Członek American Top Team Jeff Monson gościł w wtorkowym programie radiowym Jordana Breena. Monson powiedział pare ciekawych rzeczy między innymi że branie sterydów przez fighterów powinno być legalne ponieważ w dzisiejszych czasach rywalizacja w sportach walki jest nieuczciwa.

Jeff :  „Ciężko jest dojść do wysokiego poziomu bez używania jakichś wspomagaczy. Kiedy na ulicy albo na sali ludzie się mnie pytają i są uprzejmi wtedy im powiem. Wcześniej brałem parę rzeczy ale od jakiegoś czasu już tego nie robie. Tak jak mówiłem, byłem sprawdzany przez ostatnie parę lat w UFC i wyniki miałem ok, byłem czysty i mam zamiar czysty pozostać. Po prostu nie możesz już tego robić.

Nie możesz ryzykować swojej kariery biorąc takie rzeczy. Możesz mieć świetną karierę a oni złapią cię na używaniu. Wtedy jesteś naznaczony na całe życie. Po prostu nie warto. Nie możesz robić takich rzeczy. Bawisz się swoją karierą używając chemii, wydaje mi się że nie mamy takiej wiedzy aby to robić, chyba że jesteś kimś takim jak lekarz. ”

Zapytany co myśli o tym aby komisje sportowe regulowały branie dopingu odpowiedział:

„Gdyby zależało to ode mnie, wszystko było by legalne. Nie wydaje mi się że powinni wszystkiego zakazywać ponieważ masz zawodników których stać na wydawanie na  suplementy 400-500 $ miesięcznie a obok masz gościa którego nie stać na te rzeczy więc jest to nieuczciwe.

Masz suple oparte na testosteronie , dopalacze anaboliczne, to wszystko jest legalne. Jeśli chodzi o mnie to co to za różnica ? Ten towar jest tak samo drogi jak sterydy, a nie każdego na to stać, nie każdy ma dostęp do tego typu rzeczy. Kto decyduje co jest a co nie jest legalne ? To rząd. Jakiś koleś w gajerku który nigdy nic nie brał, który nie ma o niczym pojęcia.

Hmm patrząc na Monsona który przy wzroście 175cm waży 110 kg i nie ma na sobie grama tłuszczu, ciężko sobie wyobrazić że naprawdę brał sterydy. Cała Ameryka jest teraz w głębokim szoku.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.