Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk przed zbliżającą się walką Claudią Gadelhą udzieliła wywiadu, który został wyemitowany w programie Polskiego Radia „Rozbiegani”. Zapytana o to z kim trenuje do walki odpowiedziała.

Trenuję z mężczyznami, aby utrzymać jak najwyższy poziom, aby utrzymać mistrzostwo muszę i chcę trenować z mężczyznami. Ja jestem typem zawodniczki, która lubi gdzieś w cudzysłowie być posadzonym na treningu, lubię gdy ktoś jest lepszy ode mnie. To jest tak jakbyśmy się otaczali ludźmi nie koniecznie mądrymi, to byśmy po prostu pozostali na tym samym poziomie. Warto jednak otaczać się ludźmi mądrzejszymi, lepszymi od nas, aby cały czas się rozwijać. Ja to cały czas robię. Wolę na treningu dostać, zderzyć z rzeczywistością, a walce po prostu zwyciężać tak jak to robię i dominować.

Mistrzyni w rozmowie opowiedziała również o swoim spojrzeniu na życie sportowca i podejściu do niego.

Tak jak w życiu, tak samo w karierze sportowca i osoby z każdej innej branży są chwile wspaniałe, są chwile słabości, ale to właśnie te chwile słabości i to jak je przetrwamy świadczy o tym kim jesteśmy i to odróżnia też zawodników od mistrzów, chłopców i dziewczynki od mężczyzn i kobiet.  W sporcie bywa ciężko, bo raz przegrywamy, raz wygrywamy, ale najważniejsze jest to żeby wychodząc z ringu, wychodząc z oktagonu, czy schodząc z boiska czy sali, aby po prostu być fair wobec siebie, aby powiedzieć sobie, że odwaliło się kawał dobrej roboty.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.