Jak poinformowali organizatorzy gali DKW Fight Night 2, nie dojdzie do pojedynku Kamila Bazelaka (8-9) z Fernando Rodriguesem Juniorem (11-4). Na stronie DKW pojawiło się oświadczenie, w którym zawarte są szczegóły zerwania współpracy z Bazelakiem. Organizatorzy zapewniają również, że występ Brazylijczyka jest aktualny i niebawem poznamy jego nowego przeciwnika.

Pragniemy poinformować, że dnia 21.04.2018 r. zerwaliśmy współpracę z Kamilem Bazelakiem. Dziwi tu fakt, iż niedługo po przeprowadzeniu kolejnej rozmowy i rozstaniu w spokojnej atmosferze, p. Kamil wypowiada się w jednym z wywiadów, iż nie wie dlaczego nie ma podpisanego kontraktu i obawia się, że walka może się nie odbyć, pomimo tego, że sam unikał spotkania w celu sfinalizowania formalności. Kamil Bazelak dysponował kontraktem, w którym zażyczył sobie pewne zmiany, na które się zgodziliśmy.

Jako federacja DKW Fight Night dystansujemy się od pogłosek na temat przeszłości p. Kamila Bazelaka. Nie możemy jednak bagatelizować negatywnego wpływu jego osoby na wizerunek naszej organizacji.

Głównym powodem zerwania współpracy są straty, nie tylko wizerunkowe, ale i finansowe, generowane przez brak profesjonalizmu zawodnika. Wielokrotnie ustalał on z nami termin realizacji spotu walki, jak również podpisania umowy. Niestety, informowani na krótki czas przed spotkaniem o „nagłych sytuacjach” p. Kamila, byliśmy zmuszeni za każdym razem przekładać realizację filmu, co wiązało się z kosztami oraz niemożnością dopełnienia formalności.

W niedługim czasie na fanpage DKW Fight Night poinformujemy o nowym, godnym przeciwniku dla Fernando „Santo Forte” Rodriguesa Jr.

Skontaktowaliśmy się również z Kamilem Bazelakiem, aby poprosić o komentarz w sprawie oświadczenia organizatorów DKW Fight Night. Poniżej pełna treść wypowiedzi Kamila.

Wszystko to wierutne kłamstwa. Nie narażałem DKW na żadne straty wizerunkowe. Co więcej, na bazie mojej niedoszłej walki z Fernando wykorzystywali bezprawnie mój wizerunek sprzedając bilety na event bez podpisanego ze mną kontraktu. To raczej ja powinienem czuć się wykorzystany, a ludzie, którzy kupili bilety mogą czuć się oszukani. Do soboty, czyli do 21 kwietnia nie miałem podpisanego kontraktu na walkę z Fernando Rodriguesem ze spółką DKW. W rezultacie, tego samego dnia podczas gali WLC podczas wywiadu, gdy zostałem zapytany o kwestię dotyczącą walki, poinformował o braku kontraktu w wywiadzie dla jednego z portali.

Od dłuższego czasu dochodziły mnie słuchy, że DKW zalega z płatnościami zawodnikom za galę , którą organizowali w lutym. Pieniędzy mieli nie otrzymać cały team Grappling Kraków, zawodnicy z Białej Podlaskiej i Rzeszowa, a także zawodnik z MMAatadores Katowice, któremu dopiero na dniach zapłacili, po opublikowaniu wezwania do zapłaty przez Akodo Managament. DKW, czyli Krzysztof Wołczyk i Grzegorz Kosiński, mieli też zalegać za obsługę eventu i sędziom.

Ponieważ oprócz walki, jaką miałem stoczyć dla DKW, miałem również wynająć im oktagon i w rezultacie obawiałem się o zapłatę. Według mojej opinii wszystko w tej sprawie rozbija się tylko i wyłącznie o pieniądze, a nie o żadne straty wizerunkowe.

