Według dziennikarza ESPN Bretta Okamoto, Colby Covington zostanie rywalem Kamaru Usmana w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego. Data oraz lokalizacja tego pojedynku nie zostały jeszcze ustalone, ale UFC poinformowało już Covingtona o zestawieniu ze świeżo upieczonym mistrzem.

Kamaru Usman na dzisiejszej gali UFC 235 zdominował dotychczasowego mistrza Tyrona Woodleya i został nowym posiadaczem pasa w kategorii półśredniej. Nigeryjczyk w największej organizacji na świecie występuje od 2015 i nie przegrał ani jednej walki w oktagonie. Jego bilans w UFC wynosi 10-0, a oprócz Woodleya wygrywał m.in. z Rafaelem Dos Anjosem i Demianem Maią.

Colby Covington był do niedawna tymczasowym mistrzem w dywizji do 170 funtów. Tytuł zdobył w starciu z Dos Anjosem, jednak został mu on później odebrany. Amerykanin wygrał sześć walk z rzędu i aktualnie plasuje się na 1 miejscu w oficjalnym rankingu wagi półśredniej UFC. Od dłuższego czasu Covington domagał się pojedynku o główny tytuł z Tyronem Woodleyem, jednak po jego porażce, kolejnym celem Colby’ego zostanie najprawdopodobniej Kamaru Usman.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.