Joanna Jedrzejczyk

Po ciężkim, pięciorundowym boju Joanna Jędrzejczyk obroniła tytuł mistrzowski UFC wagi słomkowej w starciu z Claudią Gadehą. Zawodniczka z Olsztyna udowodniła tym samym kwestionującej wynik ich pierwszego starcia Brazylijce, że to ona jest najlepszą zawodniczką na świecie!

Walka nie była jednak łatwa, bo Gadelha narzuciła mordercze tempo od pierwszych sekund. Już  w otwarciu trafiła Polkę bitym w tempo ciosem, który powalił mistrzynię na ziemię. Pretendentka wykorzystała to i rozpoczęła grapplerskie natarcie, które trwało nieustannie aż do połowy drugiej rundy. Claudia konsekwentnie spychała Joasię pod siatkę, gdzie wywierała presję, grożąc obaleniami – które zresztą skutecznie forsowała. Podopieczna Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza potrafiła co prawda powracać do stójki, lecz Gadelha wykorzystywała te momenty do zadawania ciosów odsłaniającej się mistrzyni. Nie będzie przesadą napisanie, iż przez pierwsze dwie rundy fighterka z Olsztyna była praktycznie bezradna, jedyne co zdołała w osiągnąć w oktagonie to skuteczna defensywa.

Natarcie Brazylijki nie było jednak darmowe. Kosztowało ją bowiem wiele sił, których w trzeciej rundzie zaczynało wyraźnie brakować. O ile przez pierwsze dwie minuty tejże odsłony Claudia kontynuowała sprawdzającą się taktykę, tak kiedy mistrzyni wydostała się z parteru, kondycyjne problemy pretendentki zostały obnażone. Joanna zaczęła swój marsz ku zwycięstwu.

Czwarta runda była egzekucją. Nieruchoma Gadelha była bowiem workiem do bicia dla Jędrzejczyk, która przetestowała na niej cały arsenał – ciosy proste, sierpowe, kopnięcia frontalne oraz okrężne. Czwarte pięć minut było jedną z najbardziej dominujących rund nie tylko w wykonaniu Joanny, ale w historii UFC w ogóle. W ostatniej odsłonie obie zawodniczki zdawały sobie sprawę, że aby wygrać walkę, muszą wygrać tę bitwę. Brazylijka wykrzesała z siebie resztki sił i pod ostrzałem ze strony mistrzyni zaatakowała obaleniem. Nie miała jednak ani sił, ani woli na wykończenie tej akcji, co Joasia skrzętnie wykorzystała do dalszych ataków. Gdy wybił kończący pojedynek gong właściwie pewnym było, iż pas nie zmieni właścicielki, co też znalazło potwierdzenie u sędziów, którzy jednogłośnie (48-46, 48-45, 48-46) wskazali na Polkę.

Obie zawodniczki zmierzyły się ze sobą już wcześniej, w grudniu 2014 roku, zanim Jędrzejczyk (MMA 12-0, 1. w rankingu MMAROCKS) została mistrzynią. W zasadzie wygrana z Gadelhą (MMA 13-2, 2. w rankingu MMAROCKS) otworzyła Polce drogę do pojedynku mistrzowskiego. Starcie sprzed dwóch lat było niezwykle zacięte, lecz ostatecznie to zawodniczka z Olsztyna zwyciężyła niejednogłośną decyzją, z czym Brazylijka nie chciała się pogodzić. Trwająca od tego czasu medialna niechęć pomiędzy fighterkami miała ujście w dwudziestej trzeciej edycji flagowego reality show UFC – TUF, w którym były trenerkami. Pojedynek z Brazylijką był trzecią obroną mistrzowską w wykonaniu Joanny.

Kompletne wyniki z TUF 23 Finale można zobaczyć tutaj.

WRESTLING || JUDO

172 KOMENTARZE

 1. Brawooooo! Pokazała mistrzowskie cardio, nastawienie psychiczne, serducho do walki i kombosy w 3 ostatnich rundach. Gadelha jest mega groźna, ale nie jest w stanie wypracować cardio! Wierzyłem w Asiulę od samego początku, dziękuję za te emocje!

 2. Pierdolenie bedzie dalej, taka mentalnosc faweli. Ale Asia zawalczyla odwaznie, dala jej sie spompowac w 2 rundach i pokazala kto jest prawdziwym mistrzem. W 4i 5 jej nie bylo.

 3. Żelazna kondycja, stójka wyjebana w kosmos i parter nie taki zły jak wielu mówi. AndSTILL!!! :yahoo:

 4. UUUUUUUUUUUUUOUOOUOUUOU!!! NUMER JEDEN!!!

  Asiula, jak ja uwielbiam Twoje walki! Emocje przy wygranej jedne z większych, piękne odwrócenie sytuacji po dwóch rundach, cudowne kombinacje, presja, KARANIE za obalenia w drugiej części pojedynku. Szczerze, to mi się oczy przy końcu zaczęły lekko pocić, nie wiem dlaczego, ale pełno nerwów i szczęścia.

  KRÓLOWA!!! :robbie:

 5. Asia poziom mistrzowski … no az ciezko cos napisac 🙂 Mamy mistrzynie !!

 6. Już nadstawiam uszu by posłuchać wymówek Klaudiusza. To będzie czysta symfonia bredni i żałości. Nadciągający ból dupy detected.

