Joanna Jędrzejczyk

Dzięki wygranej nad Carlą Esparzą, Joanna Jędrzejczyk dołączyła do elitarnego grona mistrzów UFC. Pierwsza Polka, która osiągnęła historyczny sukces dla naszego kraju – mistrz z Europy. Według Joanny, reprezentuje to przesunięcie trendów w MMA. Jędrzejczyk wierzy, że dominacja Ameryki – północnej jak i południowej – zbliża się ku końcowi i następna fala mistrzów zacznie napływać z Europy. W wywiadzie dla ufc.com, rzuciła nieco światła na swój pogląd:

Europejczycy są kompletnymi zawodnikami MMA. Nie jesteśmy skupieni tylko na zapasach, grapplingu czy jiu-jitsu. Robimy wszelkiego rodzaju rzeczy: stójkę, boks, muay thai. Dlatego staniemy się najlepszymi zawodnikami na świecie. Przez większość czasu, zawodnicy z Ameryki są skupieni tylko na zapasach lub tylko na jednej części przygotowań. Ten błąd popełniła Carla.

Zwycięstwo nad Esparzą pozwoliło Joannie dołączyć do grona europejskich mistrzów. Wraz z Polką, pas UFC wywalczyła sobie jeszcze tylko dwójka innych wojowników: Bas Rutten oraz Andrei Arlovski. Asia wierzy, że to dopiero początek i w przyszłości pojawią się nowe nazwiska ze starego kontynentu, które sięgną po najwyższe trofeum.

Mam nadzieję, że Conor McGregor wkrótce dołączy do tej listy oraz Khabib Nurmagomedov. On też może być mistrzem w przyszłości. Z pewnością będzie więcej mistrzów z Europy.

Joanna po zdobyciu pasa nie zmieniła swojego poglądu o Rondzie Rousey. Mistrzyni kategorii koguciej nadal jest wzorem dla nowo mianowanej czempionki słomkowej:

Myślę, że Ronda jest po prostu najlepsza. Jest bardzo silna mentalnie. Bardzo ciężko dostać się do drużyny narodowej, później zostać powołanym na Igrzyska Olimpijskie a na koniec zdobyć medal. To niewiarygodne. Myślę, że zrobiła świetną robotę dla żeńskiego MMA na świecie. Nikt nie może być lepszy od Rondy Rousey. Naprawdę, Ronda jest najlepsza. Po prostu chcę uścisnąć jej dłoń.

Na koniec nasza mistrzyni zdołała wypowiedzieć się na temat jej najbliższej przeciwniczki, Jessicy Penne:

Mam sporo szacunku dla niej, ma dużo doświadczenia. Ale musi być gotowa na mnie, a nie wiem czy jest w stanie się przygotować. Będziemy grać w moją grę w oktagonie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

  1. Kiedyś królowali brazylijczycy, teraz amerykanie, przyjdzie czas i na europejczyków… ale to jeszcze nie teraz.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.