Fanpost GLF z Cohones

 

Joanna Jędrzejczyk (MMA 1-0), tegoroczna debiutantka w zawodowym MMA, osiągnęła kolejny sukces w swojej koronnej dyscyplinie – boksie tajskim. Zawodniczka Arrachionu Olsztyn ponownie sięgnęła po Mistrzostwo Świata seniorów IFMA (International Federation of Muay Thai Amateur).

Turniej odbył się w rosyjskim Petersburgu, a w drodze po złoto w kategorii wagowej do 57 kg. Polka wypunktowywała kolejno Ukrainkę Dianę Jakovlevą, Janna Vaughan z Nowej Zelandii, Szwedkę Emmę Thyni oraz w walce finałowej Francuzkę Katię Semail.

Tym samym olsztyńskiej wojowniczce udało się obronić tytuł wywalczony przed rokiem w uzbeckim Taszkencie. Joanna zdobyła złoto także w 2009 roku w Bangkoku, ale w kategorii poniżej 54 kilogramów. W obu przypadkach Polka była wybierana najlepszą zawodniczką turnieju.

Jędrzejczyk jest także aktualną Mistrzynią Europy IFMA. Ma również na koncie zawodowe Mistrzostwa Świata WKN i J-Girls oraz zawodowe Mistrzostwa Europy WKF i WMC. Oczywiście jest wielokrotną Mistrzynią Polski.

W ubiegłym roku zawodniczka postanowiła spróbować swoich sił w boksie amatorskim wynikiem czego było wywalczenie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski. W tym roku sbróbowała swoich sił na zawdowym ringu wszechstylowej walki wręcz. Podczas kołobrzeskiej imprezy MMA Fight Night Diva Spa jednogłośną decyzją sędziów okazała się lepsza od Sylwi Juśkiewicz (MMA 0-1) z Shi-Kon Łódź.

Prócz Joanny z Petersburga z medalami wracają Magdalena Rak i Mateusz Kopiec. Oboje wywalczyli najniższe miejsca na podium. Gratulacje!

Komentujemy na forum.