 7. W 4 rundzie w ciosach było 75 do 6 jeśli dobrze pamiętam, a w 5 rundzie 56 do 4 😀 To świetnie obrazuje jak wyglądy te rundy 😀

 8. Eksperci od spuszczania wody w kiblu, jako bezstronny Polski kibic MMA uważam, że Aśka tego nie wygrała.

 9. Over

  W 4 rundzie w ciosach było 75 do 6 jeśli dobrze pamiętam, a w 5 rundzie 56 do 4 😀 To świetnie obrazuje jak wyglądy te rundy 😀

  Moim zdaniem minuta dłużej i Gadelha poszłaby spać.

  Testo

  Eksperci od spuszczania wody w kiblu, jako bezstronny Polski kibic MMA uważam, że Aśka tego nie wygrała.

  Dobra ekspercie od pierdolenia bzdur, tam są drzwi.

 10. Testo

  Eksperci od spuszczania wody w kiblu, jako bezstronny Polski kibic MMA uważam, że Aśka tego nie wygrała.

  zamknij dupe
  brawo asia:heart:

 11. Ja pierdole, ale emocje. Dobrze, że Gadelha ma siłę na 2 rundy w pełnym gazie bo by tym klinczem zajechała Asie. Brawo Asia :pray::applause:

 12. Ja pierdole, ale emocje. Dobrze, że Gadelha ma siłę na 2 rundy w pełnym gazie bo by tym klinczem zajechała Asie. Brawo Asia :pray::applause:

 13. Wielkie gratulacje dla Aśki za to zrobiła, ona ma psychę jak terminator.
  Ciekawe co dalej, bo jeśli Klaudia nie dała rady wygrać klinczem i zapasami to kto?

 14. Wielkie gratulacje dla Aśki za to zrobiła, ona ma psychę jak terminator.
  Ciekawe co dalej, bo jeśli Klaudia nie dała rady wygrać klinczem i zapasami to kto?

 15. no to co teraz albo Namajunas albo krajowa bitka z Kowalkiewicz – obie oczywiście do zmielenia przez Asie na luziku

 16. no to co teraz albo Namajunas albo krajowa bitka z Kowalkiewicz – obie oczywiście do zmielenia przez Asie na luziku

 17. Testo

  jako bezstronny Polski kibic MMA uważam, że Aśka tego nie wygrała.

  Zacznij od tego zeby przyswoic sobie, ze przymiotniki piszemy z malej litery. Jak juz przyswoisz sobie zasady jezyka polskiego to przejdziemy do podstaw punktowania walk MMA. W odwrotnej kolejnosci, niestety dla ciebie, sie nie da.

 18. Testo

  jako bezstronny Polski kibic MMA uważam, że Aśka tego nie wygrała.

  Zacznij od tego zeby przyswoic sobie, ze przymiotniki piszemy z malej litery. Jak juz przyswoisz sobie zasady jezyka polskiego to przejdziemy do podstaw punktowania walk MMA. W odwrotnej kolejnosci, niestety dla ciebie, sie nie da.

 19. Dwie pierwsze rundy nerwówka straszna, po kazdym kolejnym obaleniu mialem wieksza ochote wywalic TV przez okno. 4. runda mistrzowska. Gratulacje !!!

 20. Dwie pierwsze rundy nerwówka straszna, po kazdym kolejnym obaleniu mialem wieksza ochote wywalic TV przez okno. 4. runda mistrzowska. Gratulacje !!!

 21. Od połowy 3 rundy na stojąco. EMOCJI CO NIEMIARA. Kapitalne starcie okraszone pełną dominacją przez 15 ostatnich minut. MAJSTERSZTYK!
  ASIU DZIĘKUJEMY!

  #1
  #andstill4ever

 22. Od połowy 3 rundy na stojąco. EMOCJI CO NIEMIARA. Kapitalne starcie okraszone pełną dominacją przez 15 ostatnich minut. MAJSTERSZTYK!
  ASIU DZIĘKUJEMY!

  #1
  #andstill4ever

 23. 233 ciosy ze strony Asi! Petarda! Z jednej strony dobrze, że Asia ją solidnie wypunktowała bo gdyby był nokaut to Gadelha by gadała, że lucky punch itd.
  Asia jesteś najlepsza! Po pokonaniu koksa pas zostanie w Polsce na długi, długi czas. :bleed:

  Spoiler
 24. 233 ciosy ze strony Asi! Petarda! Z jednej strony dobrze, że Asia ją solidnie wypunktowała bo gdyby był nokaut to Gadelha by gadała, że lucky punch itd.
  Asia jesteś najlepsza! Po pokonaniu koksa pas zostanie w Polsce na długi, długi czas. :bleed:

  Spoiler
 25. 2 pierwsze rundy na spompowanie, a później już z górki, Aśka się rozkręcała z ciosami. Po tym się poznaje mistrza, walka trwa 5 rund, a nie połowę mniej Klaudio.

 26. 2 pierwsze rundy na spompowanie, a później już z górki, Aśka się rozkręcała z ciosami. Po tym się poznaje mistrza, walka trwa 5 rund, a nie połowę mniej Klaudio.

