Karolina jak zawsze spokojnie rozpoczęła walkę. Herrig dobrze trafiła prawą ręką. Amerykanka dobrze kontrolowała dystans w stójce, trafiając Polkę. Kowalkiewicz starała się pracować lewym prostym, próbując wyczuć rywalkę. Już w połowie rundy widać były efekty ciosów zarówno na twarzy Karoliny jak i Felice. Po jednej z wymian w stójce Herrig chciała obalić Kowalkiewicz, jednakże nasza rodaczka świetnie wybroniła próbę Amerykanki. Karolina w klinczu była aktywna, trafiała przeciwniczkę kolanami oraz ciosami podbródkowymi. Felice zdecydowała się na przyparcie Kowalkiewicz do siatki, lecz Polka dobrze wyszła z groźnej sytuacji. Pod koniec pierwszej części starcia Karolina efektownie poszła po nogę Herrig w stylu Marcina Helda, jednakże nie udało jej się poddać rywalki.

Na arenie było podczas walki tak cicho, iż wszystkie wskazówki od Łukasza Zaborowskiego docierały do Kowalkiewicz, która wykorzystywała porady swojego trenera w oktagonie. Karolina dobrze zaczęła pracować niskimi kopnięciami. W dystansie cały czas Polka groziła rywalce lewym prostym. Przy każdej wymianie w klinczu Karolina świetnie obijała korpus Herrig kolanami. W tej również płaszczyźnie zawodnika zaczęła korzystać z łokci, na które Felice nie miała odpowiedzi. Kowalkiewicz wbijając przeciwniczkę w siatkę próbowała obalić ją, jednakże ta dobrze się broniła. W klinczu Polka dominowała zadając spore obrażenia Herrig. Po Amerykance widać było ogromne zmęczenie, na które spory wpływ na pewno miały ciosy na korpus w wykonaniu Kowalkiewicz.

Przez całą walkę Karolina dobrze pracowała ciosami prostymi, które cały czas docierały do twarzy Herrig. Polka świetnie składała niezwykle niebezpieczne kombinacje ciosów, kopnięć oraz łokci. Amerykanka nie miała żadnych odpowiedzi na ataki Kowalkiewicz. Karolina cały czas wywierała presję, kontrolując środek oktagonu. Felice pod koniec walki trafiła Polkę mocnym ciosem, lecz Polka spokojnie przetrwała do ostatniego gongu. Ostatecznie sędziowie niejednogłośnie ogłosili zwycięstwo Karoliny Kowalkiewicz (29-28×2, 28-29.

Kowalkiewicz (12-2 MMA) w swojej karierze w UFC pokonywała takie zawodniczki jak Rose Namajunas czy Randa Markos. Była zawodniczka KSW zajmuje na ten moment 4. miejsce w oficjalnym rankingu UFC.

Herrig (14-7 MMA) od czasu przegranej z Paige VanZant wygrała 4 walki z rzędu. Lil Bulldog to uczestniczka programu TUF, w którym przegrała z Randą Markos. Felice zajmuje 8. pozycję w rankingu organizacji.

58 KOMENTARZE

 1. Elegancko, brawo! Co prawda lepiej trzymałem gardę jak zaczynałem robić początkującą, ale wygrana to wygrana.

 2. Fajne te kombinacje zakończone łokciami. Tam dobrze kogoś pojebało z tą decyzją dla Felice, ale dobrze że tylko jeden sędzia miał odpał.

 3. Karolina :heart:

  Te łokcie :heart:

  Niektóre kombinacje były po prostu "wow", to zejście i przetoczenie w pierwszej rundzie świetne. Moim zdaniem to najlepsza Kowalkiewicz jaką widzieliśmy od dawna. Takie walki kobiet mogę oglądać.

  A split to jakiś żart, na szczęście poszło w dobrą stronę.

 4. Drugi bzdurny split, jaki dali Karolinie, podczas gdy obie walki wyraźnie wygrała. Tutaj od biedy można by się przyczepić i jakoś dać "domowym sposobem" Felice trzecią rundę (i tak naciągane), ale jaką jeszcze? Na mój gust Karolina wygrała wszystkie rundy. Dobra robota:happy dance:.

 5. Fajnie, że wygrała, ale cieżko mi się ogląda walki Karoliny. To pchanie na hura głowy przy wszystkich ciosach nie wyglada za dobrze. Sporo już walk minelo od KSW, a ona dalej blokuje wszystko twarzą. Ja nie lubię takiego stylu walczenia, ale o gustach się nie dyskutuje.

