joanana

Joanna Jędrzejczyk została nową mistrzynią UFC wagi słomkowej! Carla Esparza nie zdołała obronić pasa pod naporem ciosów zawodniczki z Polski!

Już od pierwszych chwil pojedynku Carla próbowała obalić Joannę, ta jednak świetnie broniła każdą próbę wejścia w nogi. Nasza rodaczka zaczęła bój spokojnie. Dopiero pod koniec pierwszej rundy mocniej zaatakowała boksersko. W drugiej rundzie Asia zaczęła śmielej napierać na Esperzę, a mistrzyni wciąż próbowała wejść w nogi, lecz jej próby coraz częściej przypominały desperację. Po kilku minutach stało się jasne, że Carla Esparza nie ma żadnego planu „B”. Gdy Joanna odkryła, że jest w stanie zneutralizować każdą próbę Carli, zaczęła ją kontrować po udanych sprawlach.

Przy wstawaniu z maty, w ruch szły szybkie i bardzo celne ciosy ze strony Polki. To właśnie wtedy Joanna zaczęła zdobywać coraz większą przewagę kłując ciosami twarz Carli, aż walka przerodziła się w totalną dominację w płaszczyźnie stójkowej z korzyścią dla naszej rodaczki. Boks Asi był zabójczy, a głowa mistrzyni coraz częściej odskakiwała na boki. Pod koniec rundy drugiej Joanna Jędrzejczyk ruszyła mocniej do ataku i przyparła ciosami do siatki posiadaczkę pasa dywizji słomkowej. Seria uderzeń poszła na bezradną Esparzę i gdy ta już upadała na matę, wkroczył sędzia.

Joanna Jędrzejczyk została nowym mistrzem wagi słomkowej UFC. Mistrzem z Polski.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

107 KOMENTARZE

 1. Joanna, dziękuję za te emocje! Historyczny moment, trzęsące się nogi, łzy w oczach na koniec. Łzy szczęścia!
  Skradłaś całe show! GRATULACJE MISTRZYNI!

  [​IMG]

 2. brawo. ROZPIERDOLIŁA. ta ostatnia kombinacja jak w worek.
  ale prawda taka, że Esparza mega chujowo się pokazała, albo jest mega chujowa – 1 akcja w kółko z modlitwą żeby weszło, kończyło się to zawsze wpierdolem i płaczem w oczach bo 0 arsenału umiejętności poza tym 1 zejściem.
  #kobiecemma

  Asia będzie strawweightową Rowdy, kilka ładnych lat dominacji przed nią, nie ma rywalki na jej poziomie – chyba że zakontraktują Aguilar.

 3. Jeżeli Gadelha nie da rady, a nie da, to nie ma na Aśkę mocnych w jej wadze.

 4. Walkę zakończyła kombinacja, którą można było zauważyć na filmach z treningów. Przynajmniej coś takiego mi się kojarzy 🙂

 5. no reanimowałem się połweczką przez całą noc. Niewyspany, przysnąłem na Nelson vs reem a teraz już nie zasnę. Brawo Joasia. Jesteś wielka. To historyczna niezapomniana chwila. Będę się nią delektował do następnej Twojej walki. ;-)))))))))))))

 6. Dzięki Asia. Cudowne chwile. Mam jednak nadzieję to wydarzenie otworzy trochę oczy ludziom na mma NA ŚWIATOWYM POZIOMIE. Przestana się podniecać Trybalami i obrazonymi Mamedami.
  Polska ma potencjał w chuj, wielu za oceanem już to zauwazylo, szkoda że sami tego nie widzimy. mam nadzieję, że Jedrzejczyk będzie takim Malyszem w mma 😉

 7. Jaram się jak meczet!!!
  Końcowa seria od Aśki POEZJA!
  Jestem tak nabuzowany, że boję się teraz autem do domu wracać żeby nie wylecieć na zakręcie!