 27. Od początku było widać, że Gadelha się zamęczy. Jeśli chodzi o stosunek mięśni do wielkości ciała, to Gadelha to taki Pudzian w 115 kobiet. Nie ma opcji żeby na pełnej kurwie utrzymać takie ciało kondycyjnie przez 5 rund. W 3 rundzie już się tylko uśmiechnąłem, jak zobaczyłem w jakim stanie do rundy wychodzi ona, a w jakim JJ.

  Następna walka: zwyciężczyni walki Namajunas/Kowalkiewicz.

 28. Od początku było widać, że Gadelha się zamęczy. Jeśli chodzi o stosunek mięśni do wielkości ciała, to Gadelha to taki Pudzian w 115 kobiet. Nie ma opcji żeby na pełnej kurwie utrzymać takie ciało kondycyjnie przez 5 rund. W 3 rundzie już się tylko uśmiechnąłem, jak zobaczyłem w jakim stanie do rundy wychodzi ona, a w jakim JJ.

  Następna walka: zwyciężczyni walki Namajunas/Kowalkiewicz.

 29. Ryczałem"WSTAWAJ" głośniej niż trener Kościelski (pozdrawiam serdecznie)! Gratulacje dla Asi, bo wygrała to w dużej mierze psychiką

 30. Ryczałem"WSTAWAJ" głośniej niż trener Kościelski (pozdrawiam serdecznie)! Gratulacje dla Asi, bo wygrała to w dużej mierze psychiką

 31. Brawo Asia, gratulacje! Co to była za walka, co za emocje! A ta meeeega przewaga w 4 i 5 rundzie cudowna!

 32. Brawo Asia, gratulacje! Co to była za walka, co za emocje! A ta meeeega przewaga w 4 i 5 rundzie cudowna!

 33. 187 : 18 w ciosach w 3 ostatnich rundach. Na każdy cios Gadelhi odpowiadała dziesięcioma 🙂
  Mistrzostwo

 34. 187 : 18 w ciosach w 3 ostatnich rundach. Na każdy cios Gadelhi odpowiadała dziesięcioma 🙂
  Mistrzostwo

 35. zazdrosze tej dziewczynie kardio na dystansie 5 rund chyba nikt jeszcze mi tak nie imponował kondychą a trochę widziałem

 36. maras

  Dzięki Aśce opanowałem do perfekcje bezgłośne wrzeszczenie 😀

  A ja tam całą chałupę obudziłem pod koniec drugiej rundy. I dominacja obejrzana całą rodzinką.

 37. maras

  Dzięki Aśce opanowałem do perfekcje bezgłośne wrzeszczenie 😀

  A ja tam całą chałupę obudziłem pod koniec drugiej rundy. I dominacja obejrzana całą rodzinką.

 38. To jest piękne oglądać jak Asia się rozwija. Mało kto mówi ale tam ze dwie uchimaty wjechały w odpowiedzi na te już momentami desperackie i żenujące próby obaleń Claudii. Kilka razy dzięki temu to Asia lądowała na górze. Asia ma bardzo dobre warunki do rzutów z wysokiego biodra, nożnych, podcięć, haczeń itd. i powinna i już z resztą z powodzeniem je implementuje w swojej grze. Idealne rozwiązanie na szarżującego bezmyslnie grapplera jak gadelha -> wykorzystać jej pęd i siłę przeciwko niej -> istota judo. Super walka!

 39. To jest piękne oglądać jak Asia się rozwija. Mało kto mówi ale tam ze dwie uchimaty wjechały w odpowiedzi na te już momentami desperackie i żenujące próby obaleń Claudii. Kilka razy dzięki temu to Asia lądowała na górze. Asia ma bardzo dobre warunki do rzutów z wysokiego biodra, nożnych, podcięć, haczeń itd. i powinna i już z resztą z powodzeniem je implementuje w swojej grze. Idealne rozwiązanie na szarżującego bezmyslnie grapplera jak gadelha -> wykorzystać jej pęd i siłę przeciwko niej -> istota judo. Super walka!

 40. Prawda jest taka, że dopóki walki mistrzowskie będą miały 5 rund (albo i więcej :crazy:), to Aśki nikt nie pokona. Stójkowo chyba się taka nie urodziła, która jej zagrozi przez 5 rund (jedyna szansa w pierwszych rundach iść po jeden kończący cios, póki para w łapach jest), a chcesz zajechać JJ grapplingowo? Spoko, masz swoje 2 rundy, a potem zapłacisz za to kondychą i wpierdol po 10-8 jak dziś Klaudia.

 41. Prawda jest taka, że dopóki walki mistrzowskie będą miały 5 rund (albo i więcej :crazy:), to Aśki nikt nie pokona. Stójkowo chyba się taka nie urodziła, która jej zagrozi przez 5 rund (jedyna szansa w pierwszych rundach iść po jeden kończący cios, póki para w łapach jest), a chcesz zajechać JJ grapplingowo? Spoko, masz swoje 2 rundy, a potem zapłacisz za to kondychą i wpierdol po 10-8 jak dziś Klaudia.