Sprzedaż biletów nie idzie tak, jak się spodziewano, a DKW obiecało mi 7000 złotych za walkę, co nie zostało potwierdzono żadnym podpisanym kontraktem. Poza tym ja nie sprzedałem im żadnych biletów na galę, o co dopytywał się mnie Krzysztof Wołczuk jeszcze trzy dni temu. Moim zdaniem brak możliwości finansowych, czyli zapłacanie mi za walkę według ustaleń plus za wynajem oktagonu, spowodowały zerwanie współpracy. Jestem głęboko rozczarowany taką postawią i przestrzegam innych zawodników, aby podobnie jak ja, czy Iza Badurek, żądali pieniędzy za walkę przed galą na ważeniu, gdyż w innym wypadku mogą ich nigdy nie zobaczyć.

Na szczęście mimo braku walki z Fernando, mam 21 maja walkę w Holandii z Nilsem Van Nordem (18-9-2), co poniekąd zrekompensuje moje przygotowania do pojedynku z Rodriguesem.

57 KOMENTARZE

 1. Wszystko jasne. Obsrali się, że Bazelak im ustrzeli tego papierowego mistrza wszechdżungli i okolic.

  Kompletna amatorszczyzna organizacyjna, nic dziwnego że zawodnik klasy Bazelaka się wycofał 🙂

 2. Jako federacja DKW Fight Night dystansujemy się od pogłosek na temat przeszłości p. Kamila Bazelaka.

  O co chodzi? :travolta:

 3. Przypominam, że w 2012 roku z udziału w gali MMC Fight Club, która miała odbyć się w Londynie jako pierwszy zrezygnował Marcin Najman, który twierdził, że organizatorzy nie wywiązują się z ustaleń w tym finansowych. Wtedy grono ekspertów śmiało się z Najmana, a dzień przed galą okazało się, że organizatorzy są oszustami, a do końca na ich sztuczki nabierali się tacy zawodnicy jak Mariusz Pudzianowski, Tyberiusz Kowalczyk czy Damian Grabowski.

 4. Fernando nawet nie wie jakiego miał farta. Slyszałem, że na treningach ofensywny żółw Kamila wyglądał ofensywnie jak nigdy. Byłby łogiń

 5. Fernando nawet nie wie jakiego miał farta. Slyszałem, że na treningach ofensywny żółw Kamila wyglądał ofensywnie jak nigdy. Byłby łogiń

  Bazelak przez latajoco balache

 6. Już chyba wiem. Pozdro @torpedo

  Mystic Torpedo 😆

  Zawsze coś odjebie (kontuzja przeważnie). Byle trochę jest głośno o Nim i o to chodzi.

  Pomijam już fakt czy organizator jest cwaniakiem czy nie, bo tego nie wiem.

  Wiem, że Bazelak jest na pewno 😆

  W najlepszym wypadku trafił swój na swego. W najgorszym wyjebał bez mydła znowu kogoś i ma nauczkę, żeby się nie brać za takich "zawodników".

 7. Szkoda, liczyłem że Bazyl znów pokaże swoje techniki ofensywne z żółwia… DKW – Dykta Klej Woda 😛

 8. Przyznaję sobie 1 punkt na 2 możliwe, wytypowałem jak to się skończy, ale jako sposób odwołania walki obstawiałem kontuzję.

 9. Wszystko przez wywiad @Wojtek123 w ktorym Kamil powiedział ,ze jeszcze nie ma kontraktu na walkę .

  Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że Bazelak nie chciał w ogóle o tym gadać, bo mówił że nie chcą mu wysłać kontraktu i nic nie jest pewne, a dzień wczesniej jeszcze jako redaktor inthecage(teraz już były) wstawiałem na stronę baner z jego wizerunkiem który przekierowywał na sprzedaż biletów. Przekonałem go że skoro tak to nie ma nic do stracenia i niech o tym powie, no i wyszło. Szczególnie że pomijając postać Kamila Bazelaka i jakieś tam historie, to DKW zalega hajs mi. za wynajem klatki za pierwszą galę i za gaże zawodników.

