnym życiu.

 28. Karolina osiągnęła już wszystko

  z obecną %%%EKIPĄ%%%…

  Angela Hill zarabia i nie narzeka… Karola niech robi to samo na własny koszt! Nikt jej ze 115 UFC nie wyrzuci!… a od samego Reeboka ma już więcej niż Gamer w KRS1!:wink:

 29. Co do Karoli – i pytania co się dzieje- wystarczy zobaczyć z kim trenowała i na jakie obozy jeździła podczas pierwszych walk. Jakie było nastawienie.

  Niestety sparując z kompletnymi amatorkami nie zrobi się postępu tylko odwrotnie. To że sparowała jakimś chłopakiem do mnie nie przemawia…

  Myślę że Karolinę czeka jeszcze jedna walka w UFC.

  Co do gifa z Page – fajny – a teraz wyobraź sobie że ta dziewczyna ma 180 wzrostu 🙂

 30. Po co? Jak ASIA będzie chciała to skończy to w drugiej rundzie :śmiech:

  #hubabubastyle

  Przecież Asia skończyła Karolinę w amatorskim pojedynku, przez armbar, jeśli dobrze pamiętam, boli? Ma boleć.

 31. Przecież Asia skończyła Karolinę w amatorskim pojedynku, przez armbar, jeśli dobrze pamiętam, boli? Ma boleć.

  Zapomniales dodać, że zrobiła to, bo juz jej się znudziło, albo przypomniała sobie o włączonym zelazku w domu :awesome:

  Nic nie boli, już dawno pisałem, że Karolina jest na równi pochylej i czas zająć się czymś innym. Ty byś tak nie umiał, co nie, fanboyu? :jjsmile:

 32. Co do gifa z Page – fajny – a teraz wyobraź sobie że ta dziewczyna ma 180 wzrostu 🙂

  To jest problem tylko jeżeli sam jesteś karakanem.

 33. A tobie się nie podoba nic a nic?

  Ciało nawet ładne, ale ta dziecinna twarz nie pozwala spojrzeć mi na nią jak na kobietę

 34. Przecież Asia skończyła Karolinę w amatorskim pojedynku, przez armbar, jeśli dobrze pamiętam, boli? Ma boleć.

  Wiadomo, która jest znacznie lepsza, ale JJ akurat tym amatorskim startem nie powinna się chwalić. Aśka była wtedy mistrzynią muay thai, a dla KK początki startów amatorskich. Asia nie zrobiła wagi i wygrała po dogrywce. Jak dla mnie to właśnie pokazuje i świetny rozwój JJ w samym MMA i niewykorzystany potencjał Karoliny, której trenerzy zapomnieli wgrać chip z techniką.

  Ogólnie, nie jestem za hejtowaniem obu dziewczyn. Uczciwie trzeba przyznać, że żaden z panów większych osiągnięć od nich nie ma. Wiadomo, WMMA, poziom itp.

 35. Wiadomo, która jest znacznie lepsza, ale JJ akurat tym amatorskim startem nie powinna się chwalić. Aśka była wtedy mistrzynią muay thai, a dla KK początki startów amatorskich. Asia nie zrobiła wagi i wygrała po dogrywce. Jak dla mnie to właśnie pokazuje i świetny rozwój JJ w samym MMA i niewykorzystany potencjał Karoliny, której trenerzy zapomnieli wgrać chip z techniką.

  Ogólnie, nie jestem za hejtowaniem obu dziewczyn. Uczciwie trzeba przyznać, że żaden z panów większych osiągnięć od nich nie ma. Wiadomo, WMMA, poziom itp.