 42. JigoroKano ten rzut judo był genialny aż za głowę się złapałem wtedy Aśka takie coś? 😀

 43. Brawo Asia! Piękny dzień dla polskiego mma! Modliłem się, żeby w 5 rundzie obroniła tą ostatnią, desperacką próbę obalenia, żeby nie było pierdolenia potem przez Claudie (oczywiście jestem pewien, że za kilka miesięcy będzie)

  Jeszcze jedno : Paweł Derlacz :pray::pray::pray: – to jak przygotował Asię i to jak prowadził ją w trakcie walki to też prawdziwe MISTRZOSTWO!

 44. Brawo Asia! Piękny dzień dla polskiego mma! Modliłem się, żeby w 5 rundzie obroniła tą ostatnią, desperacką próbę obalenia, żeby nie było pierdolenia potem przez Claudie (oczywiście jestem pewien, że za kilka miesięcy będzie)

  Jeszcze jedno : Paweł Derlacz :pray::pray::pray: – to jak przygotował Asię i to jak prowadził ją w trakcie walki to też prawdziwe MISTRZOSTWO!

 45. SAG

  [​IMG]

  Trochę oszalał Dave z tymi 8-10, może jakieś szkolenie należy mu zafundować. Teraz to zadziałało na "naszą" korzyść, ale w przyszłości może zepsuć x walk. 4 rundę mógłbym naciągnąć, ale 5?

 46. SAG

  [​IMG]

  Trochę oszalał Dave z tymi 8-10, może jakieś szkolenie należy mu zafundować. Teraz to zadziałało na "naszą" korzyść, ale w przyszłości może zepsuć x walk. 4 rundę mógłbym naciągnąć, ale 5?

 47. baju

  Trochę oszalał Dave z tymi 8-10, może jakieś szkolenie należy mu zafundować. Teraz to zadziałało na "naszą" korzyść, ale w przyszłości może zepsuć x walk. 4 rundę mógłbym naciągnąć, ale 5?

  Serio? Właśnie nie dawanie 10:8 psuje sporo walk, vide Maldonado vs Fedor. Jak dla mnie bronią się w obu rundach te punktacje, statystyki mówią same za siebie, ciosy Aśki praktycznie bez odpowiedzi.

 48. baju

  Trochę oszalał Dave z tymi 8-10, może jakieś szkolenie należy mu zafundować. Teraz to zadziałało na "naszą" korzyść, ale w przyszłości może zepsuć x walk. 4 rundę mógłbym naciągnąć, ale 5?

  Serio? Właśnie nie dawanie 10:8 psuje sporo walk, vide Maldonado vs Fedor. Jak dla mnie bronią się w obu rundach te punktacje, statystyki mówią same za siebie, ciosy Aśki praktycznie bez odpowiedzi.

 49. baju

  Trochę oszalał Dave z tymi 8-10, może jakieś szkolenie należy mu zafundować. Teraz to zadziałało na "naszą" korzyść, ale w przyszłości może zepsuć x walk. 4 rundę mógłbym naciągnąć, ale 5?

  Bez przesady z tym naciągnąć. Claudia w tej rundzie nie zrobiła nic, nawet za bardzo nie próbowała wyprowadzać ciosów( i tu 3 sędziów dało 10-8 co też o czymś świadczy). Z 5 jak najbardziej zgoda, punktował jakby miał w pamięci jeszcze 4 mocno

 50. baju

  Trochę oszalał Dave z tymi 8-10, może jakieś szkolenie należy mu zafundować. Teraz to zadziałało na "naszą" korzyść, ale w przyszłości może zepsuć x walk. 4 rundę mógłbym naciągnąć, ale 5?

  Bez przesady z tym naciągnąć. Claudia w tej rundzie nie zrobiła nic, nawet za bardzo nie próbowała wyprowadzać ciosów( i tu 3 sędziów dało 10-8 co też o czymś świadczy). Z 5 jak najbardziej zgoda, punktował jakby miał w pamięci jeszcze 4 mocno

 51. maras

  Serio? Właśnie nie dawanie 10:8 psuje sporo walk, vide Maldonado vs Fedor. Jak dla mnie bronią się w obu rundach te punktacje, statystyki mówią same za siebie, ciosy Aśki praktycznie bez odpowiedzi.

  Ok, ale jak tak robimy to niech wszyscy tak robią, wiesz o co mi chodzi? Konsekwencja, bo znalazłbym pewnie xxx rund 10-9 w UFC, które były bardziej "dominujące" ze strony jednego zawodnika, niż 5 runda Asi. Nie było knockdownów, Gadelha trzymała się na nogach, czasem odpowiadała, próbowała obalać, nie była nigdy w tarapatach więc dla mnie 5 runda nie była na 10-8. Może po prostu jestem tak przyzwyczajony.

 52. maras

  Serio? Właśnie nie dawanie 10:8 psuje sporo walk, vide Maldonado vs Fedor. Jak dla mnie bronią się w obu rundach te punktacje, statystyki mówią same za siebie, ciosy Aśki praktycznie bez odpowiedzi.