 10. a dzień wczesniej jeszcze jako redaktor inthecage(teraz już były)

  Opowiadaj co tam się stanęło dlaczego już były:redford:

 11. Opowiadaj co tam się stanęło dlaczego już były:redford:

  @Wojtek123

  Olkiewicz Cię wyjebal? "Jest nieobiektywnym portalem działa jacym…"

  E: dawaj oświadczenie

 12. Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że Bazelak nie chciał w ogóle o tym gadać, bo mówił że nie chcą mu wysłać kontraktu i nic nie jest pewne, a dzień wczesniej jeszcze jako redaktor inthecage(teraz już były) wstawiałem na stronę baner z jego wizerunkiem który przekierowywał na sprzedaż biletów. Przekonałem go że skoro tak to nie ma nic do stracenia i niech o tym powie, no i wyszło. Szczególnie że pomijając postać Kamila Bazelaka i jakieś tam historie, to DKW zalega hajs mi. za wynajem klatki za pierwszą galę i za gaże zawodników.

  Czyli swój jednak na swego trafił :razz:jelen:

 13. E: dawaj oświadczenie

  nie bawie sie w takie rzeczy, walnąłem tweeta na dowidzenia bo tak to by nawet ludzie z redakcji nie wiedzili że odszedłem i elo

  Czyli swój jednak na swego trafił :razz:jelen:

  jedno co mogę powiedziec, to przy mnie Bazelak po gali wypłacał kilku zawodnikom hajs i nikt z jego sobotniej gali bez wypłaty nie wyszedł.

 14. nie bawie sie w takie rzeczy, walnąłem tweeta na dowidzenia bo tak to by nawet ludzie z redakcji nie wiedzili że odszedłem i elo

  jedno co mogę powiedziec, to przy mnie Bazelak po gali wypłacał kilku zawodnikom hajs i nikt z jego sobotniej gali bez wypłaty nie wyszedł.

  Może się rzeczywiście nawrócił :zakręcony:

  A może jednak nie.

  :mjsmile:

 15. Kolejna walka w światowym MMA odwołana. MMA to piękny sport, jednak częstość wypadania walk powoduje, że ciężko "jarać" się zestawieniami, gdyż nie wiadomo czy do danej walki dojdzie.

  :bayan:

 16. Kolejna walka w światowym MMA odwołana. MMA to piękny sport, jednak częstość wypadania walk powoduje, że ciężko "jarać" się zestawieniami, gdyż nie wiadomo czy do danej walki dojdzie.

  :bayan:

  a z pewnoscio bazelak pokazalby parter niczym koike erbst i stojke jak floyd ale wiadome bylo ze fernando przestraszy sie takiego zawodnika

 17. Kolejna walka w światowym MMA odwołana. MMA to piękny sport, jednak częstość wypadania walk powoduje, że ciężko "jarać" się zestawieniami, gdyż nie wiadomo czy do danej walki dojdzie.

  :bayan:

  Serio, jakieś fatum nad mma wisi w tym roku.

  Najpierw Tony, potem Max, a teraz Kamil 😥

  :mamed:

 18. Serio, jakieś fatum nad mma wisi w tym roku.

  Najpierw Tony, potem Max, a teraz Kamil 😥

  :mamed:

  tony,max nie znam znam tylko bazilaka

 19. Szkoda. Mam nadzieję, że zestawią ich na innej gali. Chyba, że dwóch żołnierzy ewangelii nie może walczyć przeciwko sobie.:zakręcony:

 20. I jak tu nie kochac polskiego MMA?:lol: kurwa DKW moze z Patkiem, Cholewa i innymi podobnymi wejsc w spolke i stworzyc 1 potezna organizacje na poziomie:beczka:

 21. I jak tu nie kochac polskiego MMA?:lol: kurwa DKW moze z Patkiem, Cholewa i innymi podobnymi wejsc w spolke i stworzyc 1 potezna organizacje na poziomie:beczka:

  Czas na pierwszą galę Cohones :jjsmile:

 22. nie bawie sie w takie rzeczy, walnąłem tweeta na dowidzenia bo tak to by nawet ludzie z redakcji nie wiedzili że odszedłem i elo

  jedno co mogę powiedziec, to przy mnie Bazelak po gali wypłacał kilku zawodnikom hajs i nikt z jego sobotniej gali bez wypłaty nie wyszedł.