 6. Fajnie, że wygrała, ale cieżko mi się ogląda walki Karoliny. To pchanie na hura głowy przy wszystkich ciosach nie wyglada za dobrze. Sporo już walk minelo od KSW, a ona dalej blokuje wszystko twarzą. Ja nie lubię takiego stylu walczenia, ale o gustach się nie dyskutuje.

  Do tego ten parter.. niby coś umie a z Gadelha wszyscy wiedza jak bylo.

  No ale dobrze ze wygrała, niedługo podejście do pasa nr 2

 7. Drugi bzdurny split, jaki dali Karolinie, podczas gdy obie walki wyraźnie wygrała.

  Najzabawniejsze jest to, że te splity funduje jej dwa razy ten sam sędzia. 🙂

 8. Po tej walce Karola utrzymuje miejsce w rankingu, JJ spada na trzecie miejsce i najwyższy czas zrobić rewanż. Najlepiej jakoś ME gali w Polsce 😉

 9. Po tej walce Karola utrzymuje miejsce w rankingu, JJ spada na trzecie miejsce i najwyższy czas zrobić rewanż. Najlepiej jakoś ME gali w Polsce 😉

  :wow:

  Dobre, dobre by to było.

 10. Po tej walce Karola utrzymuje miejsce w rankingu, JJ spada na trzecie miejsce i najwyższy czas zrobić rewanż. Najlepiej jakoś ME gali w Polsce 😉

  Po co? Niech sie Jedrzejczyk odbudowuje, 2 porazki z rzedu

 11. Ciekawe czy Rose bedzie chciala sie zrewanzowac Karolinie czy pojdzie na potowra z brazylii.

  Z lodem przy buzi brzmi bardzo dwuznacznie. No jak dla kogo.

 12. Niech sie Jedrzejczyk odbudowuje

  Z jakąś jarzyną w dołu dywizji? Karola 2 zwycięstwa, JJ przeciwnie, ale i tak bym zobaczył rewanż w PL.

 13. Po tej walce Karola utrzymuje miejsce w rankingu, JJ spada na trzecie miejsce i najwyższy czas zrobić rewanż. Najlepiej jakoś ME gali w Polsce 😉

  Asia potrzebuje teraz walki na odbudowanie więc walka z Karolina jest dobrym pomysłem .

 14. Karolina swietnie sie spisala i teraz jest blizej zdobycia mistrzowskiego pasa niz kiedykolwiek. Pokonala raz Namajjnas bedzie ja w stanie pokonac po raz drugi oby tylko dostala walke o pas ponownie moze zawitac do Polski

 15. Bardzo fajna walka, łokcie, kombinacja, klincz, ta próba poddania i przetoczenie z pierwszej rundy. Myślałem ,że Felice będzie przeważać tutaj fizycznością bardziej ale Karolina nie dała się obalać. Ciekawie się robi teraz na topie. Andrade ma zaplanowaną walkę ? Jeżeli nie to wyczuwam Andrade -> TS, albo może nawet TS od razu bo wygrała z Rose i fajnie to wypromować.

 16. Asia potrzebuje teraz walki na odbudowanie więc walka z Karolina jest dobrym pomysłem .

  Karola robi na ta chwile Aske jak mloda. Na pewno Aska by takiej walki teraz nie wziela bo wie ze by raczej jej nie ogarnela a wtedy to by się chyba pod ziemie zapadla wiedzac ze ''taka'' Karolina ja ogarnia…

 17. Karola robi na ta chwile Aske jak mloda. Na pewno Aska by takiej walki teraz nie wziela bo wie ze by raczej jej nie ogarnela a wtedy to by się chyba pod ziemie zapadla wiedzac ze ''taka'' Karolina ja ogarnia…

  Ja tam myślę jednak, że style tworzą walki w żeńskiej dywizji. O ile Karola pokonała Rose, a Asia dwa razy z nią przegrała, to nadal uważam, że styl Jędrzejczyk byłby w dalszym ciągu bardzo niebezpieczny i niewygodny dla Karoli. Asia przegrała, ale to nadal porażka z tylko jedną zawodniczką, która może być kryptonitem Jędrzejczyk. Wygrane z Andrade, Gadelhą czy Letourneau to nie jest coś co tak łatwo powinno się skreślać. Jeśli porównujesz dzisiejsze formy obu zawodniczek to tak, Karola mocno do przodu, a Asia do tyłu, ale żeby od razu mówić, że Karola robi Asię jak młoda, to dla mnie za odważne stwierdzenie 🙂

