joanna-keepondreaming

Poniżej przedstawiamy przewidywania redaktorów zagranicznych portali, dotyczące walki Joanny Jędrzejczyk z Jessicą Penne, do której dojdzie podczas sobotniej gali UFC w Berlinie.

Patrick WymanSherdog.com

Na papierze to zestawienie nie wygląda na zbyt wyrównane. Amerykance brakuje zapasów na najwyższym poziomie, które pozwoliłyby uruchomić jej jadowity grappling, co gorsza, prawie wszystkie jej obalenia wchodzą z klinczu, gdzie Jędrzejczyk jest potworem.Oznacza to, że walka rozegra się w płaszczyźnie gdzie Polkę od Penne dzielą mile, dzięki jej sile, szybkości rąk, potencjale ofensywy i umiejętnościom technicznym. Jest jeszcze gorzej dla Penne jeśli weźmiemy pod uwagę jej słabą obronę. Jeśli Ronda Markos mogła nieustannie ją trafiać, to tym bardziej Joanna Jędrzejczyk będzie w stanie to zrobić. Jędrzejczyk KO, 2 runda.

Elias Cepeda – Fox Sports

Jessica Penne jest godną kandydatką na nową mistrzynię. Ma dużo większe doświadczenie niż Joanna Jędrzejczyk, karierę zawodową rozpoczęła prawie sześć lat przed Polką. Dodatkowo, Penne wygrała dwie walkie z rzędu, patrząc dalej, zanotowała zwycięstwa w pięciu z ostatnich sześciu walk. Członkini Alliance Team bardzo dobrze walczy z pleców, ma niezłe poddania i dość komfortowo czuje się w stójce. Niezależnie jak dobrą stójkowiczką byłaby Penne, może nie wytrzymać szybkości i mocy uderzeń mistrzyni. Jędrzejczyk ma niesamowicie szybkie proste, rzuca ciosy krzyżowe i obszerne prawe. Penne może mieć również problemy, aby dojść do pozycji, w której będzie mogła użyć swojego parteru, ponieważ dzięki swoim rozmiarom, sile i obronie przed obaleniami Jędrzejczyk może utrzymać walkę w stójce. Mało kto, w tym piszący te słowa, myślał, że Polka będzie w stanie zatrzymać Carlę Esparzę. Jędrzejczyk broniła raz po raz próby obaleń zapaśniczki i karała ją w stójce za kolejne. Penne nie ma takich umiejętności zapaśniczych jak Esparza, ale być może w tej walce jej potencjał zapaśniczy będzie lepszy, dzięki mocniejszej stójce niż u byłej mistrzyni, a co za tym idzie możliwości ustawienia Jędrzejczyk pod obalenie. Penne może być trochę za mała do tej walki. Wyglądała przecież bardzo dobrze w wadze atomowej, podczas gdy Jędrzejczyk musiała ciężko pracować by zmieścić się w limicie wagi słomkowej. Mogę się mylić, ale sądzę, że Joanna będzie większą i szybszą zawodniczką z dużą przewagą w stójce. Jędrzejczyk, decyzja

Brett Okamoto – ESPN

To bardzo złe zestawienie dla Penne. Nie da się rozpatrywać tego w innych kategoriach. Amerykanka powinna mieć przewagę w parterze, ale przeniesienie walki na ziemie będzie niesamowicie trudne, a nawet jeśli jej się uda, to kolejnym wyzwaniem będzie utrzymanie tam Polki przez dłuższy czas. Jędrzejczyk nie będzie miała takiej przewagi zasięgu jak w ostatniej walce, ale ma bardzo szybki cios prosty, który będzie otwierał drogę prawym sierpom.  Uważam, że jej pierwsza obrona tytułu nie potrwa zbyt długo. Jędrzejczyk, TKO, 2 runda.

Dan Downes – były zawodnik UFC – MMAJunkie.com/UFC.com

Może nie wiedziałeś w jaki sposób wymawia się nazwisko Jędrzejczyk w marcu, ale to nie było ważne, bo Polka w brutalny sposób odebrała Carli Esparzie tytuł mistrzyni dywizji słomkowej. Stójkowiczka rodem z muay thai ma statystki obrony obaleń sięgające 80-85 %. Jessica Penne postara się pogorszyć tę liczbę. Jest niezła w stójce, ale ten czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu naprawdę błyszczy w parterze. Po kilku zwycięstwach w 20 sezonie programu „The Ultimate Fighter”, swoją pierwszą, oficjalną wygraną w UFC zanotowała w potyczce z Randą Markos.
Jest pewna tendencja to przeceniania mistrzów zaraz po zdobyciu pasa. Teraz ludzie chcą koronować Werduma na niepowstrzymanego mocarza wagi ciężkiej, ale mówili to samo o Lesnarze i Fedorze. Pamiętasz też tę całą „erę Machidy”? Chodzi o to, że mistrzowie nie są niezwyciężeni, tak jak mogłoby nam się wydawać w niektórych przypadkach. Carla Esparza pokonała Rose Namajunas, ale już w pojedynku z Jędrzejczyk była całkowicie bezradna. Mimo tego co napisałem, JJ powinna wygrać też i tę walkę. Penne ma duży talent, ale nie potrafię sobie wyobrazić by udało się jej przenieść walkę do parteru. Ma dobre zapasy, ale Esparza jest lepszą w tym aspekcie, a ona  nie była w stanie tego zrobić. Agresja i technika Jędrzejczyk będzie kluczowa w tym pojedynku, Polka wygra przez TKO w 2 rundzie.

Poniżej załączamy również grafikę przedstawiającą wyniki głosowania użytkowników portalu Tapology.com

jedrzejczykvspennetapology

 

 

 

2 KOMENTARZE

  1. Nie mówcie że nie ma dobrych kursów na Aśkę. Zawodnik nr 1 wygrana przez poddanie 10.00^^

  2. ja ostatnio pięć baniek na Werdumie przyciąłem :DD Ale tutaj chyba tylko otencjalnie opłacalnym by było obstawić czas trwania poniżej 2.5

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.