 8. Nie ma nikogo kto jest w stanie zabrać pas Asi. On tu będzie rządzić po wsze czasy. Ogromne gratulacje! Dana powinien być dumny mając taką mistrzynie.
  p.s.
  prosił bym o gif kiedy to Dana "koronuje" pierwszą Polską mistrzynie 🙂

 9. Tak jak pisałem wcześniej, sam Cormier by jej dzisiaj nie obalił . Gdzie ona się chowała tyle czasu? Urodzona by byc mistrzynia, liczę na jej długą dominację. Zastanawia mnie też kto dał pas Carli? Co za jednostronna walka.
  Ciekawe jak to wpłynie na sprzedaż biletów na ufc Kraków .
  Czekam też na peany z ust onetowych ekspertów.

 10. Tak jak pisałem wcześniej, sam Cormier by jej dzisiaj nie obalił . Gdzie ona się chowała tyle czasu? Urodzona by byc mistrzynia, liczę na jej długą dominację. Zastanawia mnie też kto dał pas Carli? Co za jednostronna walka.
  Ciekawe jak to wpłynie na sprzedaż biletów na ufc Kraków .
  Czekam też na peany z ust onetowych ekspertów.

 11. Pięknie!!! Styl w jakim Asia zdobyła ten pas naprawdę budzi szacunek i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Gratulacje dla nowej mistrzyni 🙂

 12. Pięknie!!! Styl w jakim Asia zdobyła ten pas naprawdę budzi szacunek i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Gratulacje dla nowej mistrzyni 🙂

 13. Taaaak! Najlepsza! Dla takich wydarzeń mogę zarwać każdą noc, aż do wycieńczenia :dance: Co za walka, co za dominacja, co za forma! Asia :heart:

 14. Taaaak! Najlepsza! Dla takich wydarzeń mogę zarwać każdą noc, aż do wycieńczenia :dance: Co za walka, co za dominacja, co za forma! Asia :heart:

 15. Popowiem jedno i jak tutaj porównywać UFC do KSW czy do innej organizacji. Skoro jedna walka wzbudziła tyle emocji, co wszystkie ksw razem wzięte.

 16. Popowiem jedno i jak tutaj porównywać UFC do KSW czy do innej organizacji. Skoro jedna walka wzbudziła tyle emocji, co wszystkie ksw razem wzięte.

 17. Wielka forma, pełna dominacja, obrony przed sprowadzeniami profesorskie! Dzięki za emocje i gratuluję, historia na naszych oczach! :applause:

 18. Wielka forma, pełna dominacja, obrony przed sprowadzeniami profesorskie! Dzięki za emocje i gratuluję, historia na naszych oczach! :applause:

 19. Coś niesamowitego, dzięki Ci dziewczyno za te emocję. :applause:
  Z każdą walką coraz lepsze TDD, stójką bije wszystkie inne dziewczyny na głowę. Tak naprawdę to zostało teraz pokonać ponownie Gadelhe i nie pozostawić złudzeń kto jest najlepszy. Jak Asia wygra drugi raz z Gadelhą (ja nie mam co do tego wątpliwości) to będziemy mieć dominatora, której długo nikt nie pokona.
  WELCOME TO THE JĘDRZEJCZYK ERA! (Asia nie skończy jak Lyoto)

 20. Coś niesamowitego, dzięki Ci dziewczyno za te emocję. :applause:
  Z każdą walką coraz lepsze TDD, stójką bije wszystkie inne dziewczyny na głowę. Tak naprawdę to zostało teraz pokonać ponownie Gadelhe i nie pozostawić złudzeń kto jest najlepszy. Jak Asia wygra drugi raz z Gadelhą (ja nie mam co do tego wątpliwości) to będziemy mieć dominatora, której długo nikt nie pokona.
  WELCOME TO THE JĘDRZEJCZYK ERA! (Asia nie skończy jak Lyoto)

 21. :applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause:

 22. :applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause::applause:

 23. Po prostu coś pięknego
  Od połowy 1 rundy już było widać kto tą walke wygra, esparza totanie bez sił.
  Rogan już na początku 2 rundy powiedział że ta walka to miss match 😀
  Wielkie gratki dla Asi

 24. Po prostu coś pięknego
  Od połowy 1 rundy już było widać kto tą walke wygra, esparza totanie bez sił.
  Rogan już na początku 2 rundy powiedział że ta walka to miss match 😀
  Wielkie gratki dla Asi

