tyron_woodley
(foto: Esther Lin/Showtime)

Znany ze Strikeforce Tyron Woodley (MMA 10-1) zadebiutuje na UFC 156, zastępując kontuzjowanego Ericka Silvę (MMA 14-3, 1NC) w walce z Jayem Hieronem (MMA 23-6). Tyron w upadającym Strikeforce stoczył dziewięć pojedynków. Przegrał tylko raz w ostatniej walce z Natem Marquardtem (MMA 32–10–2), której stawką był wakujący pas wagi półśredniej.

Dla Jaya Hierona będzie to czwarta walka w UFC. Zawodnik zaliczył debiut w 2004 roku. Przegrał wtedy przez TKO z Georgesem St. Pierrem (MMA 23-2). Rok później również poniósł porażkę, tym razem z rąk Jonathana Gouleta (MMA 23-12, 1NC). Po wygraniu 11 walk w innych organizacjach (w tym Strikeforce oraz Bellatorze), w październiku 2012 roku, Jay dostał kolejną szansę w UFC, gdzie zestawiono go z Jakiem Ellenbergerem (MMA 28-6). Walka ta nie przyniosła upragnionego zwycięstwa Hieronowi, który przegrał ją przez jednogłośną decyzję sędziowską. Nie wiadomo jeszcze, na którym miejscu głównej kart, znajdzie się to starcie, o ile w ogóle się na niej pojawi. Walka odbędzie się na gali UFC 156 w Las Vegas, podczas której starciem wieczoru ma być konfrontacja Jose Aldo (MMA 21-1) z debiutującym w kategorii piórkowej, Frankim Edgarem (MMA 14–3–1).

Nieznana jest też w chwili obecnej przyczyna i natura kontuzji Ericka Silvy.

 

Poprzedni artykułSekcja zwłok: Junior dos Santos
Następny artykułFoto tygodnia: Anzor Azhiev niebieskim pasem BJJ
W czasopiśmie "Sztuki Walki" zajmował się okazyjną publicystyką. Z uwagi na przebiegunowanie zainteresowań ze sztuk walk ściśle na MMA, zamienił papier na Internet. Zgodnie z dewizą "jak pisać, to dla najlepszych" zwrócił się w stronę MMA Rocks i tak już zostało. Obecnie pracuje jako analityk, prześwietlając przy okazji rywali zawodników z którymi współpracuje.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.