(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Ostatnią walką dodaną do UFC 196, jest konfrontacja Josepha Benavideza z Zachem Makovskym.

Benavidez w swej karierze zawodowej w MMA, tylko czterokrotnie zaznał goryczy porażki, z czego trzykrotnie w walkach o pas. Jednak tylko dwa nazwiska zdołały go powstrzymać. Te nazwiska to Cruz oraz Johnson. Na WEC 50 w 2010 roku minimalnie na punkty przegrał z Cruzem w walce o pas wagi koguciej. Dwa lata później, tym razem w starciu o pas wagi muszej UFC, uległ Demetriousowi Johnsonowi ponownie przez niejednogłośną decyzję. W rewanżu, który nastąpił rok później, został już jednak znokautowany w pierwszej rundzie. Od tego czasu minęły dwa lata, a Joseph zdołał wygrać cztery pojedynki z rzędu. Rozprawił się z Timem Elliottem, Dustinem Ortizem, Johnem Moragą oraz Alim Bagautinovem. Tym samym zawodnik ten kolejny raz zmierza do miana pierwszego pretendenta i ma nadzieję, że tym razem uda mu się odebrać pas z lędźwi mistrza!

Makovsky jest w zgoła odmiennej sytuacji. Zawodnik ten wraca do oktagonu po porażce z Johnem Dodsonem, a bilans jego ostatnich trzech walk to 1-2. Jest to zdolny grappler i jego biografia podaje, że ma około 70 wygranych grapplingowych pojedynków. W 2010 roku został finalistą turnieju Bellatora wagi koguciej, po czym zdobył pas tej organizacji, który stracił już w pierwszej obronie przeciwko Eduardo Dantasowi.

UFC 196 odbędzie się 6 lutego, a głównym wydarzeniem gali, będzie rewanż Caina Velasqueza z Fabricio Werdumem.

5 KOMENTARZE

  1. Cohones tak bardzo jest podekscytowane tym zestawieniem, że nawet nie jest w stanie wydusić jednego zdania komentarza 😆

  2. Ciekawe zestawienie, czuję, że jednak przewalczą to w stójce, ale kto ich tam wie. Obaj potrafią w sumie wszystko, więc tylko oglądać, nie mrugać i podziwiać wyszkolenie obu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.