Na UFC 231 w Kanadzie Valentina Shevchenko wreszcie będzie miała okazję zawalczyć o tytuł mistrzowski kategorii muszej. Po anulowaniu jej walki z Nicco Montano, organizacja zdecydowała się na zestawienie zawodniczki z byłą mistrzyni kategorii słomkowej Joanną Jędrzejczyk. Shevchenko oceniła zestawienie z Polką w wywiadzie dla MMAjunkie.com.

Każde doświadczenie jest doświadczeniem, nieważne jak dawno odbyły się te walki. Walczyłyśmy w 2006, 2007 oraz 2008 na Mistrzostwach Świata. Pojedynki odbyły się w kategorii wagowej podobnej do 125 funtów – 57 kilogramów. Kiedy przeszłam do dywizji wyżej, Joanna wygrała kilka mistrzostw. Znam jej styl. Widziałam jej ostatnie walki. Ona jest dobrą zawodniczką z naprawdę dobrą stójką. Nawet jednak w muay-thai było widać, że nasze style się różnią.

Mam więcej broni w każdym aspekcie walki w stójce. Tutaj mam sporą przewagę – stosuję więcej technik i mogę z nich wybierać. Przygotuję się do tego pojedynku i będzie to na pewno dobre widowisko.

Jestem szczęśliwa, że UFC zdecydowało się na takie zestawienie, bo mam 100% pewność, iż walka się odbędzie – Joanna to profesjonalistka. Ona zrobi wszystko żeby przygotować się do tego pojedynku. Mogę być zrelaksowana, bo nie muszę myśleć o tym, że zaraz zmieni mi się rywalka. Przygotowuję się tylko i wyłącznie pod Joannę.

Walka Jędrzejczyk z Shevchenko odbędzie się na UFC 231, 9 grudnia w Toronto.

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy te słodkie wymiany zdań w internecie zakończą się z pierwszą konferencją.

  2. Shevchenko przez tko najpóźniej w jakiejś…powiedzmy trzeciej rundzie – tak to widzę

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.