  Joanna była w stanie poddać Karolinę? Była, i to mi chodziło. Co do poziomu żeńskiego mma to racja, co nie znaczy, że zdobycie pasa w UFC nawet w żeńskich dywizjach jest proste (sportowo nie jest tak wymagające jak u mężczyzn, ale przecież nie tylko chodzi o sport). A co do samej walki amatorskiej nikt nigdy o niej nie trąbił i nie uważał za nic ważnego w kontekście zawodowej kariery.Co do Karoliny to do niej kompletnie nic nie mam. I szczerze to nawet nie wiem czym zajmowali się jej trenerzy, bo wg mnie zawsze bazowała na agresji, bardziej jak na technice, i powiedzmy, że kilka lat temu to mogło być skuteczne, teraz dochodzi spadek formy fizycznej i Karolina nie broni się umiejętnościami, co widać po wynikach i co było widać od pewnego czasu. Kuźwa rozumiem, że ktos zaczyna późno karierę, ale te 8-10 lat to chyba wystarczające, żeby mieć jakąś przyzwoitą technikę. Jej ostatnia przeciwniczka raczej nie trenuje dłużej niż 10 lat…

 36. Nic a nic się nie rozwinęła jako zawodniczka pod skrzydłami polskiego Edmunda. Cały czas stateczna, atakująca w prostej linii i z okropnie dziurawą gardą. Jeszcze parę lat temu, jak kobiecie MMA się dopiero rozwijało, jeszcze jakoś to wyglądało. Ale trzy ostatnie walki to totalna niemoc i padaka w wykonaniu Karoliny. Nawet nie chce patrzeć na rekordy, ale ostatnio to chyba wszystkie walki w plecy Szarki mają?

 37. Nawet nie chce patrzeć na rekordy, ale ostatnio to chyba wszystkie walki w plecy Szarki mają?

  Tak na szybko:

  Wrzosek swoją ostatnią wygrał

  Szymuszowski też wygrana

  Radzik walczył ponad rok temu ale wygrał

  Klaudia syguła wygrała

  Przegrali

  Anita

  Karolina

  Piotr Walawski

  Krzysztof Klepacz

 38. Jeszcze parę lat temu, jak kobiecie MMA się dopiero rozwijało, jeszcze jakoś to wyglądało.

  O to, to ,to.

  Bardzo mnie dziwiło jak niektórzy stawiali Karoline w roli faworytki z Grasso, młode dziewczyny ciągle się rozwijają, a Kowalkiewicz, to równia pochyła. Od lat te same błędy, zero usprawnień w przygotowaniach.

  Czas kończyć.

 39. Rodzina?

  ale na początku znajomości to nie obrażaj pls!:wink: Z punktu genetycznego tamto coś to ukwiał!

  Grasso dała zajebisty występ, dobre kombinacje wchodziły jak w masło, lubię ją, ciekawe jak z lepszymi wypadnie

  to bokserka, ładnie wyskakała Karolę, co od pewnego czasu nie jest trudne… nieważne…

   Alexa jest młoda i przy dobrym układzie, może wyskakać(słowo klucz:wink:) za jakiś czas nawet Waterson – czego jej życzę, bo jakaś taka szerokopojęta  "świeżość" od niej bije.

 40. ale na początku znajomości to nie obrażaj pls!:wink: Z punktu genetycznego tamto coś to ukwiał!

  to bokserka, ładnie wyskakała Karolę, co od pewnego czasu nie jest trudne… nieważne…

   Alexa jest młoda i przy dobrym układzie, może wyskakać(słowo klucz:wink:) za jakiś czas nawet Waterson – czego jej życzę, bo jakaś taka szerokopojęta  "świeżość" od niej bije.

  Rodzina Karolci * skoro taka jej obrona

 41. Rodzina Karolci

  nie,

   ale się ostatnio zaczęłam wkurniać, bo coś tu mi starym rekinem śmierdzi….

  podejrzewam chorobę pasożytniczą…

 42. BOGINI PRZEMÓWIŁA

  Właśnie miałem wrzucać. Czyli festiwal blokowanie ciosów twarza będzie nadal grany. Brawo zabor. :eddieconspiracy:

 43. Właśnie miałem wrzucać. Czyli festiwal blokowanie ciosów twarza będzie nadal grany. Brawo zabor. :eddieconspiracy:

  Zabor to ma w piździe, lata na wakacje po całym globie, popije, krzyknie ze 2 razy garda i na starość będzie miał co wspominać

 44. Szczęka mi opadła… to co napisała Karola – przeraża… Ona dalej nie kmini co się dzieje… chyba wpadła w "złe towarzystwo":???:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.