  Ok, ale jak tak robimy to niech wszyscy tak robią, wiesz o co mi chodzi? Konsekwencja, bo znalazłbym pewnie xxx rund 10-9 w UFC, które były bardziej "dominujące" ze strony jednego zawodnika, niż 5 runda Asi. Nie było knockdownów, Gadelha trzymała się na nogach, czasem odpowiadała, próbowała obalać, nie była nigdy w tarapatach więc dla mnie 5 runda nie była na 10-8. Może po prostu jestem tak przyzwyczajony.

 53. baju

  Trochę oszalał Dave z tymi 8-10, może jakieś szkolenie należy mu zafundować. Teraz to zadziałało na "naszą" korzyść, ale w przyszłości może zepsuć x walk. 4 rundę mógłbym naciągnąć, ale 5?

  4 runda to nie naciągnięte 10:8. Wszyscy sędziowie tak punktowali i pewnie połowa tutejszych Cohonesowiczów. Gadelha dostała w tej rundzie takie manto, że szok (może powinna dostać od nich koszulke?). Przez całą runde jedyne co zrobiła to kilka ciosów w bark, które wyglądały jak odklepanie w stójce. Kilku narwanych sędziów mogłoby to tak odczytać i przerwać…
  A 5 runda to już rzeczywiście przesada 😉

 54. baju

  Trochę oszalał Dave z tymi 8-10, może jakieś szkolenie należy mu zafundować. Teraz to zadziałało na "naszą" korzyść, ale w przyszłości może zepsuć x walk. 4 rundę mógłbym naciągnąć, ale 5?

  4 runda to nie naciągnięte 10:8. Wszyscy sędziowie tak punktowali i pewnie połowa tutejszych Cohonesowiczów. Gadelha dostała w tej rundzie takie manto, że szok (może powinna dostać od nich koszulke?). Przez całą runde jedyne co zrobiła to kilka ciosów w bark, które wyglądały jak odklepanie w stójce. Kilku narwanych sędziów mogłoby to tak odczytać i przerwać…
  A 5 runda to już rzeczywiście przesada 😉

 55. baju

  Ok, ale jak tak robimy to niech wszyscy tak robią, wiesz o co mi chodzi? Konsekwencja, bo znalazłbym pewnie xxx rund 10-9 w UFC, które były bardziej "dominujące" ze strony jednego zawodnika, niż 5 runda Asi. Nie było knockdownów, Gadelha trzymała się na nogach, czasem odpowiadała, próbowała obalać, nie była nigdy w tarapatach więc dla mnie 5 runda nie była na 10-8. Może po prostu jestem tak przyzwyczajony.

  No niestety nie uzyskasz takiej konsekwencji nigdy, bo sędziów jest w chuj i mimo wszystko każdy patrzy na walkę inaczej, wyżej punktując inne aspekty. Chyba wszyscy jesteśmy za bardzo przyzwyczajeni do 10:9 i to czasem wypacza nam spojrzenie jak ktoś da 10:8. IMO 10:8 powinny padać dużo częściej, bo po coś ustalono taką punktację. 10:7 to w UFC chyba już w ogóle nie uświadczysz.

 56. baju

  Ok, ale jak tak robimy to niech wszyscy tak robią, wiesz o co mi chodzi? Konsekwencja, bo znalazłbym pewnie xxx rund 10-9 w UFC, które były bardziej "dominujące" ze strony jednego zawodnika, niż 5 runda Asi. Nie było knockdownów, Gadelha trzymała się na nogach, czasem odpowiadała, próbowała obalać, nie była nigdy w tarapatach więc dla mnie 5 runda nie była na 10-8. Może po prostu jestem tak przyzwyczajony.

  No niestety nie uzyskasz takiej konsekwencji nigdy, bo sędziów jest w chuj i mimo wszystko każdy patrzy na walkę inaczej, wyżej punktując inne aspekty. Chyba wszyscy jesteśmy za bardzo przyzwyczajeni do 10:9 i to czasem wypacza nam spojrzenie jak ktoś da 10:8. IMO 10:8 powinny padać dużo częściej, bo po coś ustalono taką punktację. 10:7 to w UFC chyba już w ogóle nie uświadczysz.

 57. Moim zdaniem 2 ostatnie rundy to właśnie 10-8 . Totalna dominacja Aśki a Gadelha nie zrobiła tam prawie nic .

 58. Moim zdaniem 2 ostatnie rundy to właśnie 10-8 . Totalna dominacja Aśki a Gadelha nie zrobiła tam prawie nic .

 59. halibut

  Co po walce asia mowila?

  ŻE HALIBUT STAWIA JEJ PORZĄDNEGO SCHABA W POCIĄGU WARSZAWA – OLSZTYN. Liczę na Ciebie!!!

  Nic ciekawego w sumie, to co zwykle, sama Gadelha jej trochę poprzerywała. Postaram się znaleźć wywiad i tu rzucić, ale najpierw ogarnij mięcho!

 60. halibut

  Co po walce asia mowila?

  standardowe podziekownia fanom, trenerowm, rodzinie, ufc
  wiedziala ze walka bedzie wyrownana i ciezka
  przeprosila Claudie i powiedziala ze konflikt zakonczony
  zapowiedzila ze chce wrocic na ufc w NY
  i ze w Olsztynie jest 6 rano 😉

 61. hahahaha siesta kochani siesta !! szampan leje sie od rańca, muzyka na głośnikach, chuj, że wszyscy spią, JEST PIĘKNIE, FAKTASTYCZNIE no kurwa aż mnie pitol swędzi o kurwa o kurwa :jump::jump::jump:

 62. Testo

  Eksperci od spuszczania wody w kiblu, jako bezstronny Polski kibic MMA uważam, że Aśka tego nie wygrała.

