Karolina Kowalkiewicz (12-5) zamieściła na swojej stronie na Facebooku wpis, w którym w szczerych słowach przyznała, że nie jest już tą samą zawodniczką, co kiedyś. Podczas sobotniej gali UFC 238 reprezentantka Shark Top Team Łódź przegrała decyzją sędziów z Alexą Grasso (11-2).

Ogromne gratulacje dla Alexy zrobiłaś świetną robotę. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa. Nie martwcie się o mnie, bywało lepiej, ale mam się dobrze. Siniaki na twarzy zaraz się zagoją.

Zostawiłam w tej walce całe serce, ale niestety czegoś zabrakło… Już nie jestem tą samą zawodniczką, co kiedyś. Niestety bolesna prawda jest taka, że najlepsze lata i szczyt formy mam już za sobą. Jest dużo młodych, utalentowanych, ambitnych zawodniczek, którym trzeba ustąpić miejsca… Ale nie martwcie się, jeszcze wrócę i będę dawać dobre walki, może nie na samym „szczycie”, ale dostaczę Wam wielu emocji, dajcie mi tylko trochę czasu… Jeszcze raz dziękuję!

W ostatnich siedmiu pojedynkach Kowalkiewicz zwyciężała tylko dwa razy – z Jodie Esquibel jednogłośną decyzją sędziów i z Felice Herrig niejednogłośnie na punkty. W pozostałych starciach Polka przegrywała kolejno z Joanną Jędrzejczyk, Claudią Gadelhą, Jessicą Andrade, Michelle Waterson i Alexą Grasso. W UFC aktualnie Kowalkiewicz ma rekord 5 zwycięstw i 5 porażek.

Ogromne gratulacje dla Alexy zrobiłaś świetną robotę 💪 bardzo dziękuje wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa. Nie…

Publiée par Karolina Kowalkiewicz sur Lundi 10 juin 2019

29 KOMENTARZE

 1. teraz powinna dostać kogoś rozpoznawalnego, ale z dołu dywizji

  nie wiem czy to te wagi, ale PVZ, Macedo czy coś takiego

  Karola chyba jest dość lubiana w USA, do tego pewnie nie chcę ogromnego hajsu, więc jest szansa, że UFC jej nie wywali

 2. nie wiem czy to te wagi, ale PVZ, Macedo czy coś takiego

  Nie ta waga, a Macedo nie jest w ogóle rozpoznawalna. No chyba że u nas, ale to ze względu na to, że trenowała trochę w Polsce.

 3. Brawo dla niej, dobry osąd sytuacji i dobre podejście. Rzadko się takie spotyka wśród zawodników mma, którzy zawsze "wrócą silniejsi", "nie powiedzieli ostatniego słowa", "wrócą na szczyt" i inne bzdety.

 4. Spoko, spoko kariera, i gdyby Zabor nie miał tak dziwnych poglądów na defensywę, to możnaby wyżej zajść.

  Dzięki Karolina, miło się oglądało  i może jeszcze poogląda. Wrzucaj póki co perwersyjne zdjęcia w kostiumach kąpielowych dla @przemookk a, no i do zoba :cmgkeepgoing::gabi_much_love::kis:::snoopd::

 5. JJ po takich występach powiedziałaby, że przez ekipę nie zdążyła dotlenić mózgu, a kibice chuj się znają bo nie wiedzą co ona przeżyła

 6. Dobrze, ze chociaz Karolina trzyma poziom, potrafi uznać wyższość przeciwniczki i ocenić sytuację na chłodno.

  Brawo! :applause:

 7. Ufff całe szczęście, że pomimo naprawdę słabego występu i ewidentnego regresu formy Karolina jest w stanie to szczerze i pokornie przyznać nie zapominając przy tym o szacunku do rywalki… w przeciwieństwie do innej naszej rodaczki…. Głowa do góry Karola, zawsze Ci kibicowałem ale – co prawda to prawda – o najwyższe trofeum już nie powalczysz niestety na pewno…. Szkoda 🙁

 8. Przynajmniej szczera, ale sądzę że to nie wiek, a po prostu brak pewnych chęci poprawy stylu walki oraz defensywy. Któryś z komentatorów chyba Cormier powiedział, że potrzebuje solidnego trenera od boksu i ma rację.

