FN.Battle.Of.Moscow.15.Poster

W najbliższy piątek na moskiewskich Łużnikach odbędzie się pierwsza tegoroczna duża gala rosyjskiej organizacji Fight Nights. Piętnasta edycja „Moskiewskiej Bitwy” niestety wypada dość skromnie, jeśli chodzi o fanów mieszanych sztuk walki, ale spokojnie powinna trafić w gusta pasjonatów formuł uderzanych. Na ten wieczór zaplanowano bowiem dwa pojedynki o pas mistrzowski federacji WKN. Krótka zapowiedź oraz szczegółowa rozpiska po kliknięciu.

W kategorii superpółśredniej doświadczony grecki kickbokser Mike Zambidis po raz drugi skrzyżuje rękawice z utytułowanym Rosjaninem, pochodzącym z Kałmucji – Batu Khasikovem. W innym starciu mistrzowskim ciężki Vladimir Mineev będzie bronić pasa przed Litwinem Sergeyem Masloboevem (MMA 10-6), który ma na koncie również kilkanaście walk w formule MMA.

Na karcie głównej znalazł się jeden z najmocniej bijących rosyjskich ciężkich, karateka Konstantin Erokhin (MMA 5-1). Moskwianin zmierzy się z doskonale znanym weteranem Strikeforce i Bellatora – Brettem Rogersem (MMA 14-6). Dla Amerykanina będzie to piąty pojedynek z zawodnikiem pochodzącym z regionu postsowieckiego. Lata świetlne temu „Da Grim” wygrywał z Białorusinem Andreyem Arlovskim (MMA 21-10), jednak chyba najwyraźniej w pamięci kibiców zapisała się jego porażka z legendarnym Fedorem Emelianenką (MMA 34-4). W ćwierćfinale turnieju Bellatora Rogers został pewnie wypunktowany przez mocnego Alexandra Volkova (MMA 20-4), a w ubiegłym roku przywiózł z rosyjskiej ziemi zwycięską decyzją nad Evgeniyem Erokhinem (MMA 5-4). Wszystkie pięć wygranych Konstantina Erokhina to nokauty w pierwszej rundzie, w grudniu Kostia twardo rozprawił się z Kameruńczykiem Rameau Thierry Sokoudjou (MMA 14-12), więc jest wielce prawdopodobne, że bliski emeryturze Rogers w spotkaniu z rosyjskim kowadłem podzieli los „Afrykańskiego Zabójcy”.

W kategorii półciężkiej pogromca Michała Gutowskiego, utalentowany Czeczen Abdul-Kerim Edilov (MMA 10-4) nie powinien mieć większych problemów z zastopowaniem anonimowego Senegalczyka Lahata Faye (MMA 3-1), z kolei czołowy rosyjski piórkowy, przymierzany do UFC – Oleg Borisov (MMA 9-1) stanie w szranki z Brazylijczykiem Rafaelem Macedo da Silvą (MMA 6-1), który w ostatniej chwili zastąpił porozbijanego przez naszego „Saszę” – Vasa Bakocevica. Rozpiska:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski WKN w wadze superpółśredniej
72 kg: Mike Zambidis vs. Batu Khasikov ^

Pozostałe:

Open: Brett Rogers (14-6) vs. Konstantin Erokhin (5-1)

Pojedynek o tytuł mistrzowski WKN w wadze ciężkiej
96 kg: Sergey Masloboev vs. Vladimir Mineev ^

93 kg: Lahat Faye (3-1) vs. Abdul-Kerim Edilov (10-4)
66 kg: Oleg Borisov (9-1) vs. Rafael Macedo da Silva (6-1)
70 kg: Ismail Aliev (0-1) vs. Nikolay Aleksakhin (8-2)
70 kg: Eduard Muravitskiy (5-1) vs. Magomed Arsamakov (0-0)
81 kg: Alexander Mishchenko vs. Timur Ajlyarov ^
70 kg: Islam Begidov (4-3) vs. Danil Voevodin (0-0)

^ – formuła K-1.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.