  Oplotowy trolling jest oplotowy.:dc:

 63. No i już Gadelha ciśnie pierdoły, że zdziwiła się, że po 4 rundzie mówili jej trenerzy, że piąta decydująca…

 64. rash

  No i już Gadelha ciśnie pierdoły, że zdziwiła się, że po 4 rundzie mówili jej trenerzy, że piąta decydująca…

  Ale trochę się naprostowała mówiąc, że widocznie striking Aśki przeważył nad obaleniami 🙂

 65. rash

  No i już Gadelha ciśnie pierdoły, że zdziwiła się, że po 4 rundzie mówili jej trenerzy, że piąta decydująca…

  No w sumie była decydująca – albo się utrzyma na nogach i dotrwa do decyzji albo nie.

 66. rash

  No i już Gadelha ciśnie pierdoły, że zdziwiła się, że po 4 rundzie mówili jej trenerzy, że piąta decydująca…

  No w sumie była decydująca – albo się utrzyma na nogach i dotrwa do decyzji albo nie.

 67. lemmy

  W KSW by przegrała, rundy mistrzowskie to prawdziwa weryfikacja.

  W KSW by przekręcili gładko Brazylijkę. 😎

 68. maras

  Yeah! Wjechał bonusik 50k dla Asi

  Obie dziewuchy dostały po 50 k, czy tylko Asia? Wg mnie CG też zasłużyła, dwie pierwsze rundy zdecydowanie dla niej…

 69. Mess

  Obie dziewuchy dostały po 50 k, czy tylko Asia? Wg mnie CG też zasłużyła, dwie pierwsze rundy zdecydowanie dla niej…

  Obie, FOTN.

 70. Brawo Joasia 🙂 a co nie którzy zamiast się cieszyć wygraną to doszukuja się wałka. Niby po co mieli by to robić,  walka trwała pięć rund. Trzy rundy zdominowane przez Joannę i Wszytko w temacie.  Pozdrawiam

 71. Brawo! Asia ma mentalność prawdziwego mistrza. Psychicznie jest nie do zajebania. W rundach mistrzowskich w oczach Claudii tylko bezradność było widać. Humor tak dobry, ze można a odpuścić pastwienie nad tymi którzy kibicowali Claudii

 72. :yahoo: Po 2 pierwszych rundach strach większy niż podczas skoku spadochronowego ;p ale potem dominacja totalna. Jaram sie cały dzien :star wars:

 73. Gdzie som kibice Klałdji ja się pytam?
  Pięknie Asia. Pokazała charakter mistrzyni. Brawo dla Pawła Derlacza, bo po raz kolejny pokazuje, że jest odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. #AndStill

 74. A antyfani Asi są jak Gadelha. Nawet nie wpadną tu do nas żeby pogratulować Asi i uderzyć się w pierś :NOK:

 75. Obie fajne dziewczyny dały świetną walkę, jedną z lepszych jakie damskie MMA widziało, co mnie bardzo cieszy. Joanna zrozumiała chyba, że obrała złą drogę w kreowaniu wizerunku i dostrzegam już pierwsze pozytywne zmiany, a to już kolejny plus poza samą walką. Kibice na hali byli podekscytowani i nagradzali gromki brawami obie zawodniczki, co wcale nie zdarza się tak często, więc chyba wszystko wyszło idealnie labo przynajmniej do tego ideału się zbliżyło. Tak trzymać.:smile:

 76. ja bylem za Claudia bo szanuje przeciwnika i nie jest falszywa jak JJ.JJ tylko sie osmieszyla w TUF'ie i poprzednich walka. Juz nie moge sluchac tego jej "Ajm very happy…", "Ajm very happy…", "Ajm very happy.."

 77. bartba

  [​IMG]
  @baju podeślij Klaudynie na TT 😆

  Czy ktoś mi zrobi tego gifa pod sygnaturkę? Czy on już jest w odpowiednim rozmiarze?? @VoRaNeK królu ty się znasz chyba na tym też?

 78. ArkKup

  ja bylem za Claudia bo szanuje przeciwnika i nie jest falszywa jak JJ.
  JJ tylko sie osmieszyla w TUF'ie i poprzednich walka. Juz nie moge sluchac tego jej "Ajm very happy…", "Ajm very happy…", "Ajm very happy.."

  Najbardziej szacunek do przeciwnika pokazała bijąc Aśkę po gongu w pierwszej walce. Prawdziwy mistrz i wzór do naśladowania.

 79. ArkKup

  ja bylem za Claudia bo szanuje przeciwnika i nie jest falszywa jak JJ.
  JJ tylko sie osmieszyla w TUF'ie i poprzednich walka. Juz nie moge sluchac tego jej "Ajm very happy…", "Ajm very happy…", "Ajm very happy.."