 18. Wyjdzie śmiesznie, jak za jakiś czas Karolina będzie mówiła w wywiadach o 'tej dziewczynie z Polski' :happy dance:

 19. Ja tam myślę jednak, że style tworzą walki w żeńskiej dywizji. O ile Karola pokonała Rose, a Asia dwa razy z nią przegrała, to nadal uważam, że styl Jędrzejczyk byłby w dalszym ciągu bardzo niebezpieczny i niewygodny dla Karoli. Asia przegrała, ale to nadal porażka z tylko jedną zawodniczką, która może być kryptonitem Jędrzejczyk. Wygrane z Andrade, Gadelhą czy Letourneau to nie jest coś co tak łatwo powinno się skreślać. Jeśli porównujesz dzisiejsze formy obu zawodniczek to tak, Karola mocno do przodu, a Asia do tyłu, ale żeby od razu mówić, że Karola robi Asię jak młoda, to dla mnie za odważne stwierdzenie 🙂

  Jak zawsze dobrze napisane:wink: nic Asce nie odbieram bo passe naprawdę miała dobra i pokonala mocne zawodniczki to fakt oczywiście. Tylko teraz po tych 2 porażkach z rzedu to Aska jest psychicznie w takiej pewnie formie ze Karola to dla nie za duże wyzwanie. Poza tym wczoraj to jej stojka była tragiczna i wygladala jak jakas laska z organizacji LFN a nie bylej mistrzyni UFC. Karola jest teraz w gazie i po prostu jestem zdania ze Karola ja robi jak mloda( może za mocno ale tak mysle).

 20. Karola robi na ta chwile Aske jak mloda. Na pewno Aska by takiej walki teraz nie wziela bo wie ze by raczej jej nie ogarnela a wtedy to by się chyba pod ziemie zapadla wiedzac ze ''taka'' Karolina ja ogarnia…

  Asia wie ,ze by nie ogarnęła Karoliny? :mjsmile:

  Kowalkiewicz pokonała Felice która swoją drogą przegrała z PVZ xD Herring jedynie jest dobra w pokazywaniu dupy na instagramie .

  Nie widzę jakiegoś ogromnego progesu u Karoliny . Spodziewał bym sie podobnego przebiegu do 1 walki tylko bez ciosu życia Karoliny . Swoją drogą Rose zrobiła OGROMNY postęp i nie skreślalbym jej w walce z Andrade .

 21. Asia wie ,ze by nie ogarnęła Karoliny? :mjsmile:

  Kowalkiewicz pokonała Felice która swoją drogą przegrała z PVZ xD Herring jedynie jest dobra w pokazywaniu dupy na instagramie .

  Nie widzę jakiegoś ogromnego progesu u Karoliny . Spodziewał bym sie podobnego przebiegu do 1 walki tylko bez ciosu życia Karoliny . Swoją drogą Rose zrobiła OGROMNY postęp i nie skreślalbym jej w walce z Andrade .

  Możemy się teraz smiac tak samo jak wszyscy się smiali z latwej walki Aski z Rose( chodzi mi o 1 walke). Tez miała się po niej latwo i szybko przejechać… pośmiejemy się razem jak już je zestawia!

 22. Asia wie ,ze by nie ogarnęła Karoliny? :mjsmile:

  Kowalkiewicz pokonała Felice która swoją drogą przegrała z PVZ xD Herring jedynie jest dobra w pokazywaniu dupy na instagramie .

  Nie widzę jakiegoś ogromnego progesu u Karoliny . Spodziewał bym sie podobnego przebiegu do 1 walki tylko bez ciosu życia Karoliny . Swoją drogą Rose zrobiła OGROMNY postęp i nie skreślalbym jej w walce z Andrade .

  Z PVZ  przegrała lata temu, od tego czasu zrobiła spory postęp. Wg mnie Karolina nie ma podjazdu do Aski, nie zrobiła jakiegoś szału z Felice a u Aski to gadanie o złym cięciu wagi się jednak sprawdziło bo pokazała się dużo lepiej niz w pierwszym starciu z Rose.

 23. I to jest właśnie Cohones jakiego nie doceniają zawodnicy: Co sobie lubimy pohejterzyć to lubimy ale jak Karolina zamiast nas irytować gadaniem  dała dobrą walkę to przyklaskujemy, szanujemy,chwalimy. Jak dla mnie Karola po pas bo trzeba kuć żelazo…

 24. Split z dupy wzięty. Bliżej walki o pas wydaje się być Andrade.

  Albo Andrade vs Karola o tittle shota albo co bardziej prawdopodobne

  Rose vs Andrade a Karolinę wtedy by można z Esparzą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.