Po wypadnięciu z walki o mistrzowski pas Nicco Montano, UFC zabrało zawodniczce tytuł. Teraz Valentina Shevchenko zawalczy o zwakowany pas, jednakże nadal nie wiadomo kto będzie jej rywalką. Wielu specjalistów wierzy, że najlepszą opcją dla The Bullet będzie pojedynek w kategorii muszej z jej byłą rywalką z ringu, Joanną Jędrzejczyk. Polka w rozmowie z dziennikarzami przy okazji UFC w Moskwie skomentowała takie zestawienie.

Kto wie – może zawalczymy jeszcze w tym roku. Jestem otwarta na walkę z Valentiną w wyższej kategorii wagowej. Od zawsze chcę mierzyć się z najlepszymi zawodniczkami na świecie i Valentina jest jedną z nich. Jestem naprawdę otwarta na takie starcie, ale musimy jeszcze przedyskutować kilka spraw. Zobaczymy co się stanie.

Jędrzejczyk oceniła także występ Karoliny Kowalkiewicz z Jessicą Andrade. Jak wiemy Polka przegrała przez druzgocące KO.

Naprawdę sądziłam, że Karolina poradzi sobie lepiej, ale nie możesz przyjmować ciosy bez gardy od Jessici Andrade – to był ogromny błąd. Wierzę jednak, że Karolina wróci bardzo szybko do klatki i pozostanie silna.

W ostatniej walce po dobrym występie Jędrzejczyk wygrała przez decyzję sędziowską z Tecią Torres. Jak tylko UFC utworzyło kategorie muszą, Joanna wspominała o występach w tej dywizji.

17 KOMENTARZE

 1. Trzy czwarte forum chce, żeby Aska dostała wpierdol od Val :mamed:

  Ch*j ci na imię :cmgkeepgoing:

 2. Bardzo ciężka walka do wzięcia w tym momencie,szczególnie jakby miała odbyć się do końca roku. Jeżeli ma się odbyć, to mam nadzieję, że Joanna przygarnie jakiś gruby pieniądz,bo w damskim mma nic się nie dzieje. (tzn. się dzieje ale gdzieś daleko od głównej osi zainteresowania).

  Nawet taka walka jak Cyborg/Nunes do niczego nie prowadzi a zabije jedną dywizję. Może taki jest plan UFC tzn połaczyć 135 i 145 i zrobić z tego 140.

  Z dobrym gejmplanem i przygotowaniem Asia może wypunktować Szewczenko, jestem przekonany, po tym jak sobie obejrzałem kilka kickbokserskich walk Szewczenko.

  Szewczenko jest bardzo dobrą zawodniczką muay thai, klincz to jej domena, ale kickbokserką jest(a przynajmniej była) gorszą  od Jędrzejczyk.

 3. Walka z Shevchenko o pas w 125 lbs. Zwycięstwo i jako mistrzyni walka o drugi tytuł z Rose/Andrade w 115 lbs. Dwa pasy mistrzowskie i koniec kariery. Asia wierzę!

 4. Czy Asia nie mówiła ostatnio, że nie przechodzi wyżej ponieważ jest najlepsza w aktualnej kategorii i musi to udowodnić odzyskując pas?

 5. Tsss… jak to, przeciez mialo tej walki nigdy nie byc wg kolegi eksperta wyzej.

  Może weź się już ode mnie o…ol dobra i tak jesteś u mnie na ignorze.

 6. Czy Asia nie mówiła ostatnio, że nie przechodzi wyżej ponieważ jest najlepsza w aktualnej kategorii i musi to udowodnić odzyskując pas?

  A czy zawodnicy mma nie walczą przypadkiem dla piniendzy ?

 7. Wg mnie karty ulozyly sie idealnie dla jj, szansa o wiele szybciej na pas i mistrzowska pensje, do tego rywal nie byle jaki i jest okazja zamazac nieciekawe dwie przegrane. Jesli wygralaby z kims takim jak Val jej notowania poszybowalyby w gore, do tego fani wszedzie pid jej postami wypisuja o tej walce, wiec jesli ja wezmie ma szanse odzyskac sympatie wielu.

  Kubabuba, zadal ostateczny cios- ignora. Nie bez kozery widze przydomek buba

  Buahah

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.