Jak poinformowało MMA Polska na swoim koncie na Instagramie, walczący dziś w drugiej walce wieczoru UFC 253 Jan Błachowicz, dołączył do grona ambasadorów stowarzyszenia.

Stowarzyszenie MMA Polska za cel obrało organizację obozów sportowych, popularyzację dyscypliny oraz nauczanie zawodników, jak powinno się zarządzać karierą. Ponadto założycielom chodzi też o reprezentowanie środowiska mieszanych sztuk walki w debacie publicznej oraz w mediach. Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest jednak dbanie o pozytywny wizerunek MMA, scalenia amatorskiego środowiska, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich[1]. Reprezentanci kadry Polski MMA Polska mają otrzymywać stałą pomoc finansową w czasie uczestnictwa w Mistrzostwach Świata i Europy, a w przyszłości także w czasie przygotowań do zawodów[3].

MMA Polska

  • Jako jedyna polska organizacja jest zrzeszona w strukturach International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF)
  • Ma poparcie byłego Ministra Sportu i Turystyki, a obecnego prezesa WADA, Witolda Bańki oraz obecnego Ministra Sportu i Turystyki, Danuty Dmowskiej-Andrzejuk.
  • Ma ambicje by przekształcić się w Polski Związek MMA pod Ministerstwem Sportu, regulując tym samym amatorskie oraz zawodowe MMA .

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.