Jak poinformował brazylijski portal Combate, cała rodzina w tym 5 miesięczny syn zawodnika Bellatora MMA Ericka Silvy została zarażona koronawirusem w Brazylii.

Walczący w przeszłości dla organizacji UFC a obecnie Bellatora MMA, zawodnik postanowił w marcu razem z rodziną swojej żony poddać się kwarantannie po tym, gdy większość miast w Brazylii zaczęła wprowadzać ograniczenia i regulacje w celu walki z pandemią koronawirusa.

Żona Ericka Silvy, Isabella zaczęła chorować kilka dni po przejściu na kwarantannę. Według relacji zawodnika, jego żona miała bóle głowy, ​​nie mogła się ruszać oraz miała wysoką gorączkę. Kolejnego dnia zachorował jego 5 miesięczny syn wykazując podwyższoną temperaturę ciała. W kolejnych dniach cała rodzina Silvy zaczęła odczuwać objawy koronawirusa, w tym rodzice jego żony. Poza starszym synem Silvy, wszyscy z domowników przebywających w izolacji stracili węch i czucie smaku.

Silva gdy dowiedział się w wiadomościach, że są to jedne z objawów COVID-19 postanowił przetestować swojego 58-letniego teścia:

„Naszym największym zmartwieniem był mój teść, ponieważ ma 58 lat i nadciśnienie. Wszyscy byliśmy zdesperowani – powiedział Silva w rozmowie z portalem MMAFighting.com „Wtedy zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że może to być COVID-19. Wszyscy jesteśmy zestresowani tą sytuacją”

Teść Silvy został przetestowany, a wynik badania wrócił pozytywny. W związku z brakiem dostępnych testów w kraju, lekarz zawodnika powiedział, że nie mogą sobie pozwolić na przetestowanie wszystkich domowników ale jest bardzo prawdopodobne, że on i jego rodzina również są zakażeni, ponieważ od kilku dni mieszkają w tym samym miejscu. Szwagierka Silvy od kilku dni odczuwa duszności, co jest kolejnym częstym objawem choroby. Silva jako jedyny z całej rodziny, odzyskał smak i węch po 10 dniach.

„To wszystko wydawało się tak odległe od nas, nie wierzyliśmy że to może się nam przytrafić” – powiedział Silva. „Zdecydowaliśmy się na izolację w domu na plaży i myśleliśmy, że będziemy tam bezpieczni, ale ostatecznie wirus dopadł nas wszystkich. Nie mamy pojęcia, jak do tego doszło. … Kiedy ósmego dnia miałem problemy z oddychaniem, przyznaję, że zacząłem odczuwać strach. Myśleliśmy o wielu złych rzeczach. Nie życzę tego nikomu, ponieważ nie możesz nic zrobić.”

Obecnie Silva wraz z rodziną czują się już lepiej ale planują pozostać w izolacji ponieważ nie są pewni czy nie może zostać dwukrotnie zainfekowanym przez koronawirusa. Na swoim profilu na Instagramie zamieścili wideo w którym potwierdzają, że czują się dobrze ale ostrzegają innych żeby nie lekceważyli zagrożenia:

„Wszyscy czują się już dobrze. Największym zmartwieniem jest brak informacji i uczucie lęku ale teraz jesteśmy już spokojniejsi. Martwię się, że mogę to złapać ponownie. Pozostaniemy w izolacji żeby to się nie stało. Jeśli złapię to jeszcze raz, znowu będę się bał tego uczucia gdy nie możesz oddychać i wpadnę w stan paranoi, zastanawiając się czy obudzę się w środku nocy zmuszony jechać do szpitala i być z dala od mojej rodziny. Wiele złych rzeczy przechodzi przez twój umysł kiedy to wszystko się dzieje.”

View this post on Instagram

Pessoal, nós resolvemos gravar esse vídeo para compartilhar a nossa experiência com vocês, para de certa forma, trazer um pouco de conforto para todos que estão com a ansiedade a mil com essa pandemia. Desde já pedimos desculpas por erros no vídeo (ñ somos profissionais nisso), rsrs… Mesmo tomando todos os cuidados necessários, fomos infectados, mas desenvolvemos apenas sintomas leves. O nosso recado é que continuem se cuidando pois cada caso é um caso, mas que tentem manter a calma diante dessa ameaça. Não estamos aqui para subestimar a doença, mas para relatar a realidade da nossa experiência e trazer um pouco de informação para todos vocês. • ⚠️Faremos uma live para dividir ainda mais a experiência e responder todas as perguntas.⚠️ • Estamos juntos nessa!!! 👊🏼

A post shared by Erick Silva Lifestyle (@ericksilvalifestyle) on

 

8 KOMENTARZE

  1. Robia z nas niewolnikow, kapitalna strategia, grac na ludzkiej naiwnosci i strachu. Goje sie dostosuja.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.