  Znasz osobiście Joannę albo Klaudię, żeby tak autorytatywnie się wypowiadać? Dziewczyny robią szum, bo nikt poza walkami Rondy, nie chce tego babskiego MMA oglądać. Może nie do końca wyszło to dobrze, bo nie oszukujmy się, obie są bardzo słabymi aktorkami i cały ten udawany trashtalk jest na poziomie "Pamiętników z wakacji", no ale ktoś musi przecierać szlaki. Mam nadzieję,że będą zarabiać coraz większe pieniądze i podnosić umiejętności, a za jakiś czas doczekamy się 3 walki, bo kto Asi może stawić opór na podobnym poziomie w tej wadze?

 80. ArkKup

  ja bylem za Claudia bo szanuje przeciwnika i nie jest falszywa jak JJ.
  JJ tylko sie osmieszyla w TUF'ie i poprzednich walka. Juz nie moge sluchac tego jej "Ajm very happy…", "Ajm very happy…", "Ajm very happy.."

  :applause:

  :DC::DC::DC:

 81. A ja sobie wyobrażam ból dupy Klaudiusza w sytuacji, gdyby wygrała 3 rundy, ale Aśka całą walkę. Tzn. przykładowo Jędrzejczyk vs Gadelha 9-10, 9-10, 9-10, 10-8, 10-8 i w sumie 47-46 dla Aśki. :dance:

 82. ja pierdole od 3 rund to byl gwalt, ale w sumie nie balm sie jakos po tych 2 rundach, bylem dziwnie spokojny, bo tak myslalem, ze claudia sie mega spompuje. aska jej wyssala dusze tymi 3 ostatnimi rundami

 83. Wielkie zwycięstwo i jeszcze większe gratulacje dla Asi za to zwycięstwo! Było tak jak się spodziewałem, czyli bardzo trudno. Po dwóch rundach było zakłopotanie, ale już przed ogłoszeniem werdyktu nie było żadnego stresu – zwyciężczyni mogła być tylko jedna! Jeszcze raz wielkie gratulacje, wielka sprawa dla całego polskiego mma.
  Teraz myślę, że jedyna sensowna rywalka dla Asi i to jeszcze w tym roku to wygrana walki Namajunas vs Kowalkiewicz. No i chyba wiadomo na co liczy większość polskich fanów!
  Jeżeli chodzi o Claudię to mimo, że gada różne dziwne rzeczy na temat werdyktu to trzeba jej oddać szacunek i uznać sportową klasę. Zdecydowany numer 2 tej dywizji i myślę, że jeszcze długo tak może być. Na ten moment chyba nikt w 115 funtach nie będzie z nią w stanie wygrać na dystansie 3 rund.

 84. Gdyby nie USADA to Asia mogłaby tego nie wygrać. Trzeba oddać Claudii, że twarde z niej babsko.
  Brawo Joasia, dzięki za emocje.

 85. Ogółem ja nie będę robił z siebie pajaca i mówił, że wierzyłem i wiedziałem, że taki gejmplan ma być, bo szczerze to po 2 rundach se pomyślałem tak: o ku

  VaeVictis

  Zacznij od tego zeby przyswoic sobie, ze przymiotniki piszemy z malej litery. Jak juz przyswoisz sobie zasady jezyka polskiego to przejdziemy do podstaw punktowania walk MMA. W odwrotnej kolejnosci, niestety dla ciebie, sie nie da.

  Wiem że to 100 stron temu, ale i tak się odniosę. Widziałeś jego wcześniejsze wpisy? Serio chcę Ci się traciś czas, żeby z nim dyskutować? 🙂

 86. Gaara

  ja pierdole od 3 rund to byl gwalt, ale w sumie nie balm sie jakos po tych 2 rundach, bylem dziwnie spokojny, bo tak myslalem, ze claudia sie mega spompuje. aska jej wyssala dusze tymi 3 ostatnimi rundami

  To podziwiam, bo ja w drugiej rundzie kląłem jak oszalały i już chciałem pilotami rzucać. Dopiero w trzeciej rundzie wrzuciłem na luz.

 87. Na jakimś ADCC pewnie wygrałaby Gadelha, ale na szczęście to jest UFC – czyli MMA w najlepszym wydaniu. Same obalenia nigdy nie wygrają walki, szczególnie jak przez trzy rundy robi się za chodzący worek bokserski, trzeba przyznać – niesamowicie wytrzymały na obrażenia.

  PS: "Pierdolamento" na temat wyniku walki nawet nie jest warte komentowania.

 88. Aśka jak zawsze klasa. Świetna walka, choć nerwów trochę było. Nie ma wątpliwości kto był lepszy, tylko chyba w Brazylii coś jeszcze mają do powiedzenia na ten temat…To i tak nieważne:dance:

 89. Wzialem i usnalem po walce Willa jest sens nadrabiac walke aski z klaudia do kogos kto nie lubi kobiecego mma?

 90. Wzialem i usnalem po walce Willa jest sens nadrabiac walke aski z klaudia do kogos kto nie lubi kobiecego mma?

 91. Tajemnicą nie jest, że za Aśką jak i żeńskim mma nie przepadam, ale niech oploty ogarną ten ból dupy, bo to jest w chuj żałosne…

 92. OD

  Gdyby nie USADA to Asia mogłaby tego nie wygrać. Trzeba oddać Claudii, że twarde z niej babsko.
  Brawo Joasia, dzięki za emocje.

