Walka Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang okazała się jednym z najlepszych widowisk w historii MMA. Zawodniczki prowadziły wyrównany bój w oktagonie UFC, wymieniając się cały czas ciosami. Ostatecznie niejednogłośną decyzją sędziowską orzeknięto wygraną aktualnej mistrzyni, Zhang. Conor McGregor, były podwójny mistrz organizacji, skomentował ten pojedynek na swoim profilu na Twitterze.

Niesamowita walka! Zła decyzja.

Walka była niezwykle wyrównana pod względem trafianych ciosów. W trzech rundach starcia obie zawodniczki trafiły taką samą uderzeń swoją rywalkę. Dla Jędrzejczyk była to szansa na odzyskanie tytułu mistrzowskiego kategorii słomkowej UFC. Mimo przegranej, Polka pokazała, że nadal się rozwija i może rywalizować na najwyższym poziomie w organizacji.

Po walce obie zawodniczki trafiły do szpitala. W trakcie walki na czole Jędrzejczyk pojawił się ogromny krwiak. Nie zagrażał on jednak zdrowiu zawodniczki dlatego lekarz nie przerwał pojedynku. Więcej o urazie Polki wypowiedział się lekarz, Brian Sutterer, na swoim kanale na YouTube.

Prezydent UFC był również zachwycony pojedynkiem pań. Co ciekawe, jeszcze przed galą wychwalał on zestawienie Jędrzejczyk z Zhang i wierzył, że będzie to jeden z najlepszych pojedynków podczas tego wydarzenia. Wielu specjalistów określiło to starcie jako najlepsze w historii żeńskiego MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.