Były mistrz organizacji K-1, Minoru Kimura, nie zmieścił się w limicie wagowym, który musiał wypełnić do starcia z 42-letnim Kuntapem. Brazylijczyk przekroczył ustaloną wagę o 1,5 kg. Przez niedopełnienie obowiązków czekają go niecodzienne konsekwencje.

Były mistrz K-1 w kategorii super półśredniej Minoru Kimura zadebiutuje w organizacji KNOCK OUT. Jego rywalem będzie obecnie panujący mistrz KNOCK OUT w kategorii super półśredniej – Kuntap Charoenchai. Kimura związał się z organizacją w styczniu tego roku, zaskakując tą decyzją wielu swoich fanów. Po rozwiązaniu kontraktu z K-1, po porażce przez nokaut z Hiromi Wajimą w grudniu 2021 roku, początkowo ogłosił rozpoczęcie kariery bokserskiej. Mimo wszystko postanowił zostać przy swoim sporcie bazowym. Kimura w ostatnim pojedynku zmierzył się z gwiazdą RIZIN, Yusuke Yachim, w starciu na wydarzeniu INOKI BOM-BA-YE x Ganryujima w grudniu ubiegłego roku. Owy pojedynek zwyciężył przez nokaut.

Jak okazało się na wczorajszym ważeniu, Kimura znacznie przestrzelił wagę. Nie zmieszczenie się w limicie o 1,5 kg skutkowało niecodziennymi konsekwencjami. Pojedynek z Kuntapem będzie miał miejsce, lecz Kimura straci 2 punkty z końcowej punktacji oraz z jego wypłaty zniknie 20%. Najciekawszym elementem kary jest jednak… zmiana rękawic, w których będzie walczył. Kimura zamiast rękawic 8 uncjowych (które będzie miał jego rywal), zawalczy w rękawicach 10 uncjowych! Trzeba przyznać, że to dosyć niecodzienne rozwiązanie zaproponowane przez japońską organizację.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.