  GDYBY USADA DZIAŁAŁA POPRAWNIE to Gadelha padła by w max w 3 rundzie przez ciężkie KO. To że badają Joanne regularnie (0statnie badanie 3- 4 tygodnie wstecz) a Claudie tak jak badają to czyste HAMSTWO.

 93. dssport

  Wzialem i usnalem po walce Willa jest sens nadrabiac walke aski z klaudia do kogos kto nie lubi kobiecego mma?

  od 3 rundy, tez nie ogladam babskiego mma opocz karoli i aski

  i tez zasnalem po walce willa 😀

 94. JEŻELI kogoś in teresuje temat DOPINU Claudi Gadelha to warto wysłuchać co Mauricz ma do powiedzenia ( przylukałem na FB Mauricza)

 95. Oglądałem jeszcze raz pojedynek – na chłodno. Klaudiusz był już spompowany po 3 minucie 1 rundy. Ręce ciężkie, gęba szeroko otworzona żeby złapać trochę tlenu. W każdej kolejnej rundzie łapała trochę siły żeby złapać i się przykleić. Tym bardziej wesoło brzmią jej wypowiedzi po walce, że ma "lepszą technikę od Joanny, jestem bardziej sympatyczna". Akcja przed 5 rundą kiedy Aśka chciała zrobić "miśka" idealnie pokazuje favelskie myślenie Klaudiusza. Na to już nie ma lekarstwa. 3 walka nie ma sensu – znowu będzie to samo – albo jakimś cudem Claudia trafi jakiegoś testoluja w pierwszej rundzie i kolejnym cudem JJ będzie tak zamroczona, że nie ucieknie przed dobiciem. Może wejść na początku jakieś poddanie (jeszcze mniej prawdopodobne).

  Ogólnie gdyby Klaudiusz nie był tak mózgowo niedojebany to bym jej nawet współczuł – dziewczyna jest już złamana – nawet jeśli otworzą kolejną dywizję, a ona sama zostanie mistrzynią słomkowej w każdym wywiadzie padnie pytanie – "czy możesz wygrać z Joanna, macie jakieś nie załatwione sprawy?" W każdej kolejnej walce JJ będzie lepsza…a prawda jest taka, że Gadelha pokazała więcej w ich pierwszej walce – cardio już nie poprawi nie tracąc siły (jej główny atut).

  PS. Conor jarał się tą walką jak małe dziecko. Fajne obrazki. Nie mógł wysiedzieć na miejscu – sporo muszą mówić w SBG o Aśce – Kavanagh podchodzi do Aśki z mega respektem i wcale tego nie ukrywa.

 96. Taaa, to gadanie o technice, kiedy dziewczę jedzie dwie rundy na izometrii bicepsa w pięciorundowej walce brzmi zabawnie. Tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę, że mówimy tu o zawodniczce jiu-jitsu, która powinna umieć rozkładać siły. Albo dążyła do skończenia walki przed czasem, albo przestaje myśleć, jak tylko zwęszy krew lub zagrożenie.

 97. F. Georgiew

  Taaa, to gadanie o technice, kiedy dziewczę jedzie dwie rundy na izometrii bicepsa w pięciorundowej walce brzmi zabawnie. Tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę, że mówimy tu o zawodniczce jiu-jitsu, która powinna umieć rozkładać siły. Albo dążyła do skończenia walki przed czasem, albo przestaje myśleć, jak tylko zwęszy krew lub zagrożenie.

  Wydaje mi się, że sztab Claudii i ona sama postawili na taktykę "dzika" (jedyna która mogła się udać) – wjeżdżasz jak w żołędzie – może się uda. Już po pierwszej rundzie, w narożniku – nogi Klaudiusza w górze, oklepywanie ud, ściąganie krwi z bicepsów…lód na głowę i klatę – kroplówki tylko brakowało, i łóżka szpitalnego. Totalna deklasacja pretendentki. Aśka zrobiła 2 kroki do przodu od ostatniej walki z Gadelha – jej przeciwniczka poszła może 1 tip-topa do przodu.

  Trzeba oddać szacunek Claudii, że zrobiła wszystko. Gdyby nie poszła na całość w dwóch pierwszych rundach byłaby jeszcze mocniej obita. Tyle.

 98. Mówiłem przed walką, że tym razem Gadelha zmierzy się z inną przeciwniczką niż w pierwszej walce. Taka z niej parterowiczka, czarny pas bjj a nie umiała nawet skontrolować pozycji po obaleniu. Nova Koksao zalicza ostatnio same blamaże.

 99. Nie wiedziałem, że Robert mówi o Aśce.

  [​IMG]

  Tylko ja widzę jak największe czorty UFC oddają pokłon umiejętnościom Aśki?

  Co tam @Orest :hi:?

 100. bartba

  Wydaje mi się, że sztab Claudii i ona sama postawili na taktykę "dzika" (jedyna która mogła się udać) – wjeżdżasz jak w żołędzie – może się uda…

  Też tak myślę, przerżnęli pas w szatni. Taktyka z dupy bo brakowało argumentów. Aśka jest mega trudna do pokonania.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.