joanna-jedrzejczyk-esther-lin

Joanna Jędrzejczyk nie zmienia zdania.

Polka po walce z Gadelhą wypowiedziała się, iż chciałaby zawalczyć na UFC 205 w Nowym Jorku. Z pewnością będzie to jedno z większych wydarzeń nie tylko w tym roku, ale i całej historii organizacji. Gdy federacja ogłosiła, że UFC 204 będzie miało miejsce w Manchesterze wielu fanów zaczęło nawoływać, aby właśnie tam odbyła się walka Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz o pas kategorii słomkowej.

Jednakże, źródła bliskie polskiej mistrzyni poinformowały FloCombat, iż Jędrzejczyk nie jest zainteresowana występem na gali w Anglii. Polka nadal celuje w Nowy Jork i właśnie tam chciałaby zawalczyć.

Sam Dana White, zaraz po pojedynku Kowalkiewicz – Namajunas, przyznał, że chciałby, aby walka dwóch Polek odbyła się w kraju nad Wisłą.

Co prawda nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, że to właśnie Kowalkiewicz jest następna w kolejce do walki o pas, lecz w tym momencie wydaje się to być najbardziej prawdopodobna opcja.

Główną walką wieczoru na UFC 204 będzie rewanż pomiędzy Michaelem Bispingiem a Danem Hendersonem. Główne starcie UFC 205 nie zostało jeszcze ogłoszone, ale wiadomo już, że gala ta będzie miała miejsce w Nowym Jorku – będzie to pierwsze wydarzenie zorganizowane przez federację w tym mieście.

5 KOMENTARZE

  1. Trochę to będzie głupie że dwie Polki walczą o pas gdzieś za oceanem.

  2. Ja tam jestem aby Asia zawalczyła w NY, czy a Karoliną czy nie, obojętne. To będzie historyczna gala UFC i walczyć na takiej karcie to coś fajnego.

  3. Szczerze, to prędzej bym się wybrał do Anglii na dobrze obsadzoną galę (nie mówię, że akurat 204) niż do Polski na JJ-KK jako main event i jakichś ogórków z Ukrainy i okolic w poprzedzających walkach. Nikomu by to nie przyniosło nic dobrego, ani polskim kibicom, ani zawodnikom, ani UFC, ani Polsce jako rynkowi zbytu dla UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.