 25. Kumar

  pieknie! Esparza po 1 rundzie juz bez sil,nie wiem jak ona chciala przewalczyc 5 rund…

  Duuuuzo walk w zyciu ogladalem ale tyle nieudanych prob sprowadzen w jednej rundzie w zyciu nie widzialem.Spompowala sie bidula

 26. Kumar

  pieknie! Esparza po 1 rundzie juz bez sil,nie wiem jak ona chciala przewalczyc 5 rund…

  Duuuuzo walk w zyciu ogladalem ale tyle nieudanych prob sprowadzen w jednej rundzie w zyciu nie widzialem.Spompowala sie bidula

 27. Ale przyznam że przy każdej próbie sprowadzenia skrecalem się przed kompem , a w pierwszej rundzie to już w ogóle odbieralem te próby jako bardzo groźne.

 28. Ale przyznam że przy każdej próbie sprowadzenia skrecalem się przed kompem , a w pierwszej rundzie to już w ogóle odbieralem te próby jako bardzo groźne.

 29. Po dwóch próbach obalenia, Esparza chyba już wiedziała, że nie będzie jej łatwo cokolwiek zrobić no i nie pomyliła się. Zdominowana w stójce, bez zezwolenia na parter:)

 30. Po dwóch próbach obalenia, Esparza chyba już wiedziała, że nie będzie jej łatwo cokolwiek zrobić no i nie pomyliła się. Zdominowana w stójce, bez zezwolenia na parter:)

 31. Nie śpię od 28 godzin i w ogóle mi to nie przeszkadza. Emocje i tak nie pozwalają póki co myśleć o śnie.

  Serdeczne gratulacje Asia. Dzięki za ten występ, niesamowite.

 32. Nie śpię od 28 godzin i w ogóle mi to nie przeszkadza. Emocje i tak nie pozwalają póki co myśleć o śnie.

  Serdeczne gratulacje Asia. Dzięki za ten występ, niesamowite.

 33. It's TIME !!! Właśnie dziś zaczęła się kolejna ERA w polskim MMA !!! WAR Joanna !!!:evil: , Będzię się działo !!!

 34. It's TIME !!! Właśnie dziś zaczęła się kolejna ERA w polskim MMA !!! WAR Joanna !!!:evil: , Będzię się działo !!!

 35. Piękna historia, mam wrażenie że stało się to niesamowicie szybko, że Asia w mma debiutowała tak niedawno.
  Dzięki za emocje, gratulacje !!!!

 36. Piękna historia, mam wrażenie że stało się to niesamowicie szybko, że Asia w mma debiutowała tak niedawno.
  Dzięki za emocje, gratulacje !!!!

 37. Kurwa prawie się po płakałem Asia uwielbiam Cię jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pas jest w Polsce 🙂

 38. Oglądałem na żywo. Przed chwilą się obudziłem i do tej pory nie mogę uwierzyć. To co Asia zrobiła w octagonie !!!!!!!!!!! MEGA GRATULACJE !!!!!!!!!!!

 39. To co zrobiła Asia przez te dwa tygodnie w Stanach jest jak bajka. Pozyskała zainteresowanie mediów i fanów, cały czas zachowywała dużą klasę. Wszystkie swoje zapowiedzi potwierdziła w oktagonie. Zdobyła ten pas we wspaniałym stylu, wygrana przed czasem, po ciosach, w walce z mistrzynią, w kobiecym mma to jest wielki wyczyn.
  Znowu zobaczyliśmy lepszą JJ, biła mocniej niż w walce z Gadelhą, wspaniale broniła obaleń i była zdeterminowana by wygrać przed czasem. Nasza mistrzyni niczym nie różni się od największych postaci UFC, ma nieprzeciętne umiejętności i mentalność championa. Pokonanie jej będzie nie lada wyzwaniem dla każdej pretendentki, a Aśka będzie jeszcze lepsza.

  Wielkie gratulacje dla mistrzyni, przyniosła nam satysfakcję i dumę, ten pas popchnie polskie mma ku kolejnym sukcesom. Dzięki Asia.

 40. Asia swietna walka i pokaz umiejetnosci, jestem dumny oby tak dalej! No i mega wzruszony bylem podczas wywiadu z roganem, az sie lezka w oku zakrecila 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.