  Co to za redakcja że by nie wiedzieli że o jednego mniej. Masz swoje 5 min, nie spie***l tego :redford::Duke3d::dobry::rutekajak:

 23. Bazelak bez walki, Popek chory, najwieksze polskie nadzieje wyraznie maja pod gorke. Kto by sie w zwiazku z tym interesowal takimi pierdolami jak to, ze majacy za soba wystep min. na DKW 1 Kijanczuk wystapi na M-1.

 24. nie bawie sie w takie rzeczy, walnąłem tweeta na dowidzenia bo tak to by nawet ludzie z redakcji nie wiedzili że odszedłem i elo

  jedno co mogę powiedziec, to przy mnie Bazelak po gali wypłacał kilku zawodnikom hajs i nikt z jego sobotniej gali bez wypłaty nie wyszedł.

  To teraz jestes bardziej niezależny niż mesjasz polskiego MMA? Wrzuć oświadczenie na YouTube i $ same popłyną.

  Szczęście uśmiechnie się do Ciebie

 25. Bazelak bez walki, Popek chory, najwieksze polskie nadzieje wyraznie maja pod gorke. Kto by sie w zwiazku z tym interesowal takimi pierdolami jak to, ze majacy za soba wystep min. na DKW 1 Kijanczuk wystapi na M-1.

  Walka Kijańczuka potwierdzona

  Dzisiaj dostali wizę.

  7 maja wylot do Chin

 26. DKW w Legionowie się nie odbędzie

  Gala odwołana

  Jutro oświadczenie na FP DKW.

  Info ż FB jednego ze wspolorganizatorow

 27. DKW w Legionowie się nie odbędzie

  Gala odwołana

  Jutro oświadczenie na FP DKW.

  Info ż FB jednego ze wspolorganizatorow

  :mamed:

 28. Historia DKW przypomina mi trochę historię drugiej "organizacji" Patka, gdzie przed galą organizatorzy udzielali pełno wywiadów w mediach branżowych, a kiedy upadli mając długi, to skala informacji o tym jest mniejsza niż wcześniejsze bezsensowne wywiady z organizatorami.

  Nie mówię tu nawet o mmarocks, ale o niektórych portalach branżowych, które chyba po prostu dostawały od organizatorów DKW siano za te liczne wywiady przed pierwszą galą, gdzie większość  walk była amatorskich.

 29. Historia DKW przypomina mi trochę historię drugiej "organizacji" Patka, gdzie przed galą organizatorzy udzielali pełno wywiadów w mediach branżowych, a kiedy upadli mając długi, to skala informacji o tym jest mniejsza niż wcześniejsze bezsensowne wywiady z organizatorami.

  Nie mówię tu nawet o mmarocks, ale o niektórych portalach branżowych, które chyba po prostu dostawały od organizatorów DKW siano za te liczne wywiady przed pierwszą galą, gdzie większość  walk była amatorskich.

  Tego typa z DKW widziałem w tym programie dla jebanych debili, hipnoza. Dobry plan marketingowy żeby coś uskubać. Szybko poszło  :mamed::mamed::mamed:

  "MMA fight professional contract":DC:

 30. Tego typa z DKW widziałem w tym programie dla jebanych debili, hipnoza. Dobry plan marketingowy żeby coś uskubać. Szybko poszło  :mamed::mamed::mamed:

  "MMA fight professional contract":DC:

  Trochę poza tematem, ale zastanawia mnie, kto ogląda ten program? Serio nie mogę wyjść z podziwu, że ktoś bez przymuszenia i o zdrowych zmysłach patrzy na to gówno.

  Dużo syfu jest w tv, ale z takim kretynizmem jeszcze się nie spotkałem.

 31. Fernando podobno mial jakies klopoty z lotem/biletami i dlatego nie mogl przyleciec… pisze serio bez beki i pewnie jutro to zamieszcza w oswiadczeniu:lol:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.