 9. Takie oświadczenie to nie oświadczenie :nono:. Bez wyzywania, tłumaczenia i tego wszystkiego, co towarzyszy polskiemu  ememej… Karolina, wracaj do klawiatury i popraw to. Wiem, że to czytasz

  :gabi_much_love::conorsalute::OK:

 10. Jeszcze pewnie zrobi te pięć walk co ma na kontrakcie i w tedy przejdzie na emeryturę. O pas nie zawalczy ale w top 15 powinna się utrzymać do samego końca.

  Przynajmniej jest świadoma sytuacji i szczerze o tym mówi, +.

 11. Wraz z odejsciem Lipski dywizja kobiet w ksw umarla

  Przecież jest nowa gwiazda wszechstylowej walki wręcz. Jak za dawnych lat: też Karolina i też  z Łodzi :roberteyeblinking:

  #KSWFlyWeightIsGreatAgain

 12. JJ po takich występach powiedziałaby, że przez ekipę nie zdążyła dotlenić mózgu, a kibice chuj się znają bo nie wiedzą co ona przeżyła

  Tylko jest taka subtelna różnica  ze Aska jeszcze nie miała takich  występów ale

  ty już wiesz co by powiedziała

  Normalnie Nostradamus:razz:ociesznymirek:

  i nie nie jestem fanboy Aska:joanawhat:

 13. Tylko jest taka subtelna różnica  ze Aska jeszcze nie miała takich  występów ale

  ty już wiesz co by powiedziała

  Normalnie Nostradamus:razz:ociesznymirek:

  i nie nie jestem fanboy Aska:joanawhat:

  Żaden Nostradamus, to już sie wydarzyło kiedy klepała z Rose mówiła, że przez ekipe nie nawodniła mózgu. Po drugiej podobnej walce myślę, że zwaliłaby na niedotlenienie mózgu, jest duże prawdopodobieństwo

 14. Żaden Nostradamus, to już sie wydarzyło kiedy klepała z Rose mówiła, że przez ekipe nie nawodniła mózgu. Po drugiej podobnej walce myślę, że zwaliłaby na niedotlenienie mózgu, jest duże prawdopodobieństwo

  :joanawhat::tellmemore:

  :waldeklaugh:

  no ok

 15. Swoje zrobiła, wstydu nie przyniosła, zapisała się w mocną zgłoską w kanonach UFC i godnie reprezentowała Polske na arenach międzynarodowych. Dziękujemy

 16. Przecież jest nowa gwiazda wszechstylowej walki wręcz. Jak za dawnych lat: też Karolina i też  z Łodzi :roberteyeblinking:

  #KSWFlyWeightIsGreatAgain

  :eddieconspiracy::ożeszty::iamdone:::really:::deniro:

 17. Czyli jednak wina Andrade 😐

  Karolina od czasu walki z Rose wygrała tylko z Herrig (split) i Esquibel. To jeszcze o niczym nie świadczy, ale z walki na walkę wygląda coraz gorzej. Szczerze trzeba powiedzieć, że z ogórzycami nie walczyła,ale widać, że już nie jest w stanie już niczego poprawić, ten ostatni maczmajking też nie był łaskawy, bo Andrade wiadomo, Waterson sobie ostrzyła zęby od bardzo dawna, a Grasso młodsza i świeższa,ale gdyby taka Grasso była też po walce z taką Andrade :lol:…to wcale nie musiałoby to tak wyglądać. Dodatkowo walki co 2 miesiące….

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.